Turizmciler “vizyon” diyor…” - Necdet SİVASLI - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Ara?t?rmalar Merkezi - http://www.turansam.org

Turizmciler “vizyon” diyor…” - Necdet SİVASLI
Tarih: 30.03.2019 > Kaç kez okundu? 790

Paylaş


Profesyonel Otel Yöneticileri Derneği-BOYD Yönetim Kurulu, 31 Mart’ta yapılacak Mahalli İdareler Seçimleri çerçevesinde Bodrumun “Beş + Beş” bir On yıl daha kaybetmesinin çok ciddi sonuçlar doğuracağı gerçeğinden hareketle “BOYD PARTİLERE DEĞİL VİZYONA OY VERECEK” Sloganı ile bir dizi toplantılar düzenledi.

Boyd Başkanı Serdar Karcılıoğlu, bir dizi toplantılar sonrasında yaptığı açıklamada “BOYD Partilere değil, vizyona oy verecek” dedi. Bodrum turizminin hak ettiği noktaya gelmesi için çalışanların da yanında yer alacaklarının altını çizdi.

Bodrum turizmine katkıları ve çalışmaları ile dikkat çeken BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu, Başkan adayları ile yapılan toplantıları değerlendirdi. Bugüne kadar özellikle kaliteli otel personeli konusunda önemli çalışmalar yapan ve kaliteli otel yöneticiliğinde adımlar atan BOYD, yeni program ve etkinliklere de hazırlanıyor.

Bodrum’a seçilecek belediye başkan adaylarının Turizm ile ilgili “PROJELERİNİ” dinlemek ve katılımcı turizm profesyonellerinin başkan adaylarından beklenti ve sorularını yönelttikleri toplantılarda Başkan Adaylarının, Bodrumu yönetmek adına ortaya nasıl bir “VIZYON” koyacakları ve de görevleri süresince Turizm Profesyonelleri ile nasıl bir işbirliği yapacakları hakkındaki düşüncelerini öğrenmek ve kayda geçirmek amacıyla düzenlenen toplantıları kayıt altın alındı.

Birincisi, 2 Mart cumartesi günü Salmakis Otel’de Ak Parti Bodrum Adayı Tahir Ateş’ ile, İkinci Toplantı, 9 Mart CHP Belediye Başkan Adayı Sayın Ahmet ARAS, ile yapılması planlanmış idi, ancak, önceden onay alınmasına rağmen CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu’nun Bodruma gelişi nedeniyle bu toplantı gerçekleşemedi ve bizler sayın Aras’ın Bodrum Turizmi için hedef ve vaatlerini dinleyip kayıt altına alamadık...

Üçüncü toplantı, 14 Mart 2019, Salmakis Otelde İYİ PARTİ Belediye Başkan adayı Sayın Mehmet TOSUN’ la, Dördüncüsü ise 27 Mart 2019 da, yine Bardakçı Koyu, Salmakis Otelde DP Belediye Başkan adayı Sayın Halil İbrahim Kaynar’ı konuk ederek sonuçlandırıldı.

BOYD Profesyonel Otel Yöneticileri Derneğinin, Belediye Başkan Adaylarının Bodrum turizmi ile ilgili Projelerini zaman kısıtlaması olmaksızın Bodrumda ilk kez uygulanan bir format çerçevesinde, moderatör başkanlığında oluşturulan sekretarya tarafından ses ve video görüntü ile kayıt altına aldırdığı Projelerini önceden ilan ettiği gibi virgülüne bile dokunmadan ayrı ayrı aşağıda Tüm Turizm Paydaşlarının bilgi ve dikkatlerine sunuyor.

BOYD Başkanı Serdar Karcılıoğlu, Başkan adyları ile yapılan toplantılarda bir çağrıda bulundu ve “Lütfen bugün ve bundan sonrasında futbol turizmi demeyin. Bodrum’un jeolojik durumu yeterli değil. Diğer spor dalları olabilir. Örneğin Squash Turizmi, Dart Turizmi, Bunun üzerine çalışın” önerisinde bulundu.

Karşılıklı görüşmelerde sorular ve yanıtlar şöyle oldu:

➢ SORU: Çarşı içerisindeki Old Town ile ilgili bir projeniz var mı?

➢ CEVAP: Barlar sokağındaki tüm yapılar eski şekliyle olmalı. Turiste kendi yöresel ürünlerimizi sunmalıyız. Kültürümüzü tanıtalım. Ürünlerin sunulacağı standlar hazırlanacak.

➢ SORU: Turizm Çalışanlarımızın konaklamaları ile ilgili bir imar planı düşünüyor musunuz?

➢ CEVAP: Bu konuda Toki den yardım almayı düşünüyorum ancak Toki’nin gelmesi ve

gelmemesi. Bu konuda 2 grup var. Talep bazında bunu aşacağız. Sizlerle de görüşeceğiz, gerekirse uygulayacağız, gerekirse revize edeceğiz, gerekirse çöpe atacağız.

➢ SORU: Muğla Büyükşehir’le iki farklı belediye olursanız nasıl yapacaksınız ve ekibinizi liyakat esasına göre mi kuracaksınız?

➢ CEVAP: Gerekli başvurular yapılacak, resmi yazışma süreci beklenecek, olmazsa üst kanala geçeceğiz ve bunu halledeceğiz Biz bunu yaparız dediğimiz her şeyi yaparız ve bunu yapacak tek kişiyiz. Sonuç olarak Bizim belediyeciliğimiz “Katılımcı Belediyecilik” olacak.

necdetbuluz@gmail.com

www.facebook.com/necdet.buluz

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 17
Dün Tekil 1243
Bugün Tekil 592
Toplam Tekil 4100014
IP 3.235.20.185


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

10 Zi'l-ka'de 1445
May s 2024
P
S
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Saraylarda s remem da larda s rd m , Bin cihana de i mem u ks z T rkl m .
(H seyin Nihal ATSIZ)


Ekle kar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2023 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.192 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu