Azerbaycan’dan İsa Kayacan’a Açık Mektup - Faiq EHMEDOV - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

Azerbaycan’dan İsa Kayacan’a Açık Mektup - Faiq EHMEDOV
Tarih: 09.06.2011 > Kaç kez okundu? 3184

Paylaş
“Müsteqil Lider” Jurnalının Tdsisçisi ve Baş Redaktoru

*Çok hörmetli, Sayın İsa Kayacan! Sizin uzun yıllardan beri çok geniş ve detaylı faaliyetleriniz her bir Azerbaycanlı gibi, her bir Türk evladı gibi benim de böyük merakıma ve derin ihtiramıma sebep olmuştur.

Türk dünyasının umumi medeni- edebi dili ve geçmişinin araştırılmasına, Türk dilli halkların, Türk devletlerinin tarihinin tetkikine hasrolunmuş bu faaliyet aynı zamanda hem Türk soylu hakların birbirine daha da yakınlaşması, hem de dünya haklarına Türk medeniyetinin daha yakından tanıtılması bakımından misilsiz öneme sahiptir. Türk dünyasına mahsus hakların geçmiş tarihi, zengin medeni geçmişi vardır. Ve bu günkü muasır medeniyetimiz, ilim ve ince sanatımız da geçmişimizden kaynaklanır, manevi gıda alırlar. Lâkin kısmet böyle getirmiştir ki, tarihin karanlık dolambaçlarında halklarımız birbirinden ayrı tutulmuş uzaklaştırılmışlardır.

Yetmiş yıllık bir müddet zarfında kapalı SSCB topraklarında yaşamış Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan, Özbekistan, Türkmenistan Türkleri, Türkiye’den ve diğer dünya Türk topluluklarından, hatta ben diyorum ki birbirilerinden ve özleri öz köklerinden böyle tecrit olunmaya mahkümdular.

Ve bu bakımdan, hörmetli İsa Kayacan, sizin halklarımızın yeniden yakınlaşmasına, birbirilerine yeniden tanımalarına yöneltilmiş gayretleriniz böyük ehemmiyete, sonsuz değere maliktir.

Tabii ki, bir Azerbaycan vatandaşı olarak beni sizin ilmi araştırmalarınızla Türk Dünyası tarihine ve geçmişine ait olan tetkikatlarınız daha çok tesirlendirir.

Vatanımızı, tarihimizi, muassır medeniyetimizi gardaş Türkiye’de ve bütün Türk dünyasında yüksek fedakarlık ve samimi hassaslıkla takdim ve tebliğ edişiniz, doğma Azerbaycanımıza karşı beslediğiniz derin muhabbetten haber verir.

Hörmetli İsa Kayacan!

İnanç ve imanla geçmekte olduğunuz bu şerefli yolunuzda, size yeni-yeni uğurlar, parlak zaferler arzuluyorum.

Sizi temin ederim ki, siz Azerbaycanı sevdiğiniz gibi, Azerbaycan da sizi seviyor!

Allah sizi korusun! Derin hörmetle. (3-cü Hedef Gazetesi, Bakü, 28 Ocak 2011, Sayı: 50)

İSA KAYACAN’IN NOTU: Hörmetli, çok değerli Gazeteci- yazar, Sayın Faiq Ehmedov; şahsımla ilgili görüş ve iltifatlarınız için teşekkür ediyor; “Dünyanın neresinde Türk varsa, ellerimizi uzatmalı ve kucaklaşmalıyız” görüşümle, saygı ve sevgiyle selamlıyorum. (Ankara, 07 Haziran 2011)

Gönderen PROF. DR. İSA KAYACAN zaman: 05:40 0 yorum

WEB ::: isakayacan.blogspot.com

Yorumlar
Web-Site'miz AA-Anadolu Ajansı Abonesidir.Aktif Ziyaretçi 27
Dün Tekil 956
Bugün Tekil 653
Toplam Tekil 2238846
IP 54.80.58.121


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:12 Muharrem 1440
Eylül 2018
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Türkçüler Günü olan 3 Mayıs (1944) büsbütün ayrı bir düşüncenin sonucudur. İç düşman olan, kılık değiştirerek milletin içine giren ve hükümetin gafletinden yararlanan komünizme karşı Türkçü gençlerin bir uyarma yürüyüşüdür.
(Alpaslan TÜRKEŞ)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Tüzük - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2018 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 2.002 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu