Bildiri Çağrısı: Uluslararası Turgut Özal Sempozyumu - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

Bildiri Çağrısı: Uluslararası Turgut Özal Sempozyumu
Tarih: 29.09.2015 > Kaç kez okundu? 1473

Paylaş


Saygıdeğer Araştırmacı,

Turgut Özal Uygulama ve Araştırma Merkezi, “Yakın Tarihten İlham Almak: Turgut Özal ve Dönemi, Bugünkü Türkiye için Ne İfade Ediyor?” temasıyla 3 Mart 2016 tarihinde Turgut Özal Üniversitesi ev sahipliğinde uluslararası bilimsel bir sempozyum düzenlemektedir.

Türkiye siyaseti üzerine çalışmaları ile tanınan duayen araştırmacı Prof. William Hale, sempozyuma davetli konuşmacı olarak katılacaktır.

Sempozyuma dair detaylı bilgiye aşağıdaki bildiri çağrısı metninden ya d MailScanner has detected a possible fraud attempt from "e.e-bultenim.net" claiming to be http://www.turgutozal.edu.tr/ozalsempozyumu/adresinden ulaşabilirsiniz.

Sempozyum Siyaset Bilimi, Uluslararası İlişkiler, İktisat, İşletme, Hukuk ve Sosyoloji başta olmak üzere sempozyum konu başlıkları ile ilgili tüm alanlara ya da disiplinler arası çalışmalara açıktır. Sempozyumda sunulan bildiriler, bildiri kitabı olarak basılacaktır.

500 kelimeyi aşmayan Türkçe ya da İngilizce bildiri özetlerinizi 15 Ekim 2015 tarihine kadar torac@turgutozal.edu.tr adresine göndermenizi bekliyoruz.

Saygılarımızla,

Sempozyum Düzenleme KuruluBİLDİRİ ÇAĞRISI

Uluslararası Turgut Özal Sempozyumu

Turgut Özal Uygulama ve Araştırma Merkezi

Turgut Özal Üniversitesi, Ankara, TÜRKİYE

3 Mart 2016Turgut Özal Sempozyumu, Turgut Özal Üniversitesi Turgut Özal Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından organize edilmektedir. Turgut Özal Araştırma ve Uygulama Merkezi, kendini insanlığa, uluslararası barışa ve demokrasiye adamış olan Türkiye Cumhuriyeti 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın vizyonunu ve mirasını yaşatmak amacıyla kurulmuştur.Turgut Özal Sempozyumu, Turgut Özal’ın vizyonunu anlamaya katkıda bulunmayı, O’nu ve O’nun dönemine dair çalışmalar yapan araştırmacılara bir araya getirmeyi ve olası işbirliklerinin kurulmasını teşvik etmeyi, ve farklı disiplinlerde çalışmalar yürüten akademisyenlerin bilgi paylaşmalarını sağlamayı hedeflemektedir. Farklı disiplinlerden teorik ve ampirik çalışmalarınızı paylaşmaktan ve sizleri ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız. Editörlerimiz Turgut Özal’ın dünya görüşünü, politikalarını ve mirasını ele alan çalışmaları teşvik etmektedir. Hakem değerlendirme sürecinden sonra kabul edilen ve sunulan bütün bildiriler, Bildiriler Kitabında yayınlanacaktır. Sunulan bildiriler içeresinden seçilen çalışmalar hakem değerlendirme sürecinden sonra Journal of Business, Economics and Political Science (JOBEPS) dergisinde yayınlanacaktır. Yüksek lisans öğrencilerinin katkıları da özendirilmektedir. Yüksek lisans ve doktora öğrencileri, deneyimli ve alanında tanınmış akademisyenlerle sunum yapma fırsatı elde edeceklerdir.Bildiri Özeti Gönderimi

Sempozyum dili hem Türkçe hem İngilizcedir. Gönderilen bildiri özetleri bildiri başlığını, amacını, yöntemini ve anahtar kelimeleri içermelidir. Bildiri özetleri 500 kelimeden uzun olmamalıdır. Yazar(lar)ın görev yeri ve iletişim bilgilerini de içeren bildiri özetleritorac@turgutozal.edu.tr adresine gönderilmelidir.

Bütün bildiriler iki adet anonim hakem tarafından değerlendirilecektir. Editörlerin uluslararası kabul edilen kurallar çerçevesinde hazırlanmamış bildirileri değerlendirme sürecinin herhangi bir aşamasında ret etme hakkı saklıdır.

Düzenleme komitesi tarafından önerilen temalar aşağıda sıralanmıştır, ancak bunlarla sınırlı değildir:

• Türkiye’nin Siyasi Dönüşümünde Turgut Özal’ın Rolü

• Turgut Özal’ın Liderliği

• Ekonomik Liberalizm

• 24 Ocak Ekonomik Kararları

• Finansal Reformlar

• Demokratikleşme

• Kürt Sorunu • Başkanlık Sistemi ve Federalizm Tartışmaları

• Din ve Devlet

• Asker ve Siyaset

• Medya ve Siyaset

• Siyaset ve Hoşgörü

• Devlet ve İş Dünyası İlişkileri

• Eğitim Politikaları • Uluslararası ve Bölgesel Barış Girişimleri

• Avrupa Birliği ile İlişkiler

• Kamu Yönetimi Reformları

• Türki Cumhuriyetlerle İlişkiler

• Müslüman Ülkelerle İlişkilerÖnemli Tarihler

Bildiri Gönderimi 15 Ekim 2015 Çarşamba

Bildiri Kabul Bildirim Tarihi 28 Kasım 2015 Cuma

Sempozyum Kayıt 30 Ocak 2016 Cuma

Tam Metin Bildiri Gönderimi 25 Şubat 2016 PazartesiDüzenleme Komitesi

Yrd. Doç. Dr. Erkan Ertosun (Turgut Özal Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü)

Doç. Dr. Erkan Demirbaş

Yrd. Doç. Dr. İsa Afacan

Yrd. Doç. Dr. Şirin Atakan-Duman

Yrd. Doç. Dr. Umut Ünal

Yrd. Doç. Dr. Yüksel NizamoğluSempozyum Bilim Kurulu (alfabetik sırayla)

Prof. Dr. Gökhan Bacık

Prof. Dr. Muhammet Kösecik

Prof. Dr. Norman Stone

Prof. Dr. Orhan Güvenen

Prof. Dr. Rıdvan Karluk

Prof. Dr. Sacit Adalı

Prof. Dr. William HaleKongre Sekreteryası

Araş. Gör. Fatih Tahancı

ftahanci@gmail.com

0532 580 28 12

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 14
Dün Tekil 677
Bugün Tekil 173
Toplam Tekil 3039641
IP 3.236.96.157


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

17 Zi'l-ka'de 1441
Temmuz 2020
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Benim Hayatta yegane fahrim, servetim Türklükten başka bir şey değildir.
(Mustafa Kemal ATATÜRK)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2020 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 9.059 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu