TURAN-SAM || TURAN(TÜRK DÜNYASI) Stratejik Araştırmalar Merkezi || www.turansam.org

Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan, Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: TURAN! (Ziya GÖKALP). İSLAM'da TÜRK'ler: "Ben sizi kavim-kavim yarattım. Birbirinizi tanıyasınız, sevesiniz diye." /Hücürat Suresi, 13. Ayeti/; "TÜRKLER SİZE DOKUNMADIĞI, HARBETMEDİĞİ SÜRECE, SAKIN SİZ DE TÜRKLERE DOKUNMAYINIZ!" Hadis-i Şerif(en-Nesei, Sünen en-Nesei, 4, s. 44.); "SİZLER; TÜRKLERLE ÇARPIŞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR" Hadis-i Şerif(el-Buhari, 4, s. 34, 35, 156; Sahih-i Müslim, 17, s. 37, 38.); "ALLAH(c. c.)u Teala'nın "Doğuda" bir ordusu vardır. Onun adını TÜRK koymuştur. Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır" (Hadisi nakleden: Kazvini. el-Kaşgari, Mahmud, Divanü'l-Lügat et-Türk, İstanbul, 1333, s. 292.). "İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur.”(Hadisi Şerif)
“Seçimlerin 24 Haziran 2018, Pazar günü yapılmasına karar verdik” 18.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 18.04.2018 > 41 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde bir basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi kabulünde milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinin erkene alınmasıyla ilgili teklifi değerlendirdiklerini belirterek, “Seçimlerin 24 Haziran 2018, Pazar günü yapılmasına karar verdik” dedi.

> Makalenin devamı

Suriye’de değişen ne oldu?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.04.2018 > 33 kez okundu.

Amerika’nın müttefikleri Fransa ve İngilere ile birlikte “kimyasal silah kullanıyor” diyerek Suriye’ye karşı yaptıkları füze saldırısı sonrası kafalardaki soru şu: “Esad’a bir şey olmadı. Rusya yine ayakta ve daha güçlenmiş durumda. Bu saldırı neyi değiştirdi?”

> Makalenin devamı

Türk Dünyası 21.kez Yalova’da kucaklaşacak… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.04.2018 > 38 kez okundu.

Yalova Folklor Eğitim Merkezi Gençlik ve Spor Kulübü Derneği (YAFEM),her yıl geleneksel hale getirdiği Türk Boyları Kültür Şöleni'nin 21.cisi Her yıl olduğu gibi Yalova’da gerçekleştiriyor. 16-22 Temmuz 2018 tarihleri arasında düzenlenecek olan bu şölende ayrıca Türk Dünyası Basın Mensupları Buluşması da gerçekleşecek.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli'yi kabul etti 18.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 18.04.2018 > 32 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma metni. 17 Nisan 2018
 Tarih: 18.04.2018 > 36 kez okundu.

Muhterem Arkadaşlarım, Değerli Misafirler, Sayın Basın Mensupları, Bu haftaki Meclis Grup Toplantımıza başlarken saygın heyetinizi hürmetle, muhabbetle selamlıyorum. Ekranları başında bizleri izleyen her vatandaşıma en derin şükranlarımla birlikte canı gönülden selamlarımı iletiyorum.

> Makalenin devamı

“Suriye’de silah denemeleri yapıyorlar…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 16.04.2018 > 60 kez okundu.

Trump ve müttefikleri Suriye’ye operasyon yapacaklarını söylemelerinden sonra bunun sadece bilgisayar oyunu olduğunu ve güç gösterisine döneceğini söylemiştik. Daha doğrusu, yeni silahların Suriye’de deneneceğini görmüştük.

> Makalenin devamı

Türkiye, denge unsuru olabilir mi?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 14.04.2018 > 57 kez okundu.

Suriye’deki kimyasal saldırı sonrası baş gösteren krizin BM gündeminde de çözülememesi ve ABD ile Rusya liderlerinin art arda gelen karşılıklı şiddet ve tehdit içeren açıklamaları sonrası 3. Dünya savaşı söylemleri giderek daha yüksek bir sesle dillendirilmeye başladı.

> Makalenin devamı

YEREL BASINDAN, MEHMETCİĞE MORAL ZİYARETİ… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 14.04.2018 > 55 kez okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin 20 Ocak ‘ta, Afrin’i terör örgütlerinden temizlemek için başlattığı “ Zeytin Dalı” harekâtında sağlanan başarının izleri, Muğla, Aydın ve Denizli medya çalışanları tarafından gözlemlendi.

> Makalenin devamı

UÇUK KAÇIK SORULAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 14.04.2018 > 98 kez okundu.

Âşıklar 'gül'ü nasıl tanımlarlar? Yağmurun ağlaması nasıl olur? Cevap aramayan soru olur mu? 'Deli rüzgâr' ne getirir dersiniz? Asfaltlar hangi dili konuşurlar? Yürek yanar da... Beyin niye yanmaz? "Salına salına suya gidenler"in dönüşü nasıl olur? Öküzün 'sosyal' olanı ve 'asosyal' olanı var mıdır? Gül yaprağı ile gülün dikeni arasında na

> Makalenin devamı

“Bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler” 12.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 13.04.2018 > 64 kez okundu.

Başkentray Açılış Töreni’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hiç endişe etmeyin, sağda solda konuşulanlara bakmayın. Türkiye emin adımlarla yoluna devam ediyor. Bizi döviz kuru üzerinden terbiye edemezler. Biz yolumuza kararlı bir şekilde devam ediyoruz” dedi.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Cuma Namazını Taşpınar Hacı Veli - Hanım Erdem Camisi'nde kıldı. Yıldırım, gazetecilere açıklama yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 13.04.2018 > 54 kez okundu.

"Bölgede kalıcı barışa yönelik bugüne kadar yapılan faaliyetleri akamete uğratacak girişimlerden uzak durulmalıdır" Başbakan Binali Yıldırım, Gölbaşı ilçesi Taşpınar Mahallesi'ndeki Hacı Veli-Hanım Erdem Camisi'nde kıldığı cuma namazının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

> Makalenin devamı

Dikkatli ve uyanık olma zamanı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 13.04.2018 > 52 kez okundu.

Bölgemizde savaş rüzgârları esiyor. İki süper güç karşı karşıya ve neredeyse savaş koptu kopacak. Bu satırlar yazılırken savaş tamtamları çalıyordu. Akdeniz’de savaş gemileri kaynamaya başlamıştı. Tehditler ard arda uçmaya başladı ve savaş naraları piyasaları da vurmaya başladı. Kafalardaki soru:

> Makalenin devamı

Bölgede Amerikan planları bozulunca… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 13.04.2018 > 66 kez okundu.

Özellikle son dönemde ABD’nin ve batılı güçlerin gerek Suriye’de yaşanan olaylarda istedikleri sonuçlara ulaşamaması gerek Ortadoğu’da istediği planları devreye koyamaması gerekse ekonomik anlamda özellikle Çin’e karşı zor duruma düşmesi tüm planların gözden geçirilmesine neden olmuş görünüyor.

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN'ın "Miraç Kandili" Mesajı
 Tarih: 13.04.2018 > 48 kez okundu.

İslam Aleminin en kutsal gecelerinden biri olan Miraç Gecesi, Cenab-ı Hakkın yüksek huzuruna kabulü anlamına gelen Recep ayının 27. gecesidir. Avuçların açıldığı, gözlerin yaşardığı, ilahi esintilerin kalpleri okşadığı anın bir asra bedel olduğu Miraç Kandil’imiz mübarek olsun, bu miraç gecemizin Ülkemiz ve İslam Aleminin miracı olması dileği ile

> Makalenin devamı

“Roman kardeşlerimize olan sevgimizi sadece sözde bırakmadık” 11.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.04.2018 > 50 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleştirilen Büyük Roman Buluşması’nda yaptığı konuşmada, “Roman kardeşlerimize olan sevgimizi, muhabbetimizi sadece sözde bırakmadık. Ülkemizin çok önemli bir rengi olarak gördüğüm Roman kardeşlerimize yönelik olarak mevzuata yansımış olan uygulamaları ortadan kaldırdık” dedi.

> Makalenin devamı

“İnsani diplomasiyi dış politikamızın merkezine yerleştirdik” 10.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 10.04.2018 > 69 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİKA yönetici ve ülke koordinatörlerini kabulünde yaptığı konuşmada, Türkiye’nin en sıkıntılı zamanlarında dahi kalkınma yardımlarını artırdığına dikkat çekerek, “Ülkemizin kalkınma yardımları konusunda gösterdiği samimi duruş, uluslararası kuruluşların ilgisini de üzerine çekmiştir. Herkes yardım adı altında siyasi ve ticari

> Makalenin devamı

İttifak çalışmaları hızlanırken… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 10.04.2018 > 50 kez okundu.

AKP ve MHP’nin Cumhurbaşkanlığı’na dönük “Cumhur ittifakı” “Milli ve yerli” adı altında milletvekilliği ve cumhurbaşkanlığı seçiminde birlikte hareket edeceği kesinleşirken, karşı blok’unda yer alan muhalefet partilerinin oluşturacağı ittifak için de “vatan ittifakı” adı seslendirilmeye başlandı.

> Makalenin devamı

“Büyük ve güçlü Türkiye’nin inşasının önünde kimse duramayacaktır” 10.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 10.04.2018 > 58 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, dünyada ırkçı siyasetin yükselişe geçip de, huzur ve refahın arttığı bir ülke örneği bulunmadığına dikkat çekerek, “Biz kimsesizlerin kimsesi olmayı, mağdura destek vermeyi, zalime karşı mazlumun yanında yer almayı, garip gurebayı desteklemeyi kendisine şiar etmiş bir mille

> Makalenin devamı

Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) koordinatörlerini kabul etti. - TC Başbakanlık
 Tarih: 10.04.2018 > 31 kez okundu.

Başbakan Yıldırım, TİKA koordinatörlerini kabul etti Başbakan Binali Yıldırım, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı (TİKA) koordinatörlerini kabul etti.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma metni. 10 Nisan 2018
 Tarih: 10.04.2018 > 69 kez okundu.

Muhterem Arkadaşlarım, Değerli Misafirler, Sayın Basın Mensupları, Haftalık olağan Meclis Grup Toplantımıza başlarken aziz heyetinizi saygı ve sevgilerimle selamlıyorum. An itibariyle, bizleri dinleyen, bizleri izleyen, dua ve destekleriyle mücadelemize şevk ve heyecan katan yurdumun her güzel insanına, her vatandaşıma gönülden selamlar

> Makalenin devamı

ÜLKÜCÜYE UMUTSUZLUK HARAMDIR - Gazi KARABULUT
 Tarih: 09.04.2018 > 61 kez okundu.

Söz, “ruhlardaki vecdi sonsuz bir dereceye yükseltmek için ulaşılmak istenilen çok cazibeli bir hayali” yeniden hatırlatmak ister gibi bir titreyip kendimize gelmenin ikazını gündeme taşıyor. Sözün sahibi, Ülkücü Yazarlar Derneği Genel Başkanı Dr. Hayati BİCE.

> Makalenin devamı

"Halk Şiirimizin Zirvesi Karacaoğlan” Özel Bir Etkinlikle Anılıyor… - Cafer VAYNİ
 Tarih: 09.04.2018 > 70 kez okundu.

Etkileyici bir dil ve duygu evreni kurduğu şiirleriyle Türk halk şiiri geleneğinde çığır açan,1606'da doğduğu,1679'da ya da 1689'da öldüğü sanılan, yaşamı ve nereli olduğu üstüne değişik görüşler öne sürülen 17. Yüzyıl halk şairi Karacaoğlan’ın şiiri başta olmak üzere çeşitli yönleriyle ele alınacağı "Halk Şiirimizin Zirvesi Karacaoğlan” özel etki

> Makalenin devamı

“Elini taşın altına koyan iş dünyamızın temsilcileriyle omuz omuza ülkemizi hedeflerine ulaştırana kadar durmayacağız” 09.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.04.2018 > 61 kez okundu.

Proje Bazlı Teşvik Sistemi Tanıtımı ve 2017 Yılında Hazırlıkları Tamamlanan Yatırımlara Teşvik Belgesi Dağıtım Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Elini taşın altına koyan iş dünyamızın temsilcileriyle omuz omuza ülkemizi hedeflerine ulaştırana kadar durmayacağız. Atalarımız, ‘at binenin, kılıç kuşananın’ der. Biz bu anlayışla ülkemizi yönet

> Makalenin devamı

Türk Polis Teşkilatı Kuruluş Yıldönümü 09.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.04.2018 > 71 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın 10 Nisan Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıldönümü münasebetiyle Emniyet Genel Müdürü Selami Altınok’a gönderdikleri mesajları aşağıda sunulmaktadır: “Milletimizin emniyetinin ve huzurunun güvencesi Türk Polis Teşkilatı’nın 173. kuruluş yıl dönümünü kutluyorum.

> Makalenin devamı

Çini turist yoğunluğu bekleniyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.04.2018 > 61 kez okundu.

Turizmle ve özellikle de Çinli turistlerle yazdığımız yazılarda “Çini turist güneş ve deniz turizminden uzak kalıyor. Daha çok tarihi ve kültürel hareketliliği seviyor. Çinli turistler için Türkiye bu açıdan iyi tanıtılabilirse bir hazine niteliğindedir” demişizdir.

> Makalenin devamı

Feto’nun Balkanlardaki durumu ve Kosova örneği - Rifat SAİT; 24.Dönem İzmir milletvekili, BASAM (Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi) Başkanı
 Tarih: 09.04.2018 > 51 kez okundu.

Bu makaleyi uzun süredir yazmak istiyordum. Kosova’daki Feto terör örgütünün altı üyesi MİT tarafından paketlenip, Türkiye’ye kargo edilince yazmak zaruret oldu. Zira ülkemiz aleyhine Kosova başta olmak üzere Balkanlarda ciddi olumsuz algılar oluşturmaya başladılar. Özeleştiri yapacağım, zira bunda ben dâhil hepimizin suçu var. Neden mi?

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN'ın "Polis Haftası" Mesajı - Prof. Dr. Sami ÖZCAN
 Tarih: 09.04.2018 > 54 kez okundu.

Ülkemizin her bir yanında, tüm yurttaşlarımızın can ve mal güvenliği ile huzur ve asayişi temin etmek için vazife yürüten emniyet mensuplarımızın Türk Polis Teşkilatı’nın 173. Yıl dönümünü en içten dileklerimle kutlarım. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize şükranlarımı sunarım.

> Makalenin devamı

“Terörle arasına mesafe koymayanın yeri parlamento değildir” 08.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 08.04.2018 > 70 kez okundu.

AK Parti Siirt İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Terörle, terörizmle ve şiddetle arasına mesafe koymayanın yeri parlamento değildir. Belediyenin kepçesini, kamyonunu, aracını, imkânlarını sokak çetelerinin emrine verenlerin yeri de başkanlık koltuğu değildir. Bu milletin tek bir kuruşunun dahi bölücü örgütün kasasına gitmesi

> Makalenin devamı

Seçmenin tercihi değişiyor mu?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 08.04.2018 > 60 kez okundu.

AK Parti-MHP ittifakından sonra muhalefet cephesinde de ittifak çalışmalarına hız verildi. Seçmenin tercihinin değişime uğradığı gerçeğini göz önene alan siyasi partiler, kendilerini bu açıdan yenilemeye çalışıyor.

> Makalenin devamı

DEDE KORKUT HİKAYELERİNDE DEĞERLER EĞİTİMİ - Gazi KARABULUT
 Tarih: 08.04.2018 > 84 kez okundu.

Destanlar, bir milletin kendi kültüründen beslenerek ortaya çıkardığı, olağanüstü tutumlarla beslendiği, geçmişine ait izler barındırdığı metinlerdir. “Nesilden nesile aktarılan ve bir milli kahraman veya ait olduğu toplumca sevilen kişilerin hayatlarını, mücadelelerini, sözlü veya yazılı şiirimsi bir dille anlatan manzumelerdir .” (Eroğlu, 996.39)

> Makalenin devamı

Şimdi de Afgan mülteci akını… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 08.04.2018 > 66 kez okundu.

Suriye iç savaşından kaçan 3.5 milyon Suriyeliye ev sahipliği yapan Türkiye şimdi de İran sınırından yeni bir göç dalgası ile karşı karşıya bulunuyor. 3 milyon Afgan mülteci, dağları aşarak Avrupa’ya ulaşmaya çalışıyor. Sadece 2018 yılı içinde 16 bin kaçak göçmene işlem yapılmış durumda...

> Makalenin devamı

FIRTINAYLA GELENLERDEN - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 08.04.2018 > 87 kez okundu.

Şu garip dünyada eşekleri bile kullanan köpeklerin olması ne garip... Tüm dünyaları, kendilerine ördükleri kafes içi olanlar; biliniz ki dışınızda da hayatlar var... Allah sağlık versin de hep çalışalım… ‘Çalışmak’ insanı biraz yorsa bile, zihni gençleştiriyor.

> Makalenin devamı

Trump’un açıklamalarının şifresi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 08.04.2018 > 60 kez okundu.

ABD Başkanı Trump ne demişti: “Suriye’den askerlerimizi çekeceğiz” Başkanın bu sözleri şaşırtıcı olmuştu. Hatta Pentagon, bu sözlerden sonra Suriye’ye asker göndermeye devam etti. Bu satırlar yazılırken 2 bin Amerikan askerinin daha Menbiç ve diğer yerlere konuşlanmak üzere gönderileceği haberleri geliyordu.

> Makalenin devamı

BASIN BÜLTENİ Akıncı: “Gerçekten bir yol ayrımına geldiğimiz açık ve nettir"
 Tarih: 08.04.2018 > 67 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, 16 Nisan’daki liderler buluşmasının herkesin ayrı ayrı yollara mı gideceği yoksa birlikte mi yürüneceğini görme açısından önemli olduğunu söyledi.

> Makalenin devamı

Türkiye-Rusya-İran üçlü zirvesinde Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunması vurgusu 04.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 04.04.2018 > 70 kez okundu.

Türkiye-Rusya-İran üçlü zirvesi sonrası yayınlanan ortak açıklamada, üç ülke liderinin, Suriye’nin egemenliğine ve toprak bütünlüğüne olan kuvvetli taahhütlerini yineledikleri belirtilerek, “Terörle mücadele kisvesi altında sahada yeni gerçeklikler yaratılmasına dair her türlü girişimi reddetmiş, Suriye’nin egemenliği ve toprak bütünlüğü ile komşu

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, ATO Congresium'da, Engelli Vatandaşların EKPSS ve Kura Yöntemiyle Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Törenine katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 04.04.2018 > 90 kez okundu.

"Engel tanımayan mutlu bir ülke için gece gündüz demeden daha çok çalışacağız" Başbakan Binali Yıldırım, ATO Congresium'da Engelli Vatandaşların EKPSS ve Kura Yöntemiyle Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Töreni'nde yaptığı konuşmada, engellilerin kamuya yerleştirilmesine ilişkin kurallar hakkında bilgi verdi ve 329 engelli vatandaşın kura il

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Merhum Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ’in Vefatının 21. sene-i devriyesinde Anıtmezar’da yapmış oldukları konuşma metni. 4 Nisan 2018
 Tarih: 04.04.2018 > 75 kez okundu.

Aziz Dava Arkadaşlarım, Muhterem Ülküdaşlarım, Değerli Basın Mensupları, Hepinizi saygılarımla selamlıyorum. Ebediyete irtihalinin 21. yıldönümünde merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Bey’i dualarımızla, özlemlerimizle anmak maksadıyla kabri başındayız. Onu rahmet, minnet, Fatihalarla yad ediyoruz.

> Makalenin devamı

“Suriye’de huzur ve güvenliğin sağlanması noktasında Rusya ile beraber çalışmayı sürdüreceğiz” 03.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 03.04.2018 > 61 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Federasyonu Devlet Başkanı Putin ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “Suriye’de Rus dostlarımızla birçok temel konuda aynı endişeleri paylaşıyoruz. Suriye'nin geleceğinin DEAŞ, YPG, PYD gibi proje terör örgütlerine bırakılmayacak kadar önemli olduğuna inanıyoruz. Bu çerçevede, ortak çıkarlarımıza odaklanarak iş b

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile görüştü. - TC Başbakanlık
 Tarih: 03.04.2018 > 64 kez okundu.

Yıldırım, Bahçeli görüşmesi Başbakan Binali Yıldırım, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Bahçeli'nin TBMM'deki makamında bir araya geldi. Bahçeli, Başbakan Yıldırım'ı kapıda karşıladı.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 3 Nisan 2018
 Tarih: 03.04.2018 > 94 kez okundu.

Değerli Milletvekilleri, Saygıdeğer Misafirler, Medyamızın Saygın Temsilcileri, Haftalık olağan Meclis Parti Grup Toplantımıza başlarken mümtaz heyetinizi saygılarımla selamlıyorum.

> Makalenin devamı

SİYASî HAYAT ÜZERİNE TESPİTLER - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 03.04.2018 > 115 kez okundu.

Siyaset dünyasında ‘vefa’ kavramı yoktur. Ülkemde siyasî parti kurmak, ‘turşu’ kurmaktan kolaydır. Siyasette ‘dostluk’ olmaz. Siz dostluğu siyaset dışında arayın. En kötü dalkavuklar ve kuyruk sallayıcılar siyaset dünyasında yaşarlar.

> Makalenin devamı

İhracat yükseliyor ama… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 03.04.2018 > 83 kez okundu.

Geçtiğimiz Mart 2018’de ihracatımızdaki artış için “Bir Cumhuriyet rekoru” deniliyor. Yapılan açıklamada Mart’ta ihracat 15 milyar 106 milyon liraya yükseldi. İhracatımızdaki rekorun küçümsenmemesi gerektiği görüşündeyiz.

> Makalenin devamı

“Eğitim altyapısında gerçekleştirilen devrimi içerikte de hayata geçireceğiz” 02.04.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 02.04.2018 > 88 kez okundu.

İstanbul’da yapımı tamamlanan okulların açılış töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçtiğimiz yıl yüzde 7,4 büyüme kaydedebildiysek, ihracatımızı Şubat ayı itibariyle 160 milyar dolara çıkartabildiysek, kriz tellallarının tüm çabalarına rağmen hedeflerimize kararlılıkla ilerliyorsak, bölgemizde ve dünyada giderek daha etkin bir güç hâline gel

> Makalenin devamı

Sağ gösterip sol vurmak… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.04.2018 > 62 kez okundu.

ABD Başkanı Trup’un “Suriye’den çekileceğiz “açıklamasının yankıları sürüyor. Ani kararlar ve çıkışlarla dikkat çeken Trump’un bu açıklamasından sonra tam tersi Suriye’ye takviye güç göndermesi “Sağ gösterip, sol vuruyor” dedirtiyor. Belki de isteyerek şaşırtmaca yapılıyor.

> Makalenin devamı

Fransa.. İflâh Olmaz Aşüfte - Aziz Dolu ATABEY
 Tarih: 02.04.2018 > 76 kez okundu.

Türkler ile Fransızlar arasındaki ilişkilerin başlangıcı Attila’ya kadar uzanır. Avrupa Hunlarının efsanevî hakanı Attila 451 yılında ordusu ile gidip Fransa’nın ortasına tuğunu dikmiş ve Türk-Fransız ilişkileri de böylece tarih sayfalarını meşgul etmeye başlamıştır.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Konya Milletvekili Sayın Mustafa KALAYCI’nın yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 1 Nisan 2018
 Tarih: 01.04.2018 > 85 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi tarih yazmakta, ülküleri bir yıldız gibi parlamaktadır. Allah’a şükürler olsun ki, 18 Mart 2018 tarihinde 12’inci Olağan Büyük Kurultayı’mızı muazzam bir katılım, eşsiz bir heyecan atmosferi içinde gerçekleştirdik. Ne kadar sevinsek azdır, ne kadar gururlansak eksik kalacaktır.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, partisinin Tire 6. Olağan Kongresi’nde konuştu. - TC Başbakanlık
 Tarih: 01.04.2018 > 85 kez okundu.

“Türkiye'nin her alandaki şahlanışı içeride ve dışarıda bazı çevreleri rahatsız ediyor” Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Tire İlçe Başkanlığı 6. Olağan Kongresi'nde yaptığı konuşmada, AK Parti'de bayrak yarışının farklı olduğunu ve başka partilere benzemediğini dile getirdi.

> Makalenin devamı

“Haklı davalarında sonuna kadar Filistinli kardeşlerimizin yanında yer almayı sürdüreceğiz” 31.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 01.04.2018 > 93 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Ümraniye İlçe Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “İsrail, Filistin’de uyguladığı zulmün altında kalacaktır. Haklı davalarında sonuna kadar Filistinli kardeşlerimizin yanında yer almayı sürdüreceğiz” dedi.

> Makalenin devamı

Al birini, vur ötekine… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 01.04.2018 > 85 kez okundu.

ABD Başkanı Trump’un sürpriz şekilde Amerikan güçlerini Suriye’den çekeceğini açıklamasının yankıları sürüyor. “Bırakalım başkaları uğraşsın, bu ağır yükü biz çekemeyiz” diyen Trump ile Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile konuşmadan önce yaptığı görüşmenin önemi de bu şekilde açığa çıkmış bulunuyor.

> Makalenin devamı

“Bizim için Kandil neyse Sincar da odur; bir gece ansızın oraya da gireriz” 30.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 30.03.2018 > 49 kez okundu.

AK Parti İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tespit ettiğimiz her teröristi etkisiz hâle getirmek, milletimize karşı sorumluluğumuzun bir gereğidir. Irak’ta bölücü terör örgütünü üstlendiği yerlerden çıkarmak ve faaliyetlerini tamamen sona erdirmek kararındayız. Irak Hükûmeti, Sincar başta olmak üzere, çeşitli bölgelerde bu

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da, Kovaçi Şehitliğini ve Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in kabrini ziyaret etti. - TC Başbakanlık
 Tarih: 30.03.2018 > 49 kez okundu.

Başbakan Yıldırım Bosna Hersek’te Başbakan Binali Yıldırım, Kovaçi Şehitliği'ni ve Bosna Hersek'in ilk Cumhurbaşkanı Aliya İzzetbegoviç'in kabrini ziyaret etti.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – Konya Milletvekili Sayın Mustafa KALAYCI’nın yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 30 Mart 2018
 Tarih: 30.03.2018 > 50 kez okundu.

Bugün bir gazetede yer alan “MHP’nin talepleri AKP’lileri bıktırdı” başlığıyla verilen haberin gerçekle hiçbir ilgisi bulunmamakta olup, tamamen uydurmadır.

> Makalenin devamı

Nevruz çiçeğinin anlamı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 30.03.2018 > 44 kez okundu.

Nevruz Bayramı ile ilgili yazımızı geç de olsa sizlerle buluşturuyoruz. Yoğun gündem nedeni ile geciken bu yazımızı çok değerli arkadaşımız Türk Dünyası Uzmanı Dr.Shurubu Kayhan kaleme almış,bizimle de paylaştı. Değişik açılardan ele alınan ve Türklerin öz be öz bayramı niteliği taşıyan Nevruz’un çiçeklerinin ele alındığı bu yazıyı beğenerek okuyac

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdic ile Bosna Hersek Parlamentosu'nda ortak basın toplantısı düzenledi. - TC Başbakanlık
 Tarih: 29.03.2018 > 92 kez okundu.

“Türkiye, NATO üyeliği konusunda Bosna Hersek'in yanında yer alacak ve tam üyelik sürecini destekleyecektir” Başbakan Binali Yıldırım, Bosna Hersek Bakanlar Konseyi Başkanı Denis Zvizdic ile Bosna Hersek Parlamentosu'nda baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısında değerlendirmelerde bulundu, gazetecilerin soru

> Makalenin devamı

Soest Türk Kültür Merkezi kongresi gerçekleşti - HTF
 Tarih: 29.03.2018 > 98 kez okundu.

Soest Türk Kültür Merkezi 10. olağan kongresi üyelerinin katılımı ile teşkilat binasında gerçekleştirildi. Kuran- ı Kerim tilaveti ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan kongrede divan kurulu şu isimlerden oluştu: Sadettin Şimşek (divan başkanı, Hollanda Türk Federasyon Genel Muhasibi), Muammer Bilgişli (divan üyesi, Rotterdam Versaar Başk

> Makalenin devamı

Bir tiyatro aşkı ve “Komşu Köyün Delisi…” - Necdet Sivaslı
 Tarih: 29.03.2018 > 162 kez okundu.

Turgutreis Belediye Konservatuar Derneği Tiyatro Grubu’nun çalışmalarını yakından takip edenlerdeniz. 27 Mart Tiyatro Günü nedeni ile bu grubun Dernek Başkanı Erdal Kadeifçi ve sahne sorumlusu eşi Zerrin Kadeifçi bizi yeni oyunları “Komşu Köyün Delisi” ne davet ettiler.

> Makalenin devamı

MGK Bildirisi: “Münbiç'teki teröristler bölgeden uzaklaştırılmazsa Türkiye inisiyatif kullanmaktan çekinmeyecektir” 28.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 28.03.2018 > 110 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen MGK toplantısının ardından yapılan yazılı açıklamada, “Münbiç'teki teröristlerin bir an önce bölgeden uzaklaştırılması gerektiği, aksi takdirde Türkiye'nin, diğer bölgelerde olduğu gibi burada da bizzat inisiyatif kullanmaktan çekinmeyeceği belirtilmiştir. Fırat'ın doğusundaki Suriye topraklarınd

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu (YOİKK) tanıtım toplantısına katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 28.03.2018 > 73 kez okundu.

“İş yapmaya, üretmeye, istihdam oluşturmaya devam diyeceğiz” Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde, Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Koordinasyon Kurulu (YOİKK) 2017-2018 Reformu tanıtım programındaki konuşmasında, yatırımla ilgili alınan kararların ve tedbirlerin tanıtımının yapılacağını söyledi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Sayın Celal ADAN’ın yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 28 Mart 2018
 Tarih: 28.03.2018 > 81 kez okundu.

18 Mart 2018 günü; hem partimiz hem de milletimiz için tarihi bir gün yaşanmış ve Milliyetçi Hareket Partisi’nin 12. Olağan Kurultay’ı büyük bir coşku içinde düzenlenmiştir.

> Makalenin devamı

AB ile samimiyet sınavı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 28.03.2018 > 78 kez okundu.

Türkiye ile Avrupa Birliği (AB) zirvesi yine “samimiyet ve güven sınavı” olarak sonuçlandı. Zirve sonrası düzenlenen ortak basın toplantısında Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

> Makalenin devamı

“Türkiye ve AB uzun süreli stratejik ortaktır” 26.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.03.2018 > 73 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Varna’da gerçekleştirilen Türkiye-Avrupa Birliği Zirvesi sonrasında düzenlenen ortak basın toplantısında, “Küresel bir güç olma iddiasındaki Avrupa'nın Türkiye'yi genişleme politikalarının dışına itmesi vahim bir hata olacaktır. Türkiye bölgede kilit aktör, jeostratejik öneme haiz bir müttefik, genç nüfusa sahip dinamik bir ü

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 27.03.2018 > 70 kez okundu.

“Avrupa'nın güvenliği Türkiye'nin güvenliğinden, Türkiye'nin güvenliği ise Suriye ve Irak'ın güvenliğinden geçiyor" Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 27 Mart 2018
 Tarih: 27.03.2018 > 76 kez okundu.

Değerli Milletvekilleri, Saygıdeğer Misafirler, Basınımızın Kıymetli Temsilcileri, Bu haftaki, Türkiye Büyük Millet Meclisi Parti Grup Toplantımıza başlarken sizleri hürmetle selamlıyorum.

> Makalenin devamı

BASIN BÜLTENİ Erdoğan: “AB Kıbrıs konusunda hakkaniyetli olmalı”
 Tarih: 27.03.2018 > 82 kez okundu.

Bulgaristan’ın Varna kentinde, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk ve AB Komisyonu Başkanı Jean-Claude Junker’in liderliğinde dün gerçekleştirilen zivreye yine Kıbrıs konusu damgasını vurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, zirvede AB’den Kıbrıs konusunda hakkaniyetli olmasını istedi.

> Makalenin devamı

Seçimlerde İstanbul’un önemi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.03.2018 > 73 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önümüzdeki yerel seçimlerde İstanbul’a çok büyük önem veriyor. ”Cumhur ittifakı Anadolu’da tuttu. Anadolu’da insanlar bir eliyle MHP’nin işaretini yapıyor, diğer eliyle bizim işaretimizi yapıyorlar” diyor. Ancak, ittifak sonrasında İstanbul’la ilgili bir şey söylemiyor.

> Makalenin devamı

“Sincar’dan gelecek tacizlere karşı Türkiye her an gereğini yapacaktır” 26.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 26.03.2018 > 92 kez okundu.

Bulgaristan’a hareketi öncesi gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sincar’daki PKK varlığı konusunda, “Bugün Irak'tan bu konularla ilgili olarak bir yetkili Türkiye’ye gelecek, onlarla da MİT Müsteşarımızın görüşmesi olacak. Bu görüşmelerden sonra çok daha sağlıklı bir neticeyi alırız. Temennimiz odur ki Irak Merkezî Yönetimi,

> Makalenin devamı

Başbakan Binali Yıldırım, Gaziantep Sanayi Odası'nda Mart Meclis Toplantısı'na katıldı, sanayicilerin görüş ve taleplerini dinledi. - TC Başbakanlık
 Tarih: 26.03.2018 > 88 kez okundu.

Başbakan Yıldırım Gaziantepli sanayicilerle biraraya geldi Başbakan Binali Yıldırım, Gaziantep Sanayi Odası'nda Mart Meclis Toplantısı'na katıldı, sanayicilerin görüş ve taleplerini dinledi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Merkez Yönetim Kurulu toplantısı 24 Mart 2018 Cumartesi günü yapılmış ve bu toplantıda Başkanlık Divanı üyeleri seçilmiştir.
 Tarih: 26.03.2018 > 98 kez okundu.

Başkanlık Divanı üyelerinin görev alanları, Parti Tüzüğümüzün 48, 49 ve 50. Maddeleri uyarınca Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli tarafından aşağıdaki gibi belirlenmiştir.

> Makalenin devamı

Kanser, neden bu kadar Çok yaygın?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 26.03.2018 > 78 kez okundu.

Kanser, “çağın hastalığı” deniliyor. Sadece ülkemizde değil, dünyanın hemen her köşesinde kanser hastalığı yaygınlaşıyor. Ancak, Türkiye ve bazı ülkelerde kanser hastalığının daha da artmakta olduğunu görüyoruz. Neden?

> Makalenin devamı

“Mümbiç’in denetimi terör örgütünden alınıp bölgenin gerçek sahiplerine devredilmeli” 25.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 25.03.2018 > 83 kez okundu.

AK Parti Trabzon İl Kongresi’ne katılarak bir konuşma yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Amerika’nın bir an önce Mümbiç’in denetimini terör örgütünden alıp bölgenin gerçek sahiplerine devretmesi gerekiyor. Biz, bu kardeşlerimizle birlikte kısa sürede Mümbiç’i ayağa kaldırır, ülkemizde yaşayan bölge halkının evlerine dönmesini sağlarız” dedi. Cumhurba

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, “Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka” 12’inci Olağan Büyük Kurultayı’nın tamamlanmasının ardından parti teşkilatlarına gönderdiği teşekkür mesajı. 20 Mart 2018
 Tarih: 25.03.2018 > 41 kez okundu.

Aziz Dava Arkadaşlarım, Milliyetçi Hareket Partisi’nin 12’inci Olağan Büyük Kurultayı, “Milli Duruş, Şühedaya Vefa, Millete Beka” tema ve iradesiyle gerçekleşmiş, örnek bir buluşmaya, muazzam bir kucaklaşmaya sahne olmuştur.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, partisinin Gaziantep Gençlik Kolları İl Kongresi’ne katılarak bir konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 25.03.2018 > 50 kez okundu.

“Bizim davamız Türkiye’nin beka davasıdır” Başbakan Binali Yıldırım, "AK Parti olarak ilk günden bugüne hiçbir zaman milleti birbirinden ayrıştıran fikirler üzerine siyaset yapmadık, yapmayacağız. Bizim davamız Türkiye'nin beka davasıdır. Bizim siyaseten amacımız devleti millet ile buluşturmak, kaynaştırmaktır. AK Parti olarak toplumun vicd

> Makalenin devamı

Yalan üzerine yalan… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 25.03.2018 > 44 kez okundu.

Bir yandan Amerika, öte yandan desteklediği terör örgütü PK,yalan üzerine yalan üretmeye devam ediyor. Afrin’de büyük darbe yiyen terör örgütü PKK, Batı kamuoyunda “Türkiye sivilleri vuruyor” algısı oluşturabilmek için “Sincar’dan çekiliyoruz” oyununu sahneye koydu. Oyun içinde oyun oynanmaya çalışılıyor.

> Makalenin devamı

Ormanlar bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağıdır.
 Tarih: 25.03.2018 > 44 kez okundu.

Ormanlar bir ülkenin akciğerleri ve en büyük zenginlik kaynağıdır. Kullandığımız kalem, okuduğumuz kitap, yazdığımız defter, oturduğumuz sandalye, yemek yediğimiz masa ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz yüzlerce ihtiyacımızı ormanlardan karşılarız. Bizim için orman, hava gibi, su gibi, ekmek gibi ihtiyaç duyduğumuz doğal kaynaklardandır.

> Makalenin devamı

Her yanımız faiz… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 25.03.2018 > 43 kez okundu.

Kredi ve faizler bugün hayatımızın her tarafına girmiş durumda. Özetle “her yanımız faiz” diyebiliriz. Peki, bugün faizlerden, özllikle de yüksek faizlerden şikâyet etmeyenimiz var mı? En başta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu konuda son derece rahatsız olduğunu görmekteyiz.

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN'ın "Regaip Kandili" Mesajı - Prof. Dr. Sami ÖZCAN
 Tarih: 23.03.2018 > 55 kez okundu.

İbadet, tövbe ve niyazların Hak katında kabul gördüğü; günahların bağışlandığı müstesna bir gece olan Regaip Kandili’nin, aziz milletimizin ve bütün İslam aleminin birlik ve beraberliğine vesile olmasını Cenab-ı Allah'tan temenni eder, hepimize hayırlar getirmesini dilerim.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, cuma namazını Cebeci Camisi'nde kıldı. Yıldırım, namaz sonrası gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 23.03.2018 > 78 kez okundu.

“Tehdit nereden gelirse o noktalara operasyon yapma hakkımız saklıdır” Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazını Cebeci Camisi'nde kıldı. Cami çıkışı vatandaşlarla bir süre sohbet eden Yıldırım, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını da cevapladı.

> Makalenin devamı

21 Mart Dünya Nevruz Günü 20.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.03.2018 > 53 kez okundu.

CUMHURBAŞKANIMIZ SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN’IN 21 MART DÜNYA NEVRUZ GÜNÜ MESAJLARI “Orta Asya’dan Balkanlara kadar geniş bir coğrafyada coşkuyla kutlanan Nevruz, yeni başlangıçların, umudun, kardeşliğin ve dayanışmanın bayramıdır.

> Makalenin devamı

BU ÂLEMDEN BİR GÜZEL GEÇTİ - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 23.03.2018 > 104 kez okundu.

Kendisini 1971 veya 1972 yılında tanıdım. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi’nde öğrenci iken İstanbul Cağaloğlu’nda merkezi bulunan M.T.T.B.'de (Milli Türk Talebe Birliği), Tercüman-Rehber olarak, Turizm Müdürlüğü bünyesinde çalışıyordum. Başkanımız Ömer Öztürk, bir iş için beni Ankara'ya, o zaman DPT'de (Devlet Planlama Teşkilatı) çalışan Ha

> Makalenin devamı

Fırat’ın Doğusunda neler oluyor?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.03.2018 > 52 kez okundu.

Amerika’nın terör örgütü PYD’den neden vaz geçmediği bir kez daha ortaya çıktı. Dost ve müttefik olarak gördüğümüz Amerika’dan halen farklı sesler yükseliyor. Verilen sözlerin de hiç birisinin arkasında durulmuyor. Türkiye’ye karşı da hep yalan söylendi, oyalama taktikleri devreye girdi. Bütün bunların nedenlerine bakalım:

> Makalenin devamı

Bir Şehit, Bir Gâzi Ve Bir Gâye.. - Aziz Dolu ATABEY
 Tarih: 23.03.2018 > 69 kez okundu.

Enver Paşa, Türk-İslâm tarihi açısından başlı başına bir olaydır (fenomen) dostlar. Hayâlperest, aklı bir karış havada gibi sunulan (lanse edilen) bu gözü pek Türk subayı söz konusu olduğunda eller vicdanlara konulmalı; “Yiğidi öldür, ama hakkını yeme.” atasözü kulaklara küpe yapılmalıdır. Zira “Zaten mukadder olan ölümden korkarak köpek gibi yaşar

> Makalenin devamı

Antalya,turizmde yüz güldürecek… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.03.2018 > 56 kez okundu.

Turizm sezonuna girdiğimiz şu günlerde gelen haberler ve yapılan hazırlıklar özellikle Antalya turizminin yüz güldürebileceğini gösteriyor. Özellikle Antalya’nın bu sezon Rusya’dan 5-6 milyon turiste ev sahipliği yapabileceği söyleniyor.

> Makalenin devamı

Yaşam her yaşta güzeldir - Ramazan Çelik; MHP ÇUKUROVA İLÇE BAŞKANI
 Tarih: 23.03.2018 > 51 kez okundu.

Yaşlanma, fiziksel ve ruhsal olarak değişimlerin yaşandığı, önlenmesi olanaklı olmayıp, geciktirilmesi mümkün olan bir süreçtir.

> Makalenin devamı

Menbiç operasyonu önemli hale geldi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.03.2018 > 55 kez okundu.

TSK’nin büyük bir başarı ile Afrin operasyonunu tamamlanmış olması, hiç kuşkusuz terör örgütlerine indirilmiş çok önemli bir darbedir. Gerek YPG, gerekse PKK’nın psikolojik olarak çökmüş olması, sahadaki yenilgisini de getirmiştir. Burada önemli olan nokta şudur:

> Makalenin devamı

Suudi Arabistan’a dikkat… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.03.2018 > 53 kez okundu.

Geçenlerde Serdar Turgut “Amerika’nın Ortadoğu Gizli Planları” başlığı altında bir yazı yazmış ve özellikle Amerikan- Suudi Arabistan ilişkilerine dikkatleri çekmeye çalışmıştı.

> Makalenin devamı

ARADIĞINI KENDİNDE ARA - Emrah BEKÇİ
 Tarih: 23.03.2018 > 172 kez okundu.

Bertnart Russell, ‘’Din ile Bilim’’ isimli makalesinde derki; ‘’Din ile Bilim arasındaki ilk, kimi yönlerden de en önemli kavga, bugün Güneş Sistemi adını verdiğimiz düzenin merkezinin güneş mi yoksa yeryuvarlağı mı olduğu konusundaki gökbilimsel tartışmadır. Bu konuda geçerlikte olan kuram, Yer'in evrenin merkezinde kımıldamadan durduğunu, gün

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin 12. Olağan Büyük Kurultay kapanışında yapmış oldukları konuşma. 18 Mart 2018
 Tarih: 19.03.2018 > 80 kez okundu.

Aziz Dava Arkadaşlarım, Ekranları Başında Bizleri İzleyen Saygıdeğer Vatandaşlarım, Yüreği Vatan Sevdasıyla kavrulan Yiğit Ülküdaşlarım, Değerli Divan Başkan ve Üyeleri, Muhterem Misafirler,

> Makalenin devamı

“Devletler ve milletler adalet üzerinde yükselir” 19.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 19.03.2018 > 98 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hâkim ve Savcılık Kura Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Devletler ve milletler adalet üzerinde yükselir veya adaletsizlik batağında boğulur. Mazlumun ahının arşı titrettiğini asla unutmamalıyız. Bunun için adalet, daima bizim önceliğimiz olmuştur” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merk

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Adli Yargı Hakim ve Cumhuriyet Savcıları ile İdari Yargı Hakimleri Kura Töreni'ne katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 19.03.2018 > 96 kez okundu.

"Her vatandaşımız, adaletin kapısını çaldığında gönül rahatlığıyla vicdanınıza iltica edebilmelidir" Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Hakim ve Cumhuriyet Savcıları Kura Töreni'ndeki konuşmasına, vefat eden eski bakanlardan Hasan Celal Güzel'e A

> Makalenin devamı

TÜRKİYE NEREYE GİDİYOR? - Emrah BEKÇİ
 Tarih: 19.03.2018 > 167 kez okundu.

Türkiye küreselleşme cenderesi içerisinde kimlik arayışına sürüklenmiş, mazisinde yer alan ve sesi çıkmayan metfunları günah keçisi ilan ederek, yeni kimliğini oluşturmaya çalışan bir ülke yürüyüşünde ilerliyor…

> Makalenin devamı

Amerika, düşmanlığını Kıbrıs’a taşıdı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 19.03.2018 > 56 kez okundu.

Amerika’nın Türkiye düşmanlığı bitmiyor. Suriye’de, Türkiye’nin kararlılığını gören ve bölgedeki planları suya düşen Amerika’nın şimdi de Türkiye düşmanlığını Kıbrıs’a taşımakta olduğunu görüyoruz. Amerika’nın eskiden bu yana âdetidir.

> Makalenin devamı

SÜKÛTUN PENCERESİNDEN - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 19.03.2018 > 103 kez okundu.

Bugün de gün yüzü gösterildi, elhamdülillah... İtlerin sinsi durmalarından saldırmaları daha iyidir. Karanlıklar içinden aydınlığa çıkanlara selam olsun. Hani demem o ki; şu gârip âlemde 'insan' var 'insan' var. Hep söyler dururum, ama sadece ben dinlerim. Ne güzel... Dertlilerin dertlerine TERCÜMAN olanlara selâm olsun! Ramazan'da da değiliz

> Makalenin devamı

Son dakika: Devlet Bahçeli, MHP Genel Başkanı seçildi.
 Tarih: 18.03.2018 > 117 kez okundu.

MHP'nin 12. Olağan Büyük Kurultayı'nda, Devlet Bahçeli, genel başkanlığa yeniden seçildi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin 12. Olağan Büyük Kurultayı’nın açılışında yapmış oldukları konuşma. 18 Mart 2018
 Tarih: 18.03.2018 > 106 kez okundu.

Sevdası ve Mensubiyetiyle Onur Duyduğumuz Büyük Türk Milleti, Yurdumun Her Köşesinde Hayat ve Varlık Mücadelesi Veren Aziz Vatandaşlarım, Teşkil Edilen Kurultay Divanı’nın Değerli Başkan Ve Üyeleri, Dost ve Kardeş Ülkelerin Saygın Temsilcileri,

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN ın "18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü" Mesajı
 Tarih: 18.03.2018 > 98 kez okundu.

Bir kahramanlık mücadelesi olarak tarihteki yerini alan “Çanakkale Zaferi” inancın, azmin ve kararlılığın neticesinde ortaya çıkmış destansı mücadelenin adıdır.

> Makalenin devamı

Mehmet Âkif ve İstiklâl Marşı - Aziz Dolu ATABEY
 Tarih: 15.03.2018 > 170 kez okundu.

Millî marşlar bir milletin varlığını, ulusal bağımsızlığını simgeler. Bu nedenledir ki ülkelerin en zor zamanlarında ya da bağımsızlık mücadeleleri sürecinde veya sonrasında ortaya çıkarlar. En azından büyük çoğunluğu bu özellikleri taşır. İstiklâl Marşımız da bir var oluş-yok oluş savaşının verildiği zor günlerde kaleme alınmıştır.

> Makalenin devamı

“Depremi bilim insanları konuşmalı…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 13.03.2018 > 145 kez okundu.

Türkiye, deprem kuşağındaki ülkelerden biridir. Son yıllarda özellikle Marmara’da, İstanbul’u daha çok etkileyecek bir depremden söz ediliyor. Son olarak Kandilli Rasathanesi Müdürü Prof. Haluk Özener, İstanbul'u bekleyen depremin olası büyüklüğünün 7.2 olacağını ve dev tsunamilerin meydana geleceğini söyledi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Sayın Prof. Dr. E. Semih YALÇIN’ın “18 Mart’ta Yapılacak 12. Olağan Büyük Kurultay” hakkında yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 12 Mart 2018
 Tarih: 12.03.2018 > 134 kez okundu.

MHP’nin bugüne kadar gerçekleştirdiği kurultayların anlam, tema ve misyonu, Türk tarihine dayanmaktadır. Her Kurultay, ilhamını binlerce yıllık şanlı bir tarihten alan 49 yıllık kutlu bir mücadelenin yeni bir kademidir.

> Makalenin devamı

İspanya bir Antalya kadar etmiyor ama… - Necdet Sivaslı
 Tarih: 12.03.2018 > 142 kez okundu.

Akdeniz’de Türkiye’nin turizm alanında en büyük rakiplerinden birisi İspanya’dır. Geçen yıl turizmde % 10 gibi bir büyüme yakalayan İspanya için “Turizmde dünya liderliğine koşuyor” diyebiliriz.

> Makalenin devamı

“Türkiye’nin dostluğunun kıymeti ancak kaybedilince anlaşılır” 11.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.03.2018 > 133 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Sakarya İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Bizim hiç kimsenin toprağında, egemenliğinde gözümüz yoktur. Ne komşularımıza ne de diğer ülkelere hiçbir zaman husumetle yaklaşmadık, yaklaşmıyoruz. Hiçbir ülkeyle de ilişkilerimizi zedelemek istemiyoruz. Türkiye’nin dostluğunun kıymeti ancak kaybedilince anlaşılır. Biz he

> Makalenin devamı

“Haklıya hakkını, haine cezasını veriyoruz” 11.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.03.2018 > 136 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Bolu İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Türkiye’nin gerek sınırları içinde, gerekse sınırları ötesinde yaptığı operasyonların amacı, gün gibi ortadadır. Bizim yaptığımız sadece, haklıya hakkını, haine de cezasını vermekten ibarettir” dedi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Bol

> Makalenin devamı

“Türkiye’de insanların inancı, itikadı ve meşrebinden dolayı horlandığı günler geride kaldı” 10.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.03.2018 > 133 kez okundu.

AK Parti Antalya İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’de artık insanların inancından, itikadından, meşrebinden dolayı horlandığı günler geride kalmıştır. Bu ülkede vatandaşlarımızın kılık kıyafeti veya dış görünüşü sebebiyle baskı gördüğü dönemler de son bulmuştur. Rabbim bize imkân verdiği sürece hiç kimsenin o kötü dönemleri ho

> Makalenin devamı

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü 11.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.03.2018 > 138 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü münasebetiyle yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, AK Parti Siyaset Akademisi açılış programına katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 11.03.2018 > 130 kez okundu.

"Türkiye'nin birikimli, donanımlı, değişimi iyi okuyan, özgüveni yüksek, dinamik, genç zihinlere ihtiyacı var" Başbakan Binali Yıldırım, partisinin genel merkezinde düzenlenen Siyaset Akademisi açılışında yaptığı konuşmada, akademinin 18. dönemini başlattıklarını belirtti. Yeni dönemin AK Parti ve Türkiye'nin geleceği için hayırlı olmasını

> Makalenin devamı

Cefakar Vefakar Türk Kadınının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü Kutlu Olsun. 8 Mart Dünya Kadınlar Gününde Öncelikle Kahraman Milli Mücadele Şehitlerimiz ve Tüm Şehitlerimiz adına Mevlid Proğramı düzenlemiş bulunmaktayız. Akabinde Kıymetli hanımefendilere Günün
 Tarih: 11.03.2018 > 137 kez okundu.

Kadın olmanın mana ve önemi üzerine bir kez daha düşünmek için eşsiz bir fırsat sunan anlam yüklü bir günün içindeyiz. Toplumun her kesiminde ve üstlendikleri her görevde takdire şayan bir şekilde sorumluluklarını yerine getiren kadınlarımıza çok şey borçlu olduğumuz bir gerçektir.

> Makalenin devamı

Amerikan kurnazlığı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 11.03.2018 > 139 kez okundu.

TSK’nin Afrin başarısı Amerika’nın uykularını kaçırıyor. Dost ve müttefik bildiğimiz Amerika’nın şimdiki hedefi şu: “Türkiye’yi nasıl durdururuz ve önünü keseriz?” ABD Dışişleri Bakanı Tillerson ile Çavuşoğlu görüşmesi sonrası ortadaki sorunları çözmek amacı ile komitelerin çalışması gündeme gelmişti.

> Makalenin devamı

Dünya görmezden geliyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 11.03.2018 > 139 kez okundu.

Terör, ne var ki çocuk, kadın, yaşlı dinlemiyor. “Terörle mücadele” adı altında Suriye ve bölgeye yerleşen Amerika ve diğer dış güçlerin de çıkarları için terör örgütleriyle işbirliği içine girmeleri de ayrıca düşündürücüdür.

> Makalenin devamı

Kadının en büyük Sorunu: Şiddet… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.03.2018 > 147 kez okundu.

Türkiye’de özellikle kadın ve çocuklara karşı “şiddet” konusunun her geçen yıl daha da artması hiç kuşkusuz endişe yaratıyor. Alınan tüm önlemlere rağmen kadın ve çocuklara şiddetin önüne geçilemiyor. Bu arada kadınlara taciz ve baskının da önemli yer tuttuğunu unutayalım.

> Makalenin devamı

USTA İLE SOHBETLER - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 09.03.2018 > 177 kez okundu.

… AKILSIZ BAŞIN CEZASI - Usta be! - Evet? - Bir soru sorabilir miyim? - ‘Sorma’ desem, sormayacak mısın? - Eeeee… - Hadi geveleme de sor. - ‘Akılsız başın cezasını ayak çeker’ diyorlar… - Evet, öyledir. - Bir türlü anlamış değilim, niye baş çekmiyor da ayak çekiyor…

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Beştepe Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Dünya Kadınlar Günü Programı'na katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 08.03.2018 > 145 kez okundu.

“Kadın emektir, barıştır, huzurdur, güvendir, merhamettir” Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Dünya Kadınlar Günü Programı'ndaki konuşmasında, bugün dünyanın her yerinde kadınların anıldığını belirtti.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Sayın İsmet BÜYÜKATAMAN’ın “Öğretmen Performans Değerlendirme Sistemi”ne ilişkin yapmış olduğu basın açıklaması. 8 Mart 2018
 Tarih: 08.03.2018 > 145 kez okundu.

Eğitim camiasında şu anda en çok konuşulan konu, Öğretmenlere Performans Değerlendirme Sistemi ile ilgili yönetmelik taslağıdır. Bu taslak görüş ve eleştiriler alınmak üzere kamuoyuna sunulmuştur.

> Makalenin devamı

YÖK Başkanı SARAÇ'tan 8 Mart Mesajı - Prof. Dr. M. A. Yekta SARAÇ YÖK Başkanı
 Tarih: 08.03.2018 > 132 kez okundu.

Ülkemiz, 2030 yılı sürdürülebilir kalkınma hedeflerine yönelik çalışmalarını yürütmektedir. Üniversitelerimiz bu çalışmaların odağında yer almaktadır. Üniversitelerimizdeki genç nesiller geleceğin Türkiye'sinde, insani gelişmişlik, bilgi toplumu, hukukun üstünlüğü, yüksek teknoloji gibi kavramlarla yetişerek güçlü Türkiye'nin hedeflerine hizmet ede

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN'ın "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" Mesajı
 Tarih: 07.03.2018 > 163 kez okundu.

Tarih boyunca her dönemde ve hayatın her aşamasında aydınlık ve gelişmiş toplumun oluşmasında kadınlar, aile kurumunda olsun, iş yaşamında olsun fedakarca görev üstlenmektedirler. Bu süreçte üstün çabalarıyla, başarılarıyla öncü ve örnek olan kadınlarımızın “8 Mart Dünya Kadınlar Günü”nü en içten dileklerimle kutlarım.

> Makalenin devamı

Yabancı Dilde Eğitim ve Milli Çıkarlarımız - Prof. Dr. Harun DEMİRKAYA
 Tarih: 07.03.2018 > 138 kez okundu.

10 OCA 2018... KÖŞE YAZILARI VE ARAŞTIRMALAR Bir dilin yaşayabilmesinin temel şartı, eğitim dili olmasıdır. Ana dil başka, eğitim dili başka ise; kendi toplumuna, kültürüne, değerlerine yabancı, geçmişi ile ilişki kuramayan insanlar yetiştirilmesi sürpriz bir sonuç değildir. Hele hele resmi dil dışında başka bir dil eğitim dili olarak öngörülmüş

> Makalenin devamı

Dünya Kadınlar Günü Mesajı 07.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 07.03.2018 > 110 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

> Makalenin devamı

“Kadın ve çocuklara yönelik saldırılar insanlık suçudur” 07.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 07.03.2018 > 111 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, HAK-İŞ Uluslararası 7. Kadın Emeği Buluşması’nda yaptığı konuşmada, “Hem kadınlara, hem de çocuklara yönelik saldırıların izini inancımızda ve kültürümüzde arayanlar kesinlikle art niyetlidir. Şayet adını tam olarak koymak gerekirse, bu tür eylemlerin her biri birer insanlık suçudur” dedi.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, KKTC Başbakanı Erhürman ile görüşmesinin ardından Çankaya Köşkü'nde ortak basın toplantısı düzenledi. - TC Başbakanlık
 Tarih: 07.03.2018 > 118 kez okundu.

“Türkiye şartlar ne olursa olsun Kıbrıs Türkünün yanındadır” Başbakan Binali Yıldırım ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Tufan Erhüman, baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından Çankaya Köşkü'nde ortak basın toplantısı düzenledi.

> Makalenin devamı

300 koyun meselesi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 07.03.2018 > 107 kez okundu.

Tarım ve Hayvancılık Bakanı Fakıbaba’nın köyüne döneceklere “300 koyun + asgari ücret + sosyal sigorta” verileceği haberleri farklı beklentilere yol açınca bazı açıklamalar yapmak zorunda kaldı. Bakan “Proje yanlış anlaşıldı” dedi.

> Makalenin devamı

TURAN-SAM Kurucu Başkanımız Elnur Hasan MİKAİL bugün itibariyle DOÇENT olmuştur
 Tarih: 06.03.2018 > 224 kez okundu.

TURAN-SAM Kurucu Başkanımız Elnur Hasan MİKAİL bugün itibariyle DOÇENT olmuştur. 7100 sayılı Kanunun, Cumhurbaşkanımız Değerli Recep Tayyip ERDOĞAN tarafından imzalanması ve Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından kanun resmen yürürlüğe girmiştir.

> Makalenin devamı

“Azerbaycan ile ayrılmaz bir parçayız…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 06.03.2018 > 285 kez okundu.

12 Mart Erzurum’un düşman işgalinden kurtuluş günüdür. Bu önemli günde Azerbaycan Cumhuriyeti’nin de 100.yılı nedeni ile Dadaşlar diyarında bir etkinlik düzenleniyor. “100’ümüz bir, özümüz bir “sloganı ile başlatılacak etkinliğin iki ülke arasındaki ilişkilere ayrı boyut kazandıracağına inanıyoruz.

> Makalenin devamı

Yeni bir oyun… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 06.03.2018 > 145 kez okundu.

Amerika için son günlerde hep şu cümleyi kullanıyoruz: “Dost ve müttefik olarak gördüğümüz Amerika’ya inanmıyoruz.” Özellikle Suriye, bölge, PKK ve YPG konularında bugüne kadar ne söyledilerse hep tersini yaptılar. Bizi sürekli oyaladılar. Bugün de oyalamaya devam ediyorlar. İşte Amerika’nın son oyunu:

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 6 Mart 2018
 Tarih: 06.03.2018 > 161 kez okundu.

Muhterem Arkadaşlarım, Değerli Misafirler, Basımızın Kıymetli Temsilcileri, Her zaman olduğu gibi yüksek heyetinizi saygılarımla selamlıyorum. Bizleri televizyonlarından, sosyal medya hesaplarından, radyo kanallarından dinleyip takip eden aziz vatandaşlarımıza hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen Yeni Yargıtay Binası Temel Atma Töreni'ne katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 06.03.2018 > 155 kez okundu.

“Adalet, toplumsal barışın ve milli birliğin en güçlü teminatıdır” Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde "150. Yılında Yargıtay Sempozyumu ve Yeni Yargıtay Binası Temel Atma Töreni"nde yaptığı konuşmada, 19. yüzyılda Osmanlı'nın başlattığı ıslahat hareketlerinden en önemlilerinden birinin de Yargıtay’ın kurul

> Makalenin devamı

“Adaleti kaybettiğimizde her şeyimizi kaybedeceğimizi bilmek zorundayız” 06.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 06.03.2018 > 158 kez okundu.

Yargıtay’ın 150. Kuruluş Yıl Dönümü Sempozyumu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Mazlumun ahının arşı titrettiğine iman eden insanlar olarak, adaleti kaybettiğimizde her şeyimizi kaybedeceğimizi bilmek zorundayız. Bugün, dünyada insanların en çok eziyet çektiği, canının yandığı, yüreğinin dağlandığı yerlere baktığımızda, istisnasız tamamında da a

> Makalenin devamı

“Şehadeti şeref sayarak ölümün üzerine giden bu milleti yolundan döndürecek hiçbir güç tanımıyoruz” 06.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 06.03.2018 > 158 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Türkiye, 15 Temmuz’dan önceki Türkiye değildir. Çelikten bir kütle gibi üzerine gelen darbeyi çıplak elleriyle durdurup püskürten, şehadeti şeref sayarak ölümün üzerine giden bu milleti yolundan döndürecek hiçbir güç tanımıyoruz. Nitekim 15 Temmuz’un hemen ardından, önce F

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, AK Parti Manisa 5. Olağan İl Gençlik Kolları Kongresi'ne katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 05.03.2018 > 156 kez okundu.

"Bu ülkenin bütün gençleri bizim gözbebeğimizdir, geleceğimizdir, umudumuzdur" Başbakan Binali Yıldırım, Manisa Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen, partisinin Manisa 5. Olağan Gençlik Kolları Kongresi'nde konuşma yaptı. Yıldırım yaptığı konuşmada, kahraman Mehmetçiklere selam göndererek, şehitlerin kanının yerde kalmadığını, Racu'nun terörd

> Makalenin devamı

Atatürk’e Sahip Çıkmada Çin Kadar Olamadık! - Prof. Dr. Harun DEMİRKAYA
 Tarih: 05.03.2018 > 163 kez okundu.

On beş Temmuz silahlı kalkışma girişiminden sonra aklını kullanan birçok insan Atatürk’ü din düşmanı olarak gösterenlere itibar etmiyor. Çünkü Atatürk’ün din düşmanı değil; dini kendine maske edenlerin, düşmanla işbirliği yapan hain, sahte hocaların düşmanı olduğu iyice anlaşıldı. Son zamanlarda hükümet edenlerin de Atatürk’e sahip çıkması takdire

> Makalenin devamı

ZEYTİN DALI HAREKÂTI - TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ
 Tarih: 05.03.2018 > 117 kez okundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere, 20 Ocak 2018 saat 17.00’den itibaren “Zeytin Dalı Harekâ

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, partisinin Muğla Kadın Kolları 5. Olağan İl Kongresi'ne katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 04.03.2018 > 157 kez okundu.

“Güçlü Türkiye'de kadının elinin değdiği her yer daha da güzel” Başbakan Binali Yıldırım, Menteşe Spor Salonu'nda gerçekleştirilen AK Parti Muğla Kadın Kolları 5. Olağan Kongresi'ne katılarak, partililere hitap etti.

> Makalenin devamı

20 YANVAR ya da “Ya İstiklal Ya Ölüm” - Prof. Dr. Harun DEMİRKAYA
 Tarih: 04.03.2018 > 155 kez okundu.

20 Yanvar, 1990 yılının Ocak ayının 20nci günü Azerbaycan’ın Bakü şehrinde Sovyetler Birliği Ordusu ve yerli Ermeni işbirlikçileri ile gerçekleştirdikleri Türk katliamının kanlı tarihidir.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Kütahya'daki Yeni Spor Salonunda düzenlenen AK Parti Kütahya 5. Olağan İl Kadın Kolları Kongresine katılarak bir konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 04.03.2018 > 148 kez okundu.

"Tarih boyunca nice tuzaklar, nice desiseler görmüş, hepsinin de üstesinden gelmiş asil bir milletin evlatlarıyız" Başbakan Binali Yıldırım, Kütahya Spor Salonu'nda düzenlenen partisinin Kadın Kolları 5. Olağan İl Kongresi'nde konuştu. Kendisini coşkuyla karşılayan Kütahyalılara teşekkür eden Yıldırım, kurulduğu günden bu güne AK Parti Küta

> Makalenin devamı

Suriye paylaşılıyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 04.03.2018 > 121 kez okundu.

Bizi takip eden okurlarımız anımsayacaklardır. Suriye konusunda yazdığımız bir yazıda “Amerika bu topraklarda kalıcı mı?” diye sormuş ve kalıcı olacağına değinmiştik. Bunun nedenlerini de aynı yazımızda sıralamıştık.

> Makalenin devamı

“DEAŞ, El Kaide ve Boko Haram gibi örgütlerin öncelikli hedefi, her zaman Müslümanlar olmuştur” 02.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 03.03.2018 > 150 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mali Cumhurbaşkanı Keita ile düzenlediği ortak basın toplantısında, “Terörün dini, dili, etnik aidiyeti, kimliği yoktur. Her kim eli kanlı çeteleri belli bir din ya da etnik kimlikle özdeş hâle getiriyorsa o teröristin ekmeğine yağ sürüyor demektir” dedi.

> Makalenin devamı

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Konya 6. Olağan İl Kongresi'ne katılarak partililere hitap etti. - TC Başbakanlık
 Tarih: 03.03.2018 > 154 kez okundu.

“Nerede bir terör tehdidi varsa o bizim için hedeftir. Bugün Afrin yarın bir başka yer” Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Konya 6. Olağan İl Kongresi'ne katılarak partililere hitap etti.

> Makalenin devamı

AKILLI BİR MECZUPTAN - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 03.03.2018 > 221 kez okundu.

Bir akıllı MECZUP der ki: Biz Müslümanlar o kadar saf ve iyi niyetliyiz ki... Bir akıllı MECZUP der ki: Evet, evet; Gözyaşları mübarektir, herkese nasip olmaz... Bir akıllı MECZUP der ki: Evet, evet; hüzün herkes için gerekli, hatta tatil günleri bile...

> Makalenin devamı

Adım adım yeni bir İttifaka doğru… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 03.03.2018 > 156 kez okundu.

İktidardaki AK Parti ile MHP arasında yapılan ittifak (Cumhur İttifakı) karşısında yeni ittifaklar olabilir mi? Özellikle Cumhurbaşkanlığı seçiminde en az 50+1 oy alınması gerektiği göz önünde bulundurulacaksa, tek bir partinin bu oyu sağlaması imkânsız görünüyor.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin “Zeytin Dalı Harekâtı Kapsamında Yaşanan Şehadetler” hakkında yaptıkları yazılı basın açıklaması. 2 Mart 2018
 Tarih: 02.03.2018 > 173 kez okundu.

Hatay’ın Hassa İlçesi Akbaba Hudut Karakolu’nun tam karşısında bulunan Keltepe kırsalında teröristlerle yaşanan sıcak temas, akabinde hainlerin korkakça tünellere saklanarak ateş açmaları sonucunda 8 kahramanımız şehit olmuş, 13 kahramanımız yaralanmıştır.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Milli Savunma Üniversitesi Harp Enstitüleri Karargah Subaylığı 1. Dönem Eğitimi Mezuniyet Töreni'ne katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 02.03.2018 > 162 kez okundu.

“Küresel barış ve istikrarın korunması, devletin bekası, milli menfaatlerimiz için içeride ve dışarıda bu onurlu mücadeleyi sürdüreceksiniz”

> Makalenin devamı

Suriye’de güç mücadelesi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.03.2018 > 152 kez okundu.

Soru şu: “Amerika, Suriye’de kalıcı olacak mı?” Bütün karşı çıkmalara, Türkiye’yi de karşısına alarak terör örgütü PYD’ ye destek olan ve Suriye’deki üslerini güçlendiren Amerika’nın bu topraklarda kalıcı olacağını görmekteyiz.

> Makalenin devamı

Hocalı katliamı: 2 - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.03.2018 > 146 kez okundu.

Dün birinci bölümünü paylaştığımız “Dağlık Karabağ Savaşında Ağdam'daydım! (Yaşanmış Gerçek Bir Hikâye)”nin 2.bölümünü sizlerle paylaşıyoruz. “Sovyetler Birliği yeni dağılmış ve ülkenin dağılması sırasında ortaya çıkan kargaşa ortamı sürüyordu. St.Petersburg'den Bakü'ye uçak bileti almak için çok çalıştım, 5 gün uğraştım ama başaramadım. St. P

> Makalenin devamı

“Afrika ile ilişkilerimizi geliştirirken uzun vadeli iş birliğini düşünüyoruz” 01.03.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 02.03.2018 > 145 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye-Senegal İş Forumu’nda yaptığı konuşmada “Türkiye’nin kendine özgün bir ekonomi ve kalkınma modeli vardır. Temelinde kendine güven ve zengin insan kapasitesi bulunan tecrübelerimizi Afrikalı kardeşlerimizle paylaşmaya hazırız. Afrika ile ilişkilerimizi geliştirirken uzun vadeli iş birliğini düşünüyoruz. Afrika’nın kayn

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığınca (KOSGEB) düzenlenen 5. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Töreni’nde konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 02.03.2018 > 144 kez okundu.

"Türkiye'nin KOBİ'leri büyüyor, ilerliyor, Türkiye de ilerliyor" Başbakan Binali Yıldırım, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığında (KOSGEB) düzenlenen 5. KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri Töreni'nde konuşma yaptı. Yıldırım yaptığı konuşmada, Türkiye'nin büyümeye ve kalkınmaya devam ettiğini belirtti.

> Makalenin devamı

Türk Siyasetinde Liderlik Sultası - Prof. Dr. Harun DEMİRKAYA
 Tarih: 01.03.2018 > 161 kez okundu.

Türkiye, son yıllarda niteliksiz siyasetçilerin elinde kıvranıp duran bir ülke görünümündedir. Türkiye’de siyaset yedikçe doymayan, sürekli zulüm kusan, dev bir dinazora dönüşmüştür.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, AK Parti Genel Merkezi’nde düzenlenen ’’28 Şubat Darbesi İnsan Haklarına Balans Ayarı’’ etkinliğinde konuştu. - TC Başbakanlık
 Tarih: 28.02.2018 > 159 kez okundu.

"Bin yıl süreceği söylenen darbeleri, milletten güç alarak tarihin çöplüğüne attık" Başbakan Binali Yıldırım, parti genel merkezinde, AK Parti İnsan Hakları Başkanlığı tarafından düzenlenen "28 Şubat Darbesi: İnsan Haklarına Balans Ayarı" etkinliğinde konuşma yaptı. Yıldırım yaptığı konuşmada, bugün karanlık darbenin, hüzünlü bir günün yıl

> Makalenin devamı

Hocalı soykırımı: 1 - Necdet SİVASLI
 Tarih: 28.02.2018 > 159 kez okundu.

Kardeş Azerbaycan’ın Hocalı’da Ermenilerce yapılan katliamın yıldönümünde Kürşat Çavuşoğlu (Irak Türkmen Birliği ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı) “Dağlık Karabağ Savaşında Ağdam'daydım! (Yaşanmış Gerçek Bir Hikaye)” konulu bir yazıyı bizimle de paylaştı. Dağlık Karabağ’da yaşanan bu insanlık dramının önemini ve işgal altındaki topraklarda y

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 27 Şubat 2018
 Tarih: 27.02.2018 > 127 kez okundu.

Değerli Milletvekilleri, Saygıdeğer Misafirler, Yazılı ve Görsel Medyanın Değerli Temsilcileri, Haftalık olağan Meclis Parti Grup Toplantımıza başlarken sizleri saygılarımla selamlıyorum.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 27.02.2018 > 121 kez okundu.

"Bizim ecdadımızın ve tarihimizin hiçbir yerinde katliam yok, soykırım yok, sömürgecilik yok” Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda konuşma yaptı. Yıldırım yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Afrika ziyaretine değinerek, "Ülkemiz, Afrika'yla ilgili son yıllarda başlattığı açılım ve Afrika'yla i

> Makalenin devamı

Müslim’in iadesine Amerika engel olabilir mı?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.02.2018 > 114 kez okundu.

Terör örgütü PYD’nin eski Es Başkanı Salih Müslim’in Prag’da gözaltına alınması üzerina harekete geçen Türk makamları “Türkiye’ye teslim edin” çağrısı yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan da Müslim ile ilgili “Temenni ederim ki Prag bunu bize iade eder. Teslim ettikten sonra adaletin nasıl tecelli ettiği görülür” mesajını iletti.

> Makalenin devamı

“FET֒nün en çok istismar ettiği ülkeler Afrika’da” 26.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 26.02.2018 > 153 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dört Afrika ülkesini kapsayan ziyareti öncesinde yaptığı açıklamada, “FET֒nün en çok istismar ettiği ülkelerin Afrika'da bulunduğunu görüyoruz. Aynı şekilde örgütün kanlı ve karanlık yüzünü ilk keşfeden, örgütün tasfiyesine dair adım atan ülkeler de Afrika kıtasındadır. Çabalarımız sayesinde birçok ülke örgütle iltisaklı oku

> Makalenin devamı

Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Bursa İl Kongresi’nde konuştu. - TC Başbakanlık
 Tarih: 26.02.2018 > 129 kez okundu.

“İstiklalimizi, Cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden bütün şer odaklarına karşı mücadelemiz devam edecek” Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Bursa 6. Olağan İl Kongresi'ne katılmak üzere geldiği Kapalı Spor Salonu önünde bekleyen vatandaşlara hitap etti.

> Makalenin devamı

Bodrumlu denizciler dert küpü… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 26.02.2018 > 151 kez okundu.

Geçenlerde meslek büyüğümüz Can Pulak “Denizciler çok dertli” başlıklı bir yazı kaleme almış ve denizcilerimizin sorunlarını kamuoyu ile paylaşmıştı. Aynı dert ve sıkıntıların Bodrumlu denizcileri de sarsmakta olduğunu söylemeliyiz. Özellikle turizmimizi yakından ilgilendiren denizciliğin giderek dibe vurmakta olduğunu da vurgulamalıyız.

> Makalenin devamı

Yunanistan'a dikkat etmek - Rifat SAİT; 24.Dönem İzmir milletvekili, BASAM (Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi) Başkanı
 Tarih: 26.02.2018 > 153 kez okundu.

Satranç bilir misiniz? Türkiye’nin Şah olduğu Kafkasya, Ortadoğu, Akdeniz, Ege bölgesi ve Avrasya’nın bulunduğu büyük bir satranç tahtası düşünün. Türkiye, Rusya ile yaptığı stratejik işbirliği ve ordusunun başarılı ilerleyişi ile ABD, İsrail, Almanya, İngiltere ve diğer Avrupa şer odaklarının nerdeyse bir asırdır çöreklendiği dünyanın enerji merke

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN'ın "Hocalı Katliamı" Mesajı
 Tarih: 26.02.2018 > 127 kez okundu.

26 Şubat 1992 tarihinde Hocalı Kasabası’nda, 83 çocuk, 106 kadın ve 70'den fazla yaşlı olmak üzere toplam 613 kişi katledildi. Azerbaycanlı soydaşlarımıza karşı işlenen insanlık suçunun derin acısını hala yüreklerimizde taşımaktayız. Bu vesile ile Hocalı katliamında kaybettiğimiz kardeşlerimizi bir kez daha rahmet ve saygıyla anıyor, başta Azerbayc

> Makalenin devamı

TBMM BAŞKANI KAHRAMAN, HOCALI KATLİAMININ 26. YILI NEDENİYLE MESAJ YAYIMLADI
 Tarih: 26.02.2018 > 119 kez okundu.

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, "Birleşmiş Milletler teşkilatından beklentimiz, Hocalı Katliamı'nın hesabının sorulması, Dağlık Karabağ ve Azerbaycan'ın diğer bölgelerindeki Ermenistan işgalinin sona erdirilmesinde aktif rol üstlenmesidir." ifadesini kullandı.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 20 Şubat 2018
 Tarih: 25.02.2018 > 146 kez okundu.

Muhterem Milletvekilleri, Değerli Misafirler, Sayın Basın Mensupları, Haftalık olağan Meclis Grup Toplantımızın başında sizlerle birlikte olmaktan duyduğum tarifsiz mutluluğu özellikle ifade etmek istiyorum. Bu suretle konuşmamın başında saygın ve muteber heyetinize hürmetlerimi sunuyorum.

> Makalenin devamı

“Bölgemiz belli güçlerin rant ve çıkar kavgasına kurban edilmek isteniyor” 24.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 25.02.2018 > 144 kez okundu.

AK Parti Osmaniye İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tıpkı bir asır önce olduğu gibi bölgemiz yeniden belli güçlerin rant ve çıkar kavgasına kurban edilmek isteniyor. Petrol kokusu almış emperyalistler tarafından coğrafyamızın sınırları kan ve gözyaşıyla yeniden çizilmeye çalışılıyor. Ancak bu kanlı planlarının önündeki en büyük engel,

> Makalenin devamı

“Sahada Türkiye ile baş edemeyenlerin yalana dayalı propaganda savaşı işe yaramayacak” 24.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 25.02.2018 > 138 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Kahramanmaraş İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Sahada Türkiye ile baş edemeyeceklerini görenlerin, dünya çapında yalana dayalı bir propaganda savaşı başlatmaları işe yaramayacaktır. Hakikatlerin karşısında bu yalanlar, tıpkı güneşi gören buz kütlesi gibi eriyip buharlaşmaya mahkûmdur” dedi.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, partisinin Kayseri İl Kongresi’nde konuştu. - TC Başbakanlık
 Tarih: 25.02.2018 > 145 kez okundu.

“İstikrar sürsün, Türkiye büyüsün” Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Kayseri 6. Olağan İl Kongresi öncesi Kadir Has Spor Salonu önünde kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, partisinin Malatya İl Kongresi’nde konuştu. - TC Başbakanlık
 Tarih: 25.02.2018 > 137 kez okundu.

“Türkiye umudun adıdır, gelecek Türkiye'nindir” Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti Malatya 6. Olağan İl Kongresi'ne katılarak, partililere hitap etti. Malatyalıların selamlayarak başladığı konuşmasında kongrenin hayırlı olmasını dileyen Yıldırım, "Bizim kongrelerimiz sevgi demektir, kardeşlik demektir, birlik demektir, beraberlik demekti

> Makalenin devamı

DALGINLIK TESPİTLERİ - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 25.02.2018 > 196 kez okundu.

Elbette yani... Şarkıcı ile çoban aynı statüde mi ki oyları aynı olsun. Bu durum demokrasiye aykırı... Sadece 'muhalefet etmek için muhalefet' bile bir meziyettir! Yabana atmamak gerek! Tıpkı 'sanat için sanat' gibi... Siz hiç ‘başsız adam’ gördünüz mü? Görmediyseniz etrafınıza tekrar daha dikkatli bir şekilde bakın... Ucube başsız adamlar gö

> Makalenin devamı

Yeni ittifaklar olabilir mi?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 25.02.2018 > 142 kez okundu.

AK Parti ile MHP arasındaki ittifaktan sonra, diğer partiler arasında da ittifakların olabileceği ihtimalleri belirdi. Şu ana kadar ittifak yapmayan diğer partiler beklemeyi sürdürüyor. Ancak, ,ilerleyen zaman içinde yeni gelişmeler olabilir.

> Makalenin devamı

Skandal üzerine skandal… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 25.02.2018 > 142 kez okundu.

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson ile Dışişleri Bakanımız Çavuşoğlu görüşmesinden sonra yapılan ortak açıklamada “Bölgede ortak çalışma yapacağız ve terör örgütlerine karşı birlikte mücadele edilecek” denilmişti.

> Makalenin devamı

“Milletler için kültür ve sanat en az ekonomi ve savunma sanayii kadar önemlidir” 22.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.02.2018 > 86 kez okundu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Sanat Özel Ödülleri Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Milletler için kültür ve sanat, en az ekonomi ve savunma sanayii kadar önemlidir. Ekonomi ve savunma sanayi, sizin dünyanın somut güçleriyle olan ilişkinizde belirleyiciyken, kültür ve sanat da somut olmayan unsurlar karşısındaki konumunuzu tayin eder.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 11. Kalkınma Planı Tanıtım Toplantısı'na katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 23.02.2018 > 100 kez okundu.

“Güçlü siyasi irade, güçlü liderlik ve güven Türkiye'nin gücüne güç katıyor” Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen 11. Kalkınma Planı Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Yıldırım yaptığı konuşmada, 2019-2023 dönemini kapsayacak kalkınma planının diğerlerinden farklı bir özelliğinin Cumhuriyetin 1

> Makalenin devamı

Biz, Türk’üz!. - Aziz Dolu ATABEY
 Tarih: 23.02.2018 > 87 kez okundu.

Biz, Türk’üz!.. Asya’da, Avrupa’da, Afrika’da hatta Amerika’da atlarımızın nal izleri yüzyıllar geçmesine rağmen hâlâ silinmeden duruyor. Asya’da, Avrupa’da, Afrika’da hanlarımız, hamamlarımız; camilerimiz, çeşmelerimiz ve dahi köprülerimiz hâlâ dimdik ayakta ve Türk elleri ile dost elleri arasında gönül köprüsü olmaya devam ediyor. Doru atların te

> Makalenin devamı

Az turist, çok gelir … - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.02.2018 > 81 kez okundu.

Türkiye turizmi yıllardır sıkıntı içinde. Alınan onca önleme rağmen bu sıkıntıların giderilememesi turizmde yeni arayışları da gündeme getiriyor. Yaşlı ve sağlık turizminin geliştirilmesi yönünde atılacak adımların Türkiye’yi bu sıkıntılardan kurtarabileceği hesaplanıyor.

> Makalenin devamı

Suriye’nin geleceği masaya mı yatırılıyor? - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.02.2018 > 87 kez okundu.

PKK bağlantılı YPG’nin Esad’la anlaşıp Afrin’den çekileceği, onun yerine Esad güçlerinin buraya yerleşeceği haberi gündeme bomba gibi düşmüştü. Bu gelişmenin ne anlam taşıdığını Cumhurbaşkanı Sözcüsü Kalın “Oynanmakta olan bir oyun var” diye açıklamıştı. İşte oynanmakta olan oyunun şifreleri:

> Makalenin devamı

Türkiye test mi ediliyor?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.02.2018 > 84 kez okundu.

Afrin konusunda rejim ile PYD arasında bir anlaşmanın yapıldığı ve rejim güçlerinin Afrin’e doğru hareket edeceği haberleri ortalığı karıştırmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Putin ve Ruhani’yi arayıp “Rejim bu yola girerse sonuçları olur” demişti.

> Makalenin devamı

MHP’de yükselme, CHP’de erime var… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.02.2018 > 80 kez okundu.

AK Parti ile MHP arasında kurulan “Milli mutabakat” ın bugün için oy oranının % 65 olduğu söyleniyor. MHP Genel Başkan Yardımcısı Celal Adan, "Milli mutabakatın bugün Türkiye'deki oyu yüzde 65'tir. Dolayısıyla bugün, milletimizin birliğine kast edenlerle omuz omuza olanların seçimlerde hüsrana uğrayacağını görmüş bulunmaktayız" diyor.

> Makalenin devamı

Sorunları akılla çözebilmek… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.02.2018 > 83 kez okundu.

Artık şu bir gerçek: TSK, Afrin’de büyük bir sınav verdi ve başarılara da imza atıyor. Yanı başımızdaki terör yuvalarını da dağıtıyor. Önündeki tek engel, dış güçlerin oyunu olabilir. Peki, böyle bir oyunla karşı karşıya kaldığımızda ne yapılacak?

> Makalenin devamı

“Hiçbir Operasyonumuz Meşruiyet Sınırlarının Dışında Değildir” 18.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 19.02.2018 > 97 kez okundu.

AK Parti Ankara 6. Olağan İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, meseleleri diyalogla çözmek isteyenlere karşı Türkiye’nin de müspet bir tavır sergilediğini ifade ederek, “Fakat biz asıl neticeye bakarız. Yani hem müzakere ederiz hem de sahadaki operasyonlarımızı sürdürürüz. Çünkü bizim hiçbir operasyonumuz, hiçbir talebimiz meşruiyet sınır

> Makalenin devamı

“Toplumların Gücü Kültür ve Sanat ile Ölçülür” 17.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 19.02.2018 > 94 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Odunpazarı Modern Sanat Müzesi’nin temel atma töreninde yaptığı konuşmada, “Ülkelerin ve toplumların gücü neyle ölçülür diye sorulursa, burada benim altını çizerek ortaya koyacağım tespit şudur; kültür ve sanatı ilk sıralara yerleştirmekte asla tereddüt etmem. Bugün küresel güç olarak gördüğümüz ülkelere baktığımızda, onları

> Makalenin devamı

“Türkiye, Küresel Adalet Mücadelesinin de Sancaktarıdır” 17.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 19.02.2018 > 93 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Eskişehir İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Kalbini bize yöneltmiş, yönünü bize dönmüş, umudunu bize bağlamış milyonlarca kardeşimiz Türkiye’nin başarısı için gece gündüz dua ediyor. Unutmayın, Türkiye kendi hedefleri yanında, küresel adalet mücadelesinin de sancaktarıdır. Türkiye mazlum ve mağdurların sığınağı, za

> Makalenin devamı

“Sadece Bölgemizin Değil, Dünyanın En Önemli Güçlerinden Biri Olma Yolunda İlerliyoruz” 17.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 19.02.2018 > 95 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Afyonkarahisar İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Dünyadaki en büyük 10 projenin altısının yürütüldüğü bir ülke olarak, sadece bölgemizin değil, dünyanın en önemli güçlerinden biri olma yolunda ilerliyoruz. Uluslararası alanda, uğradığımız tüm haksızlıklara, adaletsizliklere, maruz kaldığımız tüm saldırılara rağmen,

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Ankara Spor Salonu’nda gerçekleştirilen partisinin Ankara 6. Olağan İl Kongresi'ne katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 19.02.2018 > 95 kez okundu.

"Bu milleti tarih boyunca hiçbir güç haklı davasından çeviremedi, bundan sonra da çeviremeyecek" Başbakan Binali Yıldırım, Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen partisinin 6. Olağan İl Kongresi'nde konuşma yaptı. Yıldırım yaptığı konuşmada, Ankara'nın istiklalin ve Cumhuriyet'in simgesi olduğu kadar geleceğin de şehri olduğunu belirtti.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, 54. Uluslararası Münih Konferansı'nın ana oturumunda katılımcılara hitap etti. - TC Başbakanlık
 Tarih: 19.02.2018 > 105 kez okundu.

“Bir yandan NATO sınırlarını korurken, NATO'nun diğer bir üyesinin sınırlarımızı tehdit eden, terör örgütüyle işbirliği yapmasını izahta zorlanıyoruz” Başbakan Binali Yıldırım, 54. Uluslararası Münih Konferansı'nın ana oturumunda katılımcılara hitap etti.

> Makalenin devamı

"Mihriban'ın Şairi Abdurrahim Karakoç...” ÖZEL BİR ETKİNLİKLE ANILIYOR!.. - Cafer VAYNİ
 Tarih: 19.02.2018 > 110 kez okundu.

Türk edebiyat tarihinin önemli şair ve söz yazarlarından Abdurrahim Karakoç, 22 Şubat Perşembe günü, Bakırköy Cem Karaca Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek bir panel ve bir dizi etkinlikle anılacak.

> Makalenin devamı

Zaman kazanma mı?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 19.02.2018 > 129 kez okundu.

ABD Dışişleri Bakanı Tillerson ile Çavuşoğlu görüşmesinden “mutabakat ve işbirliği” anlaşması çıktı. Hiç kuşkusuz Amerika ile ilişkilerimizin kopma noktasına gelmemesi gerekirdi ve bu sağlandı. Türkiye’nin “kırmızı çizgileri” korumuş olması da kararlığımızın ortaya konulması açısından önemsenmelidir.

> Makalenin devamı

DAMDAN DÜŞEN SORULAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 19.02.2018 > 151 kez okundu.

Bir meczup sorusu: 'İskele babası' kime denir? Sapan-saçma bir soru: Dağlarda kar olsaydınız, ne yapardınız? Bir zırdeli sorusu: 'Şarkılar seni söyler' de... Türküler kimi söyler?

> Makalenin devamı

1964 Johnson mektubunun perde arkası - Prof. Dr. Ata ATUN; KKTC III. Cumhurbaşkanı Politik Danışmanı
 Tarih: 19.02.2018 > 105 kez okundu.

Kıbrıs’ta, 21 Aralık 1963 sabahı kasten başlatılan toplumlararası çatışmaların ada sathına yayılmasından ve Rumların devlet gücünü kullanarak Kıbrıslı Türklere soykırım uygulamaya başlamasından sonra Kıbrıs’ta yaşanan çatışmaların artması ve Rum tarafının silahlanma kararı alması üzerine 2 Haziran 1964 tarihinde Türkiye hükümeti Kıbrıs’a çıkarma ya

> Makalenin devamı

Pişkinliğin bu kadarına da “pes” doğrusu… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 19.02.2018 > 133 kez okundu.

Amerika ile Türkiye ilişkilerinde iyileşme hepimizin hedefidir. Ancak, dost ve müttefik olarak değerlendirdiğimiz Amerika’nın bölge ve Suriye hesapları bu ikili ilişkilere gölge düşürüyor. Hatta ipleri geriyor, kopma noktasına getiriyor.

> Makalenin devamı

Bile bile düşmanlık… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 19.02.2018 > 161 kez okundu.

Türkiye- Amerika ilişkilerinde PKK ve YPG’nin varlığı önemli rol oynuyor. Amerika, Suriye’deki varlığını sürdürebilmek için bu terörist gruplarla işbirliği yapıyor. Ancak, Suriye Demokratik Güçler (SDG) adı altında bu grupları korumaya çalışıyor. İşin ilginç yönü şu:

> Makalenin devamı

Amerika’nın endişeleri… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 15.02.2018 > 199 kez okundu.

Amerika’nın bölgedeki endişelerini ABD Ulusal İstihbarat Ajansı Direktörü Coast dile getirdi. Yapılan açıklamalara aşağıda geniş yer vereceğiz. Bunları değerlendirdiğimizde Amerika’nın bölgede, özellikle de Suriye’de kalıcı olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

> Makalenin devamı

Sosyal medyada hızla yayıldı... İnternet sitesi kilitlendi
 Tarih: 14.02.2018 > 138 kez okundu.

Türkiye’nin Afrin’deki terör hedeflerine yönelik düzenlediği Zeytin Dalı Harekatı’nın 26’ncı gününde, binlerce vatandaş Mehmetçik Vakfı’na bağış yaptı. 14 Şubat Sevgililer Günü'nde sosyal medyada hızla yayılan “Bu yıl hediyeler Mehmetçiğe” kampanyası nedeniyle Vakfın internet sitesi de yoğunluktan dolayı kilitlendi.

> Makalenin devamı

“Gölgesinde Doğduğumuz Bayrağın Altında Ölmek, Bizim İçin Şereflerin En Büyüğüdür” 13.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 13.02.2018 > 171 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, “Türk Milleti olarak bu toprakları kanımızla yoğurarak vatan hâline getirdik. Buradan başka bir vatanımız da yok. Hiç kimsenin bizi, çevremizdeki kimi toplumlar gibi, dünyanın dört bir yanına savurmasına izin vermeyeceğiz. Gölgesinde doğduğumuz bayrağın altında ölmek, bizim

> Makalenin devamı

“DEAŞ’la Mücadele İçin Bölgeye Çöreklenen Herkes, Şimdi DEAŞ’la Bir Olup Türkiye’ye Karşı Açılan Cephede Yer Alıyor” 13.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 13.02.2018 > 168 kez okundu.

AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendilerine tehdit olarak düşündükleri örgütlerin tepelerine yüzlerce, binlerce, on binlerce kilometre öteden gelip binenler, Türkiye’nin sınırlarının hemen ötesindeki oluşumlara seyirci kalmasını talep edemez. Güya DEAŞ’la mücadele için bölgeye çöreklenen herkes, şimdi DEAŞ’la bir o

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, AK Parti Erzincan 6. Olağan İl Kongresine katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 13.02.2018 > 156 kez okundu.

“Herkes safını doğru belirlesin, Türkiye'ye düşmanlık edenler yer beğensin” Başbakan Binali Yıldırım, Ak Parti Erzincan 6. Olağan İl Kongresine katıldı. Başbakan Yıldırım, Merkez Spor Salonu'nda düzenlenen kongre öncesinde dışarıdaki vatandaşlara seslendi.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 13 Şubat 2018
 Tarih: 13.02.2018 > 151 kez okundu.

Muhterem Milletvekilleri, Değerli Misafirler, Sayın Basın Mensupları, Bu haftaki Grup Toplantımızın başında sizleri ve ekranları başındaki aziz vatandaşlarımızı en iyi dileklerimle selamlıyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

> Makalenin devamı

Amerika’dan hep aynı sözler… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 13.02.2018 > 151 kez okundu.

Amerika ile sorunlar hep aynı ve dost ve müttefikimizden hep aynı vaatler ve sözler. Bir türlü ortak çıkar noktalarında bir araya gelemiyoruz, buluşamıyoruz. Başbakan Yıldırım, konu ile ilgili "Bir kirli pazarlık içinde olmayız. NATO'da müttefikimiz, uzun yıllar stratejik ortak diye düşündüğümüz ABD'nin artık aklını başına toplayıp doğru dürüst b

> Makalenin devamı

Modern Zamanların Ergenekon’u - Aziz Dolu ATABEY
 Tarih: 13.02.2018 > 152 kez okundu.

Milletçe, zor günlerden geçiyoruz. Yüce Tanrı "bir, iri ve diri" olup, Akka'dan çıkmayı nasip etsin!.. "Akka da ne?" derseniz, söyleyelim: Modern zamanların Ergenekon'u!..

> Makalenin devamı

İsrail karizmayı çizdirdi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 13.02.2018 > 147 kez okundu.

Suriye'de bazı hedeflere yönelik her fırsatta saldırı düzenleyen İsrail savaş uçakları, bu kez Suriye ordusu tarafından anında avlandı. Suriye tarafından karizması çizilen İsrail, bir F-16'sının düşürüldüğünü doğruladı. Suriye tarafı ise vurulan İsrail uçaklarının birden fazla olduğunu açıkladı.

> Makalenin devamı

Düğün gecesi ağlanır mı? - Rifat SAİT; 24.Dönem İzmir milletvekili
 Tarih: 13.02.2018 > 153 kez okundu.

BASAM (Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi) Başkanı Mail: rifatsait@balkangunlugu.com Twitter: @saitrifat Facebook: www.facebook.com/rifat.sait instagram: rifat.sait Hacca gidip tavaf edenler bilir. Hac ibadetinde Kâbe’nin etrafındaki her bir tura şavt adı verilir.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin İl ve İlçe Başkanları İstişare ve Çalışma Toplantısının Açılışında yapmış olduğu konuşma metni. 10 Şubat 2018
 Tarih: 11.02.2018 > 131 kez okundu.

Büyük Milletim, Aziz Ülküdaşlarım, Çok Değerli İl ve İlçe Başkanlarım, Basınımızın Kıymetli Temsilcileri, Sözlerime, seçkin heyetinizle birlikte olmaktan duyduğum bahtiyarlığı ifade ederek başlamak istiyorum. 9-10-11 Şubat 2018 tarih aralığını kapsayan ve Antalya Sueno Otel’de düzenlemiş olduğumuz “İl ve İlçe Başkanları Çalışma ve İs

> Makalenin devamı

“Tarih Bir Milletin Sadece Mazisi Değil, İstikbalinin de Pusulasıdır” 10.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.02.2018 > 136 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vefatının 100. Yılında Sultan Abdülhamid’i Anlamak Programı’nda yaptığı konuşmada, “Bizler hiçbir ayrım yapmadan tarihimizden iftihar ediyor, gurur duyuyoruz. Ancak, bunu yaparken geçmişten ibret almayı, gerekli dersleri çıkarmayı da ihmal etmiyoruz. Meseleye, tarihimizin bir dönemini diğerinin karşısına dikmeden, binlerce yı

> Makalenin devamı

“İstanbul'a Hizmet Etmek Bir Büyük Davaya Hizmet Etmektir” 10.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 11.02.2018 > 120 kez okundu.

AK Parti İstanbul İl Başkanlığı İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “İstanbul sadece Doğu ile Batı’nın köprüsü değil, aynı zamanda tarih boyunca hiç bitmemiş ve kıyamete kadar bitmeyecek olan bir büyük medeniyet mücadelesinin de kilit taşıdır. Batı için İstanbul, Türk’tür, yani İslam'ın sembolüdür. Doğu için de İ

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, AK Parti Manisa 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 11.02.2018 > 136 kez okundu.

"81 milyonun her biri bu ay yıldızlı bayrak için, bu aziz vatan için bir Mehmetçik'tir, Nene Hatun'dur" Başbakan Binali Yıldırım, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Manisa 6. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. Başbakan Yıldırım, şifa şehri, gönül zengini Manisa'nın şehzadeler, sultanlar yetiştirdiğini belirtti.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, partisinin Muğla 6. Olağan İl Kongresi'ne katılarak partililere hitap etti. - TC Başbakanlık
 Tarih: 11.02.2018 > 132 kez okundu.

"Türkiye, mazlumların yanında, zalimlerin karşısındadır" Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Menteşe Spor Salonu'nda düzenlenen Muğla 6. Olağan İl Kongresi'ne katılarak, partililere hitap etti.

> Makalenin devamı

Amerika göze alabilir mi?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 11.02.2018 > 130 kez okundu.

Soru şu: TSK, Afrin’den sonra Münbiç’e yönelirse Amerika Türkiye’yi karşısına alır mı? Günlerdir bu soruya yanıt aranıyor. Çeşitli kesimlerden, çeşitli değerlendirmeler yapılıyor. Ancak, sonuç olarak Amerika ile Türkiye’nin böyle bir çatışmaya girmeyecekleri değerlendiriliyor.

> Makalenin devamı

BİR TORUNUN DİLİNDEN - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 09.02.2018 > 257 kez okundu.

Hz. Âdem’in torunlarından biri der ki: Yüreksiz olanların kalbi sızlamaz! Hz. Âdem’in torunlarından biri der ki: Ülkemde üzerinde 1 doları olan o kadar çok insan varmış ki... Hz. Âdem’in torunlarından biri der ki: Şu vatan hainleri var ya... Sesleri hiç çıkmasa da ‘vatan haini'dir...

> Makalenin devamı

Amerika’nın Menbiç oyunu… - Necdet SİASLI
 Tarih: 09.02.2018 > 135 kez okundu.

Suriye’deki son gelişmeler şu gerçeği ortaya koydu: Amerika, Menbiç’ten çekilmeyecek. Bunun anlamı da şudur: NATO’nun iki üyesi ve dost ve müttefik iki ülke Türkiye ile Amerika askerleri Menbiç’te karşı karşıya gelecek, çatışma çıkabilir. Son derece tehlikeli ve kritik bir noktaya doğru sürükleniyoruz.

> Makalenin devamı

Anastasiadis'ten gene aynı terane - Prof. Dr. Ata ATUN; KKTC III. Cumhurbaşkanı Politik Danışmanı
 Tarih: 09.02.2018 > 142 kez okundu.

Güney Kıbrıs’ta Başkanlık seçimini tekrardan kazanan Anastasiadis, müzakereleri dinamitlemek için gene aynı iddialara başladı, hem de bizleri aptal ve ahmak yerine koyarak.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Vize Serbestiyetinin 2018’de Hayata Geçirilmesi, Türkiye-AB İlişkilerine Yeni Bir İvme Kazandıracaktır” 07.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 08.02.2018 > 149 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, vize serbestiyeti ve Türkiye-AB ilişkileri konusunda, “Biz bu trafiğin Türkiye-AB ilişkilerine yeni bir ivme kazandırmasını umut ediyor ve bekliyoruz. Vize serbestiyeti ile ilgili bir takım gecikmeler yaşanmış olsa da bugün itibarıyla yeni bir sür

> Makalenin devamı

“Bu Milletin Yüreğini ve Bileğini Ortaya Koyduğunda Neleri Başarabileceğini Görecekler” 08.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 08.02.2018 > 157 kez okundu.

45. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin savunma sanayi gibi pek çok projede, sabotajları ve engelleme çalışmalarını aşıp neticeye doğru yaklaştığını belirterek, “Hiçbir engel, Türkiye’nin, Türk Milletinin iradesinden daha büyük değildir. Mademki bizi bu noktaya getirdiler, öyleyse bundan sonrasını kendileri bilirler.

> Makalenin devamı

AVRASYA HİZMET ÖDÜLLERİ SAHİPLERİ BELİRLENDİ… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 08.02.2018 > 251 kez okundu.

Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği (EkoAvrasya), Türkiye ile Avrasya ülkeleri arasındaki iyi niyet ve dostluk ortamının gelişmesine katkı sağlayan ve bu bağlamda kamuoyu oluşturan kişi, kurum ve kuruluşlara ’’Avrasya Hizmet Ödülü’’ takdim edilmesi hususunda yapmış olduğu çalışmaları tamamlamış bulunmaktadır.

> Makalenin devamı

Düşmanlığın sınırı yok… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 08.02.2018 > 160 kez okundu.

TSK tarafından Afrin’e başlatılan “Zeytin Dalı Harekatı” planlandığı gibi başarı ile sürdürülüyor. Mehmetçik, önüne çıkan tüm engelleri de aşıyor. Terör örgütleri verdiği kayıplarla panik yaşıyor.

> Makalenin devamı

CHP’nin üzerindeki kara bulutlar… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 07.02.2018 > 160 kez okundu.

Ana muhalefet partisi CHP, kurultayını yaptı ama tartışmalar bitmedi. Atatürk’ün partisi üzerinde kara bulutlar dolaşıyor. İç sorunlar dışa yansıyor. Özellikle Kılıçdaroğlu karşısında yenilgiye uğrayan Muharrem İnce’nin açıklamaları parti üzerindeki kara bulutların kolayca dağılmayacağını da gösteriyor.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 6 Şubat 2018
 Tarih: 06.02.2018 > 161 kez okundu.

Değerli Milletvekilleri, Saygıdeğer Misafirler, Sayın Basın Mensupları, Konuşmamın başında her zaman olduğu gibi güzide heyetinizi hürmetle selamlıyorum.

> Makalenin devamı

“Kendimizle Birlikte Tüm Dostlarımızın da Güvenliği İçin Elimizden Geleni Yapmaktan Çekinmeyiz” 06.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 06.02.2018 > 167 kez okundu.

AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’yi güya DEAŞ’la mücadele için diyerek topladıkları çapulcularla aynı kefeye koyanlar, kimin eşkıya sürüsü, kimin gerçekten devlet olduğunu yavaş yavaş görmeye başladı. Biz sabırlı bir millet ve sabırlı bir devletiz. Barış ve huzur için, kendimizle birlikte tüm dostlarımızın d

> Makalenin devamı

Düşman belli… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 06.02.2018 > 143 kez okundu.

Amerika’nın Suriye’nin kuzeyindeki terörist gruplara doğrudan silah ve mühimmat yardımında bulunduğu artık gün gibi açığa çıkmış bulunuyor. Geçenlerde yazdığımız bir yazıda “Mehmetçik Suriye’de Amerika ile savaşıyor” demiştik. Son olaylar Amerika’nın donattığı teröristlerin Mehmetçiğe saldırmakta olduğunu gösteriyor.

> Makalenin devamı

Trump’ın kondisyonu yeter mi? - Rifat SAİT; 24.Dönem İzmir milletvekili
 Tarih: 06.02.2018 > 124 kez okundu.

ABD, sözüm ona dünyanın liderliğine ve jandarmalığına soyunmuş, nükleeri ve kapitalizmi ile tam bir tehlike. Kontrolü sağlanmaz ise Dünyayı yok edebilecek bir ihtimali olan pimi çekilmiş bir Atom bombası gibi. ABD gibi ultra çok güçlü bir ülke, aklıselim ile yönetilmez ise Dünyanın geleceği için büyük tehdit olabilir. Bu yüzden bu süper güçlerin s

> Makalenin devamı

“Vatikan Ziyaretini Ortak İnsani Değerlere Dikkat Çekilmesi Bağlamında Önemli Bir Fırsat Olarak Görüyorum” 04.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 05.02.2018 > 168 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Vatikan'a yapacağı ziyaret öncesinde havaalanında yaptığı açıklamada, Papa Franciscus'un dünyanın farklı bölgelerinde hüküm süren meselelere ilişkin girişimleriyle takdir topladığını belirterek, “Biz de özellikle Kudüs konusundaki tavrını memnuniyetle karşıladık. Olumlu yaklaşımları gerçekten Hristiyan dünyasının dini lideri

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Kilis’te Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin açıklamalarda bulundu. - TC Başbakanlık
 Tarih: 05.02.2018 > 158 kez okundu.

“Türkiyeye düşmanlık edenlerin yaptıkları karşılıksız kalmayacak” Başbakan Binali Yıldırım beraberindeki İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş ve Başbakanlık Müsteşarı Fuat Oktay ile Kilis Valiliği'ni ziyaret etti.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, terör örgütü PYD/PKK mensuplarının roket saldırıları düzenlediği Kilis'te ziyaretlerde bulundu, vatandaşlarla bir araya geldi. - TC Başbakanlık
 Tarih: 05.02.2018 > 150 kez okundu.

Başbakan Yıldırım Kilis’te ziyaretlerde bulundu Başbakan Binali Yıldırım, terör örgütü PYD/PKK mensuplarının roket saldırıları düzenlediği Kilis'te ziyaretlerde bulundu.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, milli haberleşme uygulaması PttMessenger ile ilk kez Zeytin Dalı Harekatı'nın sevk ve idaresinden sorumlu 2. Ordu'nun Hatay'daki harekat merkezine canlı bağlantı gerçekleştirdi. - TC Başbakanlık
 Tarih: 05.02.2018 > 163 kez okundu.

Başbakan Yıldırım PTTMessenger ile 2. Ordu’nun Hatay’daki harekat merkezine canlı bağlantı gerçekleştirdi Başbakan Binali Yıldırım, milli haberleşme uygulaması PttMessenger ile ilk kez Zeytin Dalı Harekatı'nın sevk ve idaresinden sorumlu 2. Ordu'nun Hatay'daki harekat merkezine canlı bağlantı gerçekleştirdi.

> Makalenin devamı

Kılçdaroğlu’nun hedefi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 05.02.2018 > 136 kez okundu.

CHP kurultayından sonra Kılıçdaroğlu’nun yeniden Genel Başkan olması ile başlayan tartışmalar öyle görünüyor ki uzun süre devam edecektir. Yapılan eleştirilerde Kılıçdaroğlu’nun CHP’yi ayağa kaldıracak güçte olmadığı, şimdiki iktidarı da söylediği gibi gönderemeyeceği ifade ediliyor.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Mersin Büyükşehir Belediyesi 1923 Projenin Toplu Açılış ve Temel Atma Töreninde yapmış oldukları konuşma. 4 Şubat 2018
 Tarih: 04.02.2018 > 137 kez okundu.

Aziz Vatandaşlarım, Muhterem Mersinliler, Değerli Dava Arkadaşlarım, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler Başı Toroslar kadar dik, gönlü Akdeniz kadar engin Mersinlileri yürekten selamlıyor, hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

> Makalenin devamı

Menbiç’te korkulan olur mu?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 04.02.2018 > 176 kez okundu.

Geçenlerde yazmış ve endişelerimizi de yansıtmıştık. Menbiç, Türkiye’nin güvenliği açısından önemli. Operasyon Afrin ile sınırlı kalırsa Menbiç’deki durum baş ağrıtmaya devam edecek. Bu nedenle TSK, operasyonları Menbiç üzerinde de sürdürme kararında.

> Makalenin devamı

“2019 Öncesinde Kirli Senaryolarının Tamamını Sahiplerinin Başlarına Geçirmekte Kararlıyız” 03.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 04.02.2018 > 152 kez okundu.

AK Parti Batman 6. Olağan İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugüne kadar olduğu gibi, 2019 öncesinde de kirli ve kanlı senaryolarının tamamını sahiplerinin başlarına geçirmekte kararlıyız. Ne terör örgütlerinin ne de onlara piyonluk yapan sözüm ona siyasetçi, aydın, sanatçı görünümlü çetenin bizi hedeflerimizden uzaklaştırmasına izin

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, partisinin Balıkesir 6. Olağan İl Kongresine katılarak bir konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 04.02.2018 > 168 kez okundu.

"Biz bu cennet vatanın her karış toprağına sevdalıyız" Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Kurtdereli Spor Salonu'nda düzenlenen 6. Olağan İl Kongresi'ndeki konuşmasında, Kuvayı Milliye şehri Balıkesir'deki vatandaşlarla bir araya geldiğini söyledi.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen Tekirdağ 6. Olağan İl Kongresi'ne katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 04.02.2018 > 164 kez okundu.

"Türkiye'ye yönelen bütün tehditler ortadan kalkıncaya kadar mücadelemize devam edeceğiz" Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Tekirdağ 6. Olağan İl Kongresi'ndeki konuşmasında, Tekirdağ'ın "Mustafa Kemal, Namık Kemal, Yahya Kemal olmak üzere üç Kemal'in memleketi" diye bilindiğini ve Cumhuriyet'in, bağımsızlığın, mücadelenin başladığı ve b

> Makalenin devamı

“Türkiye Bugün Ses Getiren İşlere İmza Atabiliyorsa Bunun Gerisinde Büyük Bir Mücadele Var” 03.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 03.02.2018 > 163 kez okundu.

AK Parti Bitlis 6. Olağan İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gençlerimize geçmişte ülkenin her 10 yılda bir nasıl yerle yeksan edildiğini, soyulduğunu, geriletildiğini anlatmadan bugün bulunduğumuz yerin önemini kavratamayız. Türkiye bugün her alanda ses getiren işlere imza atabiliyorsa, bunun gerisinde yıllar boyunca verilmiş büyük bi

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, 15 Temmuz darbe girişimi davalarının müşteki taraf avukatları ile toplantı yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 03.02.2018 > 165 kez okundu.

“Terör örgütlerine karşı amansız bir mücadele veriyoruz” Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde 15 Temmuz darbe davalarının müşteki taraf avukatları ile bir araya geldi.

> Makalenin devamı

Nijeryalı cinayetinin sorumlusu sadece çocuklar mı? - Yurdagül ATUN
 Tarih: 03.02.2018 > 163 kez okundu.

28 yaşında üniversite öğrencisi Nijeryalı Kennedy Taomwabwa Dede’nin birçoğu 16 yaşında olan 8 genç tarafından, sopalarla döverek öldürülmesinin artçıları sürecek ve bu ülkedeki eğitim sektörü başta olmak üzere birçok şeyi kökünden değiştirecek. Zira bu olayın sorumluları sadece cinayeti işleyen çocuklar değil.

> Makalenin devamı

İdlib hesapları… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 03.02.2018 > 157 kez okundu.

Suriye’de kesin olan şu: Rusya, Esad’ın arkasında ve Suriye’de şu anda tek söz sahibi durumunda. Amerika’da üsleri ile Suriye’de kalıcı olacağını ortaya koydu. Bu durumda iki süper güç burada gövde gösterisi yapıyor, üstünlük kurmaya çalışıyor.

> Makalenin devamı

KENDİ KENDİNE KONUŞMALAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 03.02.2018 > 165 kez okundu.

. Edep/siz - Usta be! - Evet? - Epeydir konuşmadım, ağzım dilim kurudu… - Konuş öyleyse, engelleyen mi var? - Yok da… - Anlaşıldı, anlaşıldı… Bugün de kendin çalıp kendin oynayacaksın! - Bazen öyle iyi oluyor be usta! - Hadi çal ve oynamaya başla.

> Makalenin devamı

Sayın Cumhurbaşkanımızın Vatikan ve İtalya Ziyaretlerine İlişkin Basın Açıklaması 01.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 02.02.2018 > 160 kez okundu.

SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZIN VATİKAN VE İTALYA ZİYARETLERİNE İLİŞKİN BASIN DUYURUSU Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Papa Franciscus’un davetlisi olarak, 4-5 Şubat 2018 tarihinde Vatikan’a resmi bir ziyaret gerçekleştireceklerdir.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Ankara-Niğde Otoyolu Temel Atma Töreni'ne katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 02.02.2018 > 148 kez okundu.

“İçeride ve dışarıda milletin huzuru ve ülkenin aydınlık yarınları için terörle amansız bir mücadele veriliyor” Başbakan Binali Yıldırım, Gölbaşı’nda düzenlenen Ankara-Niğde Otoyolu Temel Atma Töreni'ne katıldı.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin parti teşkilatlarına gönderdikleri genelge. 31 Ocak 2018
 Tarih: 02.02.2018 > 153 kez okundu.

Aziz Dava Arkadaşlarım, Türkiye’miz sahip olduğu tarihi zenginlikle, taşıdığı kültürel mirasla insanlık âleminde inkâr ve ihmal edilemeyecek bir seviyededir.

> Makalenin devamı

Tuzağa düşmemeliyiz… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.02.2018 > 156 kez okundu.

TSK’nın Afrin üzerinden başlattığı “Zeytin Dalı Operasyonu” büyük başarı ile sürüyor. Bu operasyonun en az kayıp vererek tamamlanması için çok dikkatli ve duyarlı hareket edilmesi ve özellikle de sivil halkın zarar görmemesi yönelik alınmış olan önlemleri de önemsiyoruz.

> Makalenin devamı

“Okuma-Yazma Bilmeme Düzeyini Sıfıra İndirene Kadar Çabalarımızı Sürdüreceğiz” 01.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 01.02.2018 > 174 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile birlikte “Okuma Yazma Bilmeyen Kalmasın” kampanyasına destek için konuk olduğu programda, “Milletimizden bu desteği bekliyoruz. Bu tür kampanyalarımızla eğitim-öğretim konusundaki eksiklerimizi önemli ölçüde giderdiğimizi düşünüyorum. Geçmişte çok yüksek oranlarda olan okuma-yazma bilmeme düzeyini sıfıra

> Makalenin devamı

“Biz Sadece Kahramanlığıyla Değil, Aynı Zamanda Adaletiyle Farkını Ortaya Koyan Bir Milletiz” 01.02.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 01.02.2018 > 181 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜGVA Gençlik Buluşması programında yaptığı konuşmada, “Biz, sadece cesaretiyle, kahramanlığıyla, yüreği ve bileğiyle değil aynı zamanda adaletiyle, hakkaniyete olan bağlılığıyla, mazlumların yanında yer alarak farkını ortaya koyan bir milletiz. Bunun için sizlerden asla adaletten ayrılmamanızı istiyorum. Bunun için sizlerden

> Makalenin devamı

İnceldiği yerden mi?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 01.02.2018 > 166 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Menbiç konusundaki şu açıklamasının altını kalınca çizelim: “YPG’nin yanında kim olduğuna bakmadan yürürüz. Teröristlerin yanında duran kendi bilir. Bu noktadan sonra gözümüz kimseyi görmez.”

> Makalenin devamı

YPG ile değil, Amerika ile savaşıyoruz…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 31.01.2018 > 159 kez okundu.

Bugünün konusu Menbiç. TSK, Afrin’deki temizlikten sonra Menbiç’e yönelecek. Bizi yönetenlerin de bu konuda kararlı olduklarını görüyoruz. Çünkü Menbiç’in de terörist gruplardan temizlenmesi gerekiyor. Bu sağlanmadığı takdirde operasyonlardan beklenen sonuçların çıkması da mümkün görülmüyor.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım ve Lübnan Başbakanı Hariri, Çankaya Köşkünde baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. - TC Başbakanlık
 Tarih: 31.01.2018 > 146 kez okundu.

"Lübnan'ın istikrarı, güvenliği, kalkınması için desteğimizi daha da artırarak sürdüreceğiz" Başbakan Binali Yıldırım ile Lübnan Başbakanı Saad Hariri, baş başa ve heyetler arası görüşmelerin ardından Çankaya Köşkü'nde düzenlenen ortak basın toplantısında, iki ülkenin iyi komşuluk ilişkilerine değindi.

> Makalenin devamı

Amerika gerilimi tırmandırıyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 30.01.2018 > 141 kez okundu.

Afrin operasyonundan sonra Türkiye’nin önünde iki önemli viraj bulunuyor. Bunlardan biri Menbiç Operasyonu, diğeri de operasyonlar sonrası oluşturulacak masada Suriye’nin geleceğinin nasıl şekillendirileceğidir.

> Makalenin devamı

“Bugün Türk Milleti, Bir Kez Daha Tüm Dünyayı Adaletiyle ve Merhametiyle Kucaklamak İçin Yola Çıkmıştır” 30.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 30.01.2018 > 123 kez okundu.

AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bugün Türkiye ve Türk Milleti, bir kez daha tüm dünyayı adaletiyle, ihsanıyla, merhametiyle, sevgisiyle kucaklamak için yola çıkmıştır. Bizi bu kutlu yoldan ne sınırlarımıza dizilen teröristler, ne içimize sokulan FETÖ gibi, PKK gibi ihanet çeteleri, ne de adeta beşinci kol faaliyeti

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcısı – İstanbul Milletvekili Sayın Celal ADAN’ın yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 27 Ocak 2018
 Tarih: 29.01.2018 > 158 kez okundu.

Türkiye uzun yıllar boyunca terör örgütleri tarafından hedef alınmış, her biri başka bir karanlık odağın taşeronluğunu yapan bu kiralık namlular tarafından tehdit edilmiş bir ülkedir. Fakat ülkemiz ve milletimiz; üzerine dalga dalga gelen bu rezil istilaların altından kalkmış ve bu kirli taarruzlara karşı daima dimdik durmuştur.Türkiye uzun yıllar

> Makalenin devamı

Menbiç krizi derinleşir mi?… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 29.01.2018 > 145 kez okundu.

Afrin’e başlatılan operasyonlar Menbiç’e uzanır mı? Cumhurbaşkanı “Menbiç’i de teröristlerden temizleyeceğiz. Önümüze geleni dümdüz ederiz” açıklamasında bulundu. Ancak, Menbiç’te Amerikan askerlerinin bulunması önemli bir sorun olarak karşımıza çıkıyor.

> Makalenin devamı

“Kahraman Askerlerimiz Afrin’de Destan Yazıyor” 28.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 28.01.2018 > 164 kez okundu.

AK Parti Amasya 6. Olağan İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kahraman askerlerimiz dün Fırat Kalkanı bölgesinde destan yazdı. Bugün Afrin’de destan yazıyor. Yarın sınırlarımız boyunca teröristlerin bulunduğu diğer yerlerde de aynı destanı yazacak” dedi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan Amasya 6. Olağan İl

> Makalenin devamı

“Ülkenin Bekasına Yönelik Tehditleri Kaynağında Bertaraf Ediyoruz” 28.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 28.01.2018 > 168 kez okundu.

AK Parti Çorum 6. Olağan İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz terörü bitirdikçe, terör örgütü tarihin en büyük zayiatlarını verdikçe bakıyorsunuz birileri hemen rahatsız oluyor. FET֒cülerin, bölücü örgüt sempatizanlarının, DEAŞ’lı canilerin ve tescilli Türkiye düşmanlarının, terörün kökünü kazımamızdan endişeye kapılması elbette doğ

> Makalenin devamı

Kendi göbeğimizi kendimiz keseceksek… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 28.01.2018 > 159 kez okundu.

TSK’nın Afrin operasyonu bir gerçeği daha ortaya koydu. Türkiye, başta ABD ve Almanya olmak üzere Batı ülkelerinden satın aldığı silahları terör operasyonlarında bile özgürce kullanmakta sıkıntı çekiyor. Bu bağlamda son olarak Almanya, Afrin harekâtında kullandığımız Leopard tanklarını diline doladı. Tek çıkar yolu ise “kendi göbeğimizi kendimizin

> Makalenin devamı

“Gönül Sınırlarımız İçindeki Hiçbir Kardeşimizin Zulüm Görmesine Seyirci Kalamayız” 27.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlğı
 Tarih: 27.01.2018 > 190 kez okundu.

AK Parti Kocaeli Gençlik Kolları Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bizim kimsenin topraklarında gözümüz yoktur. Ama gönül sınırlarımız içindeki hiçbir kardeşimizin mahzun kalmasına, hele hele zulüm görmesine de seyirci kalamayız. Ülkemizden binlerce kilometre uzaktaki Arakan Müslümanlarına sahip çıkan bir Türkiye, Hatay’ın, Kilis’in, Gaz

> Makalenin devamı

“İstiklalimize ve İstikbalimize Kast Eden Hiç Kimsenin Gözünün Yaşına Bakmayız” 27.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.01.2018 > 177 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kasımpaşa-Hasköy Tüneli Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada, “Bize dostluk elini uzatana, biz kucağımızı açarız. Bizden yardım isteyene, biz ekmeğimizi böler veririz ama bize saldıran, istiklalimize ve istikbalimize kasteden hiç kimsenin de gözünün yaşına bakmayız. Bu terör örgütünün adı ister FETÖ olsun, ister DEAŞ olsun, is

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte katıldığı Kasımpaşa-Hasköy Tüneli Açılış Töreni'nde konuştu. - TC Başbakanlık
 Tarih: 27.01.2018 > 187 kez okundu.

“Hudutlarımızın güvenliği, milletimizin can ve mal emniyeti tam anlamıyla sağlanıncaya kadar operasyonlar sürecek” Başbakan Binali Yıldırım, "Türk Silahlı Kuvvetlerimiz, kahraman Mehmetçiğimiz, milletimizin başına bela olan, can ve mal güvenliğine tasallut olan bu eşkıya sürülerine hak ettiği dersi vermek için Afrin'deler. Orada, terörün ba

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Okan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Tuzla Hastanesi ile Okan Üniversitesi Hastanesi Acıbadem Polikliniği'nin açılış töreninde konuştu. - TC Başbakanlık
 Tarih: 27.01.2018 > 174 kez okundu.

“Tek ses ve tek yürek olarak kahraman ordumuzun başarısı için duamız, desteğimiz devam ediyor” Başbakan Binali Yıldırım, Okan Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Tuzla Hastanesi ile Okan Üniversitesi Hastanesi Acıbadem Polikliniği'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada Zeytin Dalı Harekatı'na değindi.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'ın ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı General H.R. Mcmaster ile Gerçekleştirdiği Telefon Görüşmesine İlişkin Basın Açıklaması 27.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.01.2018 > 131 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Büyükelçi İbrahim Kalın, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı MacMaster ile dün gece (26 Ocak 2018) bir telefon görüşmesi gerçekleştirmiştir.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Beyoğlu Belediyesi tarafından düzenlenen “Beyoğlu Sohbetleri” programına katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 27.01.2018 > 139 kez okundu.

“Güney sınırlarımızdan Akdeniz’e kadar bir şer koridoru, bir sözde terör devleti oluşturma çabası açık seçik görülüyor” Başbakan Binali Yıldırım, Pera Palas'ta düzenlenen Beyoğlu Sohbetleri'ne katıldı. Hayat hikayesinin salonda bulunanlardan farklı olmadığını anlatan Başbakan Yıldırım, "Anadolu'nun zor coğrafyasında dünyaya gelmiş, çocuklu

> Makalenin devamı

AKADEMİK BİR MİZAH - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 27.01.2018 > 167 kez okundu.

- Usta be! - Evet? - Emekli oldum ya… - Evet, biliyorum. - Eski işimi özledim be… - O zaman geri dön! - Hayır hayır! Namludan çıkan kurşun geri dönmez! - Yani? - Bugün bir diyalog yapalım istiyorum. - Hangi konuda? - Konu önemli değil, ama sadece akademik olsun. - Peki, ama…

> Makalenin devamı

Sadece teröristlerle mi savaşıyoruz?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.01.2018 > 136 kez okundu.

Şu gerçeğin altını kalınca çizelim: Afrin’de başlatılan “Zeytin Dalı Operasyonu” ile dünyanın en güçlü ordusu olduğunu bir kez daha ortaya koyan Türk ordusu, burada Haçlılara karşı unutulmayacak bir mücadele veriyor. İstihbarat ve çeşitli kanallardan gelen haberlere göre ABD, İngiliz ve Alman asıllı YPG'li militanlar Afrin'de Türk Ordusu'na karş

> Makalenin devamı

“Sahip Olduğumuz Askerî Gücü Hoyratça Kullanmaya Kalksak Bu Operasyon Birkaç Günlük İştir” 26.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 26.01.2018 > 158 kez okundu.

AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Birileri ısrarla bize bu operasyon kısa sürsün, sınırlı olsun diye güya telkinde bulunuyor. Ben de o birilerine telefon görüşmelerinde özellikle söyledim; eğer biz devlet olarak sahip olduğumuz askerî gücü hoyratça kullanmaya kalksak, tanklarımızla, toplarımızla, uç

> Makalenin devamı

Afrin ve Menbiç’in önemi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 26.01.2018 > 144 kez okundu.

Soru şu: TSK’nın başlattığı ve çok büyük bir başarı ile sürdürülen Afrin’e yönelik “Zeytin Dalı Operasyonu” sona erdiğinde terör örgütlerinin tehdidinden kurtulacak mıyız? TSK'nın Afrin'e yönelik başlattığı operasyon karadan ve havadan devam ediyor. Ancak Afrin operasyonu başarıyla tamamlansa da sınırda PYD/YPG'nin terör baskısı sona ermiş sayıla

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN’ın Kazım Karabekir Paşa’yı Anma Mesajı
 Tarih: 25.01.2018 > 140 kez okundu.

Milli Mücadelemizin en önemli mimarları arasında yer alan Kazım Karabekir Paşa, göstermiş olduğu mücadele azmi ve kazandığı zaferlerle halkımızın gönlünde müstesna bir yer edinmiştir. Şark Fatihi ve Milli Mücadele Kahramanı Kazım Karabekir Paşa’yı vefatının 70. yıl dönümünde rahmet ve minnetle anıyoruz.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zeytin Dalı Harekât Merkezi’ni Ziyaret Etti 25.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 25.01.2018 > 139 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’la birlikte Zeytin Dalı Harekâtı’nın sevk ve idaresinden sorumlu olan 2. Ordu’nun Hatay’daki Harekât Merkezi’ne gitti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Millî Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Güler ve Hat

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Sheraton Ankara Hotel'de geçekleştirilen Türkiye Ortak Ödeme Platformu İmza Töreni'ne katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 25.01.2018 > 142 kez okundu.

“Türkiye'nin ekonomisi, yerli ve milli projeleriyle hedeflerine kararlılıkla yürüyor” Başbakan Binali Yıldırım, Sheraton Otel'de düzenlenen Türkiye Ortak Ödeme Platformu İmza Töreni'nde yaptığı konuşmada, bu platformun harcama anlamına geldiğini söyledi.

> Makalenin devamı

Amerika, yeni uyandı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 25.01.2018 > 187 kez okundu.

TSK’nın Suriye’deki terör örgütlerine karşı Afrin üzerinden başlattığı “Zeytin Dalı Harekatı” başarı ile sürüyor. Mehmetçik çok kısa sürede tüm dünyayı şaşırtan başarılara imza attı. Bu başarıdan en çok rahatsız olan ülkenin de Amerika olduğunu görmekteyiz.

> Makalenin devamı

BASIN BÜLTENİ Cumhurbaşkanı Akıncı, hükümeti kurma görevini Özgürgün’e verdi
 Tarih: 25.01.2018 > 138 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, parti başkanlarıyla önceki gün yaptığı görüşmenin ardından dün hükümeti kurma görevini Ulusal Birlik Partisi (UBP) Genel Başkanı, Başbakan Hüseyin Özgürgün’e verdi.

> Makalenin devamı

“Afrin’de Önce Teröristlerin Kökünü Kurutacağız, Sonra Orayı Yaşanabilir Hâle Getireceğiz” 24.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 24.01.2018 > 168 kez okundu.

44. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Teröristlerden arındırmakla kalmayıp altyapısıyla, eğitimiyle, sağlığıyla, tüm belediye hizmetleriyle ayağa kaldırdığımız Cerablus-El Bab arasındaki 2 bin kilometrelik alana 100 bine yakın kardeşimiz geri dönüp, normal hayatını sürdürmeye başladı. Afrin’de de aynısı olacak. Önce teröristl

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “ABD, PYD-YPG'ye Verdiği Tüm Silahları Toplamalı” 24.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 24.01.2018 > 166 kez okundu.

CNN International’ın sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın Zeytin Dalı Harekâtı’na ilişkin yaptığı açıklamada, “Bu süreci şeffaf şekilde yürütüyoruz. Çünkü burada ulusal güvenliğimiz söz konusu. Bu, Afrin Kürtlerine veya Suriye Kürtlerine yönelik bir harekât değil. Bu harekât, Kürtleri temsil ettiğini iddia eden bir terör ağına yönel

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni'nde konuştu. - TC Başbakanlık
 Tarih: 24.01.2018 > 167 kez okundu.

“Türk milleti ve Türk devleti kahraman şehitlerimizin ailelerinin, gazilerimizin her daim yanındadır” Grand Ankara Hotel'de düzenlenen Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni'ne Başbakan Binali Yıldırım, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, Ankara Valisi Ercan Topaca ile şeh

> Makalenin devamı

OHAL kalksın mı? kalkmasın mı?… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 24.01.2018 > 152 kez okundu.

Olağanüstü Hal Kanunu (OHAL) 6.kez uzatıldı. Türkiye, 1,5 yıldır OHAL ile yönetiliyor. Hükümet olanlar OHAL’a daha ihtiyaç olduğunu, koşulların düzelmesi ile bunun kaldırılacağını söylüyor. Özellikle FETÖ başta olmak üzere diğer terör örgütleri ile mücadelede OHAL’e ihtiyaç duyulduğuna vurgu yapılıyor.

> Makalenin devamı

TARİHİMİZİ AYDINLATAN BELGELER VE ÖNEMİ - Necdet BAYRAKTAROĞLU
 Tarih: 24.01.2018 > 322 kez okundu.

Adriyatik den Çin Seddi’ne kadar uzanan, üç kıtada at koşturan, asırlardır bu geniş coğrafyaya hâkim olarak Türk Devletleri kuran, Türk-İslam medeniyet ve kudretinin büyüklüğünü gösteren, Han Hakan ve Sultanlarımızın, diğer Kral, Hükümdar ve İmparatorlara yazdıkları, içi asalet, adalet, kudret ve merhamet dolu 150 yi aşkın mektupların bulunduğu “Ta

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Zeytin Dalı Harekatı’nda terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın cenaze törenine katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 23.01.2018 > 132 kez okundu.

Şehit Astsubay Özalkan son yolculuğuna uğurlandı Zeytin Dalı Harekatında Kilis'in Gülbaba köyünün doğusunda terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada şehit olan Piyade Astsubay Üstçavuş Musa Özalkan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katıldığı devlet töreniyle son yolculuğuna uğurlandı.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şehit Astsubay Musa Özalkan’ın Cenaze Törenine Katıldı 23.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.01.2018 > 140 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Zeytin Dalı Harekâtı’nda terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada şehit düşen Piyade Astbubay Üstçavuş Musa Özalkan’ın, Ahmet Hamdi Akseki Camisinde düzenlenen cenaze törenine katıldı.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde Güvenlik Toplantısı 23.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.01.2018 > 151 kez okundu.

Güvenlik Değerlendirme Toplantısı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde yapıldı.

> Makalenin devamı

Güvenlik Toplantısına İlişkin Basın Açıklaması 23.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.01.2018 > 138 kez okundu.

CUMHURBAŞKANLIĞI SÖZCÜSÜ İBRAHİM KALIN’IN CUMHURBAŞKANLIĞI KÜLLİYESİNDE GERÇEKLEŞTİRİLEN GÜVENLİK TOPLANTISI SONRASI YAPTIĞI AÇIKLAMA: Beştepe Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın Başkanlığında, Sayın Başbakanımızın, Sayın Genelkurmay Başkanımızın, ilgili Başbakan Yardımcıları ile Bakanlarımızın, ayrıca güvenlik bürokrasisinin

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Zeytin Dalı, Terör Örgütüne Karşı Yapılan Bir Operasyondur” 23.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.01.2018 > 131 kez okundu.

BBC World’ün sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Zeytin Dalı Harekâtı’na ilişkin, "Bu, ABD'nin Menbiç'te ya da Suriye'nin başka noktalarında DEAŞ ile mücadele ediyor diye destek verdiği terör örgütüne karşı yapılan bir operasyondur" dedi.

> Makalenin devamı

BASIN AÇIKLAMASI - TÜRK SİLAHLI KUVVETLERİ
 Tarih: 22.01.2018 > 122 kez okundu.

BASIN AÇIKLAMASI TARİH : 21 Ocak 2018 SAAT : 16:30 Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere,

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım ve CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Çankaya Köşkü'nde yaptıkları görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. - TC Başbakanlık
 Tarih: 22.01.2018 > 133 kez okundu.

“80 milyon tek yürek halinde kahraman Mehmetçiğimizin başarısı için desteğini, duasını sürdürüyor” Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile Çankaya Köşkü'nde gerçekleşen ve 50 dakika süren baş başa görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

> Makalenin devamı

“Afrin’de Kürtlere Karşı Değil, Terör Örgütüne Karşı Mücadele Ediyoruz” 22.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 22.01.2018 > 163 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ASO Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Türkiye, Afrin’de Kürtlere karşı değil, oradaki terör örgütüne karşı mücadele etmektedir. Çok yakında görülecektir ki terör örgütünün baskısı ortadan kalktığında, bize en büyük teşekkür Afrin’deki Kürt, Arap ve Türkmen kardeşlerimizden gelecektir” dedi.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, inşaat çalışmaları devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü'nde incelemelerde bulunarak, bilgi aldıktan sonra gazetecilere açıklama yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 22.01.2018 > 158 kez okundu.

“2023'te bu muazzam eseri Çanakkalemize, Türkiye'ye kazandırıyoruz" AK Parti Çanakkale İl Kongresi'nin ardından Çanakkale Valiliğini ziyaret eden Başbakan Binali Yıldırım, inşaat çalışmaları devam eden 1915 Çanakkale Köprüsü'nde incelemelerde bulunarak, bilgi aldı.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, partisinin Çanakkale İl Kongresine katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 22.01.2018 > 156 kez okundu.

“Bizim terörle mücadelemiz, bilinmelidir ki bütün dünyanın iyiliği içindir” Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Çanakkale İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, dün PKK-DEAŞ terör örgütlerini yok etmek için hava harekatıyla başlanan Zeytin Dalı Harekatı'nın bugün Mehmetçiğin karadan, tepelerine inmesiyle devam ettiğini söyledi.

> Makalenin devamı

Söz konusu beka sorunumuz ise… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 22.01.2018 > 123 kez okundu.

Afrin’e terörist gruplara karşı başlatılan operasyonlar Türkiye’nin bir beka sorunundan kaynaklanıyor. Türkiye’nin mezarını Afrin’de kazımaya kalkanlara karşı böyle bir operasyon yapılmalıydı ve yapıldı. Bu operasyon bizi birbirimize kenetledi. TSK’nın yıpranmadığını gösterdi. Mehmetçik, haklı olduğu operasyonda ezip geçmesini bildi.

> Makalenin devamı

Vefat ve Taziye Duyurusu
 Tarih: 21.01.2018 > 142 kez okundu.

Üniversitemiz Personellerinden İktisat Fakültesi’nden Doç.Dr. Erkan TOKUCU ve Güzel Sanatlar Fakültesi’nden Doç.Dr. Meltem AYDIN’nın anneleri vefat etmiştir.

> Makalenin devamı

"Bütün Mesele Afrin'i Gerçek Sahiplerine Teslim Etmek" 21.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 21.01.2018 > 141 kez okundu.

AK Parti Bursa Kadın Kolları İl Kongresi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “PKK, PYD, YPG, bunlar desteklendi ve bunların bir kısmı Afrin'e yerleştirildi. Nereden? 2 bin kilometre karelik alan var ya bu alanın güneyinden. Biz bunların takipçisi olarak durduk, durduk, bir gece ansızın vurduk. Ama işimiz çok, daha yapacağımız çok şey var" dedi. C

> Makalenin devamı

“Hiçbir Güç Türkiye’yi Eski Karanlık Günlerine Geri Döndüremeyecek” 20.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 21.01.2018 > 133 kez okundu.

AK Parti Uşak İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Şu gerçeğin herkes tarafından bilinmesini istiyorum: Bu ülkede tek parti döneminin faşist zihniyeti artık tarih olmuştur. Bu ülkede 28 Şubat döneminin baskıcı politikaları hükmünü yitirmiştir. Bu ülkede artık FETÖ tipi riyakâr yapıların devri kapanmıştır. Hiçbir güç Türkiye’yi eski karan

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin Milletvekilleri, Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Merkez Disiplin Kurulu Üyeleri ortak toplantısı sonrasında yapmış olduğu basın toplantısı konuşması. 21 Ocak 2018
 Tarih: 21.01.2018 > 141 kez okundu.

Sayın Basın Mensupları, Değerli Milletvekilleri, MYK ve MDK’mızın Muhterem Üyeleri, Değerli Dava Arkadaşlarım, 19-20-21 Ocak tarihlerinde Kızılcahamam Patalya Otel’de gerçekleştirdiğimiz Milletvekilleri-Merkez Yönetim Kurulu ve Merkez Disiplin Kurulu üyelerinin iştirak ettiği ortak toplantı sürecinin son günündeyiz.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, medya kuruluşlarının temsilcileriyle Vahdettin Köşkü’nde biraraya geldi. - TC Başbakanlık
 Tarih: 21.01.2018 > 131 kez okundu.

Başbakan Yıldırım medya temsilcileriyle buluştu Başbakan Binali Yıldırım, medya kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Başbakanlık Vahdettin Köşkü'nde gerçekleşen toplantının ana gündem maddesi Suriye'nin Afrin bölgesinde PKK/KCK/YPG-PYD ve DEAŞ'a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek üzere başlatılan "Zeytin Dalı Harekatı" old

> Makalenin devamı

Yapılması gereken yapılırken… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 21.01.2018 > 133 kez okundu.

Türkiye'nin "PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek ve dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere" başlattığı Zeytin Dalı Harekâtını destekliyor ve “Yapılması gereken yapılıyor” diyoruz.

> Makalenin devamı

Türkiye’nin müdafaadan taarruz stratejisine geçişi - Rifat SAİT; 24.Dönem İzmir milletvekili BASAM (Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi) Başkanı
 Tarih: 21.01.2018 > 133 kez okundu.

Futbolda da en iyi savunma saldırıdır, bu böyle bilinir. Futboldaki forvet oyuncusu İngilizce forward kelimesinden gelen ileri oyuncusudur ve atak (Attack) oyun mantalitesi ile futbol oynayan ve savunma sistemlerini rakip takımın savunma sahasında kuran takımların şampiyon olduğu görülür. Ayrıca seyirci de bu takımları daha çok sever ve takip eder.

> Makalenin devamı

BİR ÂDEMOĞLUNDAN - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 21.01.2018 > 171 kez okundu.

Bir âdemoğlu der ki: korkaklar asla ve kat’a şehit olamazlar. Bir âdemoğlu der ki: Yavaş yavaş acele etmek her zaman iyidir. Bir âdemoğlu der ki: Her iş veya eylem, onu bilenler için çok kolaydır!

> Makalenin devamı

Amerika’dan laf kalabalığı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 21.01.2018 > 131 kez okundu.

Suriye’de YPG/ PKK terör örgütleri ve Afrin konusunda yaşanan krizden sonra kafalardaki soru işareti şu: “Amerika, sınır gücünden vaz geçer mi?”

> Makalenin devamı

“Türk Ekonomisi Büyümeye, Türkiye’ye Yatırım Yapanlar da Kazanmaya Devam Edecek” 19.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 20.01.2018 > 128 kez okundu.

Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası’yla İşbirliği Fonu Kurulmasına İlişkin Anlaşma’nın imza töreninde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yabancı yatırımcıların gelmekten çekindiği o eski Türkiye, artık mazide kalmış acı bir hatıradır. Türk ekonomisi o denli sağlam temellere dayanıyor ki, 15 Temmuz darbe girişimi de bölgemizdeki çalkantılar da dünya finans

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, AFAD araç teslim töreninde konuştu. - TC Başbakanlık
 Tarih: 20.01.2018 > 125 kez okundu.

“Türkiye'nin milli güvenliğini tehdit eden hiçbir oluşum asla müsamaha ile karşılanmayacak” Başbakan Binali Yıldırım, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında (AFAD) 80 adet 4x4 arazi aracı ve 11 mobil dekontaminasyon aracının teslim törenindeki konuşmasında, AFAD'ın genç ve geç kalmış bir kuruluş olduğunu söyledi.

> Makalenin devamı

Turizmde yeni bir oyun mu?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 20.01.2018 > 141 kez okundu.

Kötü giden turizmimizde bu yıl beklentiler oldukça farklı. Sektör temsilcileri “Son iki yılı sıkıntılı geçirdik. 2018 turizm yılının iyi olacağı gözlemleniyor, umudumuz da arttı” diyor.

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN' ın 20 Ocak (Kara Yanvar) Mesajı
 Tarih: 20.01.2018 > 143 kez okundu.

28 yıl önce Bakü’de Azerbaycan halkının yaşadığı katliam sonucunda, yüzlerce masum soydaşımızın şehit edildiği ve tarihe “Kanlı Ocak” (Kara Yanvar) olarak geçen elim katliamın yıldönümünde, bir kez daha bu insanlık dışı olayı kınıyor, hayatlarını kaybeden soydaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyorum.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, İl Emniyet Müdürleri toplantısına katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 18.01.2018 > 161 kez okundu.

“Terörle mücadeledeki kararlılığımızı bütün dünya ülkelerinin açık ve net olarak görmesini istiyoruz” Başbakan Binali Yıldırım, Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığında (KOM) düzenlenen İl Emniyet Müdürleri Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, dün eğitim uçuşu sırasında düşen askeri nakliye uçağında

> Makalenin devamı

Esad ile de işbirliğine doğru mu?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.01.2018 > 154 kez okundu.

Suriye’deki durum, öyle görünüyor ki, gelecekte Esad ile işbirliğine girebileceğimizi de gösteriyor. Zaten iç savaşın sona ermesinden sonra Suriye’deki terör örgütleri ile mücadelede Esad’ın da Türkiye çizgisinde hareket etmesi böyle bir işbirliğini güçlü kılıyor.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, 3. Anadolu Medya Ödülleri Töreni’nin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 17.01.2018 > 142 kez okundu.

Başbakan Yıldırım’dan açıklamalar Başbakan Binali Yıldırım, Anadolu Medya Ödülleri Töreni’nin ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

> Makalenin devamı

“Milletimize Layık Olacak Bir Yönetim Sergilemek Mecburiyetindeyiz” 16.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 16.01.2018 > 147 kez okundu.

AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti olarak ülkeyi ve milleti sıkıntılardan kurtarmakla mükellef olduklarını vurgulayarak, “Milletimiz kara kaşımıza, kara gözümüze meftun olduğu için değil, bu konudaki samimiyetimize ve becerimize güvendiği için ülkenin yönetimini bize emanetti, bize emanet ediyor. Gecemizi günd

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 16 Ocak 2018
 Tarih: 16.01.2018 > 169 kez okundu.

Muhterem Milletvekilleri, Değerli Misafirler, Sayın Basın Mensupları, Bu haftaki Meclis Parti Grup Toplantımızın hemen başında sizleri en halisane hissiyatımla selamlıyor, başarılarla dolu bir hafta geçirmenizi diliyorum

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, TESK hizmet binasında düzenlenen "Türkiye Esnaf Buluşması"na katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 16.01.2018 > 142 kez okundu.

"Bölgede emperyalist emelleri olan ülkeler, Türkiye'ye karşı terör örgütlerine aleni destek veriyorlar" Başbakan Binali Yıldırım, Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu'nda (TESK) düzenlenen Türkiye Esnaf Buluşması'nda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 81 ilinden gelen esnaf ve sanatkarlarla buluşmaktan memnuniyet duyduğunu söyledi.

> Makalenin devamı

Anket savaşları… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 16.01.2018 > 146 kez okundu.

Yerel ve partili cumhurbaşkanlığı seçimlerine daha iki yıl var ama şimdiden seçim hazırlıkları ve tahminleri yapılıyor. Kimileri de seçimlerin öne alınabileceğini ve baskın seçimlere hazır olunmasını söylüyor.

> Makalenin devamı

Adana’da Et-Eşek Eti Yedirtenlere Karşı Çıkan Öğrencilerimizin Haklı Çıkması ve Onara Zamanında Sahip Çıkamamamız - Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ
 Tarih: 16.01.2018 > 159 kez okundu.

Mayıs 2010’da kaleme aldığım ancak tamamlayamadığım “öğrencilerimize at ve eşek yedirtilmesi” yazımı bugünlerde Adana’da yeniden basına yansıyan tonlarca kaçak at ve eşek etinin basına yansıması ile yeniden güncelledim. 21.yy.da insan beslenmesinin temel sorunu hijyen ve kalite sorunudur. Ayrıca ucuz yolla elde ettikleri sağlıksız gıdaları rahatlık

> Makalenin devamı

2019’un farkında mısınız? - Rifat SAİT
 Tarih: 16.01.2018 > 148 kez okundu.

Kim ne derse desin, Recep Tayyip Erdoğan, çok önemli bir siyasetçi. Şu an itibariyle 16 yıldır iktidar olmayı başarmış bir partinin lideri. Bu kadar yıl iktidar olmak Türkiye için bir rekordur. Üstelik genel temayül ve tecrübeye göre mutlaka aşınma ve yıpranma payı olmasına rağmen, bu kavramlar onun lügatında yer almaz.

> Makalenin devamı

Siyaset, iddialı olma sanatıdır… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 16.01.2018 > 158 kez okundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in konuşmalarını dinlerken, siyasette iddialı olmanın önemini bir kez daha gördük. Her zaman söylediğimiz gibi, siyaset sahnesinde yer almak isteniliyorsa iddialı olmak da gerekiyor. Akşener, siyaset sahnesinde yer aldığı günden bugüne bu iddiasını şimdi İYİ Parti Genel Başkanı olarak sürdürüyor.

> Makalenin devamı

“Küresel Senaryolara Figüranlık Yapmak Yerine, Oyun Kuran Bir Türkiye Gerçeği Var” 13.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 14.01.2018 > 163 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Bingöl İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Bugün artık bölgesel ve küresel senaryolara figüranlık yapmak yerine, oyun kuran, tuzak bozan bir Türkiye gerçeği var. Geldiğimiz nokta itibariyle Türkiye’nin olurunun alınmadığı, Türkiye’nin rızasının gözetilmediği hiçbir girişimin başarı şansı yoktur” dedi.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, AK Parti Aksaray 6. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 14.01.2018 > 174 kez okundu.

"Türkiye'nin 2023, 2053, 2071 hedef ve vizyonuna yürümesine hiçbir şey engel olamayacak" Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Atatürk Spor Salonu'nda düzenlenen Aksaray 6. Olağan İl Kongresi'ne katılarak partililere hitap etti. Aksaray'ın, Anadolu hikmetinin filizlenip bir çınara dönüştüğü yer olduğunu söyleyen Yıldırım, "Somuncu Baba, Hacı

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, AK Parti Niğde 6. Olağan İl Kongresi’ne katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 14.01.2018 > 176 kez okundu.

"Ülkemizin, vatandaşlarımızın geleceği, güvenliği her şeyin üzerindedir" Başbakan Binali Yıldırım, 5 Şubat Spor Salonu'nda düzenlenen partisinin 6'ncı Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, kahramanlar ve şehitler diyarı Niğde'de bulunmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirtti.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Osmaniye Belediyesi Masal Park Açılış ve Devlet Bahçeli Alt Geçidi Temel Atma Töreninde yapmış oldukları konuşma. 14 Ocak 2018
 Tarih: 14.01.2018 > 179 kez okundu.

Muhterem Hemşerilerim, Değerli Vatandaşlarım, Aziz Dava Arkadaşlarım, Kıymetli Hanımefendiler, Beyefendiler; Masal Park alanına teşrif eden siz değerli hemşerilerimin nezdinde tüm Osmaniyeli kardeşlerime, ata ocağıma en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

> Makalenin devamı

FANTEZİ NOTLAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 13.01.2018 > 201 kez okundu.

'Ne derler?' bir hastalık türüdür! En pahalı şey, ‘bulunmayan’ şeydir. Bilmemek de yerine göre bir fazilettir. Fazla bilgi bazen sahibine zarar veriyor. İmtihana tutulmayan hiçbir insan yoktur. Dostluk bir başka şey azizim; yaşanmayınca anlaşılmaz... Zor dostlar, çok zor; idare-i maslahatçıların işleri çok zor!

> Makalenin devamı

Çözüm üretimde… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 13.01.2018 > 171 kez okundu.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’nın sonunda “Etteki sıkıntının altında yatan yerli üretimi teşvik ve destekleyeceğiz. Bu işi içinde bulunduğumuz bu yıl sonuçlandıracağız” demesi hiç kuşkusuz sevindiricidir. Biz, baştan bu yana et konusunda ithalata şiddetle karşı çıktık. Çözümün yerli üretimde olduğunun altını çizdik. “Üretem

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli’yi Kabul Etti 10.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 13.01.2018 > 141 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’yi Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde kabul etti.

> Makalenin devamı

“2023 Hedefine Ulaşabilmemiz, Nitelikli Bilgi Üretimi ve İnsan Kaynağıyla Mümkündür” 12.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 13.01.2018 > 159 kez okundu.

Marmara Üniversitesi’nin 135. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin 2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olma hedefine ulaşabilmesi, ancak nitelikli bilgi üretimi ve nitelikli insan kaynağıyla mümkündür. Türkiye’nin geçtiğimiz 15 yılda yaşadığı büyük dönüşüm, hayata geçirdiği tarihi reformların en

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Çankaya Köşkü'nde Başbakanlık muhabirleriyle bir araya geldi. - TC Başbakanlık
 Tarih: 13.01.2018 > 141 kez okundu.

Yıldırım, Başbakanlık muhabirlerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladı Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ ile basın mensuplarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen Adalet Şurası'na katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 13.01.2018 > 145 kez okundu.

“Devlet ve toplum düzenini adaletten başka ayakta tutacak bir güç mevcut değildir” Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Adalet Şurası"na katıldı. Yıldırım, konuşmasına "İlk kez toplanan Adalet Şurası ümit ederim ki zamanla geleneksel hale gelir ve adalet konusundaki meselelerimiz kapsamlı bir şek

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 9 Ocak 2018
 Tarih: 13.01.2018 > 154 kez okundu.

Saygıdeğer Milletvekilleri, Değerli Misafirler, Basımızın Mümtaz Temsilcileri, 2018 yılının bu ilk grup toplantısında sizleri hürmet ve muhabbetle selamlıyorum.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Pursaklar Merkez Camisi'ndeki cuma namazının ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 13.01.2018 > 151 kez okundu.

“Türkiye’de hak arama yolları açıktır” Başbakan Binali Yıldırım, Pursaklar Merkez Camisi'nde cuma namazını kıldı, ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

> Makalenin devamı

Esas düşman yanı başımızda… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 12.01.2018 > 179 kez okundu.

Geçenlerde terörle mücadele konusunda yazdığımız bir yazıda, güvenlik güçlerimizin ve bizi yönetenlerin kararlılığı sayesinde PKK ‘nın belinin kırıldığına değinmiş ve “Terörle mücadelede başarı elde edildi” demiştik. Doğu ve Güneydoğu şimdi çok daha huzurlu ve rahat. Bundan şüphe etmiyoruz.

> Makalenin devamı

Kadına cinayetlerinde rekor kırdık… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 12.01.2018 > 183 kez okundu.

Kadına ve çocuklara şiddet, taciz ve cinayetlerde geçtiğimiz 2017 yılının rekor yılı olduğunu söylersek şaşırmazsınız değil mi? Ne acıdır ki, her geçen yıl Türkiye kadına ve çocuklara şiddette, taciz ve cinayette rekor üzerine rekor kırıyor.

> Makalenin devamı

MHP Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çelik 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü Kutladı
 Tarih: 12.01.2018 > 191 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çelik, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü münasebetiyle kutlama mesajı yayınladı. ÇELİK şu ifadelere yer verdi: "Gücünü halktan alarak mesai kavramı gözetmeden çalışan ve halkın sesi olan basın mensuplarının ağır şartlarda çalıştığının farkındayız. Gazetecilik fedakarlık isteyen mesleklerin ba

> Makalenin devamı

Umudumuz “Futbol Turizmi…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 12.01.2018 > 181 kez okundu.

Kötü giden turizmde umutlar futbol turizmine kilitlendi. Özellikle Antalya’daki otellerin turizm sezonu dışında kalan zamanlarda futbol turizmi ile nefes alabileceklerine dikkat çekiliyor. “Süreç iyi işletilebilirse, otellerimiz futbol turizmi sayesinde sıkıntılarını atlatabilir” deniliyor. Türkiye’deki futbol takımlarının kampları, sporla ilgili

> Makalenin devamı

Kosova’nın ilacı Türkiye’dir - Rifat SAİT; 24.Dönem İzmir milletvekili
 Tarih: 12.01.2018 > 177 kez okundu.

Kosova Cumhuriyeti kısmetse bir ay sonra 10.Bağımsızlık yıldönümünü kutlayacak. Ancak bu kutlama, çözülemeyen kronik bazı sorunları da beraberinde getiriyor. İçerde ekonomik problemler ve siyasi istikrarsızlık, dışarda Sırbistan (dolaylı yoldan Rusya) , Karadağ, Avrupa Birliği ve ABD ile olan sorunlar dikkat çekiyor. Bence en büyük sorun da ABD ile

> Makalenin devamı

Uyuşturucu ile mücadelede suyun başı önemli… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 08.01.2018 > 169 kez okundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun uyuşturucu ile mücadeledeki kararlılığını olumlu buluyoruz. Soylu, bu mücadelede polislere verdiği talimatta “Gerekirse uyuşturucu satışı yapanların ayağını kırın” demişti. Bu açıklamaların da bazı çevrelerce eleştirildiğini gördük.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Restore Edilen Demir Kilise’nin Açılış Törenine Katıldı 07.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 07.01.2018 > 220 kez okundu.

Restorasyonu tamamlanan Stevi Stefan Kilisesi’nin açılış törenine Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ile birlikte katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, burada yaptığı konuşmada, “İstanbul, farklı dinlerin ve kültürlerin bir arada barış içinde yaşadığı şehir olma vasfını bir kez daha tüm dünyaya göstermiştir” dedi.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Aşık Paşa Spor Salonu’nda düzenlenen AK Parti Kırşehir 6. Olağan İl Kongresi’ne katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 07.01.2018 > 176 kez okundu.

"Bugünü kurtarmanın değil, yarınları inşa etmenin derdindeyiz" Başbakan Binali Yıldırım, Aşık Paşa Spor Salonu'nda düzenlenen partisinin 6'ncı olağan il kongresinde, kongrenin AK Parti teşkilatlarına, Kırşehir'e ve Türkiye'ye hayırlı olmasını diledi.

> Makalenin devamı

İran ‘daki olaylar bitti ama… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 07.01.2018 > 178 kez okundu.

Bu satırlar yazılırken, İran’ın birçok kentinde bir haftadır sürmekte olan protesto gösterileri zayıflayarak sona ermişti. Zaten daha önce konu ile ilgili yazdığımız yazılarda “İran, herhangi bir Ortadoğu ülkesi değil, yönetim ülkede kontrolü sağlayabilecek güçte” demiştik. Komşuda çıkan olayların nedeni pahalılık, yokluk ve Molla rejiminin ağır b

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Adana Büyükşehir Belediyesi 1071 Hizmetin Toplu Açılış ve Temel Atma Töreninde yapmış oldukları konuşma. 5 Ocak 2018
 Tarih: 06.01.2018 > 208 kez okundu.

Aziz Hemşerilerim, Muhterem Vatandaşlarım, Değerli Dava Arkadaşlarım, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler, Hepinizi en derin sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Adana’da yaşayan, umut arayan, huzur dileyen, ekmeğini taştan çıkaran her kardeşimi, her Adanalıyı yürekten kucaklıyor, şükranlarımı sunuyorum.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım partisinin Nevşehir 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 06.01.2018 > 185 kez okundu.

“İller kalkındıkça Türkiye kalkınıyor” Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Nevşehir 6. Olağan İl Kongresi'ne, katılarak bir konuşma yaptı. Nevşehir'in enerjisi ve heyecanının, sınırları aştığını, Türkiye'ye yayıldığını dile getiren Yıldırım, "Ne zaman Nevşehir'in havasını solusak, buradan tazelenmiş, yenilenmiş olarak dönüyoruz. Her ge

> Makalenin devamı

EVET, EVET… - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 06.01.2018 > 231 kez okundu.

Evet, evet... Bir yerden başlamak gerek... Evet, evet… Başlamadığınız hiçbir şey bitmez... Evet, evet… Gönül işte... Hiç, ama hiç yaşlanmıyor ki... Evet, evet… Yoldan çıkanların düze çıkmaları çok zor… Evet, evet… HÜZÜN olmasaydı, ACI'lara dayanılmazdı... Evet, evet… Garip geldik, garip gideceğiz şu garip âlemden... Evet, evet… Gönül haritas

> Makalenin devamı

“Seçimlere gireceğiz ve kazanacağız…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 06.01.2018 > 192 kez okundu.

Son günlerde tartışılan bir konu var: “İYİ Parti seçimlere girebilecek mi?” Bu tartışmaya neden gelişmelere göz atalım: İYİ Parti, Yüksek Seçim Kurulu'ndan seçmen kütüklerini talep etmiş, talebi reddeden YSK, gerekçe olarak da seçmen kütüklerinin seçime katılma hakkı kazanan partilere verilmesini göstermişti.

> Makalenin devamı

Muhsin Yazcıoğlu nasıl, ne zaman öldü | Büyük başkan Doğum gününde unutulmadı | Muhsin Yazıcıoğlu kimdir?
 Tarih: 05.01.2018 > 192 kez okundu.

Muhsin Yazıcıoğlu doğum gününde yani bugün de unutulmadı. 31 Aralık 1954 Sivas doğumlu Büyük başkanın bugün hayatta olsaydı 62. doğum günü kutlanacaktı. 25 Mart 2009'da uçak kazasında hayatını kaybeden Muhsin Yazıcıoğlu'nun hayatını sizler için derledik. BBP Eski Başkanı Yazıcıoğlu kimdir? Neden ve nasıl öldü?

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Ankara Hamamönü'nde Mehmet Akif İnan Vakfı hizmet binasının açılış törenine katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 05.01.2018 > 162 kez okundu.

2023 hedeflerimize doğru ilerlerken, madden ve manen kuvvetli, güçlü bir Türkiye'yi inşa etmenin gayreti içerisindeyiz" Başbakan Binali Yıldırım, Hamamönü'nde Mehmet Akif İnan Vakfı hizmet binasının açılışındaki konuşmasına, Memur-Sen Konfederasyonu tarafından bir vefa örneği olarak hayata geçirilen vakfın kurulmasında emeği geçenleri tebri

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Ankara'daki Tacettin Dergahı Camisi'nde kıldığı cuma namazı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu, ziyaretler gerçekleştirdi. - TC Başbakanlık
 Tarih: 05.01.2018 > 227 kez okundu.

Başbakan Yıldırım’dan ziyaretler Başbakan Binali Yıldırım, cuma namazını Altındağ ilçesindeki Taceddin Sultan Camisi'nde kıldı, ardından 2009'da hayatını kaybeden eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun kabrini ziyaret etti.

> Makalenin devamı

DEĞERLİ DEVLET ADAMI RAHMETLİ ALPARSLAN TÜRKEŞ’İN ARDINDAN ... - Prof. Dr. Mustafa ERKAL
 Tarih: 05.01.2018 > 166 kez okundu.

Rahmetli Türkeş’i tanımak, onunla aynı idealleri, fikirleri ve heyecanı paylaşabilmek bir Türk aydını için en büyük şereftir. Kendisini 1960’lı yılların sonlarında tanıma şansına sahip oldum. Meslektaşım ve ağabeyim rahmetli Prof. Dr. Mehmet Eröz ile yine Allah’ın rahmetine kavuşmuş olan idealist insan Prof. Dr. Necmettin Hacıeminoğlu’nun bu tanışm

> Makalenin devamı

“Amerika, Kumpas Zinciri İçerisinde Bir Süreç İşletiyor” 05.01.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 05.01.2018 > 151 kez okundu.

Fransa’ya hareketinden önce basın mensuplarının sorularını cevaplayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'de görülen Hakan Atilla davası hakkında, “Eğer Amerika’nın adalet anlayışı buysa o zaman dünya yandı. Amerika adalet anlayışını bir defa gözden geçirmeli, aynı zamanda da tahkim etmeli. Böyle bir adalet anlayışı olamaz, ondan sonra kalkıp dünyaya da ada

> Makalenin devamı

“Toplumu bütünleştirecek adımlar atılmalı…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 05.01.2018 > 178 kez okundu.

Geride bıraktığımız 2017 yılı çok sıkıntılı, stresli ve karamsar geçti. İçinde bulunduğumuz 2018 yılında bunların yaşanmaması dileğimizdir. Genel kanı şöyle: “Toplum giderek bölünüyor. Bölünmenin önüne geçmek için gereken adımlar atılmalı. Toplumu birleştirici, bütünleştirici söylemlere ihtiyacımız var. Türkiye’nin yığınla sorunu var. Bu sorunla

> Makalenin devamı

“İran’ı dış güçler kaşıyor…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 04.01.2018 > 177 kez okundu.

İran’da başlayan olaylar çeşitli kesimlerce çeşitli şekillerde yorumlanıyor. Bu konuda görüşlerini yansıtanlardan birisi da Prof. Dr. Aygün Attar oldu. Prof. Attar daha önce Giresun Üniversitesi Rektörlüğü de yapmış bir Azerbaycan Türk’üdür.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Abdullah Samet Demir’in Cenaze Törenine Katıldı - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 04.01.2018 > 165 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 yaşında kas hastalığı nedeniyle hayatını kaybeden Abdullah Samet Demir’in Sultanbeyli Abdurrahmangazi Camiindeki cenaze törenine katıldı. İkindi namazından sonra düzenlenen törende, AK Parti İstanbul İl Başkanı Selim Temurci ve Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de hazır bulundu.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastaları ziyaret etti. - TC Başbakanlık
 Tarih: 04.01.2018 > 156 kez okundu.

Başbakan Yıldırım’dan hastalara sürpriz ziyaret Başbakan Binali Yıldırım, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Sultan Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde hastaları ziyaret etti.

> Makalenin devamı

2 Ocak 2018 Salı BASIN AÇIKLAMASI - Diyanet İşleri Başkanlığı
 Tarih: 04.01.2018 > 210 kez okundu.

Bugün bazı basın yayın organlarında yer alan, Diyanet İşleri Başkanlığının kız çocuklarının erken yaşta evlenebilecekleri yönünde açıklamada bulunduğuna dair haberler asılsız olup, kesinlikle gerçeği yansıtmamaktadır. Bugün bazı basın yayın organlarında yer alan, Diyanet İşleri Başkanlığının kız çocuklarının erken yaşta evlenebilecekleri yönünde

> Makalenin devamı

İran’da kardeş kavgasına doğru… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 03.01.2018 > 165 kez okundu.

Komşumuz İran’da olaylar bitmiyor. Polis gücünün de sokağa çıkanları engelleyememesi, sıkıntının daha da büyüyebileceğini gösteriyor. Molla rejimi, ülkede interneti durdurdu. Sosyal alandaki paylaşımlar önlendi. Tutuklamalar da var ama olayların sonunun alınamaması ortaya kardeş kavgasını getirebilir. Nasıl mı?

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, EGM Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret ederek yeni yıla güven ve huzur içinde girilmesi için alınan tedbirler hakkında bilgi aldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 02.01.2018 > 180 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım yeni yıla EGM Koordinasyon Merkezi’nde girdi Başbakan Binali Yıldırım, Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM) Koordinasyon Merkezi'ni ziyaret etti. Merkezde, Emniyet Genel Müdürü Selami Altıok, Yıldırım'a, yeni yıla güven ve huzur içinde girilmesi için alınan tedbirler hakkında bilgi verdi.

> Makalenin devamı

Terörle mücadelede başarı sağlandı ama… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.01.2018 > 180 kez okundu.

Geçtiğimiz 2017 yılını değerlendirdiğimizde terör konusunda söyleyeceklerimiz olacak: Terör, Türkiye yıllarca gündemin birinci sırasında oturdu. 2017 yılında kararlılıkla sürdürülen mücadelede açık söyleyelim başarılı olundu. Terör de gündemin birinci sırasından aşağılara indi. Bizi yönetenler ve TSK bu konuda çok önemseyeceğimiz gelişmelere de im

> Makalenin devamı

İran’da neler oluyor?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 01.01.2018 > 182 kez okundu.

Komşumuz İran’da hayat pahalılığın nedeni ile başlatılan protestolar ülkedeki dengeleri bozmaya başladı. Amerika ve İsrail’in hedefe oturttuğu İran’da yayılan gösterilerde kan akması da ayrıca komşudaki sıkıntıların önemini ortaya koyuyor.

> Makalenin devamı

“Türkiye’nin Yeni Bir Kurtuluş Savaşı Verdiği Şu Dönemde Bize Yakışan Birlik Olmaktır” 31.12.2017 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 31.12.2017 > 176 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Düzce İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Türkiye yanarken, İslam dünyası yanarken, insanlık inim inim inlerken sesleri solukları çıkmayan, en küçük bir aksiyonlarını, en küçük bir tepkilerini görmediğimiz kişiler, bir anda sahaya inmeye, olur-olmaz konularda konuşmaya başladı. Türkiye’nin yeni bir kurtuluş savaşı ve

> Makalenin devamı

Yeni yıl mesajı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 31.12.2017 > 182 kez okundu.

Sayın Başbakanımızın yeni yıl mesajı: Sevgili Vatandaşlarım; 2017 yılını geride bırakıyor, yeni ümitler ve beklentilerle 2018 yılına giriyoruz. Yeni yılın milletimiz ve bütün insanlık için barış, huzur, refah ve istikrar getirmesini diliyorum.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, partisinin 6. Olağan Isparta İl Kongresi’ne katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 31.12.2017 > 177 kez okundu.

“Bizim başarımızın mimarı millettir” Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Isparta 6.İl Kongresi'nin yapılacağı salona girmeden önce kendisini bekleyen vatandaşlara hitap etti.

> Makalenin devamı

Yeni Yıl Mesajı 31.12.2017 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 31.12.2017 > 173 kez okundu.

Sayın Cumhurbaşkanımızın yeni yıl dolaysıyla yayınladıkları mesaj şöyledir: Değerli Vatandaşlarım, 2017’yi bitirip 2018 senesine girmeye hazırlandığımız bugün, yeni yılınızı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum. Yeni yılın ülkemiz, milletimiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.

> Makalenin devamı

Dünya Azerbaycanlılarının Dayanışma günü ve Miladi Yeni yıl olan 2018. Yılınızı Kutlarım! - Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan MİKAİL
 Tarih: 31.12.2017 > 184 kez okundu.

Dünya Azərbaycanlılarının Həmrəyliyi Günü və Qarşıdan gələn Miladi 2018. ci Yeni İl Münasibətilə Bütün Dostlarımı təbrik edirəm! Dünya Azerbaycanlılarının Dayanışma günü ve Miladi Yeni yıl olan 2018. Yılınızı Kutlarım! Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan MİKAİL

> Makalenin devamı

Amerika, IŞID’ dan hala vaz geçmedi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 31.12.2017 > 178 kez okundu.

Esad, daha önce yaptığı bir açıklamada “PKK /PYD’ ye karşı Suriye güçleri mücadele verecek ve bu terörist grupların Suriye’de barınmasına fırsat vermeyecektir. Başta Amerikan komutası olmak üzere yabancı bir ülke için çalışan herkes haindir” demişti.

> Makalenin devamı

“15 Temmuz Gecesi Destan Yazan Milletimizi Hedef Alan Saldırılara Tahammül Edemeyiz” 30.12.2017 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 30.12.2017 > 173 kez okundu.

AK Parti Kastamonu İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, yayımlanan son KHK’ya ilişkin tartışmalar hakkında, “Bugün bu kampanyaya katılanlar 16 Nisan’da da ‘evet’ demediler ‘hayır’ dediler. Biz bir yolda beraber aynı dava arkadaşı değil miyiz? Nasıl oluyor da bir anda gidip Bay Kemal’in kayığına biniyorsunuz. Meseleyi, kanun tekniği tartış

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Yeni Yıl nedeniyle yayınladıkları kutlama mesajı. 30 Aralık 2017
 Tarih: 30.12.2017 > 173 kez okundu.

Sadece ülkemiz, sadece bölgemiz için değil, tüm insanlık adına tarihi ve hayati nitelikli olaylara sahne olmuş bir yılı geride bırakıyoruz. 2017 yılı, içte ve dışta yaygın münakaşalarla, yoğun mücadelelerle, ülke ve dünya dengelerini doğrudan etkileyen müessir hadiselerle geçmiştir.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, AK Parti Edirne 6. Olağan İl Kongresi'ne katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 30.12.2017 > 170 kez okundu.

"Türkiye çalışıyor, Türkiye büyüyor, milletimiz kalkınıyor" Başbakan Binali Yıldırım, Mimar Sinan Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Edirne 6. Olağan İl Kongresi'ndeki konuşmasında, Edirne'yi "Türkiye'nin dünyaya açılan şehri, vitrini" şeklinde tanımladı.

> Makalenin devamı

SSS-SAPTAN SAMANDAN SORULAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 29.12.2017 > 226 kez okundu.

Zurnanın son deliği ne işe yarar? Hariçten gazel okuyana ne denir? Siyaset Yobazı kime denmelidir? Hangi 'mücahitler', son yıllarda 'müteahhit' oldu? Hangi şarkı/türkü insanın yüreğinin yağını eritir? Siyaset arenasında ‘mavi boncuk’ nasıl dağıtılır? Henüz doğmayan birinin doğum tarihi olur mu ki? Akşama çıkma garantisi olan canlı var mıdır,

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN' ın "Yeni Yıl" Mesajı
 Tarih: 29.12.2017 > 177 kez okundu.

İyisiyle kötüsüyle, acı ve tatlı hatıralarıyla bir yılı daha geride bırakıp, yepyeni bir yıla daha adım atıyoruz. Her yeni yıl başlangıcı, umudun egemen olduğu, iyimserliğin canlandığı, daha iyi yaşam koşullarına ulaşma yolunda beklentilerin arttığı dönemlerdir.

> Makalenin devamı

“Süt ithal etmek mi?” dediniz… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 29.12.2017 > 182 kez okundu.

Son günlerde süt ve ürünlerindeki fiyat artışları karşısında “Süt de ithal edelim” denilmeye başlandı. Hayvancılığın gelişmesi ile zaten süt ihtiyacının karşılanabileceğini biliyoruz. Her şeyi ithalata bağlayarak bu işin içinden çıkmanın da mümkün olmadığını söyleyelim.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri Sayın İsmet BÜYÜKATAMAN’ın “Partimizin milletvekili Atila Kaya’nın KHK’larla ilgili açıklamasına” ilişkin yapmış olduğu basın açıklaması. 26 Aralık 2017
 Tarih: 28.12.2017 > 181 kez okundu.

Türkiye darbelerin ceremesini çok çekmiş, acı ve ağır faturalarına belirli aralıklarla katlanmak durumunda kalmıştır. Darbeler her defasında yıkım getirmiştir. İhtilaller Türkiye’yi tarihin gerisine itmiş, on yıllarımızı kaybettirmiştir.

> Makalenin devamı

“Kendi Teknolojimizi Üretmezsek Gerçek Manada Bağımsız Olamayız” 28.12.2017 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 28.12.2017 > 190 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, TÜBİTAK Ödül Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Kendi teknolojimizi üretmezsek, kendi ürünlerimizi yapmazsak, gerçek manada bağımsız olamayız. Siyasi bağımsızlık, ekonomik ve teknolojik açıdan desteklenmedikçe kâğıt üzerinde kalmaya mahkûmdur. Şayet Türkiye bugün bağımsızlığından zerre kadar taviz vermiyorsa, bu ekonomiden üretim

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Kral Suud Kraliyet Konukevi'nde gazetecilere açıklama yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 28.12.2017 > 184 kez okundu.

"Suudi Arabistan'a oldukça verimli bir ziyaret gerçekleştirdik" Başbakan Binali Yıldırım, Kral Suud Kraliyet Konukevi'nde gazetecilere yaptığı açıklamada, kısa ama oldukça verimli bir ziyaret gerçekleştirdiğini söyledi.

> Makalenin devamı

Ortadoğu ve Körfez silah deposu… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 28.12.2017 > 161 kez okundu.

Başta Amerika olmak üzere Batılı silah şirketlerinin en önemli pazarı şüphesiz Ortadoğu olarak öne çıkıyor. Çatışmaların eksik olmadığı Ortadoğu, görünen o ki çok uzun bir süre böyle kalmaya devam edecek. Bölgede çok büyük petrol gelirine sahip Suudi Arabistan, Katar ve Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkeler her geçen gün daha hızlı silahlanıyor.

> Makalenin devamı

Gazi Mustafa Kemal’in Ankara’ya Gelişinin Yıl Dönümü 26.12.2017 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.12.2017 > 159 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 27 Aralık Gazi Mustafa Kemal’in Ankara’ya gelişinin yıl dönümü dolayısıyla yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

> Makalenin devamı

Mehmet Akif Ersoy’un Vefat Yıl Dönümü 26.12.2017 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.12.2017 > 174 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 27 Aralık Mehmet Akif Ersoy’un vefat yıl dönümü dolayısıyla yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

> Makalenin devamı

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıldönümü. - TC Başbakanlık
 Tarih: 27.12.2017 > 170 kez okundu.

Sayın Başbakanımızın Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesaj: Mustafa Kemal Paşa ve arkadaşlarının, 27 Aralık 1919’da Ankara’ya gelişi, Kurtuluş Savaşı’nın önemli dönüm noktalarından biridir.

> Makalenin devamı

“Ruh, duygu ve düşünce birliğine İhtiyacımız var…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.12.2017 > 164 kez okundu.

Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili Ganire Paşayeva tarafından Gaziantep Üniversitesi (GAÜN) Mavera Kongre ve Sanat Merkezi’nde “Türk Dünyası Türkiye- Azerbaycan İlişkileri ve Karabağ Meselesi” konferansı verildi. Bugüne kadar Türkiye-Azerbaycan ilişkilerindeki yükselişe damga vuran Paşayeva’nın “ Büyük güçlerin karşısında durabilmemiz için öncel

> Makalenin devamı

Amerika, paravan örgütlerin peşinde… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 26.12.2017 > 175 kez okundu.

PKK terör örgütü ile yapılan mücadelede güvenlik güçlerimizin gösterdiği başarı kesinlikle küçümsenmemelidir. Kararlılıkla devam eden mücadelede Güneydoğu’ya huzur ve barış ortamın giderek yerleşmekte olduğunu da gözlemliyoruz. Bunda TSK ve bizi yönetenlerin katkısını da göz ardı etmemeliyiz.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Kilis Valiliğini ziyaret ettikten sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. - TC Başbakanlık
 Tarih: 25.12.2017 > 177 kez okundu.

Başbakan Yıldırım’dan açıklamalar Başbakan Binali Yıldırım, Kilis Valiliğinde düzenlediği basın toplantısında, gün içerisinde partisinin Adıyaman ve Kilis kongrelerini gerçekleştirdiklerini söyledi.

> Makalenin devamı

“Coğrafyamızda Müslüman Türk kimliğini istemiyorlar…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 25.12.2017 > 182 kez okundu.

Turgut Özal’ın geride bıraktığı Anavatan Partisi yeniden yapılaşma ve teşkilatlanma içinde. Hemen her ilde yoğun katılımların olduğu Anavatan Partisi’nin Türk siyasi tarihindeki eski günlerine geri dönme çabası içinde olduğunu görmekteyiz.

> Makalenin devamı

Üniversitemiz Yönetimi'nin BM Genel Kurulu'nun Kudüs Kararı ile İlgili Mesajı - Kafkas Üniversitesi Yönetimi
 Tarih: 25.12.2017 > 166 kez okundu.

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin, uluslararası hukuku, tarihi ve sosyal gerçekleri hiçe sayarak Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığını duyurmasını; bölgedeki istikrar, huzur ve güvenliğin yanında farklı dinlere mensup insanların bir arada yaşama ideallerine vurulmuş ağır bir darbe olarak görmekteyiz. Üstelik ABD’nin dünya iradesini yok sayarak tek

> Makalenin devamı

“BM İçerisinde Farklı Bir Dinamizmi Ortaya Çıkarmak Durumundayız” 24.12.2017 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 24.12.2017 > 159 kez okundu.

Sudan, Çad ve Tunus’u kapsayan Afrika ülkeleri ziyareti öncesinde basın toplantısı düzenleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, BM Genel Kurulu’nda alınan Kudüs kararı sonrasında Türkiye'nin atacağı adımların sorulması üzerine, “İslam İşbirliği Teşkilatı Dönem Başkanlığı’nın bize vermiş olduğu yükle, dünyadaki tüm uluslararası kuruluşları da yanımıza almak su

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, partisinin Karabük 6. Olağan İl Kongresi’ne katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 24.12.2017 > 151 kez okundu.

“Arakan'da, Astana'da, Kudüs'te, Birleşmiş Milletler'de insanlığın haysiyetini savunmak da bizim görevimiz olmuştur” Başbakan Binali Yıldırım, Karabük’te partisinin 6. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Karabük'ün heyecanının her zaman AK Parti'nin gücüne güç kattığını belirtti.

> Makalenin devamı

Zam yağmuruna hazır olun… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 24.12.2017 > 188 kez okundu.

Enflasyon rakamlarının çift hanelere çıkması, hayat pahalılığının giderek artması yetmiyormuş gibi, 2018 yılında yeni zamların kapıya dayandığını görüyoruz. 2018 yılı bütçesinin Meclis’te onaylanması ile yeni zam yağmuru da başlayacak.

> Makalenin devamı

“Nerede Canı Acıtılan Biri Varsa, Onun Yanında Olmak Benim Namus Borcumdur” 23.12.2017 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.12.2017 > 178 kez okundu.

AK Parti Hakkâri İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye’nin yakın tarihi her kesimle birlikte Kürt kardeşlerimiz için de acı hatıralarla doludur. İstanbul’da, Ankara’da, Konya’da, Kayseri’de inancından dolayı baskı gören kardeşime zulmedenler ile kökeninden, dilinden, kültüründen dolayı Hakkâri’deki kardeşime zulmedenler aynıdır. Ü

> Makalenin devamı

Noel Mesajı - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.12.2017 > 191 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, Noel yortusu vesilesiyle yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır: “Hristiyanlık inancına mensup vatandaşlarımızı Noel yortuları vesilesiyle tebrik ediyorum.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, partisinin Bartın 6. Olağan İl Kongresi’ne katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 23.12.2017 > 221 kez okundu.

“2018 bütçesinde büyüme var, kalkınma var, refahın artması var, iş var, aş var, aydınlık Türkiye'nin açılan kapıları var” Başbakan Binali Yıldırım, partisinin Bartın 6. Olağan İl Kongresi'ndeki konuşmasına, "Türkiye'nin incisi Bartın'ı, Bartınlı kardeşlerimi sevgiyle saygıyla muhabbetle selamlıyorum." diyerek başladı.

> Makalenin devamı

HAYRET! - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 23.12.2017 > 210 kez okundu.

Hayret! Şu âlemde herkes bir âlem... Hayret! Şu âlemde herkes bir âlem de... Kimse farkında değil... Hayret! Herkesin kendi ‘doğru'su en iyi ‘doğru’... Diğerleri tu kaka... Hayret! Sanal âlem FEYS’de 'bilenler' bilmiyorlar da, 'bilmeyenler' çok biliyorlar (!).

> Makalenin devamı

Trump, bundan sonra ne yapabilir?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.12.2017 > 198 kez okundu.

BM’deki oylamada ağır bir yenilgiye uğrayan Amerika’nın bundan sonra nasıl bir adım atmaya hazırlandığına dikkat etmek gerekiyor. Oylamada “Evet” oyu verecek ülkeler tehdit edilmiş, onların not edileceği ve cezalandırılacağı mesajları verilmişti.

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN' ın " Sarıkamış Şehitleri " Mesajı
 Tarih: 22.12.2017 > 137 kez okundu.

Sarıkamış’ta kahramanlık örneği göstererek adını tarihe yazdıran tüm Şehitlerimize 103. Yılında, Cenabı Hak'tan rahmet diliyor şükran ve minnetle anıyoruz. Ruhunuz şad, mekanınız cennet olsun. Prof. Dr. Sami ÖZCAN

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin “ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in Başkenti Olarak İlan Eden Hukuksuz Kararının Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda Yapılacak Oylama Öncesi” yaptıkları yazılı basın açıklaması. 20 Aralık 2017
 Tarih: 22.12.2017 > 170 kez okundu.

ABD Başkanı Trump’ın 6 Aralık 2017’de; Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ilan eden skandal ve sakat kararı dünya çapında tepkilere neden olmuş, eleştirilerin odağına oturmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, ABD’nin gayri meşru ve gayri hukuki Kudüs kararına etkili, kararlı, çok yönlü siyasi ve diplomatik girişimlerle şerhini düşmüş, itirazını güçlü bir

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım Cuma namazının ardından açıklamalarda bulundu. - TC Başbakanlık
 Tarih: 22.12.2017 > 171 kez okundu.

“BM Genel Kurulu’nda aklı selim galip geldi” Başbakan Binali Yıldırım, Kudüs tasarısının Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu'nda kabul edilmesine ilişkin, "Bu, Amerika Birleşik Devletleri'ne açık bir mesajdır. 'Ben yaptım oldu' anlayışının dünya düzeninde geçerli olmayacağı, güçlü olanın haklı değil, haklının güçlü olması gerektiği evrens

> Makalenin devamı

“BM Onurlu Bir Duruş Sergiledi” 22.12.2017 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 22.12.2017 > 178 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada, Amerika’nın Kudüs’le ilgili attığı adımın hukuksuzluğunun ve meşru görülmediğinin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’ndaki oylamayla ortaya konduğunu belirterek, “Hiçbir ülkenin, açık hukuksuzluk ve adaletsizlik örneği olan bu tür durumlarda, mali ve siyasi

> Makalenin devamı

“Sahip Olduğumuz Görkemli Geçmişe Layık Bir Gelecek İnşa Etmeliyiz” 21.12.2017 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 21.12.2017 > 173 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2017 yılı Cumhurbaşkanlığı Kültür ve Sanat Büyük Ödülleri Töreni’nde yaptığı konuşmada, “Kendi kültürünüz ve sanatınızın gücüyle küresel düzeyde etki sahibiyseniz, işte o zaman tunçtan veya mermerden bir heykel gibi pırıl pırıl parlayarak cazibe merkezi hâline gelirsiniz. Biz diyoruz ki kendimize sahip olduğumuz görkemli geçm

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde YEKA-Fotovoltaik Güneş Modülü Fabrikası ve Ar-Ge Merkezi Temel Atma Töreni'ne katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 21.12.2017 > 202 kez okundu.

"Hedefimiz, Türkiye'yi yenilenebilir enerji teknolojisi üreten ve ihraç eden ülke konumuna getirmektir” Başbakan Binali Yıldırım, Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde YEKA-Fotovoltaik Güneş Modülü Fabrikası ve Ar-Ge Merkezi Temel Atma Töreni'ne katıldı.

> Makalenin devamı

“Güç aracılığı ile barış…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 21.12.2017 > 180 kez okundu.

Başkan Trump, Amerika’nın Ulusal Güvenlik Stratejisini açıklarken, özellikle bir konuda kendisinden önceki Başkanlardan ayrı düşen bir tutum içine girdi. 4 maddeden oluşan stratejinin üçüncü ayağındaki “Barışı güçle korumak” cümlesi hem endişe,hem de düşündürücü olmalıdır.

> Makalenin devamı

“Şahsi Çıkarları Uğruna Müslümanların Birliğine Çamur Atanlara Meydanı Asla Bırakmayacağız” 20.12.2017 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 20.12.2017 > 187 kez okundu.

42. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Millet olarak, Rabbimizin rızası ve Peygamber Efendimizin hatırası uğruna, kutsal toprakları korurken döktüğümüz kanların her damlası bizim için şereftir, şandır, inşallah dar-ı bekada şefaat vesilemizdir. Bazı ülkelerin kimi had bilmez, tarih bilmez, diplomatik nezaket bilmez yöneticiler

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Bangladeş'in başkenti Dakka'daki temaslarının ardından Cox's Bazar kentindeki Balukhali kampında Arakanlı mültecileri ziyaret etti. Yıldırım, Sağlık Bakanlığı tarafından kurulan ve inşası devam eden ağır iklim tipi sahra hastanesinde in
 Tarih: 20.12.2017 > 166 kez okundu.

"İnsanlık bugün harekete geçmeyecekse ne zaman geçecek?" Başbakan Binali Yıldırım, Bangladeş'in başkenti Dakka'daki temaslarının ardından, Arakanlı mülteci Müslümanların yaşadığı Cox's Bazar kentine geldi.

> Makalenin devamı

Kudüs sorunu nasıl çözülecek?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 20.12.2017 > 181 kez okundu.

İslam İşbirliği Teşkilatı’nın İstanbul Zirvesi’nde Kudüs konusunda alınan kararların hayata geçirilmesi için ilk hamle Birleşmiş Milletler (BM)’de yapıldı. Beklendiği gibi, Amerika, bu karar karşı vetosunu kullanmaktan kaçınmadı.

> Makalenin devamı

TÜRK-İSLAM ALEMİNDE ŞERİF (KUTSAL-MUKADDES) ŞEHİRLER - Necdet BAYRAKTAROĞLU
 Tarih: 19.12.2017 > 190 kez okundu.

Türk- İslam tarihinde, taşıdığı kutsal değerler nedeniyle Müslümanlar için mukaddes kabul edilen şehirler vardır. Mekke-i Şerif, Medine-i Şerif, Kudüs-i Şerif, Şam-ı Şerif ve Mezar-ı Şerif’tir. İslam, bu kutsal şehirlerle medeniyete ulaşmıştır.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Ankara Milletvekili Sayın Şefkat ÇETİN’in, yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 18 Aralık 2017
 Tarih: 19.12.2017 > 174 kez okundu.

Sayın Genel Başkanımız Devlet BAHÇELİ’nin, 08 Ekim 2016 tarihinde yayınlamış olduğu Genelge doğrultusunda, Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığının yetki ve görev kapsamı içerisinde kongre takvimi işletilmiş, ilk İlçe kongremiz Kayseri – Kocasinan İlçe kongresiyle 11.12.2016 tarihinde başlamış, 26.11.2017 tarihinde Karabük – Merkez

> Makalenin devamı

“Göçmenler Konusunda Başımız Ne Kadar Dikse, Kendilerini Gelişmiş Ülke Olarak Tanımlayanların Başı O Kadar Eğik” 18.12.2017 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 19.12.2017 > 188 kez okundu.

Dünya Göçmenler Günü vesilesiyle düzenlenen “Anadolu Dünya Dolu” adlı programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Sınırlarını tel örgülerle kapatıp, geçmeye çalışan herkesi ölümle tehdit eden bir medeniyetin geleceği olamaz. Sınırlarına giren göçmenlerin paralarına, ziynet eşyalarına, hatta çocuklarına el koyan, onları din değiştirmeye zorlayan bir m

> Makalenin devamı

Çin, Türkiye’yi yatırım Üssü seçti… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 19.12.2017 > 183 kez okundu.

Türkiye ile Çin arasındaki ilişkilerin hemen her alanda hızla ilerlediğini görüyoruz. 2018 yılı Çin’de “Türkiye Yılı” ilan edildi. Bu yılı en iyi şekilde değerlendirebilirsek, iki ülke arasındaki ilişkilerin çok daha güçleneceğini umut ediyoruz. Türkiye’yi yatırım üssü seçen Çin ile ilişkilerimizin hemen her alanda üst seviyelere çıkması ile bu ili

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın Oğlunun Cenaze Törenine Katıldı - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 18.12.2017 > 171 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz’ın cenaze törenine katıldı.

> Makalenin devamı

744. Vuslat yıldönümü Şeb-i Arûs. - TC Başbakanlık
 Tarih: 18.12.2017 > 181 kez okundu.

HAZRETİ MEVLANA’YI ANMA MESAJI Yaşadığımız coğrafya, yetiştirdiği gönül sultanlarının çağları aşan mesajları ve eserleri sayesinde yüzyıllarca barış ve huzur yurdu olmuştur. Anadolu'nun manevi mimarlarından biri de şüphesiz ki Mevlana Celaleddin Rumi hazretleridir. Gönüllerimizde müstesna bir yeri olan, büyük mutasavvıf Hazreti Mevlan

> Makalenin devamı

IŞİD zaten bir Amerikan projesiydi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.12.2017 > 143 kez okundu.

IŞİD’ın bir Amerikan projesi olduğunu daha önce yazmıştık. Nitekim Ortadoğu uzmanları ve bölge ülke liderleri de IŞİD’ın bir Amerika oyunu olduğunu, bu örgütü kullandığını defalarca açıklamışlardı. Daha önce Suriye’deki IŞİD militanlarının bölgeden ayrılmasına göz yuman ve bu örgütün dağılmasını önleyen Amerika şimdi yeni oyunlar peşinde.

> Makalenin devamı

ÜLKÜCÜ Türk Milliyetçiliği Temel Kavramlar - Gazi KARABULUT
 Tarih: 18.12.2017 > 176 kez okundu.

Yıllardır “Mesuliyet mefkurenin kaynağıdır.” dedik. Ve milliyetçi münevverlerin, fikri çalışmalara ağırlık vermesi gerektiğini hatırlattık. Bu çağrı zaman zaman da karşılık buldu ve bazı eserler okuyucu ile buluştu.

> Makalenin devamı

Balkan politikamızda Türk-Arnavut koalisyonun önemi - Rifat SAİT, 24.Dönem İzmir milletvekili
 Tarih: 18.12.2017 > 154 kez okundu.

Balkan politikamızda Türk-Arnavut koalisyonundan önce şu soruyu yanıtlamak gerekiyor: “Balkanlar, Türkiye için önemli mi? “ Bu soruya hem ekonomik, hem siyasi, hem stratejik, hem tarihi ve hem de kültürel açıdan güçlü bir EVET dememiz gerekiyor. Neden mi? Bakınız, ekonomik açıdan, hemen yanı başımızda 80 milyonluk bir Pazar olan Balkanlardan bahsed

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Siyaset ve Liderlik Okulu’nun 14. Dönem Sertifika Töreninde yapmış oldukları konuşma. 16 Aralık 2017
 Tarih: 17.12.2017 > 195 kez okundu.

Aziz Dava Arkadaşlarım, Değerli Kardeşlerim, Muhterem Hanımefendiler, Beyefendiler, Sayın Basın Mensupları, Siyaset ve Liderlik Okulumuzun 14.dönem mezuniyet töreni münasebetiyle burada toplanmış bulunuyoruz. Konuşmamın başında sizleri, yurdumun dört bir köşesinde hayat ve varlık mücadelesi veren saygıdeğer vatandaşlarımızı hürmetle

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin “Eski Başbakanlardan Sayın Mesut Yılmaz’ın Oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz’ın Vefatı Münasebetiyle” yayınladıkları taziye mesajı. 16 Aralık 2017
 Tarih: 17.12.2017 > 177 kez okundu.

Eski Başbakanlardan Sayın Ahmet Mesut Yılmaz’ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz’ın vefatından büyük bir üzüntü duydum. Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet diliyor, Yılmaz ailesinin acısını paylaşıyor, sabır ve başsağlığı niyaz ediyorum.

> Makalenin devamı

“Uluslararası Sistem Haksızlıklara Dur Diyecek Mekanizmaları Oluşturmazsa, İnsanlık Kaosa Sürüklenecek” - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 17.12.2017 > 182 kez okundu.

AK Parti Yalova İl Kongresi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Eğer uluslararası sistem, Birleşmiş Milletler çatısı altında, dünyadaki haksızlıklara, adaletsizliklere, zulümlere dur diyecek mekanizmaları oluşturmazsa, insanlık büyük bir kaosa doğru sürüklenecektir. Biz, sadece kendimiz için değil, Birleşmiş Milletler çatısı altındaki 196 ülkenin t

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Ardahan’da partisinin İl Kongresi'ne katılarak vatandaşlara hitap etti. - TC Başbakanlık
 Tarih: 17.12.2017 > 191 kez okundu.

“Yarınımız bugünden daha güzel olacak, Türkiye bölgenin parlayan yıldızı olmaya devam edecek” Başbakan Binali Yıldırım, Kazım Karabekir Paşa Spor Salonu'nda düzenlenen AK Parti Ardahan 6. Olağan İl Kongresi'nde partililere hitap etti.

> Makalenin devamı

Gerçek işsiz sayısı 5,5 milyonu aştı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 17.12.2017 > 193 kez okundu.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre 3 milyon 419 bin kişi işsiz durumda görünüyor. Ancak, , iş bulma ümidi olmadığı için iş aramayıp, çalışmaya hazır olan 2 milyon 53 bin işsiz ve mevsimlik çalışan 68 bin işsiz eklendiğinde, geniş tanımlı işsiz sayısı, 5 milyon 540 bin kişiye ulaşıyor.

> Makalenin devamı

Barzani’nin ayranı yine kabardı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 16.12.2017 > 153 kez okundu.

Kuzey Irak’taki Peşmergebaşı, referandum kararından sonra tepkiler üzerine geri adım atmak durumunda kalmıştı. Türkiye’nin ve Merkezi Irak Hükümeti’nin baskı ve operasyonları sonunda “pes” eden Barzani, Amerika ve Batı’dan da beklediği desteği göremeyince adeta köşesine çekilmişti.

> Makalenin devamı

Dün Saral’a bugün Soylu’ya - Mustafa Nuri SUNGUR
 Tarih: 15.12.2017 > 604 kez okundu.

ir yerde iftira, yalan, sahtekârlık, kaynağı belli olmayan bilgi kirliliği genel olarak ‘Kara Propaganda’ varsa o tezgâhın arkasında küresel matruşkaların içine saklanan FETÖ vardır.

> Makalenin devamı

KARALAMA DEFTERİNDEN - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 14.12.2017 > 186 kez okundu.

Yaşamadan yaşatamazsınız! Saltanatın belli bir şekli yoktur! Kutsalı olmayan hayatlar nasıl olur? Ermeni veya muadilinin olmadığı coğrafya yoktur. Bazen gülmek de gerekir, ama sadakadır tebessüm edelim. Oy kullanmayanların, olup biteceklerden şikâyet hakkı yoktur. Bilgi insanlığın ortak değeridir. Herkes nasibi nispetinde faydalanır.

> Makalenin devamı

Amerika ile ilişkilerimiz yol ayırımında… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 14.12.2017 > 143 kez okundu.

Türkiye ile Amerika ilişkileri her geçen gün gerginleşerek daha da çıkmaza giriyor. Başkan Trump’un ABD Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararından sonra bu ilişkiler daha da sıkıntılı bir döneme girdi.

> Makalenin devamı

“Kudüs’ün Sahipsiz Olmadığını Tüm Dünyaya Gösterdik” 13.12.2017 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 14.12.2017 > 138 kez okundu.

İİT Olağanüstü Zirvesi sonrası düzenlenen ortak basın toplantısında açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biz teşkilat olarak 1967 sınırlarında, başkenti Kudüs olan egemen ve bağımsız Filistin Devleti talebinden asla geri adım atmayacağız. İşgal bitene kadar mücadelemizi hukuk, demokrasi ve meşruiyet çizgisinde kararlılıkla yürüteceğiz. BM başta o

> Makalenin devamı

O silahların hedefinde Türkiye var… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 14.12.2017 > 140 kez okundu.

ABD Başkanı Trump,daha önce yaptığı açıklamada “PKK/PYD’ ye artık silah verilmeyecek” demişti. Pentagondan yapılan açıklamada da “DEAŞ ile mücadele sona erdi. Verilen silahların Türkiye’yi tehdit oluşturanları geri alacağız” açıklamasını yaparak Türkiye’yi rahatlatmaya çalışmışlardı.

> Makalenin devamı

“Tüm Ülkeleri, Kudüs’ü Filistin Devleti’nin Başkenti Olarak Tanımaya Davet Ediyorum” 13.12.2017 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 13.12.2017 > 145 kez okundu.

İİT Olağanüstü Liderler Zirvesi’nin açılışında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD’nin Kudüs kararı hakkında, “Filistin meselesine adil ve sürdürülebilir bir çözüm bulunmadan, bölgesel ve küresel ölçekte kalıcı barış ve istikrardan söz edilemez. Hukuku çiğneyen, vicdanları yaralayan bu tür adımlar, uluslararası sisteme ve Birleşmiş Milletlere yöneli

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Alanya Belediyesi Temel Atma ve Açılış Töreninde yapmış oldukları konuşma. 9 Aralık 2017
 Tarih: 13.12.2017 > 136 kez okundu.

Muhterem Alanyalı kardeşlerim, Kıymetli Dava Arkadaşlarım, Değerli Hanımefendiler, Beyefendiler. Her birinizi sevgi, saygı ve hürmetle selamlıyorum. 2017 yılı içerisinde sizlerle ikinci kez buluşuyor oluşumuzun mutluluğunu yaşıyorum. Ülkemizin en güzide yerlerinden, bizlerin de yüz akı kıymetinde olan Alanya’nın nazarımızda ayrı bir

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, Antalya'da yapılan Belediye Başkanları Toplantısı Açılışında yapmış oldukları basın toplantısı. 9 Aralık 2017
 Tarih: 13.12.2017 > 137 kez okundu.

Çok Değerli Belediye Başkanlarımız, Aziz Dava Arkadaşlarım, Ekranları Başında Bizleri İzleyen Muhterem Vatandaşlarım, Saygıdeğer Basın Mensupları, Öncelikle hepinizi sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Türkiye’nin çok hassas bir döneminde, bölge ve dünya dengelerinin temelinden sarsıldığı bir süreçte Antalya Belek Sueno Otel’de bir a

> Makalenin devamı

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SENATOSU’NUN KUDÜSÜN İSRAİL BAŞKENTİ İLAN EDİLMESİNE İLİŞKİN KINAMA MESAJI
 Tarih: 13.12.2017 > 128 kez okundu.

Kudüs, Peygamberler şehri olmasının yanı sıra Miraç mucizesinin yaşandığı ve ilk kıblegâh olması hasebiyle İslam ümmeti açısından büyük kıymete sahiptir. 1500 yıllık İslam şehri olan Kudüs, İsrail’in yayılmacılığı sebebiyle 1967’de işgal edilmiştir. O günden beri Siyonist uygulamaların kurbanı olmaktadır. Şehrin ve bölgenin İslam dokusu İsrail h

> Makalenin devamı

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ SENATOSU’NDAN DEVLETİMİZE YÖNELİK KOMPLO TEŞEBBÜSÜNÜ KINAMA MESAJI -
 Tarih: 13.12.2017 > 143 kez okundu.

Ülkemiz içte ve dışta 2013’te gün yüzüne çıkan bir siyasi ve iktisadi kuşatmanın altındadır. Bölgesel ve küresel barış için gayret sarfetmeyi dış politikasının en önemli unsuru haline getiren devletimiz batı dünyasından beklediği işbirliği ve desteği görememektedir. Türkiye uluslararası camianın parçası olarak siyasi ve iktisadi ilişkilerini ulu

> Makalenin devamı

10 Aralık İnsan Hakları Günü - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 13.12.2017 > 143 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, “10 Aralık İnsan Hakları Günü” münasebetiyle yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır: Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi’nin kabul edilişinin 69. yıldönümü vesilesiyle başta vatandaşlarım olmak üzere tüm dünyanın İnsan Hakları Günü’nü kutluyorum.

> Makalenin devamı

12.12.2017 Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Üniversitelerarası Kurul (ÜAK) Başkanlığından Ortak Açıklama* - Prof. Dr. Yekta SARAÇ
 Tarih: 13.12.2017 > 143 kez okundu.

“Amerika Birleşik Devletlerinin, insanlığın ortak kutsal mekânı olan kadim şehir Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma ve elçiliklerini buraya taşıma kararı, başta bölge barışı olmak üzere evrensel barış açısından son derece talihsiz bir karar olmuştur.

> Makalenin devamı

Akşener,çok iddialı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 13.12.2017 > 145 kez okundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile Şırnak’a gitmeden önce ayaküstü görüşmüştük. Bize “Daha önce ayak basmadığımız yer kalmayacak demiştim. Şartlar ne olursa olsun, yurdun dört bir tarafını dolaşacağız. Milletimizin ayağına gideceğiz, derdini dileyeceğiz. Bir sonraki durağımız da yine Güneydoğu Tunceli olacak” demişti.

> Makalenin devamı

DUYURULAR (12.12.2017) - Selma ÇAKIR, BİLKA
 Tarih: 13.12.2017 > 143 kez okundu.

Toplantılar • BİLKA Danışma Kurulu İstişare Toplantımızın üçüncüsünü Merkez Valimiz Muammer Erol’un katılımıyla gerçekleştirdik. • 10. Yıl kutlamamızı her yıl tertip ettiğimiz geleneksel pilav günümüz ile birlikte gerçekleştirdik. • Atölye çalışmamızda Selma Argon Ersoy dedesi Mehmet Âkif Ersoy’u anlattı. • Atölye çalışmamızda Zeh

> Makalenin devamı

MHP ÇUKUROVA DAN ŞAFAK VAKTİ ÇORBA İKRAMI
 Tarih: 13.12.2017 > 140 kez okundu.

MHP Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çelik ve Yönetim Kurulu Üyeleri Sabah Şafak Vakti Güne Erken Başlayan Çukurova'lı Vatandaşlara Çorba İkramında Bulunda. Sabah erken saatlerde mesailerine başlamak için bölgede servis ve dolmuş bekleyen işçiler ve öğrenciler ise kendilerine büyük bardaklar içerisinde yapılan çorba ikramına önce şaşırsalar da, daha s

> Makalenin devamı

Güvenmeyeceksin… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 13.12.2017 > 141 kez okundu.

Suriye’de ve coğrafyamızda oyun üzerine oyun oynanıyor. Bu oyun sadece Amerika tarafından değil, Rusya ve diğer bazı dış güçlerce de sahneye konulmaktadır. Her ne kadar Rusya ile son günlerde oldukça sıkı-fıkı isek de, yine de dikkatli hareket etme noktasında olduğumuzu vurgulayalım. Amerika’ya olduğu kadar Rusya’ya da güven olmayacağını sıkça

> Makalenin devamı

Kudüs konusunda Arapların tutumuna bakın… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 13.12.2017 > 117 kez okundu.

Geçenlerde Kudüs ile ilgili yazdığımız bir yazıda Arapların Filistin’i yalnız bırakabileceğinden söz etmiştik. Hatta “Trump, kararını vermeden önce Suudi Arabistan, Mısır ve bazı Körfez ülkeleri ile görüşüp, onları ikna ederek böyle bir adımı atmış olabilir” demiştik. Bilindiği gibi Trump kararından önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı da aramamıştı.

> Makalenin devamı

Lozan’ın Yunanistan tarafı ve Balkan paradoksu - Rifat SAİT 24.Dönem İzmir milletvekili BASAM (Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi) Başkanı
 Tarih: 13.12.2017 > 135 kez okundu.

Bu hafta iki farklı konuyu tek bir köşe yazısında birleştirerek sözüm ona tasarruf yapmak istedik. Lozan anlaşmasının Yunanistan boyutunu ve Balkan paradoksu (çelişkisini) sizlerle paylaşacağım. Ancak bu iki farklı konunun ortak bir tarafı var. O da, geçen hafta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tarihi Batı Trakya ziyareti ve Gümülcin

> Makalenin devamı

HANİ DEMEM O Kİ - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 13.12.2017 > 163 kez okundu.

Hani demem o ki; 'İş bilmek' de bir iştir. Hani demem o ki; Vedalara hazır olmak gerek... Hani demem o ki; Doğrular insanları rencide etmemeli… Hani demem o ki; şu DELİLER olmasa, AKILLILAR nasıl anlaşılırdı? Hani demem o ki; Bazı insanların göremediği başka dünyalar da vardır...

> Makalenin devamı

Sınırımızda yeni bir oyun… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 13.12.2017 > 127 kez okundu.

Artık şu gerçeği bütün yüzü ile görmeliyiz: Suriye’de giderek güçlenen terör örgütü PKK’nın kolu PYD ve onun silahlı gücü YPG’ ye Amerika kadar Rusya da destek veriyor. Aynı şekilde PKK da bu topraklarda yer ediniyor. Amerika, terör örgütü PYD ile işbirliğini bütün hızı ile sürdürürken, Rusya Genelkurmay Başkanı da yaptığı açıklamada “Bizim YPG g

> Makalenin devamı

“133. Doğum Yılında Yahya Kemal Beyatlı” Özel Etkinliğine Davet… - Cafer VAYNİ
 Tarih: 13.12.2017 > 127 kez okundu.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’nün katkılarıyla; İLESAM (Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği) ve Bakırköy İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü “133. Doğum Yılında Yahya Kemal Beyatlı” özel etkinliği düzenleyecek.

> Makalenin devamı

Ülkücü Yazarlar Derneği Genel Sekreteri Gazi Karabulut’un yeni kitabı Kripto yayınlarından çıktı - Gazi KARABULUT
 Tarih: 13.12.2017 > 136 kez okundu.

“ÜLKÜCÜ Türk Milliyetçiliği Temel Kavramlar” adı ile çıkan kitabın tanıtım bölümünde şu ifadelere yer veriliyor. “Türk milletinin tarih sahnesine çıktığı andan günümüze kadar milletler mücadelesindeki yeri, daima bir medeniyet tasavvuru çizgisinde olmuştur. O çizgi tarihe yön vermiş, coğrafyaya anlam yüklemiş, insanlığa istikrar kazandırmıştır.

> Makalenin devamı

“Türkiye’nin birinci önceliği Türkiye’dir…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 13.12.2017 > 135 kez okundu.

ABD Başkanı Trump’un Amerikan Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma kararından sonra öyle görünüyor ki, özellikle Ortadoğu yangın yerine dönecek. Karardan sonra başlayan tepkiler, yapılan açıklamalar bunun ayak sesleridir. Asıl soru şu:

> Makalenin devamı

Durum Değerlendirme Toplantısı - Prof. Dr. Mustafa E. ERKAL
 Tarih: 13.12.2017 > 124 kez okundu.

Muhterem Efendim, Sizlerin katılımıyla zaman zaman düzenlemiş olduğumuz ve son derece faydalı olan, Yönetim Kurulumuza ışık tutan değerlendirme toplantıları malûmunuzdur. Yine Türkiye ve Dünya’daki gelişmelerin ışığında, 09 Aralık 2017 Cumartesi günü, Saat 17.00’de, Darüzziyafe’de (Şifahane Caddesi Nu. 6 Süleymaniye Fatih-İSTANBUL) “2017 S

> Makalenin devamı

Kudüs konusunda Sayın Trump’ın açıklamasına ilişkin olarak Sayın Başbakanımız tarafından yapılan açıklama. BASIN AÇIKLAMASI - TC Başbakanlık
 Tarih: 07.12.2017 > 127 kez okundu.

ABD Başkanının Kudüs'ü İsrail’in başkenti olarak ilan etmesi ve buna bağlı adımlar, Türkiye Cumhuriyeti'ne göre yok hükmündedir. Bu karar, Filistin-İsrail barış çabalarına ve Ortadoğu Barış Sürecine indirilmiş ağır bir darbedir. Bu kararla bölgede Pandora'nın kutusu açılmıştır. Filistin ve Ortadoğu Barışını kökten ortadan kaldıracak bu kar

> Makalenin devamı

No: 378, 6 Aralık 2017, ABD Yönetimi’nin Kudüs’ü İsrail’in Başkenti Olarak Tanıdığı ve İsrail’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e Taşıyacağı Yönündeki Beyanatı Hk. - TC Dışişleri Bakanlığı
 Tarih: 06.12.2017 > 122 kez okundu.

ABD Yönetimi’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıdığı ve İsrail’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağı yönünde yaptığı sorumsuzca açıklamayı büyük endişeyle karşılıyor ve kınıyoruz.

> Makalenin devamı

“Kudüs; Tüm Müslümanların Harim-i İsmeti, Göz Bebeğidir” - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 06.12.2017 > 127 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ürdün Kralı II. Abdullah ile düzenlediği ortak basın toplantısında ABD'nin Kudüs’ü İsrail'in başkenti olarak tanıma planı hakkında “Kudüs’ün statüsü konusunda atılacak yanlış bir adım tüm İslam âleminde infiale sebep olacaktır. Kudüs; tüm Müslümanların Harim-i İsmeti’dir, göz bebeğidir. Kimden gelirse gelsin, bu tarihî hakika

> Makalenin devamı

TBMM'den Kudüs için ortak deklerasyon TBMM'deki 4 siyasi parti, ABD Başkanı Trump'ın Kudüs kararına karşı ortak deklarasyon yayınlandı - TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ
 Tarih: 06.12.2017 > 138 kez okundu.

TBMM Genel Kurulunda, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma planına karşı siyasi parti gruplarının hazırladığı ortak bildiri okunarak, "TBMM'nin bu maceracı girişimi kesin ve tartışmasız bir şekilde reddetme iradesi" dünya kamuoyuna ilan edildi. "4 siyasi partiden ortak deklarasyon"

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin “ABD Başkanı’nın Kudüs Komplosuyla” ilgili yaptıkları ilgili yaptıkları yazılı basın açıklaması. 6 Aralık 2017
 Tarih: 06.12.2017 > 135 kez okundu.

ABD yönetiminin Tel Aviv’deki Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıma niyeti ve bu kadim şehri İsrail’in başkenti olarak tanımaya hazırlanması Ortadoğu’nun A’dan Z’ye mahvına hizmet edecek zaman ayarlı bir bombadır.

> Makalenin devamı

SİYONİST İSRAİL ve TRUMP YÖNETİMİNDEKİ ABD'Yİ TURAN-SAM YÖNETİMİ OLARAK KINIYORUZ - Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan MİKAİL; TURAN-SAM Kurucu Genel Başkanı
 Tarih: 06.12.2017 > 504 kez okundu.

Müslümanları katletmeyi kendilerine ibadet sanan terörist ülke siyonist İsrail'i ve onların kuklası ABD'yi kınıyoruz. Kudüs ve Mescid-i Aksa Müslümanların ilk Kıblesidir. Bu şehir hem Müslümanlar, hem Hıristiyanlar hem de Museviler için Kutsal bir yerdir. ABD ve Başkanı Trump böyle mantıksız ve akılalmaz hamlelerde bulunarak ancak OrtaDoğu'da ve İs

> Makalenin devamı

Dünya Kamuoyuna Kudüs Çağrısı 06.12.2017 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 06.12.2017 > 153 kez okundu.

İSLAM İŞBİRLİĞİ TEŞKİLATI ZİRVE DÖNEM BAŞKANI TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİ’NDEN DÜNYA KAMUOYUNA KUDÜS ÇAĞRISI Üç semavi dinin kutsal mekânlarının bir arada yer aldığı, ilk kıblemiz Harem-i Şerif’in kalbinde her daim nur gibi parladığı, Peygamberler şehri Kudüs’ün kutsiyetinin müdafaası ve tarihi statüsünün muhafazası sadece Müslümanların için değ

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, resmi ziyaret için geldiği Güney Kore’nin başkenti Seul’da, Güney Kore Başbakanı Lee ile ortak basın toplantısı düzenledi. - TC Başbakanlık
 Tarih: 06.12.2017 > 136 kez okundu.

"Kore-Türkiye ilişkilerinin daha da gelişmesi için tam bir irade birliğinin olduğunu bir kez daha teyit ettik" Başbakan Binali Yıldırım ile Güney Kore Başbakanı Lee Nak-Yeon, Başbakanlık binasında gerçekleştirdikleri baş başa ve heyetler arası görüşme sonrasında ortak basın toplantısı düzenledi.

> Makalenin devamı

Dünya Engelliler Günü Dolayısıyla Yaşamlarını idame ettirme Noktasında Bir takım ihtiyaçları olan Çukurovadaki Ailelerimize Tekerlekli Sandalye temini sağlayarak İnsani vicdani Sorumluluğumuzu yerine getirmenin mutluluğu içerisindeyiz.
 Tarih: 06.12.2017 > 134 kez okundu.

MHP Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çelik ‘in Engelliler Günü Mesajı MHP Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çelik 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı

> Makalenin devamı

Kızılderililer Türk soyundan mı geliyor?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 06.12.2017 > 139 kez okundu.

Amerika’nın ilk yerlileri Kızılderililerin Türk soyundan geldiğine dair iddialar giderek artıyor. Bu konuda gerek Amerikalı, gerekse Avrupalı uzmanların ortaya koydukları bulgular ve belgeler Kızılderililerin soyunun Türk ırkına dayandığını göstermektedir.

> Makalenin devamı

5 Aralık Kadın Hakları Günü Kutlu Olsun! Nedir, Ne Zaman ve Nasıl Ortaya Çıktı? - Kadın Sorunları Araştırma ve Uygulama Merkezi
 Tarih: 05.12.2017 > 151 kez okundu.

Bugün 5 Aralık Kadın Hakları Günü... Bugün, Atatürk Devrimleri'nin en önemlilerinden birisinin, kadınlara seçme ve seçilme hakkı tanınmasının yıl dönümü. 5 Aralık 1934'de Anayasa ve Seçim Kanunu'nda yapılan yasa değişikliği ile kadınların ilk kez oy kullanmasının ve aday olabilmesinin önü açıldı. Türkiye, Fransa ve İtalya'dan 11, Romanya'dan 12, Bu

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 5 Aralık 2017
 Tarih: 05.12.2017 > 149 kez okundu.

Muhterem Milletvekilleri, Değerli Misafirler, Basınımızın Saygın Temsilcileri, Bu haftaki Meclis Parti Grup Toplantımıza başlarken sizleri ve ekranları başındaki aziz vatandaşlarımızı en iyi dileklerimle selamlıyor, hürmet ve muhabbetlerimi sunuyorum.

> Makalenin devamı

“Hayata Geçirdiğimiz Reformlar Kadınlarımızın da Özgürlük Alanlarını Genişletti” - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 05.12.2017 > 149 kez okundu.

2. Uluslararası İş’te Kadın Zirvesi’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemiz kadınları 1934’de elde ettikleri haklarını, hiçbir kısıtlama, hiçbir mani olmadan kullanmaya AK Parti döneminde başlamışlardır. Türkiye’deki kadınlar siyasi, ekonomik, akademik ve ticari olarak gerçek özgürlüklerine bizim iktidarımızda kavuşmuştur” dedi.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, resmi temaslarda bulunduğu Güney Kore'nin başkenti Seul'deki Lotte Oteli'nde, Kore iş dünyası temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi. - TC Başbakanlık
 Tarih: 05.12.2017 > 143 kez okundu.

“Kore ve Türk firmaları birlikte ciddi projelere imza atabilir, güzel işler ortaya çıkarabilir” Başbakan Binali Yıldırım, resmi temaslarda bulunduğu Güney Kore'nin başkenti Seul'de, iş dünyasının temsilcileriyle akşam yemeğinde bir araya geldi.

> Makalenin devamı

Süper güçler YPG’yi neden paylaşamıyor?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 05.12.2017 > 157 kez okundu.

Suriye’de neler oluyor? Bizi en fazla ilgilendiren terör örgütleri ile süper güçlerin birlikteliği yanı başımızda bizi tehdit eden unsurlar olarak görülüyor. Konuyu daha da açalım:

> Makalenin devamı

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü kutluyorum; - MHP ÇUKUROVA
 Tarih: 05.12.2017 > 198 kez okundu.

5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününü kutluyorum; Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan, biçim ve kılıkta başarıdan çok, ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır. Ben muhterem hanımlarımızın Avrupa kadınlarının aşağısında kalmayacak, aksine pek çok yönden onların üstüne çıkacak şekilde ışı

> Makalenin devamı

“Sermaye Hareketlerinin Sınırlandırılmasıyla İlgili Bir Talimatım Söz Konusu Değildir” - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 04.12.2017 > 175 kez okundu.

Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün varlıklarının bir bölümünü yurt dışına çıkartma gayreti içinde olduğunu duyduğu birkaç iş adamına sitemini dile getirdiğini hatırlatarak, “Ülkemizdeki yerli-yabancı tüm firmalar, küresel finans sistemine entegre bir şekilde faaliyetlerini sürdürüyorlar, sürdürecek

> Makalenin devamı

TEBESSÜM-TEFEKKÜR–TEŞEKKÜR-ŞİİR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 04.12.2017 > 244 kez okundu.

TEBESSÜM: TEBESSÜM, şifadır! TEBESSÜM, sadakadır. TEBESSÜM için zaman yoktur. TEBESSÜM, stresin panzehiridir. TEBESSÜM, her mevsimde etkilidir! TEBESSÜM, insanı ve gönlünü ısıtır. TEBESSÜM eden, bundan zarar görmez! TEBESSÜM edenin dost bulması kolaydır. TEBESSÜM şifadır, somurtmaya gerek yok. TEBESSÜM, soğuk günlerin iç ısıtan bir eylemi

> Makalenin devamı

Hayat pahalılığı ve yükselen enflasyon… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 04.12.2017 > 166 kez okundu.

Türkiye’nin önündeki sorunlara, hayat pahalılığı da damgasını vurmaya başladı. Son aylarda dolardaki artış, buna bağlı pahalılık ve ortaya çıkan enflasyon, mutfaklardaki yangını da artırıyor. Son yapılan açıklamalarda da enflasyonun frenlenemediğini gösteriyor. Çarşı-pazara gidenlerin ortak sıkıntısını aktaralım: “Bir hafta önce aldığımız bir ürü

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN'ın "3 Aralık Dünya Engelliler Günü" Mesajı
 Tarih: 04.12.2017 > 178 kez okundu.

3 Aralık Dünya Engelliler Günü, engelli bireylerin sorunlarını anlamak, çözümler bulmak, engelli bireyler için toplumsal farkındalığı yaratmak adına önemli bir gündür. Günümüzde bir ülkenin gelişmişlik seviyesini gösteren en önemli unsurların birisi de o ülkedeki engelli vatandaşlara sunulan imkanlardır. Bu amaçla ülke olarak son yıllarda epey bir

> Makalenin devamı

İNSANIN İNSANA DOST SEÇME KONUSUNDAKİ MESAJ VERMESİ - Prof. Dr. İbrahim ORTAŞ
 Tarih: 04.12.2017 > 174 kez okundu.

Ozan Dertli Divaninin dizelerindeki, “Cahiller kendini aklar Kamiller özünü yoklar”, ifadesi insanı anlamak için kullanılmış önemli bir öz değiştir. İnsanın insan olmasıyla başlayan ve üretim ilişkilerine bağlı gelişen çıkar ilişkileri, ben duyguları ve güç olma duygusu insanı hep karşı karşıya getirmiştir. İnsanı insan olması ile ve bir ara

> Makalenin devamı

“Türkiye’nin Son 15 Yılı Demokrasinin Şaha Kalktığı Bir Süreç Oldu” - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 03.12.2017 > 175 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Muş İl Kongresi’nde yaptığı konuşmada, “Bugün, şartlar ne olursa olsun, bağımsızlığının ve millî menfaatlerinin gerektirdiği şekilde tavır alabilen güçlü bir Türkiye var. Alışmışlar emir kipiyle konuştukları eski Türkiye’ye, alışmışlar batıdan daha çok batıcı bir ülkeye. Bir türlü büyük, güçlü ve bağımsız Türkiye’yi

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü etkinliğinde konuştu. - TC Başbakanlık
 Tarih: 03.12.2017 > 179 kez okundu.

“Engelli kardeşlerimiz artık yarınlarına ümitle bakıyor” Başbakan Binali Yıldırım, "15 yıllık iktidar dönemimizde, engelli kardeşlerimiz adeta kabuğunu kırdı ve her biri birer başarı hikayesi yazdı, yazmaya devam ediyor. Dört duvar arasından çıkarak engelli kardeşlerimiz toplumun içine girdi ve toplumla beraber kaynaştılar. Artık ülkemizde

> Makalenin devamı

MHP Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çelik ‘in Engelliler Günü Mesajı
 Tarih: 03.12.2017 > 168 kez okundu.

MHP Çukurova İlçe Başkanı Ramazan Çelik 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Dolayısıyla Bir Mesaj Yayımladı Engelli kardeşlerimizin duygu, düşünce ve dilekleri üzerinde daha fazla düşünmemizin icap ettiği bir zaman dilimi içindeyiz. 3 Aralık Dünya Engelliler Günü”nün; sayıları 9,5 milyonu aşan engelli vatandaşlarımızı daha iyi anlamak ve onların içind

> Makalenin devamı

İsrail’in Kudüs atağı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 03.12.2017 > 184 kez okundu.

Ortadoğu’da yıllardır çok büyük bir oyun oynandığını sürekli yazıyoruz. Amerika’nın başı çektiği Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) çerçevesinde Irak’tan sonra İsrail için en önemli tehdit Suriye’ye de yerle bir edildi ve parçalara bölündü. Şimdi sıranın İran’a geldiğini görmekteyiz. İran üzerindeki kara bulutlar her geçen gün yoğunlaşıyor.

> Makalenin devamı

“Makedonya’da Türk varlığı devam etmeli…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 02.12.2017 > 175 kez okundu.

Makedonya’nın Türk kökenli milletvekili Enes İbrahim, Türk Hareket Partisi (THP)’nin 3. Olağan Kongresi’nde partinin Genel Başkanlığına seçildi. Makedonya Meclisinde Makedonya-Türkiye Dostluk Grubu Başkanlığı görevini de yapmakta olan İbrahim”Ülkedeki Türklerin kamuda yeterince temsil edilmediğine işaret ederek, "Kamuda Türklerin daha da fazla tems

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yarın Kars’a geliyor​​​​​​​. AK Parti teşkilatları Türkiye genelinde il kongrelerini gerçekleştirmeye devam ediyor.
 Tarih: 02.12.2017 > 173 kez okundu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bu kapsamda, 02 Aralık 2017 Cumartesi günü yapılacak AK Parti Kars İl Başkanlığı kongresine katılacak.Kars İsmail Aytemiz Spor ve Sergi Salonu, AK Parti Kars İl Başkanlığı 6. Olağan Kongresine hazırlanıyor. Yarın saat 12.00’de başlayacak kongre öncesinde hazırlıklar sürüyor. Kaynak: Cumh

> Makalenin devamı

‘’ANILARDA SON ERMENİ’’ ABD’de Okunacak… - Emrah BEKÇİ
 Tarih: 02.12.2017 > 475 kez okundu.

Osmanlı Devleti 27 Mayıs 1915 senesinde ‘’Sevk ve İskân Kanununu’’çıkartarak, Osmanlı Devleti misaklarında yaşayan ‘Ermenilerin’, yine Osmanlı Devleti misakında bulunan başka bir yere devlet güvenliğinde naklini gerçekleştirmiş. Bu nakil esnasında yaşanan hadiseleri ‘sanki bir katliammış gibi’ papağanlaştıran Ermeni Diasporası, tarafsız tarihçiler

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: “Ulusal Güvenliğimize Neyin Tehdit Oluşturduğuna Başkaları Değil, Türkiye Karar Verir” - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 01.12.2017 > 173 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreter Yardımcısı ve Sözcüsü İbrahim Kalın, Pentagon’un ‘Türkiye'ye tehdit oluşturmayan ekipmanların toplanmayacağı’ açıklamasına ilişkin olarak “Ulusal güvenliğimize kimin veya neyin tehdit oluşturduğuna başkaları değil, Türkiye Cumhuriyeti karar verir. Amerikan yönetiminin, PYD-YPG gibi terör örgütleriyle ilişkisini tamam

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, İstanbul Sancaktepe'de 1915 Çanakkale Panorama ve Muhsin Yazıcıoğlu Şehitlik Parkı açılışını yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 01.12.2017 > 182 kez okundu.

"Tarihini unutan toplumlar geleceği inşa edemez, milli değerlerini unutan toplumlar istikbalini koruyamaz" Başbakan Binali Yıldırım, Sancaktepe'deki 1915 Çanakkale Panorama ve Muhsin Yazıcıoğlu Şehitlik Parkı'nın açılışında, tüm şehitlere, Çanakkale'de yaşamını yitirenlere ve Anadolu'nun yiğit insanı ve değerli dava adamı Muhsin Yazıcıoğlu'

> Makalenin devamı

Düşmanlığın böylesi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 01.12.2017 > 168 kez okundu.

Bugüne kadar peşlerinden koştuğumuz, “dost ve müttefiklerimiz” dediğimiz Amerika ve AB ülkelerinden son yıllarda gördüğümüz Türkiye düşmanlığı giderek artıyor. Adı geçen ülkeler, yıllardır mücadele ettiğimiz terör örgütlerine verdikleri destekleri artırarak bunu açıkça ortaya koymaktan kaçınmıyor.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin “CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun partisinin grup toplantısında gündeme getirdiği belgelerle” ilgili yaptıkları yazılı basın açıklaması. 30 Kasım 2017
 Tarih: 30.11.2017 > 168 kez okundu.

İçinden geçtiğimiz şu günkü puslu ortamda, Türkiye’nin çok yönlü, çok boyutlu ve eşzamanlı bir şekilde köşeye sıkışması, nefes alamaz hale gelmesi hedeflenmektedir. Bu durum gizlenemeyecek kadar açık bir gerçektir. Ülkemizin saygınlığını, onurunu, prestij ve haysiyetini hiçe sayan, aynı zamanda iç ve dış ayakları gün yüzüne çıkmış şiddetli bi

> Makalenin devamı

“Ana Muhalefet Makamı Komedi Sahnesi Yeri Hâline Geldi” - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 30.11.2017 > 191 kez okundu.

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Toplu Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ana muhalefet partisi liderinin iddiaları hakkında “Çamur at, tutmazsa da izi kalır anlayışını siyasetinin merkezine yerleştirmiş bu zat, hızla siyaset çöplüğüne doğru yuvarlanıyor. Milletimiz, eski Türkiye’nin siyaset anlayışının bu son temsilcisini de en kısa süre

> Makalenin devamı

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 375 Tesisin Toplu Açılış Töreni'ne katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 30.11.2017 > 169 kez okundu.

“Milletin gösterdiği istikamette yürümeye devam edeceğiz” Başbakan Binali Yıldırım, Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen "Orman ve İşleri Bakanlığı Toplu Açılış Töreni"nde konuşma yaptı. Yıldırım konuşmasında, bugün Hazreti Muhammed'in dünyaya gelişinin sene-i devriyesinin idrak edildiğini söyledi.

> Makalenin devamı

İşte Amerika: Her kafadan Bir ses çıkıyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 30.11.2017 > 178 kez okundu.

ABD Başkanı Trump Suriye’deki PYD/ YPG yapılaşmasına artık silah yardımında bulunmayacaklarını söylüyor. Pentagon sözcüsü Eric Pahon “PKK/PYD ile işbirliğine devam edeceğiz” diyor. Bitmedi, Dışişileri Bakanı Tillerson da Türkiye’den Rusya ve İran ile olan işbirliğinden vaz geçmesini istiyor.

> Makalenin devamı

GAZİ KARABULUT’TAN DEĞERLER EĞİTİMİ HİKAYE SETİ - Gazi KARABULUT
 Tarih: 30.11.2017 > 189 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanı tarafından 18.07.2017 günü, yeni müfredat ile ilgili yaptığı açıklamada “Müfredatların giriş bölümüne 'değerler eğitimi' başlığı altında bir bölüm eklenmişti. Müfredatlar yenilenirken farklı kültür ve medeniyet havzalarının katkıları belirginleştirilmeye çalışılmıştır.” şeklindeki açıklaması ile “değerlerin” uygulanması ile ilg

> Makalenin devamı

Başbuğ Alparslan Türkeş 3. Türk Gençlik Kurultayı’nın İhtişamı Yeri Göğü İnletti
 Tarih: 29.11.2017 > 190 kez okundu.

100.doğum yılı olması münasebetiyle Başbuğumuza atfettiğimiz 3.Türk Gençlik Çalıştayı ve Kurultayını büyük bir coşku ile gerçekleştirmiş bulunmaktayız. Çalıştayımız; doktora ve yüksek lisans düzeyinde öğrenim gören Türkiye’nin tüm illerinden 160, Avrupa Türklüğünden ve Türk Dünyasından 40 delege ve müşahitin 24 Kasım Cuma günü Ankara’da başladı.

> Makalenin devamı

MGK Bildirisi: “Türkiye, Kendi Güvenliğini Sağlamak İçin Her Türlü Tedbiri Almaya Devam Edecektir” - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 29.11.2017 > 192 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında toplanan MGK sonrası yapılan yazılı açıklamada, “PKK/PYD-YPG terör örgütünün, Suriye’nin kadim demografik yapısını, örtülü etnik temizlik yapmak suretiyle bozmasının ve toprak edinme çabalarının uluslararası hukuka ve insan haklarına aykırı olduğu, bu cihetle de kabul edilemez bulunduğu; Türkiye’nin kendi güve

> Makalenin devamı

Başbakan Binali Yıldırım, NETAŞ'ın 50. Yıl Ankara Zirvesine katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 29.11.2017 > 197 kez okundu.

"Türkiye, geleceğin dünyasında siyasette, ekonomide, kültürde, sanatta, yer aldığı kadar, bilgi ve iletişim teknolojisinde de hak ettiği noktaya adım adım ilerliyor" Başbakan Binali Yıldırım, JW Marriott Otel'de düzenlenen "Netaş 50. Yıl Zirvesi"ndeki konuşmasına, vatandaşların Mevlit Kandili'ni kutlayarak başladı. Hazreti Muhammed'in dünya

> Makalenin devamı

“Zeytin, altın kadar değerlidir…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 29.11.2017 > 214 kez okundu.

Yazımızın başlığına aldığımız bu sözler, Prof. Dr. Canan Karatay’a aittir. Karatay, bugüne kadar zeytin ve zeytinyağı konusunda yaptığı açıklamalar ve uyarılarla dikkat çekiyor. En son Milas’ta yapılan 4. Milas Hasat Şenliği’ne de katılan Karatay, burada yaptığı açıklamalarda sağlık için her gün zeytinyağı içilmesi önerisinde de bulunuyor.

> Makalenin devamı

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan Mevlit Kandili mesajı - Prof. Dr. Ali ERBAŞ; Diyanet İşleri Başkanı
 Tarih: 29.11.2017 > 149 kez okundu.

Yüce Allah, insanın dünya ve ahiret saadeti için peygamberler göndermiştir. Mevlit Kandili; insanlığa hakkı, hakikati, adaleti, merhameti anlatan; hukuku, hikmeti ve güzel ahlakı gösteren bu nebevî silsilenin son peygamberi Hz. Muhammed (s.a.v.)’in dünyayı teşrif ettiği gecedir.

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami ÖZCAN’ın Mevlid Kandili Mesajı
 Tarih: 29.11.2017 > 163 kez okundu.

Mevlid Kandili, kulun Rabbine yakın olduğu gecelerin en önemlisi, günahların bağışlandığı, Peygamber Efendimizin dünyayı ilahi nurla şereflendirdiği gündür.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma metni. 28 Kasım 2017
 Tarih: 28.11.2017 > 172 kez okundu.

Değerli Milletvekilleri, Saygıdeğer Misafirler, Basınımızın Kıymetli Temsilcileri, Haftalık olağan Meclis parti grup toplantımıza başlarken muhterem heyetinizi saygılarımla selamlıyorum. Ekranları başında bizleri izleyen aziz vatandaşlarımıza sevgi ve şükranlarımı sunuyorum. Milletimin her güzel insanını hasretle, muhabbetle kucaklıy

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği İngiltere'nin başkenti Londra'daki Uluslararası Stratejik Çalışma Enstitüsü'nde (IISS) düzenlenen "Türkiye'nin Ortadoğu'ya bakış açısı : tünelin sonunda ışık var mı ?" başlıklı panele katılarak ko
 Tarih: 28.11.2017 > 171 kez okundu.

Suriye krizine verdiği tepkilerle Suriye halkının umutlarını ayakta tutan bir ülke varsa o da Türkiyedir Başbakan Binali Yıldırım, Londra'daki temasları kapsamında, Uluslararası Stratejik Çalışmalar Enstitüsü'nde (IISS) "Türkiye'nin Ortadoğu Perspektifi, Tünelin Sonunda Işık Var mı?" başlıklı panelde konuştu. Resmi temaslarda bulunmak üzere Londr

> Makalenin devamı

Başbuğ Alparslan Türkeş 3. Türk Gençlik Çalıştayı ve 3. Türk Gençlik Kurultayı - Murat GEDİK HTF
 Tarih: 28.11.2017 > 168 kez okundu.

Avrupa Türk Konfederasyon, 25 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşen Başbuğ Alparslan Türkeş 3. Türk Gençlik Çalıştayı’na ve 26 Kasım 2017 tarihinde gerçekleşen Başbuğ Alparslan Türkeş 3. Türk Gençlik Kurultayı’na üniversite öğrencilerinden oluşan heyet ile katılım sağlamıştır. Heyette Hollanda Türk Federasyon’u Sinan Teber ve Uğur Güçlü temsil etmişlerd

> Makalenin devamı

Kime inanalım?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 28.11.2017 > 156 kez okundu.

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) ve Beyaz Saray'dan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkanı Donald Trump arasında geçen gerçekleşen telefon görüşmesinde gündeme gelen "ABD'nin PKK/YPG'ye silah desteğinin kesilmesi" konusunda açıklamalarda bulunuldu.

> Makalenin devamı

“Saldırı ve İhanetlere Rağmen Dimdik Ayakta Duran Türkiye Ekonomisi Var” - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 27.11.2017 > 215 kez okundu.

Ankara Ticaret Odası tarafından düzenlenen “Ankara’nın En’leri” Ödül Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Geçmişte, 3-5 milyar dolarlık spekülasyonlarla Türk ekonomisini esir alanlar, şimdi bunların 10 katı, 20 katı saldırılarla yine netice elde edemiyorlar. Çünkü artık, eski Türkiye yok” dedi.

> Makalenin devamı

Kengerler.. Sümer Medeniyetini Kuran Türk Boyu - Aziz Dolu ATABEY
 Tarih: 27.11.2017 > 583 kez okundu.

Sümerliler, günümüz medeniyetinin temellerini atan insanlardır. MÖ 4 bin’li yıllarda Hazar Denizi’nin doğusundan gelerek, Fırat ve Dicle nehirleri arasına yerleşen ve Diyarbakır’dan, Basra’ya kadar uzanan topraklarda üstün bir medeniyet kuran; kimilerine göre Türk boyu, kimilerine göre Türklerin ataları, kimilerine göre de Türklerin akrabaları olan

> Makalenin devamı

Meralar hayvancılık için can damarı ise… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 27.11.2017 > 163 kez okundu.

Hayvan yetiştiriciliğinde meraların ne kadar önemli olduğunu söylemeye gerek var mı bilemiyoruz? Dikkat edilecek olursa Hollanda başta olmak üzere, hayvancılıkta ön plana çıkan ülkelerde meralara son derece önem veriliyor. Hem hayvanların sağlıklı beslenmesi, hem verimin artırılması, hem de daha ekonomik olarak meracılık, hayvancılıkla eşdeğer tutu

> Makalenin devamı

Balkan dış politikamıza elzem öneriler - Rifat SAİT 24.Dönem İzmir milletvekili BASAM (Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi) Başkanı
 Tarih: 27.11.2017 > 191 kez okundu.

Bugüne kadar yazdığım birçok makalede Balkan coğrafyasının çok önemli (Adeta hayati derecede) olduğunu söyledik, durduk. Evet, kime sorsak zaten buna itiraz etmedi ve onayladı. Ancak herkesin kendine has bir durumu ve beklentisi var. Benim için önemli olan diğeri için olmayabiliyor. Mesela, Balkan Stratejik Araştırmalar Merkezi (BASAM) olarak her

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin Doğumunun 100. Yılında Başbuğ Alparslan Türkeş 3. Gençlik Kurultayı’nda yapmış oldukları konuşma. 26 Kasım 2017
 Tarih: 26.11.2017 > 214 kez okundu.

Büyük Türk Milleti, Aziz Türk Gençliği, Türk-İslam Ülküsünün Yılmaz Neferleri Muhterem Ülküdaşlarım, Türklüğün Güçlü Umudu, Türkiye’nin Gelecek Ufku Değerli Bozkurtlarım, Asenalarım, Ekranları Başında Bizleri İzleyen Değerli Vatandaşlarım, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler,

> Makalenin devamı

“Kadınların Sorunlarını Çözememiş Bir Toplum Hedeflerine Ulaşamaz” - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 26.11.2017 > 195 kez okundu.

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizde insana ve özellikle kadına dair yanlış algılar, yanlış kabuller, yanlış uygulamalar varsa, bunun sebebini dinimizde veya kültürümüzde değil, daha derinlerde aramak durumundayız. Bu bakımdan biz, kadınlarımızın meselelerine sahip çıkmakla

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Birleşik Krallık Başbakanı Theresa May'in daveti üzerine gerçekleştireceği ziyaret öncesi Sabiha Gökçen Havalimanı’nda basın toplantısı düzenledi. - TC Başbakanlık
 Tarih: 26.11.2017 > 204 kez okundu.

Başbakan Yıldırım’ın Birleşik Krallık ziyareti Başbakan Binali Yıldırım, Londra'ya hareketinden önce Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yaptığı basın toplantısında, kendisine Avrupa Birliği Bakanı Ömer Çelik, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehd

> Makalenin devamı

Kırmızı et üretimi S.O.S veriyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 26.11.2017 > 211 kez okundu.

İthal et ile birlikte kırmızı et üretiminde çok önemli düşüşlerin olmaya başlaması endişe yaratıyor. Sektör temsilcileri ve üreticiler “Acil önlem alınmazsa kısa zaman sonra kırmızı et vitrinlerde kuyumcu dükkânlarındaki altın ve mücevher gibi sadece bakılacak nitelikte olacaktır” diyor.

> Makalenin devamı

“AK Parti Gönüller Yapan, Gönülleri Buluşturan Bir Partidir” - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 26.11.2017 > 209 kez okundu.

AK Parti Balıkesir Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “AK Parti, kişisel hesapların, kavgaların, çıkarların partisi değildir. AK Parti, iç çatışmalarla enerjisini tüketen bir parti hiç değildir. AK Parti, bir dava hareketidir. Bizim kavgamız, birbirimizle değil, vesayet odaklarıyladır, terör örgütleriyled

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı'nın himayelerinde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanlığı tarafından düzenlenen "Türkiye Yeniden: Mezun Buluşması"na katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 26.11.2017 > 210 kez okundu.

"Türkiye, kadim medeniyeti, kültürel zenginliği, geniş gönül dünyasıyla geleceğe yürüyen ülkedir" Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı'nın himayelerinde Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar (YTB) Başkanlığı tarafından düzenlenen "Türkiye Yeniden: Mezun Buluşması"nda konuştu.

> Makalenin devamı

Soçi’de kim kazandı?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 25.11.2017 > 198 kez okundu.

Suriye’nin geleceği konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani arasında Soçi’de yapılan zirvenin yankıları sürüyor. Sorular soruların yoğunlaştığı nokta şu: “Soçi’de kim kazandı?”

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin Manisa Salihli’de Düzenlenen Toplu Açılış Töreninde yapmış oldukları konuşma. 23 Kasım 2017
 Tarih: 24.11.2017 > 166 kez okundu.

Aziz Salihlililer, Muhterem Vatandaşlarım, Değerli Dava Arkadaşlarım, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler, Kent Meydanını dolduran her bir kardeşimi, her bir vatandaşımı sevgi ve saygılarımla selamlıyorum. Manisa’nın hız kesmeyen toplu açılış ve temel atma törenleri vesilesiyle Salihli’de sizlerle bir arada olmaktan memnuniyet du

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin Manisa Alaşehir’de Düzenlenen Toplu Açılış Töreninde yapmış oldukları konuşma. 23 Kasım 2017
 Tarih: 24.11.2017 > 169 kez okundu.

Muhterem Alaşehirliler; Aziz Vatandaşlarım, Değerli Dava Arkadaşlarım, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler, Özellikle bilmenizi isterim ki, Alaşehir’de bulunmaktan, Alaşehirli vatandaşlarımla bir araya gelmekten mutluluk duyuyorum.

> Makalenin devamı

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin Manisa Büyükşehir Belediyesinin Selendi’de Düzenlenen Toplu Açılış Töreninde yapmış oldukları konuşma. 23 Kasım 2017
 Tarih: 24.11.2017 > 179 kez okundu.

Aziz Selendililer; Muhterem Vatandaşlarım, Değerli Dava Arkadaşlarım, Saygıdeğer Hanımefendiler, Beyefendiler, Hatırlarsanız, 4 Ekim 2017 tarihinde Manisa Büyükşehir Belediyemizin toplu açılış töreninde sizlerle buluşmuş, hem özlem gidermiş, hem de önemli bir yatırımın kurdelesini kesmiştik.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Buğday Filminin Galasına Katıldı - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 24.11.2017 > 161 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, yönetmenliğini Semih Kaplanoğlu’nun yaptığı “Buğday” filminin Beştepe Millet Kültür ve Kongre Merkezindeki gala gösterimine katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, film gösterimi sonrasında yaptığı konuşmada, “İçinde bulunduğumuz ekosistemi tahrip eden her adımın sonu felakettir. Bu noktada acilen bi

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda, 81 ilden gelen öğretmenlerle bir araya geldi. - TC Başbakanlık
 Tarih: 24.11.2017 > 150 kez okundu.

"Bir çocuğu kazanacak, yeteneklerinin farkına varacak hatta onu hayata bağlayacak olan öğretmendir" Başbakan Binali Yıldırım, Çankaya Köşkü'nde Öğretmenler Günü dolayısıyla düzenlenen kahvaltıda 81 ilden gelen öğretmenlerle bir araya geldi. Yıldırım konuşmasına, ülkenin her köşesinde birer eğitim neferi olarak görev yapan öğretmenleri tebri

> Makalenin devamı

“Yerli o ve Milli Otomobil”e Sivas aşkı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 24.11.2017 > 169 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan´ın 2011 yılında dile getirdiği “Yerli ve Milli Otomobil” için bazı şehirlerimiz harekete geçti. Bunun öncülüğü yapan Sivas’taki sosyal kuruluşların temsilcileri “Bu işi gerçekleştirebilecek altyapıya sahibiz. Sivas, yerli otomobili yaparak Anadolu’nun kaderini de değiştirecektir” diyor.

> Makalenin devamı

Rektörümüz Prof. Dr. Sami Özcan'ın "Öğretmenler Günü" Mesajı
 Tarih: 23.11.2017 > 195 kez okundu.

Çocuklarımızın geleceğine yön veren, onları sevgi ve bilgiyle donatan, hepimizin hayatında çok önemli rolleri olan öğretmenlerimiz; bireylerin sosyalleşerek toplumsal hayata hazırlanmasında ve ülkenin kültürel mirasının genç kuşaklara aktarılmasında önemli sorumluluk üstlenirler.

> Makalenin devamı

24 Kasım Öğretmenler Günü Mesajı 23.11.2017 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.11.2017 > 187 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, “24 Kasım Öğretmenler Günü” münasebetiyle yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır: 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle, kutsal olduğu kadar mesuliyeti de ağır bir mesleği icra eden bütün öğretmenlerimize şahsım, milletim ve ülkem adına en kalbi şükranlarımı sunuyorum.

> Makalenin devamı

Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye Ekonomi Zirvesi"nde konuştu. - TC Başbakanlık
 Tarih: 23.11.2017 > 196 kez okundu.

“Türkiye ekonomisi her türlü şoka, manipülasyona karşı sağlam olduğunu her defasında ispatladı” Başbakan Binali Yıldırım, "Türkiye Ekonomi Zirvesi"nde yaptığı konuşmada, toplantıda konuşulacak konuların, verilecek mesajların Türkiye'nin geleceği, ekonomisi için çok önemli sonuçlara vesile olabileceğini söyledi.

> Makalenin devamı

Dün Laheydeki mahkeme Srebrenisa’da 8372 Boşnak Müslümanın şehit edilmesiyle sonuçlanan soykırım’ın baş kasabı olan Sırp General Ratko Mladiç’i suçlu buldu ve müebbet hapisle cezalandırdı.
 Tarih: 23.11.2017 > 165 kez okundu.

AK Parti 24.Dönem İzmir milletvekili ve Balkan Stratejik araştırmalar Merkezi (BASAM) Başkanı Rifat Sait: “Srebrenisa canavarı Mladiç de sözde intihar mı edecek yoksa gerçek cezasını çekecek mi?”

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Soçi’de Üçlü Suriye Zirvesine Katıldı 22.11.2017 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 22.11.2017 > 192 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ve İran Cumhurbaşkanı Ruhani’nin katıldığı “Suriye” konulu üçlü zirve toplantısı başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, toplantı öncesi yaptığı açıklamada “Bu üçlü zirve Suriye'de akan kanın artık tamamen durması, yıllardır yaşanan trajedinin son bulması bakımından son derece önemli. Türkiye, Rusya ve İran

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Asya Parlamenter Asamblesi 10. Genel Kurulu katılımcıları onuruna verilen öğle yemeğine katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 22.11.2017 > 214 kez okundu.

“Batı’dan Doğu’ya hareket eden zenginlik merkezlerinin geçiş noktası Türkiye’dir” Başbakan Binali Yıldırım, Asya Parlamenter Asamblesi (APA) 10. Genel Kurulu katılımcıları onuruna öğle yemeği verdi. TBMM Başkanı İsmail Kahraman'ın da katıldığı yemekte konuşan Yıldırım, Türkiye'nin bu toplantıyla APA'nın dönem başkanlığını Kamboçya'dan de

> Makalenin devamı

Amerika’dan silah desteği sürüyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 22.11.2017 > 182 kez okundu.

Amerika’nın Suriye’deki PKK/ PYD’lilere silah desteğinin hızla sürmesi, endişeleri de artırıyor. Bu silahların günün birinde Türkiye’yi hedef alacağı kuşkusu, aynı zamanda Amerika’nın dost mu, yoksa düşman mı olduğunun da sorgulanmasına neden oluyor. Biz, buna yanıtı kısa verelim:

> Makalenin devamı

“Enerjide Dışa Bağımlılığı Azaltmak İçin Yerli Kaynakları Daha Fazla Kullanmalıyız” 21.11.2017 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 21.11.2017 > 176 kez okundu.

Elektrik Santralleri Toplu Açılış Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yerli kaynakları harekete geçirme modeliyle sadece enerji maliyetlerini düşürmekle kalmıyor, aynı zamanda enerji teknolojilerinin yerelleşmesi anlamında da ciddi bir devrime imza atıyoruz. Türkiye, bu alanda teknoloji ihraç eden bir ülke konumuna gelme yolunda ilerliyor” d

> Makalenin devamı

Tarımdaki çıkmaz… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 21.11.2017 > 158 kez okundu.

Sırbistan'dan et ithal edilmesi kamuoyunda geniş yankı bulurken, yem fiyatlarındaki artış da dikkat çekti. Yem fiyatlarına son 3 ayda yüzde 100 zam geldiği ve samanın 30 kuruştan 60 kuruşa yükseldiği belirtiliyor. Özellikle besicilerin önemli bir girdisi olan saman fiyatındaki artışların sektörde daha da sıkıntı yaratabileceğine dikkat çekiliyor.

> Makalenin devamı

Anketlerin dil,… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 20.11.2017 > 225 kez okundu.

Ard arda kamuoyu araştırmaları yapılıyor. Bir yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, diğer taraftan iktidar partisi AK Parti, muhalefet partileri ile bağımsız kamuoyu araştırma şirketlerinin yaptığı anket sonuçlarında ortaya çıkan bugünkü tablonun hiçbir kesimi tam anlamı ile memnun etmediği görülüyor.

> Makalenin devamı

Naim Süleymanoğlu'nun Vefatına İlişkin Açıklama - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 20.11.2017 > 186 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, milli halterci Naim Süleymanoğlu’nun vefatı dolayısıyla yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır: “Olimpiyat şampiyonu, milli haltercimiz Naim Süleymanoğlu’nun vefatını derin bir teessürle öğrendim.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, yüzyılın sporcusu olarak nitelendirilen olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun Fatih Camisi'ndeki cenaze törenine katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 20.11.2017 > 193 kez okundu.

Yüzyılın sporcusu Süleymanoğlu son yolculuğuna uğurlandı Başbakan Binali Yıldırım, tedavi gördüğü hastanede 50 yaşında hayatını kaybeden, yüzyılın sporcusu olarak nitelendirilen olimpiyat, dünya ve Avrupa şampiyonu eski milli halterci Naim Süleymanoğlu'nun Fatih Camisi'ndeki cenaze törenine katıldı.

> Makalenin devamı

FİNCANIN DİBİNDE KALANLAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 19.11.2017 > 257 kez okundu.

Kabak işte, yatar yatar, şişer. Rahatlamak ve rahatlatmak iyidir! İyi de… Her an stres ile yaşanmaz ki... Dünkü sı.tığım b.k, bugün bana akıl veriyor. Her güzellik dostlarla birlikte olunca anlam kazanır. Bir şey olmaz korkmayın. Acı patlıcana bir şey olmaz.

> Makalenin devamı

Bu tablo karşısında Türkiye’ye turist gelir mi?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 19.11.2017 > 225 kez okundu.

Biz turizm ile ilgili yazdığımız yazılarda hep şu vurguyu yaptık: Turist, gideceği ülkede huzur ve rahat bir ortam arar, can güvenliği arar, kendisini riske edecek konulardan kaçınır. Türkiye, dünyada savaşın ve terörün ortasında bir Ortadoğu ülkesi görünümünde gösteriliyor. İmajımızı yaralayan yazılar ve fotoğraflarla ülkemize dışarıdan turist g

> Makalenin devamı

Akşener’in hedefi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.11.2017 > 238 kez okundu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, geçenlerde bir televizyon programında kendisine yöneltilen “Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP ile ortak aday olur musunuz?” sorusuna “Kesinlikle hayır” yanıtını verdi. İYİ Parti Genel Başkanı, 2019’da yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olacak. Çok da iddialı konuşuyor. 100 bin imza ile aday olacağ

> Makalenin devamı

“DEAŞ’ı İcat Eden Kimse, PYD’yi Kuran da Odur” - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 17.11.2017 > 195 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’nda yaptığı konuşmada “Kim ne derse desin, güya ‘DEAŞ’a karşı mücadele ediyor’ denilerek beslenen PYD’nin aslında aynı madalyonun diğer yüzü olduğu inkâr edilemez bir şekilde ortaya dökülmüştür. Bunun için, ‘DEAŞ’la PYD’nin iş birliğini saygıyla karşıladıklarını’ söyleyenlerin a

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, Hakkari’de vatandaşlara hitap etti. - TC Başbakanlık
 Tarih: 17.11.2017 > 198 kez okundu.

“Kardeşliğimizi bozmaya çalışan nifak tohumlarına terör örgütlerine asla ve asla geçit vermeyeceğiz” Başbakan Binali Yıldırım, Şırnak'taki temaslarının ardından geldiği Hakkari'de Cumhuriyet Caddesi'nde halka hitap etti.

> Makalenin devamı

Çin, Kafkaslarda ağırlığını artırıyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 17.11.2017 > 179 kez okundu.

Türkmeneli İşbirliği ve Kültür Vakfı Avrasya İnceleme Merkezi (AVİM) “Çin’in Kafkasya’da artan ağırlığı” başlığı altında bir yorum yayınladı. S.Işık Bora tarafından kaleme alınan bu yorumda Çin’in bölgede bir denge unsuru olduğuna değiniliyor. Yine aynı makalede Rusya’nın Kafkasya’nın jeopolitik anlamda Rusya’nın en hassas bölgesi olduğuna vurgu ya

> Makalenin devamı

Seçim barajı inecek mi?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 17.11.2017 > 212 kez okundu.

MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin “Seçim barajının % 10 olması çok ağırdır. Bunun aşağılara çekilmesi daha doğru olur. Bu % 5 mi, 7 mi olur yoksa % 10’da mı kalır doğru olanı bulmak lazım” açıklaması siyaset kulislerini dalgalandırmıştı.

> Makalenin devamı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar’da TSK Kara Unsur Komutanlığını Ziyaret Etti - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 15.11.2017 > 199 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, resmî ziyareti vesilesiyle bulunduğu Katar’ın başkenti Doha’daki temasları kapsamında, Katar Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Kara Unsur Komutanlığını ziyaret etti. Tarık Bin Ziyad Kışlasında konuşlanan TSK Kara Unsur Komutanlığına yaptığı ziyarette incelemelerde bulunan ve yetkililerden brifing alan Cumhurbaşkan

> Makalenin devamı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümü. - TC Başbakanlık
 Tarih: 15.11.2017 > 202 kez okundu.

Sayın Başbakanımızın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluş yıldönümü dolayısıyla yayınladıkları mesaj aşağıdadır: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 34. yıldönümü münasebetiyle bütün Kıbrıslı Türk kardeşlerimi en içten duygularımla kutluyorum.

> Makalenin devamı

Başbakan Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katılarak konuşma yaptı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 15.11.2017 > 215 kez okundu.

“Bu dava yüreği Türkiye için çarpanların duaları ile bugünlere gelmiştir” Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında, İran-Irak sınırında meydana gelen depremde hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara şifa diledi.

> Makalenin devamı


Aktif Ziyaretçi 27
Dün Tekil 963
Bugün Tekil 398
Toplam Tekil 2102365
IP 54.80.115.140


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

5 Şaban 1439
Nisan 2018
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Vatan ne Türkiyedir Türklere ne Türkistan,
Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: TURAN
(Ziya GÖKALP)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Tüzük - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2018 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 2.598 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu