TÜRKİYE’NİN GÜRCÜ SORUNU! - Av. Özcan PEHLİVANOĞLU - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

TÜRKİYE’NİN GÜRCÜ SORUNU! - Av. Özcan PEHLİVANOĞLU
Tarih: 28.10.2013 > Kaç kez okundu? 1892

Paylaş


Türkiye’de belli mihraklar insanımıza bir yönlendirme yaparak, algı oluşturmaya çalışıyor. Örneğin “Kürt Meselesi” tanımlaması ile terörü göz ardı ederek yapay bir sorun yaratmak gibi...

Bugün Türkiye’de 1984’ten beri yaşananlara bakacak olursak bir “terör meselesi” vardır. Türk Milletine ve Türk Devletine karşı bu terörü yapmaya Cemil Bayık ve Öcalan gibi baldırı çıplakların gücü ve kudreti yetmez. PKK’lılar bile bilir ki; eğer ABD, İngiltere, Almanya, Fransa, Rusya, İsrail ve Yunanistan başta olmak üzere bir çok ülke arkalarında olmasaydı, bu güne kadar bir adım bile atamazlardı.

Onun için Türkiye’deki sorun; kendisini “Kürt” olarak adlandıran ve hepsi benim gibi “Türk Milleti”nin birer ferdi olan kardeşlerimizden değil bu dış güçler ve onun taşeronluğunu üstlenmiş olan PKK’dan kaynaklanmaktadır.

Bu konu ile ilgili diğer bir hususta, Türkiye’deki küçük gruplar halinde yaşayan bazı etnik ırkçıların, Türk Milleti ve Türk Devleti ile ilgili olan hesaplarını, kendilerini gizleyerek PKK ve Kürt kardeşlerimiz üzerinden görmeye kalkmış olmalarıdır.

Dün kendini Kürt olarak nitelendiren kardeşlerimiz üzerinde oynanan oyun, bugün başkalarının üzerinde de oynanmakta ve dış güçlerin desteği ile iktidarını sürdüren AKP tarafından da buna çanak tutulmaktadır.

Türkiye’de kendilerini Türk Milletine mensup görmeyen ve millet ile devlet hakkında bir hesapları olanlar, suret-i haktan gözükerek bir takım üstü kapalı işlerin peşindedirler...

Ülkemize tarih boyunca yönelen göçler, kendilerini Türk Milletinin mensubu görenlerce yapılmıştır. Öyleyse şimdi bu göçmenlere; ötekileştirme ve yabancılaştırma politikalarına düşmek ne demek oluyor? diye soruyorum.

Bunlardan biri de Türkiye’de kendisini “Gürcü” olarak tanımlayan ve aslında tamamına yakını “Acara Türkleri” ne mensup olan kardeşlerimiz üzerinde yürütülen çalışmadır. Bilinmelidir ki; Gürcüce bilmek ve konuşmak demek, “Gürcü” olmak demek değildir.

Gürcücülük eksenli çalışmalar yıllardır sol, merkez sağ ve siyasal İslamcılık akımlarının temsil edildiği siyasi partilerde belirgin bir şekilde yürütülmektedir. En yoğun çalışmaların yapıldığı siyasi yapı ise dün Erbakan’ın bugünde Recep Tayyip Erdoğan’nın başında bulunduğu siyasi partilerdir.

Bundan güç alan Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Saakaşvili’de, Sözcü Gazetesi’nin 19 Ekim 2013 tarihli haberine göre, Artvin’in Borçka İlçesine gelerek, Türk Vatandaşlık kanununa uygun bir şekilde mi? diye sorulacak bir çerçevede, T.C vatandaşı olan 9 kişiye vatandaşlık belgesi vermiştir. Yine aynı Saakaşvili, Bursa’nın İnegöl İlçesinde gezdiği köylerde, diplomatik teamüllerin çok dışında ilginç konuşmalar yapmıştır. Bu ilçemizdeki bürokrat atamalarına Gürcistan’dan müdahale edildiği, ilçede konuşulmaktadır. Keza aynı şeyler, Ordu ilimizdeki faaliyetler içinde geçerlidir. Bu yolu denemeye çalışan başka devletlerde vardır. Zamanı geldikçe onlara da değineceğim.

Tabii; ben bu arada Gürcistan’a ve Saakaşvili’ye, Ahıska Türklerine; gayrimenkullerin ve vatandaşlık haklarının iadesi ne durumda? diye sormak istiyorum... Öyle ya! Vatandaşlıklar dağıtılırken onlarda unutulmasın!

Ayrıca Saakaşvili’ye bu serbestiyi kim, kimler ve hangi amaçla tanımaktadır? Bilmemiz gereken bir önemli konuda budur. Ben bunları isimlendirebilirim. Ancak şimdilik bu konuyu “Büyük Türk Milleti”nin de bilmesi için aleniyete kavuşturmak istedim. Yoksa bilmesi gereken herkes, herşeyi biliyor. Onun için, kimse topu PKK, hain Öcalan ve Kürt dediğimiz kardeşlerimize atarak işin içinden sıyrılamaz. Bu nedenle ortaya çıkın ve yiğitçe mücadele edin. Ya da ekmeğini yediğiniz, suyunu içtiğiniz, havasını teneffüs ettiğiniz bu vatana ve sizinle her şeyini paylaşan Türk Milletine gereken bağlılığı ve saygıyı gösterin...Özcan PEHLİVANOĞLU

ozcanpehlivanoglu@yahoo.com

https://twitter.com/O_PEHLIVANOGLU

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 27
Dün Tekil 1151
Bugün Tekil 502
Toplam Tekil 2600593
IP 34.236.38.146


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:21 Zi'l-Hicce 1440
Ağustos 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Türkçüler Günü olan 3 Mayıs (1944) büsbütün ayrı bir düşüncenin sonucudur. İç düşman olan, kılık değiştirerek milletin içine giren ve hükümetin gafletinden yararlanan komünizme karşı Türkçü gençlerin bir uyarma yürüyüşüdür.
(Alpaslan TÜRKEŞ)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.192 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu