TURAN-SAM || TURAN(TÜRK DÜNYASI) Stratejik Araştırmalar Merkezi || www.turansam.org

Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan, Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: TURAN! (Ziya GÖKALP). İSLAM'da TÜRK'ler: "Ben sizi kavim-kavim yarattım. Birbirinizi tanıyasınız, sevesiniz diye." /Hücürat Suresi, 13. Ayeti/; "TÜRKLER SİZE DOKUNMADIĞI, HARBETMEDİĞİ SÜRECE, SAKIN SİZ DE TÜRKLERE DOKUNMAYINIZ!" Hadis-i Şerif(en-Nesei, Sünen en-Nesei, 4, s. 44.); "SİZLER; TÜRKLERLE ÇARPIŞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR" Hadis-i Şerif(el-Buhari, 4, s. 34, 35, 156; Sahih-i Müslim, 17, s. 37, 38.); "ALLAH(c. c.)u Teala'nın "Doğuda" bir ordusu vardır. Onun adını TÜRK koymuştur. Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır" (Hadisi nakleden: Kazvini. el-Kaşgari, Mahmud, Divanü'l-Lügat et-Türk, İstanbul, 1333, s. 292.). "İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur.”(Hadisi Şerif)
Bütün TÜRK-İSLAM Aləminin RAMAZAN Bayramı Mübarək Olsun! - Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan MİKAİL
 Tarih: 08.08.2013 > Yollayan: Elnur Hoca

Bütün TÜRK-İSLAM Aləminin RAMAZAN Bayramı Mübarək Olsun!Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan MİKAİL

TURAN-SAM Kurucu Genel BaşkanıUluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Kars Kafkas Üniversitesi, Merkez Kampüs 36100

KARS/TÜRKİYE CUMHURİYETİ/ T U R A N

E-Posta: emikail@turansam.org

WEB: http://www.turansam.org

Kaynak: Elnur Hoca

Həmrəylik Günümüz Mübarək Olsun!
 Tarih: 31.12.2012 > Yollayan: Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan MİKAİL

Bütün Dünya Azərbaycanlılarını "Həmrəylik Günü" Münasibətilə təbrik edirəm, Yeni 2013. cü İliniz Mübarək Olsun!

Kaynak: TURAN-SAM

Hicri Yılbaşımız Kutlu Olsun!
 Tarih: 15.11.2012 > Yollayan: Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan MİKAİL

Bu gece Muharrem ayının görülmesiyle İSLAM aleminin Hicri Yılbaşısı başlamış olacaktır.

Tüm Müslüman mümin kardeşlerimin Hicri Yılbaşısı Kutlu olsun.

Kaynak: TURAN-SAM

CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!
 Tarih: 29.10.2012 > Yollayan: Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan MİKAİL

29 Ekim, TÜRKİYE CUMHURİYETİMİZİN 89. Kuruluş Yıldönümüdür. Cumhuriyet Bayramımız Kutlu olsun! NİCE YILLARA TÜRKİYEM!

http://www.turansam.org

Kaynak: TURAN-SAM

KURBAN BAYRAMIMIZ MÜBAREK OLSUN, HAYIRLARA VESİLE OLSUN - Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan MİKAİL
 Tarih: 25.10.2012 > Yollayan: Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan MİKAİL

Bütün İSLAM Aleminin Kurban Bayramını kutlaar, Hayırlara Vesile olmasını cenabı ALLAHtan isterim.Küsülülerin barıştığı bu mukaddes bayramda kalplerini kırdığınız kişilerden helallik isteyip barışınız. Kimse küs kalmasın. Bütün küsler barışsın, kimse dargın kalmasın.Eğer bilmeden ve istemeden birilerinizin kalbini kırdıysam da ben de helallik istiyorum.Azərbaycan Türkcəsinde Qurban Bayramı təbriyi: Bütün mömin qardaş və bacılarımın Qurban Bayramını təbrik edirəm.******Saygılarımla,Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan MİKAİLKars Kafkas Üniversitesiİktisadi ve İdari Bilimler FakültesiUluslararası İlişkiler Bölüm BaşkanıTURAN-SAM Kurucu BaşkanıCep: +9 (0531) 812 13 61Web: http://www.turansam.orgE-Posta: EMikail@turansam.org

Kaynak: TURAN-SAM

TURAN-SAM Yönetiminde Yeniden Yapılanma
 Tarih: 20.10.2012 > Yollayan: TURAN-SAM

TURAN-SAM Yönetimi, 4 Kasımda yapılacak olan Büyük Kurultay sonrası tekrar yapılandırılacaktır.Eski Yönetim Kurulu, bir sonraki Yönetim Kurulu Toplantısına kadar Fesh edilmiştir.Duyurulur.

Kaynak: TURAN-SAM

TURAN-SAM Kurucusu Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan MİKAİL, yeni kurulan Uluslararası İlişkiler bölüm başkanlığına vekaleten görevlendirildi.
 Tarih: 03.10.2012 > Yollayan: KARS KAFKAS ÜNİVERSİTESİKars Kafkas Üniversitesi Rektörü ve aynı zamanda İİBF Dekanı görevini yürüten Sayın Prof. Dr. Sami ÖZCAN dün 2 Ekim, 2012 tarihi itibariyle, Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan MİKAİLi, Fakülte bünyesinde yeni kurulan Uluslararası İlişkiler Bölümü Başkanlığına Vekaleten görevlendirme ile atamıştır.Etiketler: TURAN-SAM, KARS KAFKAS ÜNİVERSİTESİ

Kaynak: KARS KAFKAS ÜNİVERSİTESİ

Ramil SƏFƏROĞLU SƏRBƏST QALDI - Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan MİKAİL
 Tarih: 02.09.2012 > Yollayan: Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan MİKAİL

FLAŞ, FLAŞ, FLAŞ... Macarıstanda erməni dığasının başını kəsən qəhrəman Azərbaycan övladı azadlıqda... ermeni dığalarının qorxulu röyası olan Ramil SEFEROĞLU dünən, Azərbaycan Respublikasına gətirilmiş və Prezidentin fərmanıyla əfv edilmişdir. Qəhrəman Azərbaycanlıya eyni zamanda General rütbəsi verilmişdir. Qorxaq erməni indi yaman təşvişə düşüb :-))

Qorx, qorxaq erməni, qorx. hələ bu harasıdı, yaxında Rəvan xanlığına qədər girəcək Azərbaycan əsgəri, onda görüm qorxub hara qaçacasız!..

Kaynak: TURAN-SAM

30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!
 Tarih: 29.08.2012 > Yollayan: Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan MİKAİL

BAYRAKLARI BAYRAK YAPAN ÜSTÜNDEKİ KANDIR,TOPRAK, EĞER URUNDA ÖLEN VARSA VATAN-DIR...http://turansam.org/makale.php?id=507530 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!

Kaynak: TURAN-SAM

Tebrizde olan zelzeleye göre Bütün Azerbaycan xalqına keçmiş olsun.
 Tarih: 11.08.2012 > Yollayan: Yrd. Doç. Dr. Elnur Hasan MİKAİLTebrizde olan zelzeleye göre Bütün Azerbaycan xalqına keçmiş olsun.İran Azerbaycanının Tebriz şeherinde bugün axşam saatlarında meydana gelen 6,2 şiddetindeki zelzeleye göre büyün Azerbaycan ve ümumilikde bütün TÜRK dünyasına keçmiş olsun. İnşaALLAH itki ve telefat az olar. ALLAHu teala bu müqeddes Ramazan ayında xalqımızı imtahana çekib sınayır. Sebrli ve metanetli olun eziz xalqım. Yrd. Doç. Dr. ELnur Hasan MİKAİL xeberin davamı üçün: http://www.turansam.org/makale.php?id=5025

Kaynak: TURAN-SAM


Aktif Ziyaretçi 18
Dün Tekil 680
Bugün Tekil 551
Toplam Tekil 3296733
IP 3.238.249.17


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

27 Şaban 1442
Nisan 2021
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Yüksel Türk; senin için Yüksekliğin Hududu Yoktur. (Mustafa Kemal ATATÜRK)


Ekle Çıkar


Önceki ve sonraki sayfaları görmek için aşağıdan seçin...
 1  2   3   4   5   6   7   8   9   10   11   12 

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2020 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 8.106 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu