Terör bir tehdit değil, gerçek! 15 Eylül 2015, Amsterdam - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Ara?t?rmalar Merkezi - http://www.turansam.org

Terör bir tehdit değil, gerçek! 15 Eylül 2015, Amsterdam
Tarih: 18.09.2015 > Kaç kez okundu? 2108

Paylaş
Terör bir tehdit değil, gerçek!

15 Eylül 2015, AmsterdamSon dönemlerde Türkiye’de yaşanan sorunlar ve mücadele Hollanda’ya da yansımakta. Geçtiğimiz iki gece içerisinde Hollanda Türk Federasyon’a bağlı iki kuruluşa tacizler ve saldırılar olmuştur.

Rotterdam’da bulunan VERSAM kuruluşuna 13 Eylül gecesi Molotof kokteylli saldırı gerçekleştirilmiştir. Geçtiğimiz gece ise aynı kuruluşun ve Schiedam’daki Türk Kültür Derneği’nin camları kırılmıştır. Bu çirkin saldırılarda sadece maddi hasar meydana gelmiş, yaralanan olmamıştır.

Bu çirkin saldırıları yapanlar Hollanda polisi tarafından araştırılmakta ve tedbirler almaktadır. Bu olayların geçtiğimiz hafta sonu Rotterdam’da bağımsız bir grup tarafından organize edilen ve binlerce Türk’ün katılımı ile gerçekleşen kardeşlik yürüyüşünden sonra yaşanması, bizleri derinden üzmüştür.

Bu olaylar terör’ün Hollanda için bir tehdit değil, bir gerçek olduğunun en belirgin göstergesidir. Türkiye’de yaşanan olaylar Hollanda’ya yansıtılmak istenmekte, çirkin saldırılar ile insanlarımız arasında huzursuzluk ve kargaşa yaratılmak istenmektedir. Geçtiğimiz günlerde sosyal medya gibi dijital platformlarda bu yönde tehditler ve hakaretler paylaşılmıştır.

Yaşanan bu son gelişmeler bizleri üzmüştür. Hollanda’daki Türk toplumu olarak bu çirkin saldırı ve tehditler karşısında sükûnetimizi korumaya ve provokasyona gelmemeye kararlıyız. Bu gibi haince eylemler bizleri birbirimize daha da kenetlemektedir.

Temennimiz Hollanda toplumunun ve özelde Hollanda’daki Türk toplumunun güvenliğinin Adalet ve Güvenlik Bakanlığı ve Terörle Mücadele ve Güvenlik Ulusal Koordinatörlüğü tarafından gündeme alınması ve gerekenlerin yapılmasıdır. Yetkili makamların sadece olayları kınamalarını değil, takip edip provokatörleri bulmalarını ve gereken işlemlerin yapılmasını diliyoruz. Biz Hollanda Türk Federasyon olarak gerekli bütün yasal yollara başvuracağız.Hollanda Türk Federasyon

***Terreur geen dreiging, maar realiteit!

15 September 2015, AmsterdamDe afgelopen twee nachten zijn er drie aanslagen gepleegd op twee Turkse organisaties die aangesloten zijn bij de Turkse Federatie Nederland.

In een Rotterdamse wijk is een Molotovcocktail gegooid op Vereniging VERSAM en geen vierentwintig uur later zijn de ramen ingeslagen. Ook werd de Turkse Culturele Vereniging Schiedam het doelwit van een aanslag waarbij de ramen sneuvelden. De aanvallen hebben gelukkig alleen materiële schade tot gevolg gehad, maar hadden ook tot slachtoffers kunnen leiden.

De daders zijn onbekend maar alles wijst erop dat een terroristische organisatie achter deze acties zit. Afgelopen weekend liepen in Rotterdam namelijk duizenden Turkse Nederlanders in een protestmars, georganiseerd door een groepje onafhankelijke Turken, tegen terreur en voor de onlosmakelijke eenheid van de Turken en Koerden in Turkije. “Wij zijn broeders” waren de leuzen van de Turkse Nederlanders. De protestmars verliep vredig en zonder incidenten.

De aanvallen laten zien dat terreur in Nederland meer dan een dreiging, een realiteit is. Een paar dagen geleden kwam via een YouTube video al een dreiging voor een aanslag op Turkse Nederlanders.

Ondanks deze gebeurtenissen laat de Turks-Nederlandse gemeenschap zich niet provoceren en bewaart haar kalmte.

Wij hopen dat de veiligheid van de Nederlandse samenleving, en in het bijzonder van die van de Nederlandse Turken, hoog op de agenda van de Minister van Justitie en Veiligheid en de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid worden geplaatst. Behalve een veroordeling hopen wij dat de autoriteiten de daders effectief opsporen en bestrijden.Turkse Federatie Nederland

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 11
Dün Tekil 1097
Bugün Tekil 204
Toplam Tekil 4072131
IP 3.238.117.130


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

14 Sevval 1445
Nisan 2024
P
S
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


K peklerin dudaklar de di diye deniz kirlenmez.
(MEVLANA)


Ekle kar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2023 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.215 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu