Polis teşkilatı ve 3600 ek gösterge… - Necdet SİVASLI - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Ara?t?rmalar Merkezi - http://www.turansam.org

Polis teşkilatı ve 3600 ek gösterge… - Necdet SİVASLI
Tarih: 09.04.2019 > Kaç kez okundu? 899

Paylaş


Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sözünü verdiği, bazı çalışanları kapsayacak olan 3600 ek gösterge konusunda polis teşkilatı beklenti içinde. Daha önce seçimler öncesi verileceği açıklanan, ancak seçim sonrasına kalan ek göstergenin aynı zamanda sadece çalışan ve üniversite mezunu polisleri değil, emektar polisleri de kapsaması gerektiğine dikkat çekiliyor.

Önce görüşümüzü yansıtalım:

82 milyonu koruyan, kollayan ve güven içinde yaşamasını sağlayan polislerimize 3600 ek göstergenin verilmesi konusunda bir sıkıntının olmaması gerekiyor. Bu verilecek tutar onların hakkıdır. Polislerin nasıl bir ortam içinde görev yaptıklarını hepimiz yakından biliyoruz.

Polis bizim can ve mal güvenliğimizin teminatıdır. Güvenliğimizin anıtıdır. Zorda kaldığımızda, sıkıntıya düştüğümüzde sığınmaya çalıştığımız güvenli bir limandır. Adeta ailemizin birer bireyleridir.

Biz, polisi ve teşkilatı böyle değerlendiriyoruz.

Geçenlerde Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da konu hakkında açıklamada bulundu. Kalın” Hemşire, öğretmen, din görevlileri ve polislere 3600 ek gösterge ile ilgili çalışmalar sürüyor. Tek bir paket halinde geçirilmesi planlanıyor. Gündemden çıkarma veya unutturmaya yönelik herhangi bir şey söz konusu değil” demişti.

Polis teşkilatını rahatlatmamız gerekiyor. Verilmesi düşünülen hakların diğer kesimleri de rahatlatabileceği görüşümüzü peşinen yansıtalım.

Ülkemizin çeşitli bölgelerinde fedakârca görev yapan, canları pahasına bizleri koruyan ve kollayan polis teşkilatına aslına ne verilse yeridir ve onların temel hakkıdır. Bundan geri adımın atılmaması da gerekiyor.

Şimdi sorun şu:

Üniversite mezunu bazı memurları ve polislerimizi kapsayacağı söylenen ek göstergenin emektar polisleri da kapsaması isteniliyor. Haklı bir istek olarak değerlendiriyoruz. “Türkiye Polis Emeklileri” adına seçimler öncesi yapılan açıklamalarda da meydanlarda açılan pankartlarda şu konular gündem getirilmişti:

- Tüm emekli polislere tahsil farkı gözetmeksizin 3600 ek gösterge istiyoruz.

- Türk polisi devletin polisidir.

- Emekli polisler, emniyet hizmetleri tazminatı ve aile yardımı almalıdır.

- Zam değil, 3600 ek gösterge verilsin.

- Emekli polisler de insanca yaşamak istiyor.

- Polis hakları sürekli ertelenmesin.

- Bundan sonraki günler de boş vaatlerle geçirilmesin.

- Üniversite mezunu memurlara ek gösterge var da polislere neden yok?

Özetleyelim:

Konu gündeme getirilmiş ve beklenti başlamıştır. Verilen bir söz vardır. Bu sözler hep seçimler öncesi gündeme getirildiği için, seçimler sonrası unutulmamalıdır. Özellikle polis teşkilatının nasıl zor koşullar altında görev yaptığını dikkate aldığımızda bu hakların daha fazla geciktirilmeden teşkilatı kapsayacak şekilde verilmesinin önü açılmalıdır.

Polislerimiz sadece bizlerin malını ve canını değil, vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğünün de teminatıdır.

Yukarıda emektar polislerimizin de bu konudaki isteklerine değinmiştik. Bu haklı istek bakınız nasıl dile getiriliyor:

“Yıllarımızı vermiş olduğumuz mesleğimizde canı pahasına, göğsünü Siper hane vatan sevdasına adamış olan biz emekli emniyet mensupları olarak, Emekli olduğumuzda kesilen özlük ve sosyal haklarımızın kesilmesi ile maaşlarımızda önemli ölçüde mağduriyet yaşamaktayız. Bunun için çeşitli platformlarda dile getirmeye çalıştığımız mücadele sonunda ilk ve ikinci "100 günlük icraat planında" 3600 ek gösterge beklerken dünkü Milli Eğitim Bakanlığının bütçesinden geçirildiği bildirildi. Biz polislerin gece gündüz demeden 7/24 çalışmasına rağmen, bizlere 3600 ek gösterge verilmemesinin bizleri derinden yaraladığı ve yaralayacağı hususunu başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN olmak üzere, İçişleri Bakanımız Süleyman SOYLU ve hükümet yetkilileri ve muhalefet Partilerinin TBMM' de oturumda ellerini Polis Teşkilatı emeklilerinin 3600 ek gösterge için lehte ellerini kaldırmalarını ve yıllar göğsümüzde taşıdığımız EMNİYET GENEL MÜDÜRLÜĞÜ mensuplarının taşıdığı yıldız simgesi arma ve Türk bayrağı ile özdeşmiş olan ve sadık kalarak mesleğine bir halel getirmeden polis emeklilerinin bu mağduriyetinin bir an önce giderilmesini arz ediyoruz.”

Bu yazı kaleme alındığında Polis Teşkilatı, kuruluşunun 174.ncüsünü kutluyordu. Biz de içtenlikle bu anlamlı günü ve polislerimizi kutluyoruz.

necdetbuluz@gmail.com

www.facebook.com/necdet.buluz

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 6
Dün Tekil 642
Bugün Tekil 359
Toplam Tekil 4102308
IP 3.239.11.178


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

13 Zi'l-ka'de 1445
May s 2024
P
S
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Vatan ne T rkiyedir T rklere ne T rkistan,
Vatan b y k ve m ebbet bir lkedir: TURAN
(Ziya G KALP)


Ekle kar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2023 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.215 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu