MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz’dan şok iddia - Seyfettin YILMAZ - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz’dan şok iddia - Seyfettin YILMAZ
Tarih: 02.11.2011 > Kaç kez okundu? 2522

Paylaş


AKP Genel Merkezi Orman Genel Müdürlüğü’ne ait arsayı gasp etmiştir…İktidar partisi genel merkezinin kullandığı ve duvarlarla çevirip genel merkezin malıymış izlenimi verilen alanın Orman Genel Müdürlüğü’nün tapulu arazisi olduğunu, Orman Genel Müdürlüğü’nün bu talana göz yumarak suç işlediğine deyinen MHP Adana Milletvekili Seyfettin Yılmaz, Hatırlayacaksınız 12 Haziran seçim gecesi, Sayın Başbakan, yine bir balkon konuşması ile partililere hitap etti. Bütün televizyon kanalları canlı yayınla bu konuşmayı verdiler. Öncesinde yapılan haber ve duyurularda, AKP otoparkının boşaltılarak, 3 adet sinevizyon kurulduğu ve balkon konuşmasına hazırlandığı ifade ediliyordu. Balkon konuşmasını takip için gelen partililerin ise, etrafı duvarla çevrili AKP otoparkında bir kalabalık oluşturduklarını bütün Türkiye izledi. Her gün Genel Merkeze gelen çok sayıda AKP’linin arabasını park ettiği otoparkta.

İsminde Adalet olan bir partinin, yüksek duvarları arasında parti binasının bir parçası olarak kullanılan otoparkta.

Buraya kadar söylediklerim, hepinizin bildiği hususlar.

Bir çoğunuz bu otoparkı bizzat gördü. Bir kısmınız en azından o sözünü ettiğim balkon konuşması sırasında gördü.

Şimdi söyleyeceklerimi ise kimse bilmedi. Kimse söylemedi.

Adında Adalet olan bu partinin, genel merkezinin bir parçasıymış gibi, duvarlarla çevirip, otopark olarak kullandığı 3.600 m2alan Orman Genel Müdürlüğü’ne aittir.

Bu alanı, AKP kendi genel merkezinin otoparkı gibi kullanmadan önce, hemen yan tarafındaki Orman Genel Müdürlüğü’ne ait tesisin işletmecisi otopark olarak kullanmaya kalkmış, Orman Genel Müdürlüğü kendi kiracısı olan firmayı mahkemeye vererek, 2006/22 numaralı mahkeme kararı ile burayı boşalttırmıştır.

Ama ne gariptir ki, bu araziyi AKP kullanmaya başladıktan, kendi arsasıymış gibi etrafını duvarla çevirdikten sonra Orman Bakanlığı konuyu görmezlikten gelmiştir.

Orman Bakanlığı, haklı olarak kendi kiracısının bile bu araziyi otopark olarak kullanmasına izin vermezken, 13 Haziran 2007 tarihinde açılan AKP Genel Merkezinin 3.600 m2’lik alanı işgal etmesine kayıtsız kalmıştır.

AKP tarafından otopark olarak kullanılan arazinin yaklaşık değeri 30.000.000.- TL’dir.

13 Haziran 2007 tarihinde açılan AKP Genel Merkezi’ne otopark olarak kullandırılabilmek için, bu arazi ile ilgili açılıştan hemen önce Büyükşehir Belediyesi tarafından imar planı değişikliğine gidilmiştir.

Orman Bakanlığı bu işlemler olurken ne Büyükşehir Belediyesine itiraz etmiş, ne de mahkeme yoluna gitmiştir.

AKP 30.000.000.- TL’lik araziyi bir kuruş bile ödemeden, genel merkezinin sınırları içine katmış, etrafını duvarlarla çevirip otopark olarak kullanmaya başlamıştır.

Şimdi AKP’lilere soruyorum.

Adaletten anladığınız bu mudur?

Değeri çok yüksek olan Orman arazisini bir kuruş ödemeden kendi malınız haline getirmek hangi hukuk anlayışınızla bağdaşmaktadır.

Kendinize gelince, menfaatiniz olunca bütün devlet ve hukuk kuralları çiğnenebilir nitelikte midir?

Başbakan Van depreminin ardından bedeli ne olursa olsun çarpık yapıları, ruhsatsız binaları, gecekonduları yıkmaya başlayacaklarını ifade ediyordu.

Sayın Başbakana şimdi buradan soruyorum. Hukuksuz olarak işgal ettiğiniz, bir kuruş vermeden Genel Merkezinizin otoparkı olarak kullandığınız devlet arazisinin, orman arazisinin etrafındaki duvarları yıkarak başlamaya ne dersiniz?

Yine Sayın Orman Bakanı’na soruyorum.

Sözünü ettiğim arazinin hemen yan tarafındaki tesisinizi işleten kiracı burayı otopark olarak kullandığı için mahkemeye verip tahliye ettirdiğinizde mi haksızdınız, yoksa AKP Genel Merkezi otopark olarak kullanmaya başladığında görmezlikten geldiğinizde mi?

Sayın Bakan, Ankara Büyükşehir Belediyesi imar planlarında değişiklik yaparken ve sizin 1 aylık itiraz süreniz varken bu süreyi niye kullanmadığınızın, niye bir itiraz geliştirmediğinizin açıklaması ne olabilir?

Bakanlığınıza ait böylesine değerli bir arazi acaba bir vatandaş tarafından veya başka bir parti tarafından işgal edilse yine böyle duyarsız ve kayıtsız mı kalacaktınız?

AKP Genel Merkezi, Orman arazisini duvarlarla çevirip kendi malı gibi kullanabiliyorsa, bütün Türkiye’de Orman arazileri AKP’ye helal midir?

AKP Türkiye’nin onlarca partisinden biridir.

Benzerleri gibi ömrünü tamamlayacak ve iktidardan uzaklaşacaktır.

Türk devleti ise kurum ve kuralları ile ilelebet yaşayacaktır.

Kamunun yani bütün Türk milletinin malı olan Orman arazilerini, her ne sebeple olursa olsun peşkeş çekenler gerek hukuk nezdinde, gerek kamu vicdanında gün gelecek mahkum olacaklarıdır.Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 20
Dün Tekil 1179
Bugün Tekil 796
Toplam Tekil 2523626
IP 54.147.29.160


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:14 Sevval 1440
Haziran 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Başka dile uymaz ananın sesi, Her sözün ararsan vardır Türkçesi
(Ziya GÖKALP)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.096 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu