Başbuğ Alpaslan Türkeş Gönlümüzde - Sadun Köprülü - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Ara?t?rmalar Merkezi - http://www.turansam.org

Başbuğ Alpaslan Türkeş Gönlümüzde - Sadun Köprülü
Tarih: 03.04.2009 > Kaç kez okundu? 4467

Paylaş


Büyük Türk milletinin tarihinde güneş gibi, ışığını, ısısını her bir yana saçan çok önemli parlak yıldız hiç sönmeyen aydın dünyada tanınan şahsiyetler, liderler, bulunmaktadır. Yüce ulu tarihimizde Türk aydınlarımız, şahsiyetlerimiz, büyük milletimizin uğrunda geleceğine yön, değer vermekle çok önemli işler yapmışlar, çalışmalarıyla tarihimize geçerek altın damgasını vurmuşlardır ve kendilerini Türk milletine adamışlardır.

Büyük liderlerimizin Başlatmış oldukları milli mücadele, hayatlarının sonuna kadar siyaset içinde varlıklarını sürdürmekle, Türkçü milletsever kuşakları genç Boz kurtları yabancı ellerden, yayımcı akım kötü düşüncelerden, yıkıcı ilkel etkisinden kurtarmakla, doğru, dürüst, çalışkan, Türklük Ülkücülükle coşan bu kuşaklarımız, milli ilkeyle sistemli Türk milliyetçiliğini, Turancılığını öğretmekle, büyük Liderlerimizin bütün sağlam Türk olanlara çalışma milli hakları vardır, bu uğurda büyük katkıları olmuştur.

Bizler bu milli Türkçülük yolunu atılgan, çalışkan aydın öğrencilerimize, gençlerimize göstermek üzerimize düşen kutsal görevi birlikte ödemeliyiz, milli mücadele dava yolunda haklarını yorgunluklarını asla ödemeyeceğiz. Şuurumuz, gönül borcumuz için liderlerimizin, büyüklerimizin yollarında yürüyerek hiç bir zaman dönmeden, ayrılmadan erek prensiplerimize doğru kendimizi adamalıyız.

Kerkük Irak Türklerinin de, Milliyetçilik, Türkçülük, Türkiye’yi anavatan bir kurtarıcı sanarak uzun yıllardan bu yana tarih yapraklarına atılganlık, kahramanlıkla girerek, büyük devletler kurmuşlardır. Ve dinamik bir yapıya sahip olmakla sürekli gelişme, kalkınma uygarlaşma ilerlemekle kendi konumlandırmakla temel şuura yeni dinamiklere yorumlamayı bilmekle, çok önemli adımlar atılmıştır.Her zaman Türk sevdalısı olmuşlardır.

Büyük Türk milleti hizmeti için Anavatan, Türkiye’miz için kalkması, devletler içinde önder olması için, milletimizin birliği kalkınmasını mutluluğuna her alanda ilerlemesine ne gerekiyorsa onu yapmakla, Bu uğurda hiç bir özveri can, kan vermeden kaçınmamıştı bizde bu kutsal milli Türkçülük ödevimizden, görevimizden kaçınmamalıyız, üzerimize düşen bu milli görevlerimizi annemizin sütü gibi temiz olarak başarmalıyız

Milletimiz düşünce şuuruna ve kültürüne önem vermekle, belli başlı öngörülerde haklı olarak, Türk milletinin özelliklerini toplumsal, kültürünü, efendilik, şeref, töresini yansıtarak değer sunmuştu.

Kerkük Irak Türklerinin siyasi erek ilkesini toplumun tümüne anlatmakla, konuşmakla, her bir kesimde ayrımcılığı Mezhep, İklimciliği kaldırmakla, buda bizde olmadığı için diktatör Saddam bunu ortaya atmaya uzun yıllar çalışmıştır.

Bizlerse şehirli, köylüsü de olarak, doğru anne babalı Türklerle kucaklaşmakla, hoşgörü birlikte yaşamak beraberlikle milli Türkçülük ilkesini yaymakla, birlik dirilik el gönül duygu birleşmesi için çalışmakla, bu yolda her bir türlü özveriliğe katlanmaktayız.

Türk milletimizin ciddi çalışma yorulmasıyla, saygınlık kazanmakla, siyasette güven duymakla, mücadelesinde sürekli kararlı olarak, yoluna ilkeye, bayrak, vatana, toprağa, sevgisini kavramakla, gönlü Türkçülük, Turancılık, Ülke, Bayrak, Toprak, sevgisiyle kafası hizmet etmekle, duygu milli aşkla dolan baba yiğit gençlerimizin birbirlerine yaklaşma birliğiyle iç milli duygu sevgileriyle bu vatan onların, ümitleriyle üzerinde yükselmekle kalkacak.

En önemlisi Türk milleti büyük Türkiye’yi kurmakla milliyetçilik, Türkçülüğe doğru yürümekle, bilgi gelişme iletmeyle teknoloji gelişmesiyle, ekonomisini birliğimizle yardımlaşmayla düzelmesi, iyileşmesi için, dönüşüne hazırlanması çalışmaların hızla tamamlanması gerekmektedir.

Çalışmayı çabuk kavramakla geçmişle geleceğin arasında, bağlık kopmadan, sosyal hayatımızı derinden etkileyen değişim, dönüşüm doğru anlamlarla milletimizin her bir yararına görevlenerek hazırlanmalıyız.

Birbirimize yaklaşım, birliğimiz tüm Türk dünyasında hoşgörü saygıyla karşılaşır.

Bizler çabalar sarf etmekle doğru birliğimiz yolundan ayrılmadan zorla çetin engelleri aşmakla, gelişen ululaşan Türkçülük şuuru geleceğe uzanarak yolculuğunu başarmakla Atatürk, Oğuz han, Enver Paşa, Nihal Atsız, Ziya Gök Alp, Alparslan Türkeş, uzanarak, her türlü engelleri aşarak yoluna Dokuz ışı, Ülkücüler, Boz kurtlarla devam edecek, bunun güçlü kaynağı MHP tecrübeli birikimi biricik millet, vatan toprak sever Türkçülerdir.

Bu yolu tutmayan, Türklüğe gönlü atmayan, millet sevgisini tatmayanlar bu büyük millete hiç bir zaman yaramazlar, milletimizin şeref gurur, birlik duyacağı için milliyetçi doğru Türkçü, Demokratik hukuk devleti olarak, Türkçü politikacıların görevi birlik, beraberliğimize bütünleşmemize diriliğimize etki zarar gelmeyen milliyetçi, Türkçü Türkiye’mizin sona tek var olması parlaması, İlerlemesi düşmanlara hizmet edenleri vatanı bölen ajanslardan katillerden kurtarmakla, Türklük, Türk dünyası için kucak açan bir yurt etmekle ve Türklükle coşarak, yalnız Türklere kalacaktır, Türkiye Cumhuriyeti Türklerindir Türklere de kalacaktır. Türk yurduda olarak tanınacaktır.

Büyük lider merhum Alparslan Türkeş’in ölümünden sonra gönüller Türkeş, Türkeş diye atarak bu milli davayı gençlerimiz İzlemektedirler.

Türkeş paşa, Atatürk ölmedi onları yolunu tutan kahraman, yiğit Türk milleti bulunmaktadır.

Bizce en önemlisi tün dünya milletleri kahraman büyük Türk milletini iyice tanıması, ve iyice bilmesidir. Türk milleti 16 devlet İmparatorlar uygarlık kuran tarihli milliyetçi bir millet olarak, kutsal Türk tarihini dünya okumalı gerçeği kavramalı.

Bu yurtlar, bu topraklar Türklerin yurdu olarak, hep Türklerinde kalacaktır. Ne mutlu bizlere başımız gökyüzüne kaldırmakla bugünde bağımsızlığına, özgürlüğüne kavuşan Türk Cumhuriyetlerimiz var. oluşu bizlere güç vermekle, bir gün gelecek ki yakında İNŞALLAH ULUTANRININ yardımıyla Türkler birleşecekler büyük Turan devletlerini kuracaklar.

Bizim Türkiye devletimiz düşmanların arzu ümit ettiği gibi hiç bir zaman etnik mezhep ayrımcılığı olmayacak. Milliyetçi Türkçü insanlarımız da Türk milletinin çıkarını her şeyden, canından bile önde görmekle, Savunucusu olarak, temiz yoluna devam ederek çalışacaktır.

Yüce tarihimizde bu kutsal dava Türkçülük uğruna vermiş olduğumuz Türk şehitler, yolumuzu onların kanlarıyla aydınlatarak, düşmanlarımızı da iyice tanımakla bilmeliyiz.

Tarihte insanlığa Türklüğe yapmış oldukları zulüm işkenceler gelecekte bu haklar gitmeden alınarak kuşaklarımız Türkçülük bayrağını elleriyle Turan ülkesinde şehit büyük Liderlerimizin kanlarıyla dalgalandıracaklar.

Türk milletinin taşıdığı bayrak kutsal Türk milliyetçilik davası uğrunda ölmek, Türk düşmanı hainlerin kurşunlarıyla canını, kanını veren toprağa düşerek şehitlerimiz kılıç kıran Boz kurtlar şehit kardeşlerimizin ruhları her an bizimle beraberdir, onlar canlarıyla hak yolunda vatan Türkçülük, Turancılık uğrunda şehit oldular, onlar şehitlerimizdiler, şehitlerimiz büyük milletimizin özgür mutlu bağımsız tüm milli haklar elde etmeleri için varlığı beraberliğini kurmak için mücadeleyi sürdürmekle şehit olmuşlardır, artık hiç bir zaman Türkçülük, Türkeş sevisini gönlümüzden içi duygularımızdan atmayarak, Başbuğ Türkeş’in yolunda davasıyla bırakmış ilkesiyle Türkçülük milli davamızı ölene tek başaracağız, dünya Türkleri olarak bu yolda kanımızı, canımızı vererek yürüyeceğiz Alparslan Başbuğ Türkeş’in ölümünün yıl döneminde bizler büyük Türk milleti olarak bu milli Türkçülük davamıza yolunda birleşerek Atsız ile Türkeş ile yaşamalıyız çünkü Türkeş Paşa ölmedi o bizim İlkersizde, bilinç düşüncemizde gönlümüzde yaşamaktadır.

ALPARSALAN TÜRKEŞ

BAŞBUĞ İÇİN HOYRATLARIM.

------------

Türk, Eşi

Belli, sağlam, Türk, eşi

Bütün, Türkler, alkışlar

Alparslan, Türkeş’i

------------

Türk, Eşine

Yakındı, Türk, eşine

Bütün, dünya, can diyor

Boz kurtlar, Türk eşine

-----------

Türk, eşti

Öz, dostuna, Türk, eşti

Bütün dünya Türk’ünün

Başbuğu, tek, Türkeş’ti

---------

Türk, eşten, biz

Sevinir, Türk, işten, biz

Öyle bir dertli günde

Ayrıldık, Türkeş ten, biz

--------

Türk, eş, bize

Baş, tacı, Türk, eş, bize

Kerkük, Türk’ü zulümde

Gel yetiş, Türkeş, bize

--------

Türk, iş, bizden

Güveni, Türk, eş, bizden

Dünya, Türk’ü, kan ağlar

Gideni Türkeş, bizden

---------

Eğer, mene

Sen, baksan, eğer, mene

Bütün, Türkler, birleşse

Dünya, baş, eğer, mene

Şiir: Sadun KÖPRÜLÜ

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 7
Dün Tekil 669
Bugün Tekil 492
Toplam Tekil 4159275
IP 35.172.230.21


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

11 Muharrem 1446
Temmuz 2024
P
S
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Saraylarda s remem da larda s rd m , Bin cihana de i mem u ks z T rkl m .
(H seyin Nihal ATSIZ)


Ekle kar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2023 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.001 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu