Cumhurbaşkanı Erdoğan: 9 genci idam eden Sisi’nin davetine giden AB üyeleri demokrasiden bahsedemez - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Ara?t?rmalar Merkezi - http://www.turansam.org

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 9 genci idam eden Sisi’nin davetine giden AB üyeleri demokrasiden bahsedemez
Tarih: 27.02.2019 > Kaç kez okundu? 634

Paylaş


AA - Ankara - 26 Şub 2019 07:24

Kategori: Genel

Cumhurbaşkanı Erdoğan: 9 genci idam eden Sisi’nin davetine giden AB üyeleri demokrasiden bahsedemez

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Geçen hafta 9 genci idam eden Sisi'nin davetine katılan Avrupa Birliği üyesi ülkelerde demokrasiden bahsedebilir misiniz?" dedi.

GİRESUN (AA) - Türkiye Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisince Giresun Valilik Meydanı'nda düzenlenen mitingde vatandaşlara hitap etti.Konuşmasına, Giresunluları selamlayarak başlayan Erdoğan, "Bu can bedende durdukça bizdeki Türkiye sevdası, Türkiye aşkı hiç bitmez. Allah muhabbetimizi, dayanışmamızı daim eylesin. Şu meydanı dolduran, muhteşem katılım bugün bambaşka. Emniyetten aldığım rakam 26 bin, bugün 26 bin Giresunlu kardeşimle burada bütünleştik. Rabbim inşallah 31 Mart akşamı da sandıkları nasıl patlattığınızı bizlere göstersin, bu vesileyle Giresun'a olan şükran borcumu da ödemek istiyorum." ifadelerini kullandı.Erdoğan, önlerinde 31 Mart imtihanı olduğunu anımsatarak, "Şimdi önümüzde dönmemiz gereken son bir viraj var. Ülkemizin 2023 hedefleri yolunda, aşmamız gereken son bir engel var. Hep beraber güç birliği yapıp bu süreci de başarıyla atlamamız gerekiyor. Ülkemiz için, istikbalimiz için, daha güzel, daha güçlü, daha istikrarlı Türkiye için sizlerin desteğini bekliyoruz. 31 Mart'ta, Giresun'dan çok daha kararlı bir şekilde iradesine, partisine, kadrosuna sahip çıkmasını bekliyoruz." diye konuştu."En büyük kalkınma hamlesini yaşattık"

Erdoğan, konuşmasına şöyle sürdürdü:"AK Parti'yi siz kurdunuz, tabelasını siz astınız, bugünlere siz taşıdınız. 17 senedir büyük ve güçlü Türkiye yolunda bizi, bu kardeşinizi hiç yalnız bırakmadınız. Bizler de sizlerin desteğiyle Giresun'u zirvelere taşıdık, Türkiye'yi başarıdan başarıya koşturduk. Bizden önce hayal dahi edilemeyen pek çok projeyi, pek çok yatırımı gerçeğe dönüştürdük. Laf değil, iş yaptık. Muhalefetin çapsızlığı, vizyonsuzluğu, beceriksizliğine bakıp da hiçbir zaman rehavete kapılmadık, iş yaptık iş. 'Eşek ölür kalır semeri, insan ölür kalır eseri.' dedik, iş ürettik.Muhalefetin engellemeleri karşısında yılmadık, yıkılmadık, size ve ülkemize hizmet aşkımızdan bir an olsun taviz vermedik. Başkalarıyla değil, daima kendimizle yarışarak bugünlere geldik. Bizden önce 79 senede yapılanlardan kat be kat fazlasını sadece 17 yılda hayata geçirdik. Yasakları kaldırdık, Türkiye'yi demokraside, milli irade hakimiyetinde bir üst lige çıkarttık. Ekonomide ülkemize tarihin en büyük kalkınma hamlesini yaşattık."İktidara geldiklerinde Türkiye'nin ihracatının 36 milyar dolar olduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şimdi 170 milyar dolara gidiyoruz. Bugün kendine sığınan kardeşlerini, CHP'nin Boraltan Köprüsü'nde yaptığı gibi zalimlere teslim eden bir Türkiye yok. Milyonlarca mazlum ve mağdura kucak açan, onlara sahip çıkan bir ülke var. Bugün artık vatandaşının dünyanın 70 ülkesine vizesiz seyahat edebildiği, pasaportu itibarlı bir Türkiye var." ifadelerini kullandı.'Dünyanın hiçbir ülkesinde kendi hükümetini şikayet eden bir muhalefet partisi yoktur'

Devletin başarısından tüm kesimlerin iftihar etmesi, tüm partilerin bu başarılardan gurur duyması, daha fazlası için iktidarı zorlaması gerektiğine işaret eden Erdoğan, dünyanın bir çok ülkesinde muhalefet partilerinin bunu yaptığını söyledi.Muhalefet partilerinin hükümetin doğru işlerinde, ülkenin ve milletin menfaatine olan projelerde hükümetlerine destek olması gerektiğine dikkati çeken Erdoğan, "Devletin bekasını ilgilendiren meselelerde hükümetin yanında saf tutarlar. İçeride ne söylerse söylesinler, bilhassa yurt dışına gittiklerinde konuşurken daha milli, daha hassas, daha itinalı bir dil kullanırlar. Kimlerle yan yana geldiklerine, kimlerle fotoğraf verdiklerin çok dikkat ederler. Çok açık ve net söylüyorum, dünyanın hiçbir ülkesinde kendi hükümetini sağa sola şikayet eden bir muhalefet partisi yoktur, teröristlere şikayet eden bir muhalefet partisi yoktur." dedi."Hizmet ve yatırım karşıtlığını muhaliflikle eşdeğer görüyorlar"

Dünyanın hiçbir gelişmiş demokrasisinde derdini millete anlatmak yerine yabancılardan medet uman bir muhalefet partisinin bulunamayacağını belirten Erdoğan, şöyle devam etti:"Yurt dışında her uzatılan mikrofona kendi ülkesini kötüleyen bir muhalefet lideri bulamazsınız. Fakat bizde işler maalesef böyle yürümüyor. Bizdeki kimi siyasi partiler hükümetin yaptığı işe, attığı her adıma karşı çıkmayı muhalefet yapmak zannediyor. Hizmet ve yatırım karşıtlığını muhaliflikle eşdeğer görüyorlar. Ülkenin bekasını, insanımızın geleceğini ilgilendiren konularda bırakın hükümete destek olmayı, daha yıkıcı daha uzlaşmaz davranıyorlar. Öyle ki hükümete muhalefet etmekle millete ihanet etmek arasındaki o çok önemli çizgiyi dahi aşabiliyorlar. Son 17 yılda biz bunun örneğini defalarca gördük, yaşadık, tecrübe ettik."Cumhuriyet mitingleri sırasında "Ordu göreve" denildiğini ve bu şekilde pankartlar asıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü:"Kimdi bu? CHP. 2007 cumhurbaşkanlığı seçiminde milleti tehdit eden, Meclis'i tehdit eden vesayetçilerin ağzıyla konuşan bir CHP gördük. Türkiye'nin iktidar partisinin kapatılması için mahkemeleri göreve çağıran, 'Ankara'da yargıçlar var' diyen bir muhalefet partisine şahit olduk. Gezi olaylarında polisimize kurşun sıkan, caddeleri yakıp yıkan, esnafın malına, mülküne saldıran çapulcuları baştacı eden bir CHP gördük. 17-25 Aralık darbe girişiminde 3 ay boyunca miting meydanlarında Fetöcü alçakların sözcülüğünü yapan bir muhalefet partisi gördük. Çukur eylemleri sırasında bölge insanına kan kusturan şehir eşkıyalarına 'cici çocuklar, arkadaşlar' diyerek canlı kalkanlık yapan bir CHP gördük.Millet istiklaline canı pahasına sahip çıkarken, genel başkanı 15 Temmuz gecesi hainlerle anlaşıp tankların arasından kaçan, milletin mücadelesini Bakırköy Belediyesinde televizyon ekranında kahve yudumlayarak seyreden bir CHP gördük. 15 Temmuz destanına 'kontrollü darbe' iftirasıyla leke sürmeye çalışan bir muhalefet gördük. Zeytin Dalı Harekatı'nda milletvekilleri, CHP'nin, 'savaşa hayır' tivitleri atan bir muhalefete şahit olduk. Her röportajında ülkesini eleştiren, yabancılara ülkesini kötüleyen, Almanya'daki PKK destekçisi vekillerle poz vermeyi maharet zanneden bir Bay Kemal gördük. Yatırımlardan rahatsız olan, yasaklardan medet uman, terör örgütlerine umut bağlayan bir muhalefet partisi gördük.""CHP günden güne daha çok savruluyor"

Millet, memleket hayrına ne iş varsa hepsini engellemeye çalışan muhalefet anlayışına son 17 yılda defalarca şahitlik ettiklerinin altını çizen Erdoğan, "Atalar 'can çıkar ama huy çıkmaz' diyor. Bütün dostane ikazlarımıza rağmen maalesef CHP'deki bu muhalefet anlayışı bir türlü değişmiyor. Yöneticiler değişse de CHP'nin antidemokratik, darbe sever karakteri hep yerinde kalıyor. Bırakın kendine çekidüzen vermeyi CHP günden güne daha çok savruluyor, muvazeneyi çok daha kaybediyor." dedi.Vatandaşlara alana kurulan dev ekranlarda HDP'li yöneticilerin açıklamalarını izleten Erdoğan, şunları kaydetti:"Türkiye'de Kürdistan diye bir bölge var mı? Buyurun, ne diyor? 'Kürdistan'da biz kazanacağız'. Sen lütfen Türkiye'yi terk et, git, güneyde, Irak'ta Kürdistan Bölgesi var, oraya git. Ama Türkiye'de benim böyle bir bölgem yok. Bizim Güneydoğu Anadolu'muz var, bizim Doğu Anadolu bölgemiz var, bizim Karadeniz'imiz var, bizim Akdeniz'imiz var, bizim Orta Anadolu'muz var, bizim Ege'miz var ama bizim Kürdistan diye bir bölgemiz yok. Şimdi bunlar kimlerle beraber? Bunlar CHP ile beraber. Kimlerle beraber? Adı sözde İYİ Parti olanlarla beraber. Diyorlar ki 'Bizim onlarla alakamız yok'. Nasıl yok? Beraber liste çıkarıyorsunuz. İşte, ne diyor? 'Batı'da AK Parti'ye, MHP'ye kaybettireceğiz', onlar kazanacaklarmış. 31 Mart akşamı hepsi bir olsun, toplansınlar. İnşallah benim aziz milletim bunları paketlemek suretiyle sandığa gömecek. Ben buna inanıyorum.""Cumhur İttifakı'nı pazara kadar değil mezara kadar taşıyacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhur İttifakı'nı pazara kadar değil mezara kadar taşıyacaklarını söyledi.Meydandakilerden vatan ve millet düşmanlarına sandıkta gereken cevabı vermelerini isteyen Erdoğan, şöyle konuştu:"CHP'nin tavrı en çok da Türkiye'nin politikalarından rahatsız olan çevreleri, kimi komşu ülkeleri sevindiriyor. Çok enteresan dün Mısır'da bir toplantı vardı. Avrupa Birliği (AB) ile darbeci Sisi'nin davetlisi olan Arap Ligi mensupları bir araya geldi. AB, idama karşıdır. İdam, AB ülkelerinde yasaktır. AB üyesi ülkelerde idam yasak olduğu halde başa geldikten bu yana 42 insanı idam eden, geçen hafta da 9 genci idam eden Sisi'nin davetine katılan bu AB üyesi ülkelerinde demokrasiden bahsedebilir misiniz? Bunlarda hak ve özgürlüklerden bahsedebilir misiniz, bunlarda insan haklarından bahsedebilir misiniz? Bunları anlamak mümkün değil. AB samimi değil, bize karşı samimiyetsizlikleri neyse, işte dünkü olay da aynen bunun bir ifadesidir. Ne yaparlarsa yapsınlar, yaptıklarıyla tarih boyunca bunlar anılacaklar.""Bunun adı basiretsizlik, ferasetsizlik değil de nedir"

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır'ın Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de yürüttüğü doğalgaz arama faaliyetleriyle ilgili TBMM'ye soru önergesi verdiğini anımsatan Erdoğan, Başarır'ın önergesinde "Türkiye'nin 2 milyar doları Akdeniz'in derin sularına gömeceği" iddiasında bulunduğuna dikkati çekti.CHP'li milletvekilinin "Bir kova bile petrol çıkmadı." diyerek bölgede gerçekleştirilen aramalarla ilgili hazımsızlığını dile getirdiğini ifade eden Erdoğan, şunları kaydetti:"CHP'linin önergesi, Türkiye'nin petrol arama faaliyetlerinden rahatsız olan Yunan medyasına arayıp da bulamadığı fırsatı verdi. Burada dillendirilen tezler üzerinden Yunan gazeteleri, hemen Türkiye'nin Akdeniz'de yürüttüğü çalışmaları karalamaya, kötülemeye başladılar. Bunun adı gaflet değilse nedir? Kendi vatanına, kendi milletine ihanettir. Bunun adı basiretsizlik, ferasetsizlik değil de nedir? Sırf muhalefet yapmak adına ülkemizi böyle bir duruma düşürmeye, Türkiye'nin rakiplerine bu tür kozlar vermeye kimin hakkı var.""Bay Kemal yalanı bırak yalanı, iftirayı bırak iftirayı"

Erdoğan, söz konusu milletvekilinin aslında yeni bir şey yapmadığını, genel başkanının izinden gittiğini ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:"Çünkü bugüne kadar diplomaside en büyük gaflara, en büyük skandallara CHP Genel Başkanı imza attı. Siyasette en hoyrat iftira ve yalan kampanyalarına yine CHP mevcut genel başkanı öncülük etti. Bir kasetle genel başkanlık koltuğuna oturduğu günden beri aslı astarı olmayan evrakla, eline tutuşturulan kağıt parçalarıyla sürekli sağa sola çamur attı. En büyüğünü de bana ve aileme attı. Peki ben ne kazandım? Şimdilik 2,5 milyon kazanmış durumdayız. Yargıtay onayını bekliyoruz. Kendisi de ödeyemiyormuş onun için kendi milletvekilleri arasında komisyon oluşturup, oradan para topluyorlar. Rabb'im bir insanı rezil ederse, nasıl eder görüyorsunuz? Ne hallere düştün be. Çözümü ne? Bay Kemal yalanı bırak yalanı, iftirayı bırak iftirayı. Dürüst ol dürüst. Yalanla bir yere gidilmez."CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Meclis kürsüsünde belge salladığını ama mahkemede hiçbir evrakın arkasında duramadığını dile getiren Erdoğan, şunları söyledi:"Kameralar önünde poz verdiği klasörlerden hiçbirinin içini dolduramadılar. Ama bir kez olsun yüzü kızarmadı, bir kez olsun utanmadı, sıkılmadı, mahcubiyet duymadı. Son 10 yıldır bir kez olsun milletin karşısına çıkıp da hatalarından, sebep olduğu skandallardan dolayı özür dilemedi. Aleyhine verilen onca mahkeme kararına rağmen iftira atmaktan bir an olsun vazgeçmedi. Daha da kötüsü her seferinde seviyeyi düşürdü, yalanın dozunu arttırdı. Şimdi ben de diyorum ki parayı tahsil ettiğim zaman bunu da Mehmetçik Vakfına hibe edeceğim. Çünkü onların böyle yerlere nasibi yok. Ama onlardan aldığımızı oraya vereceğiz.""9 seçim kaybetti hala sandalyede oturuyor"

Daha önceleri kendilerini hedef alan Kılıçdaroğlu'nun artık doğrudan vatandaşları hedef almaya başladığını belirten Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:"Önceki hafta grup konuşmasında çıkıyor, 'İşte Türkiye fotoğrafı' diyerek kameralara bir fotoğraf gösteriyor. Önüne arkasına bakmadan, hiçbir araştırma yapmadan bu fotoğrafa kendince bir de senaryo yazıyor. Daha sonra bazı basın kuruluşları bu fotoğrafların peşine düştü. Bu fotoğrafın yalan olduğunu, Meclis kürsüsünde söylediklerinin de hakikatle bağdaşmadığını ortaya çıkardı. Hatta fotoğraftaki hanım kardeşimiz ne yaptığını, niçin yaptığını yani meselenin gerçek yüzünü kamuoyuna anlattı. Peki bunun üzerine CHP Genel Başkanı ne yaptı? Hiç oralı olmadı. O hanım kardeşimiz, 'Benim halim vaktim yerinde, benim böyle bir şeye ihtiyacım yok. Ben buralardan topladıklarımı kimsesiz hayvanlara götürüyorum' dedi. Bu adamı alıp nereye koyacaksın? Bu adam şurada 15-16 sene içerisinde 9 seçim kaybetti hala sandalyede oturuyor. Sanki fotoğrafı gösteren, o senaryoyu yazan kendisi değilmiş gibi yine üste çıkmaya, yine sağa sola çamur atmaya devam etti."Erdoğan, Türkiye gibi güçlü bir ülkenin bu muhalefeti hak etmediğini vurgulayarak, "21. yüzyıl Türkiyesine böyle beceriksiz, darbe sever, terör örgütlerinin elinde piyon olmuş böyle bir muhalefet partisi hiç yakışmıyor. İnşallah 31 Mart, burada da yeni bir başlangıç olacaktır. 31 Mart, Türkiye'de muhalefette bir değişimin müjdecisi olacaktır. Nereye gelirse gelsin, inanın bir koyun verin kaybeder gelir." dedi."Bunların dersini, siz sandıkta vereceksiniz"

Konuşması sırasında, dev ekrana CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun SSK Genel Müdürü olduğu dönemde katıldığı bir televizyon programına ilişkin görüntülerin yansıtılması üzerine Erdoğan, "Görüyorsunuz değil mi? Bu beceriksizlik kimin? Senin, senin. Bak biz ne dedik? 'Sağlık, eğitim öncelik' dedik. Şimdi neler yaptık ona bakalım. Şehir hastanelerine de girelim." dedi.Şehir hastanelerinin görüntülerinin yer aldığı sinevizyon görüntülerinin ardından vatandaşlara, "31 Mart akşamı Giresun ve ilçelerini istiyorum." şeklinde seslenen Erdoğan, "Hastaneye bak, hijyense burada evelallah. Bütün hijyenik çalışmalar yapılıyor. Kir, pas böyle bir şey yok. Hastaneye bakın. Sizlerle beraber bunları yaptık. Beğendiniz mi, güzel mi?" diye sordu.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresunlulara "Bunların dersini, siz sandıkta vereceksiniz. Biz de son 17 yıldır olduğu gibi sizler için hizmet üretmeye devam edeceğiz. Aynen buralarda olduğu gibi. Muhalefetin bizi kendi seviyesine, kendi kısır gündemine çekmesine fırsat vermeyeceğiz." diye seslendi.Son 17 yılda Giresun'a toplam 15 milyar lira yatırım yaptıklarını ve eğitimde bin 776 adet yeni derslik inşa ettiklerini, 30 bin öğrencinin eğitim gördüğü Giresun Üniversitesini de kendilerinin yaptığını anlatan Erdoğan, 6 bin 520 kapasiteli yüksek öğrenim yurdunu da hizmete aldıklarını ifade etti.Gelecek birkaç yıl içerisinde Şebinkarahisar, Görele ve Tirebolu'da toplamda bin 100 kapasiteli yüksek öğrenim yurt binalarını da hizmete alacaklarını belirten Erdoğan, 20 bin kapasiteli stadın yapımının da sürdüğünü, yıl içinde tamamlanacağını bildirdi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, mevcut stadın yerine de bir millet bahçesi yapmak için çalışmalara başladıklarını, ihale sürecinin devam ettiğini kaydetti. Tirebolu, Görele ve Bulancak'a gençlik merkezi Eynesil ve Espiye'ye spor salonları yaptıklarını hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Giresun Gençlik Merkezi ve spor salonu ile Espiye Gençlik Merkezinin yapımının, Keşap Gençlik Merkezinin de ihale sürecinin devam ettiğini söyledi.İhtiyaç sahibi vatandaşlar, şehit yakınları, yaşlılar ve engellilere 1,2 milyar lira tutarında destek verdiklerini belirten Erdoğan, Giresun'a 14'ü hastane olmak üzere, toplam 45 sağlık tesisini kazandırdıklarını anlattı.Erdoğan, 350 yataklı Giresun Kale Devlet Hastanesi ve Eynesil İlçe Hastanesinin yapımının devam ettiğini, 7 sağlık tesisinin ise plan, proje ve ihale aşamasında olduğunu aktardı.Giresun'da TOKİ vasıtasıyla 2 bin 452 konut projesini hayata geçirdiklerini ve imar barışı ile de 122 bin 700 Giresunlunun sıkıntısını çözdüklerini söyleyen Erdoğan, 20 ata yadigarı eseri restore ederek ihya ettiklerini, Şebinkarahisar'da bulunan Taşhan'ın restorasyonunun ise sürdüğünü kaydetti."28 kilometre bölünmüş yolu, 117 kilometreye çıkardık"

Giresun'da 28 kilometre olan bölünmüş yol uzunluğunu 117 kilometreye çıkardıklarını belirten Erdoğan, Giresun-Dereli-Şebinkarahisar yolundaki ve Giresun-Espiye ayrımı-Dereli arasındaki tünellerden bazılarının tamamlanarak hizmete açıldığını ifade etti.Erdoğan, "Dereli Tüneli'ni de tamamladık fakat kamulaştırma problemlerinden dolayı henüz trafiğe açılamadı. Duroğlu Tüneli'nde ve projenin diğer taraflarında çalışmalarımız sürüyor." diye konuştu.Giresun ayrımı-Dereli, Şebinkarahisar-Suşehri ayrımı yolundaki Eğribel, Pınarlar ve muhtelif tüneller ile bağlantı yollarının da yine bu yıl tamamlanacağını ifade eden Erdoğan, "Eğribel Tüneli'nin tamamlanmasıyla güzergah, 6,5 kilometre kısalacak. Mevcut yola göre de 25 dakika zaman kazanılacak." dedi.Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kovanlık-Aydındere yolunu, Yağlıdere-Alucra yolunu, Suşehri-Koyulhisar ayrımı Şebinkarahisar yolundaki çalışmaları, Görele ayrımı Çanakçı yolunu, Alucra şehir girişindeki çalışmaları ve Eynesil-Ören yolunu da yine bu yıl içinde bitireceklerini kaydetti.Giresun Çal Dağ ve Güce yolunu ise seneye bitireceklerinin müjdesini veren Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü:"Yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli Türkiye'nin ve Avrupa'nın ilk denize dolgu yapılarak inşa edilen Ordu-Giresun Havalimanı'nı şehrimize kazandırdık. Havalimanımızın geçen yıl yolcu kapasitesi 1 milyon 86 bini geçti. Giresun'a 8 baraj ve bir gölet inşa ettik. 9 baraj ve 3 gölet daha inşa ediyoruz. 5 bin dekar arazinin sulama şebekeleri tamamlanarak, sulamaya geçildi. 39 bin dekar arazinin de sulama şebekesinin yapımı devam ediyor. Giresunlu vatandaşlarımızın taşkınlara maruz kalmaması için 67 adet taşkın koruma tesisi inşa ettik.12 adet taşkın koruma tesisinin ise yapımları devam ediyor. Giresun'da bulunan 6 tabiat parkında yaptığımız altyapı ve çevre düzenleme faaliyetleri ile halkımızı tabiatla buluşturuyoruz. Giresun'da ruhsatlı alanlarda fındık üretimi yapan üreticilerimizi destekliyoruz. Bakınız şu anda fındık fiyatları nereye geldi? 18'i buldu mu? Buldu. Neredeydi? 10-11-12 buralardaydı. Biz kalktık TMO olarak buna 14 dedik. 14'ten sonra rakam yükselmeye başladı. Biz sizin yanınızdayız. Sizi sömürmek isteyen fırsatçılara hiçbir zaman fırsat vermedik, vermeyeceğiz.""Son 17 yılda 2 katrilyon tarımsal destek verdik"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 17 yılda Giresunlu çiftçilere yaklaşık 2 milyar lira tutarında tarımsal destek verdiklerini ve Giresun'da bir organize sanayi bölgesi ve bir tasarım merkezi kurduklarını vurguladı. Giresunlu girişimcilere toplamda 2,6 milyar lira yatırım teşviki verdiklerini anlatan Erdoğan, "Desteklerimizle 9 bin kişiye ilave istihdam sağladık. Giresun'da 25 bin iş yerimize toplam 490 milyon tutarında SGK prim teşviki sağladık." diye konuştu.Erdoğan, Giresun-Bulancak-Espiye ve Keşap'a doğal gazın geldiğini şimdi sıranın diğer ilçelerde olduğunu ifade etti."Kim 31 Mart'ı sadece mahalli seçim olarak görüyorsa büyük bir yanlışın içindedir"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kim 31 Mart'ı sadece bir mahalli idareler seçimi olarak görüyorsa çok büyük bir yanlışın içerisindedir. Kim 31 Mart'ı belediye başkanlarının, meclis üyelerinin ve muhtarların seçildiği bir gün olarak görüyorsa hata yapar." dedi.Erdoğan, şunları söyledi:"31 Mart, bütün bunların yanında Türkiye'deki yatırım, hizmet düşmanı muhalefet anlayışıyla da hesaplaşma günüdür. 31 Mart, iktidarda olduğu gibi muhalefetle de yeni bir zihniyetle yeni bir anlayışıyla kavuşturma günüdür. 31 Mart, inşallah yeni Türkiye'nin zafer günüdür. 31 Mart 2023 hedeflerimizin önündeki son kavşaktır. Hanım kardeşlerim, 31 Mart'a kadar sizden çok çalışmanızı istiyorum. Gençler buna var mıyız? Sandıklara ve iradenize sahip çıkmanızı istiyorum. Bilhassa 2002 öncesini bilmeyen gençlerimize ulaşmanızı istiyorum. Yağ kuyruklarını, benzin kuyruklarını anlatmanızı istiyorum. Türkiye'nin yaşadığı büyük değişimi onlara anlatmanız çok önemli."Muhabir: Zafer Fatih Beyaz, Enes Kaplan, Özcan Yıldırım, Buket Güven

Muhabir: Ekip

Yayınlayan: Mehmet Akgün

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 24
Dün Tekil 1657
Bugün Tekil 313
Toplam Tekil 3881150
IP 34.239.148.127


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

10 Rebi 'l-Evvel 1445
Eyl l 2023
P
S
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


T rk milletindenim diyen insanlar her eyden nce ve mutlaka T rk e konu mal d r.
(Mustafa Kemal ATAT RK)


Ekle kar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2023 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.311 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu