SAHİPSİZ SÖZLER - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

SAHİPSİZ SÖZLER - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
Tarih: 21.09.2013 > Kaç kez okundu? 2050

Paylaş


— Ben ne yaptım ki?

— Bedava çalışıyorum!— O’nu güzüm tutmuyor!

— O adam, ‘adam’ olmaz!— Hiç birisi işe yaramaz!

— Bol bol hikâye okuyun!— Küs, kırgın ve kızgın değilim!

— O işi, hiç biriniz yapamazsınız!— Seni davet etmeyi unutmuşum!

— Başarılı olmadığı da muhakkak!— Demek ki iyi sürücü değilmişim!

— Sadece başarılı olmanı istiyorum!— Hadi behhh! Bak, hâlâ konuşuyor!

— Benzinim bitti, bana benzin getirin!— Hasbelkader bir araya gelmiş gürûh!

— Demir Zafer olsaydı, o iş böyle olmazdı!— Siz, O’nu kendinizden mi sayıyorsunuz?

— Aman, kimse duymasın, kimse bilmesin!— Âhir ömrümüzde biraz dinlensek iyi olur!

— Benim yanıma, O adamın adıyla hiç gelmeyin!— Bizim hiçbir arkadaşlarımızdan iyi bir cacık olmaz!

— Zurnaların kaç delikleri vardır ve en son delik ne işe yarar?— Şu memlekette mantar biter gibi, binilecek iyi ‘eşek’ yetişiyor!

— Adamın diline düşeceğine kanalizasyon çukuruna düş daha iyi!— Biraz bekleyin, siz benim ne kadar haklı olduğumu anlayacaksınız!

— Boş yere uğraşma, her makama gelebilirsin, ama ‘adam’ olamazsın!— Eczaneden çıkarken "tekrar bekleriz abi" lâfı, beddua değil de nedir?

— Altı ay bekleyin, olmazsa bir yıl… O da olmazsa eğer, ben sizi ararım!— Artık sizleri dinlemiyorum. Gönderdiğiniz e-postaları da okumuyorum.

— Canım ırgatlarım benim; yanıma, KARISU’ya ve KOZULUK’a gelsinler!— Adamlara birer ‘kemik’ verdik onunla uğraşıyorlar, biz işimize bakalım!

— Boş yere uğraşmayın! Ben Ankara’da bir çuval para vererek meseleyi kapattım!— Tetikçinin tetikçisi, yani taşeron tetikçi olur mu? Demeyin, olur olur, bal gibi olur.— Kasabının bıçağını yalayan kurban olur mu? Demeyin, olur olur, bal gibi olur.— Kimlerin beni ziyarete geldiğini, günde kiminle kaç ve tane çay içtiğimi bile sayıyor.— Gündemi kendileri belirlemeyenler, gündemi belirleyenlerin ancak sürüsü olurlar!— Yalancılığı ile meşhur birisi, bir olayla ilgili olarak birini suçluyorsa, o suçlanan suçlu mudur?— Gün gelecek bir gün anlayacaksınız: Bu memleket bedava çalışanların eliyle kurtulacaktır!- Kuyruğunla oynama! Oynarsan döndüğü yere seni götürür. Sen yolunda yürü. O peşinden gelir…- Lojmanlı ve hizmet aracı tahsisli görevler herkese verilmez! Bunun için bazı kabiliyetlerin olması gerekir.- Bir ‘büyük’ makama getirilirseniz bir gün; sakın ha, yanınıza yakın dost ve arkadaşlarınızı zinhar yanaştırmayın!- ‘Hadi çal, giderken kapımı’ diyen Sertaç Ortaç'a seslenmek istiyorum. Kapı giderken değil, gelirken çalınır. Saygılar...- Vicdan azabı varsa birinde eğer, o ancak bir hafta sürer. Ondan sonra en ‘aşağılık’ ve ‘ âdi’ bir katil bile, yaptığı iş için kâfi miktarda mazeretler bulur.— Bazıları çalışma odası sıkıntısı çekseler de, zamanında çok büyük (!) görevlere getirilen çok büyük (!) adamların emekliliklerinde, ziyaret ettikleri her şehirde hiç kullanmadıkları birer ‘çalışma ofisi’ olmasının kime ne zararı var?Allah Allah!

Bu, ne biçim yazı?

Bunlar ne biçim cümleler böyle?

Kim söylemiş, ne zaman söylemiş kimin için ve niye söylemiş?

Kim/lerin söyledikleri açıkça belirtilmedikten sonra, yazılanları kim/ler nasıl anlayacak?

Yazar, şifreleri çözüp, bunları kodsuz yazsa da,

Okuyanları merak içinde bırakmasa olmaz mı?Hey güzel Allah’ım,

Aklıma mukayyet ol!

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 17
Dün Tekil 1154
Bugün Tekil 1051
Toplam Tekil 2567705
IP 3.92.28.84


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:20 Zi'l-ka'de 1440
Temmuz 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Köpeklerin dudakları değdi diye deniz kirlenmez.
(MEVLANA)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.907 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu