Aynı telden çalıyor mu diyelim? Zeynure İsa - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Ara?t?rmalar Merkezi - http://www.turansam.org

Aynı telden çalıyor mu diyelim? Zeynure İsa
Tarih: 24.11.2009 > Kaç kez okundu? 4229

Paylaş


Aynı telden çalıyor mu diyelim?

Ahenk mi diyelim?

Doğu Türkistan 26 Haziran gece saat 2’de başlanan katliam, vahşi soykırım şiddetinde hız kesilmedi, hâlâ devam ediyor.

Bugün Ürümçi’de 21 Uygur masum insan kurşuna dizilecek. Telefon, internet halâ kapalı. Doğu Türkistan’ın (Uyguristan’ın) dış dünya ile ilişkisini kesen Çin zalimlerinin 30 milyon Uygur’dan birisini bile hayatta koyma niyeti yok.

Çin zalimleri kendilerini dünyaya “sütten çıkma ak kaşık” göstermek için Hanzu halkını, Uygur halkına karşı kışkırttı. “Halk halkı öldürüyor, biz onları yetiştiriyoruz” numarasını oynuyor.

5 Temmuz’da katliamdan hemen sonra bazı devlet büyükleri olayı BM’de ortaya koyuyor. Ama Çin; “Bu benim iç işim, kimse karışamaz” yanıtını veriyor.

Olayla ilgili medyacılar, Uygur davasının Askarcan gibi bazı yetkililerinden soruyor. Maalesef cevap Çini doğrular nitelikte: “Biz otonomiye, demokrasi istiyoruz, bağımsızlık istemiyoruz.”

Böylesine cevap verecek “yetkililerimiz” varken, dünya neden bu soykırıma seyirci kalıyor?” diye kızmamıza gerek var mı?

Bu “yetkilileri” (Askarcanları) Çin ile aynı telden çalıyor mu diyelim? Yoksa “Ne güzel ahenk oluyor” mu diyelim.

Doğu Türkistan’da dünyanın gelmiş geçmiş soykırımının en vahşisi, en sinsisi yaşanıyor. Uygur Türkleri tarihten siliniyor. Dört bir tarafı denizden uzak, oralara medya gidemez, gitse de o insanlar hür konuşamaz… onlar çok ezilmişti, çok zorluklara katlanmıştı. Çinlilere bu yetmedi, zengin toprakların tadını almış Çin, o insanların yaşam haklarını sona erdirmeye kararlı.

Dış dünyadaki “Askarcan”lar Çin ile ahenk…

Rezaletin bu kadarı olur mu ya! Zulüm kazanında kavrulmakta olan, o çaresiz, o masum, o biçare, gözünden kanlı yaşlar akmakta olan, can çekişmekte olan o insanların vebali kime?!?? Derya gibi akan kanların…hesabına ne demeli?

Dış dünyadaki milyonlarca Uygur Türkü hepiniz “Askarcan” değilsiniz elbette.

Doğu Türkistan meselesinin “Çin’in iç işi” olmadığını kanıtlayın, deliller ortada. 5 parmağın gibi gözüne gözüküyor duruyor. Tarih dersen tarih, bugün dersen bugün…

1949’da 40 bin kişilik ordusu, Ayyıldızlı mavi bayrağı, devlet gibi devlet marşı… Ahmetcan Kasımı gibi dahisi önderi olan... Doğu Türkistan devleti idik.

Mao ile Stalin anlaşarak, 3 senelik anlaşma ile Çinliler geldi, geliş o geliş!

Komünizm bittiğine göre 2 komünist cellatın anlaşması da bitmesi lazım…

Doğu Türkistan bağımsızdır, bağımsız kalacak!

Soykırımcı Çin cezalandırılmalı!Zeynure İsa

Adres:

Çelebidere Yokuşu Sok.

Selçuk Apt. No: 6 Yeniköy - İstanbul

Tel (Ev) : (0212) 223 65 82

Gsm : 0536 579 45 85Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 6
Dün Tekil 689
Bugün Tekil 118
Toplam Tekil 4133541
IP 44.221.73.157


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

17 Zi'l-Hicce 1445
Haziran 2024
P
S
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Asil yetimler anadan babadan de il, ilim ve ahlaktan yoksun olanlard r. (HZ. AL )


Ekle kar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2023 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.692 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu