“KKTC’ndeki seçimler yeni dönemin müjdecisidir…” - Necdet SİVASLI - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

“KKTC’ndeki seçimler yeni dönemin müjdecisidir…” - Necdet SİVASLI
Tarih: 06.08.2013 > Kaç kez okundu? 1872

Paylaş


K.K.T.C.'de geçtiğimiz günlerde yapılan seçimler yeni bir döneme işaret ediyor..... Seçimler ile başlayacak olan yeni sürecin Kuzey Kıbrıs halkı için hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum.

"KKTC'de yapılan erken genel seçimler neticesinde yeni ve genç yüzlerin meclise girmesi, Kuzey Kıbrıs'ın geleceği için önemli bir fırsattır. Uluslararası konjönktürün de ortaya koyduğu şartlar ile bu önemli fırsatın bir araya gelmesinin, yarım yüzyıla yakın bir süredir fiili olarak dünya ile tam olarak entegre olamayan Kuzey Kıbrıs toplumu için hayati imkanlar yaratacağı kanaatindeyim. Yeni meclisin yönlendirmesiyle kurulacak yeni hükümet, hem toplumun siyasete duyduğu güveni yeniden kazanma hem de Kıbrıs Türk toplumunu uluslararası alanda hak ettiği seviyede temsil etme görevini yerine getirecektir. Daha önceki siyasi tecrübelerden yola çıkarak Türkiye ile de daha sağlıklı ilişkiler kurulacağına ilişkin inancım tamdır."

AVRASYA EKONOMİK İLİŞKİLER DERNEĞİBAŞKANI HİKMET EREN, KKTC’NDE GENÇ YÜZLERİNSEÇİMLERDEKİ BAŞARISINI”BÜYÜK ŞANS” OLARAK DEĞERLENDİRDİ.HİKMET EREN” KKTC’NDE ORTAYA ÇIKAN SEÇİM SONUÇLARIYENİ BİR DÖNEME İŞARET EDİYOR” DİYORAvrasya Ekonomik İlişkiler Derneği Başkanı Hikmet EDren, yavru vatan KKTC’nde yapılan son seçimleri değerlendirdi. EkoAvrasya’nın KKTC ile sıkı işbirliği içinde bulunduğunu söyleyen Eren “KKTC’nde geçtiğimiz günlerde yapılan seçimler yeni bir döneme işaret ediyor. Seçimler ile başlayacak olan yeni sürecin Kuzey Kıbrıs halkı için hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi. Özellikle seçimlerde yeni ve genç yüzlerin başarılı olmasını da büyük bir şans olarak niteleyen EkoAvrasya Başkanı Eren “İnanıyorum ki, bu gençlerin Meclise girmeis ile KKTC’nde yeni bir dönem de başlamış olacaktır. Aynı zamanda KKTC ile Türkiye’nin ilişkilerinde de önemli gelişmelerin başlayacağı bir dönemin yavr vatan için çok önemli olduğu görüşündeyim.&rdqu o; dedi.KKTC’ndeki seçimler sonrasında görüşlerin aöıklayan Avrasya Ekonomik İlişkiler Derneği Başkanı Hikmet Eren, daha sonra şunları söyledi:“KKTC’de yapılan erken genel seçimler neticesinde yeni ve genç yüzlerin meclise girmesi, Kuzey Kıbrıs’ın geleceği için önemli bir fırsattır. Uluslararası konjönktürün de ortaya koyduğu şartlar ile bu önemli fırsatın bir araya gelmesinin, yarım yüzyıla yakın bir süredir fiili olarak dünya ile tam olarak entegre olamayan Kuzey Kıbrıs toplumu için hayati imkanlar yaratacağı kanaatindeyim. Yeni meclisin yönlendirmesiyle kurulacak yeni hükümet, hem toplumun siyasete duyduğu güveni yeniden kazanma hem de Kıbrıs Türk toplumunu uluslararası alanda hak ettiği seviyede temsil etme görevini yerine getirecektir. Daha önceki siyasi tecrübelerden yola çıkarak Türkiye ile de daha sağlıklı ilişkiler kurulacağına ilişkin inancım tamdır.”

Yorumlar


Aktif Ziyaretçi 23
Dün Tekil 684
Bugün Tekil 208
Toplam Tekil 2017409
IP 54.234.65.78


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

2 Cemaziye'l-Evvel 1439
Ocak 2018
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Türk hakanları ve Türkmen Padişahları devlet işlerinde hatunun fikirlerini üstün tutar.
(NİZAM ÜL-MÜLK)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Misyon - Vizyon - Faaliyetler - Tüzük - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2017 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.692 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu