Yerel ve Federal Temsilcilerle İlişkiler Güçleniyor - TADF - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

Yerel ve Federal Temsilcilerle İlişkiler Güçleniyor - TADF
Tarih: 07.12.2013 > Kaç kez okundu? 2088

Paylaş


Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu Başkanı Ali Çınar, ABD’deki Türk toplumunun yerel ve federal yönetimlerle ilişkisinin her geçen gün güçlendiğini söyledi.

Başkan Çınar, eskiden Kongre Üye ve Senatörleri ile görüşmek için uzun zaman bekletildiklerini, artık birçok Kongre Üyesinin ve Senatörün hemen geri döndüğünü hatta bazı konularda toplumun fikirlerini almak için TADF Temsilcilerini aradıklarını belirtti.

TADF Temsilcilerinin bu ay içinde 2 Kongre Üyesi, 2 Belediye Başkanı ,1 Senatör ve 1 Vali ile Görüşmesi var.TADF Başkanı Ali Çınar, TADF Denetleme Kurulu Başkanı İbrahim Kurtuluş ve bazı İcra Kurulu Üyeleri, 7 Aralıkta New York Eyalet Senatörlerinden Liz Krueger . 13 Aralıkta Brooklyn Belediye Başkanı Marty Markowitz, 15 Aralık Başkan Obamaya'da yakın olarak bilinen New York Kongre Üyelerinden Yvette Clark ve 19 Aralıkta New Jersey Kongre Üyelerinden Jr Donald Payne ile görüşecek. Ayrıca 15 Aralık Pazar günü,ASA Başkanı Tomris Azeri ve TADF Başkanı Ali Çınar 2016'da Başkan Adayı olması beklenen New Jersey Valisi Chris Christie ile görüşeceği açıklandı.Connecticut eyaletinde seçilen ilk Müslüman Belediye Başkanı Saud Anwar ile de Aralığın son haftası tanışma toplantısı yapılacağı açıklandı.KONGRE'DE TÜRK DOSTLUK GRUBU SAYISI ARTIYORTürk Amerikan Dernekleri Federasyonu’nun bu konuda toplum üyelerini bilinçlendirici çalışmaları olduğunu söyleyen Çınar, ABD Kongresi’nde ortak kuruluşların çabaları ile Türk Dostluk Grubu üyesinin 144’e çıktığını ve bu sayının Ermeni ve Yunan gruplardan fazla olduğunu dile getirdi.

Amerikan Kongresi’ndeki Türk Dostluk Grubu (Turkish Caucus) gibi, Amerikan Senatosu’nda da böyle bir girişimin TCA tarafında başlatıldığını söyleyen Çınar, TADF olarak da Connecticut Senatörlerinden Chris Murphy’nin "Senatör Türk Dostluk" grubuna girmesini sağladıklarını bildirdi.TÜRK DOSTU BELEDİYE BAŞKANLARI ÖNEMLiNew York Belediye Seçimlerinde bazı Belediye Başkan Adaylarıyla kendi ofislerine gelerek görüştüklerini belirten Çınar, New Jersey’de yoğun Türk nüfusunu bilen yerel ve federal temsilcilerin geçmiş yıllara oranla arttığının altını çizdi.

New York Belediye Başkanı seçilen Bilaso’nun Türk toplumuna yakın bir isim olduğunu dile getiren Çınar, Müslümanlara Ramazan ve Kurban Bayramlarında resmi tatil sözü verdiğini söyledi.

Çınar, Türk lobisinin güçlendiğini gösteren diğer bir gelişmenin de Brooklyn Belediye Başkanlığı seçiminden bir gün önce Türk toplumu ile iki saat zaman geçiren Eric Adams’tan, Ocak 2014’te başlayacağı görev sonrası Türk toplumuna her zaman destek olacağı sözünü aldıklarını aktardı.

NEW JERSEYDE YENI DENGELERBaşkan Çınar, New Jersey Senatörlerinden Türk Düşmanı Robert Menendez ile aynı eyaletten senatör seçilen Cory Booker’ın da seçim öncesi kendileriyle birkaç kez biraraya geldiklerini belirtti ve Türklerin yoğun olarak yaşadığı New Jerseyde Türk Dostu seçilmesinin bir denge unsuru olacağını dile getirdi.

ARTIK RESMİ TEMSİLCİLER, MİLLİ VE DİNİ GÜNLERE AKTİF ŞEKiLDE KATILIYORTADF Başkanı Çınar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları dolayısı ile belli şehirlerde bayrak çekimi törenleri yapıldığını ve TADF’nin çalışmalarını da öven ve takdir eden 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Bildiri ve Teşekkür Mektupları aldıklarını söyledi.Başkan Çınar,Federasyonumuz sayesinde üyemiz olan Derneklerin faaliyetlerine Kongre Uyelerininde artık katılmasının eskiye oranla gücümüzün arttığının ayrı bir göstergesi olduğunu söyledi.

Kongre Üyelerinin yemin törenlerine zaman zaman davet aldıklarını da söyleyen Başkan Çınar, Başkan Obama’ya yakın NY Kongre Üyelerinden Yvette Clark'ın kendilerini arayarak, hem bir TADF temsilcisinin yemin töreninde konuşmasını hem de din görevlisinin Kilise Papazı sonrası Kuran-ı Kerim okumasını talep etmesinin bir ilk olduğunu vurguladı. Ali Çınar, aynı şekilde,yaz döneminde verilen iftar programlarına birçok eyalet senatörü ve belediye başkanın katılmasının, iftar programlarını daha anlamlı kıldığını da belirtti.

ÜST DÜZEY TEMSİLCİLERİN PROGRAMLARINA KATILIMTADF Başkanı Çınar, seçim döneminde Türk toplumuna yakın temsilcilerle görüşmelere gelen üst düzeyde ünlü politikacılarla da tanışma imkanı bulduklarını belirterek, Ekim ayının son haftası eski Dışişleri Başkanı Hillary Clinton’un NY Belediye Başkanı adaylarından Bilasio için verdiği özel programa katıldığını da belirtti.

Ayrıca Eylül ayı içinde Clinton Global İnitiative’in düzenlediği 3 günlük Konferansta Başkan Barack Obama ile eski Başkanlardan Bill Clinton’u dinleme imkanı bulduğunu söyleyen Başkan Çınar, “Türkler’in her yerde olması için yapılan aktiviteleri takip ederek, çoğuna katılıyoruz” dedi.

TÜRK DÜNYASINI İHMAL ETMİYORUZTADF Başkanı Ali Çınar, Azerbeycan diasporası ile yakın çalıştıklarını belirterek, çatımız altında Azerbaycan,Balkan Türkleri,Kırım Türkleri, Kıbrıs Türkleri,Irak Türkmenleri ( 1 Ocak) ve Türkistan Cemiyetlerinin olması da bize güç katıyor dedi.Başkan Çınar, Ahıska Türklerinin Ocak 2014'de federasyona üye olacaklarını belirtirken,Rusyadan daha çok Ahıskalı Soydaşımızın gelmesi için Ahıska Türklerinin liderlerinden İslam Shakhbandarov ve ekibine destek verdiklerini belirtti

BİRLİK VE BERABERLİK ÖNEMLi

Başkan Çınar, Türk Amerikan toplumunun sesininin duyurulması,Türk Dünyasının daha iyi tanıtılması, Milli Davaların daha iyi şekilde masaya getirilmesi içinde uğraş verdiklerini belirtirken, Türk-Amerikan ticaretinin geliştirilmesi konusunda "Serbest Ticaret Antlaşması'nin kabul edilmesi yönünde Kongre Üyeleri ve Senatörlere bilgiler aktardıklarını söyledi. Çınar,yapılan tüm çalışmaların ekip işi olduğunu belirterek, ülkemizin menfaatleri doğrultusunda bizlerle ortak çalışan kuruluşlarla Türkiyenin gücünün ABD’da arttığını dile getirdi.

TADF Başkanı Çınar, federasyonun tüzükleri çerçevesinde yerel ve federal temsilciler ile yakın ilişkinin devam edeceğini belirtirken, gelecekte federal yönetimlerde Türk temsilcilerinin olması için bilinçlendirme ve teşvik edici çalışmalar yapmaya devam ettiklerini belirtti.

Başkan Çınar, 5 Kasım’da yapılan seçimlerde ayrıca Azeri kökenli Adil Bagirov’un ,Dayton-Ohio’dan Eğitim Yönetimine resmi olarak seçilmesinden ve Teksas’tan Savcı Jay Karahan’ın da seçimi tekrar kazanarak görevine devam edecek olmasından dolayı mutlu olduklarını söyledi.

2015'e DIKKATBaşkan Çınar, Sözde Ermeni soykırımı içinde Ermeni Diasporası’nın sessiz bir şekilde çalıştığını belirterek, “Bilhassa 2014 yılında seçilecek Kongre Üyelerinin 2015’teki yasa tasarılarında etkisi olacak” dedi.

Türk Amerikan Toplumununbulunduğu eyaletlerdeki yerel ve federal temsilcilerle görüşmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Çınar, bu konuda da TADF’nin bazı çalışmaları olduğunu bildirdi.

Haber : http://www.tadf.org/index.php/tr/home/manset/item/634-tadf-yerel-ve-federal-temsilcilerle-gorusuyor

Türk Amerikan Dernekleri Federasyonu

" Halkımızın Sesi ve Yüreği"

600 3rd Avenue

New York,NY,10016Tel: 212-682-7688

Faks: 646-290-617124 Saat Acil Telefon Vatandaş Hattı :1-888-352-9886www.tadf.org

https://twitter.com/tadf2012

http://www.youtube.com/tadf2012

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 28
Dün Tekil 1167
Bugün Tekil 684
Toplam Tekil 2598501
IP 18.232.171.18


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:19 Zi'l-Hicce 1440
Ağustos 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Sevgim - Millete!
Vurgunluğum - Azadlığa ve adalete!
itaatim - Hocalarıma!
Borcum - Dostlarıma ve meslektaşlarıma!
Nefretim - Yalancılara ve iki yüzlülere!

(Ebülfez ELÇİBEY)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 7.867 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu