Lânet Olsun - Aziz Dolu ATABEY - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

Lânet Olsun - Aziz Dolu ATABEY
Tarih: 22.08.2013 > Kaç kez okundu? 1965

Paylaş


Hüseyin Nihal Atsız Bey’in, ruhunun derinliklerinden gelen bir isyan dalgası ile söylediği “Milliyetçilik; Bolivya dağlarında öldürülen Arjantinli maceracı serseri Guevara için zıplayıp da, sıra Kazak kahramanı Osman Batur’a gelince susmak hiç değildir! Tutsak Türk Elleri ve onun Osman Batur gibi binlerce şehidi dururken, Zenci Lumumba’ya, Hoşi-minh’e, Mao’ya destan düzenlere lânet olsun!” sözleri tam da içinde bulunduğumuz şu zaman dilimi için söylenmiş gibi durmuyor mu Allah aşkına? Doğu Türkistan, Arakan, Keşmir, Çeçenistan, Kazan, Karabağ, Afganistan, Irak, Suriye, Filistin, Mısır… diye giden ülkelerde yaşayan, daha doğrusu yaşamaya çalışan milyonlarca Müslüman için kimler dertleniyor, kimlerin uykusu bölünüyor acaba?

Doğu Türkistan 1949 yılından bu yana Çin işgali altında ölüm-kalım mücadelesi veriyor. Osman Batur’un memleketi, Türk’ün beş bin yıllık yurdudur çiğnenen; Türk’ün soydaşı, dindaşıdır katledilenler. Arakan’da, diri diri yakılan insanlar dindaşımızdır, insan olmamız hasebiyle ırkdaşımızdır. Karabağ’da katliama, soykırıma uğrayan insanlar Saruhanoğullarının devamı olan Oğuz/Türkmen kardeşlerimizdir. Ateş ve barut fıçısına dönen Kerkük, Halep 7.-8. Yüzyıldan bu yana birer Türk yurdudur. Velhasıl Türk’üm diyenin de, Müslüman’ım diyenin de, insanım diyeninde dertlenmesi, en azından ellerini göğe açıp; birer dua, birer beddua göndermesi gerekmez mi? Ki bu da imanın en zayıf halkasıdır malûmunuz.

Hani Budizm barış dîni idi? Budizm barış dîni ise bu yaşananlar ne demek oluyor? Yahut da şöyle bir akıl yürütme yapılabilir mi? Batı’da en hızlı yayılan din, İslâm. İslâm’a girmeyenler de Budist öğretilerin peşine takılmış gidiyor. Hıristiyan Batı’nın, bu durumdan kaygı duymaması mümkün müdür? Hayır! O halde Batı, Müslümanlarla Budistleri birbirine kırdırmak istiyor olabilir mi, diye bir soru da insanın aklına takılmıyor değil hani!.. Amma velâkin söz konusu böyle bir kumpas olsa bile, bu durum, Arakanlılara yönelik sergilenen vahşeti mazur gösteremez canlar.

Komşusu açken, tok yatanı bile kabul etmeyen bir dînin mensubu olarak, zulüm altında inleyen; bir gün daha yaşayıp yaşamayacaklarının bile garantisi olmayan insanların var olduğu şu dünyada rahat yataklarında debelenen Müslümanlara ne demeli? Ki bu dünyanın sonunda bir imtihanın beklediğini bilip dururlarken hem de! Velhâsıl haksızlıklara karşı elimizle, olmadı dilimizle, o da olmadı kalbimizle mücadele etmeliyiz. Bunu da Çin mallarına el sürmeyerek, mülteci kamplarında kalan kardeşlerimize elimizden geldiğince maddî-manevî yardımlarda bulunarak yapmalıyız.

Doğu Türkistan'da, henüz 15-16 yaşındaki Müslüman kız çocuklarını, ailelerinden zorla alıp, genelevlerde çalıştıran Çinlileri; Arakan'da, Müslümanları diri diri yakan Budistleri; Suriye'de, Müslümanları diri diri toprağa gömen Yezitleri... dahası, bu zulüm ve haksızlıklar karşısında hiçbir şey olmamış gibi nefes alıp-veren, ciğeri beş para etmez 'sözde' Müslümanları Kahhâr olan Allah'a (cc) havâle ediyoruz.

Zalimlere de, zulümlere de, zulümlere göz yumanlara da lânet olsun!..Aziz Dolu Atabey

Serik-19.07.2013 Cuma

Yorumlar


Aktif Ziyaretçi 25
Dün Tekil 1113
Bugün Tekil 399
Toplam Tekil 2451943
IP 3.95.23.35


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

15 Şaban 1440
Nisan 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Sevgim - Millete!
Vurgunluğum - Azadlığa ve adalete!
itaatim - Hocalarıma!
Borcum - Dostlarıma ve meslektaşlarıma!
Nefretim - Yalancılara ve iki yüzlülere!

(Ebülfez ELÇİBEY)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Tüzük - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.096 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu