MİLLET KENDİSİ ADINI KOYAR! - Özcan PEHLİVANOĞLU - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

MİLLET KENDİSİ ADINI KOYAR! - Özcan PEHLİVANOĞLU
Tarih: 18.03.2013 > Kaç kez okundu? 2077

Paylaş


Kendisininde kürt olduğu söylenilen Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, “Yeni Anayasa” çalışmaları kapsamındaki millet tarifinin nasıl olacağına dair “Millet kendisi bunun adını koyar. Dışarıdan ad koymaya gerek yok” demiş.

Türk Milletinin kendi kendini düşürdüğü hale bakın...

Türk Milleti, oylarıyla ve ezici bir çoğunlukla iktidara getirdiği ve de 11 yıldır iktidarda tuttuğu AKP’nin bakanından neler işitiyorda sesini çıkartmıyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik, sanki bu milletin adı “Türk” değilmiş gibi, yeni anayasada milletin kendisine bir ad koyacağını söylüyor.

El insaf! “Türk Milleti” binlerce yıldır adını ve varlığını muhafaza ediyor ama beyefendi yeni bir ad koymaktan bahsediyor.

Haklılar tabii... Sen kalk milyonlarca oyla AKP’yi iktidara getir ve yetmedi onu üç seçimdir iktidarda tut, o da gitsin BDP – PKK ile işbirliği yapsın ve senin adını değiştirsin.

Adam aslını inkar etmiyor, iktidara gelmek için takiyye yaptım diyor, Türk’le meselesi olduğunu söylüyor. Daha ne yapsın? Her şey çok açık ve net.

Gençlik ve Spor Bakan Yardımcısı Yusuf Tekin “Küresel bir devlet olmak istiyorsak üniter yapıdan vazgeçmeliyiz” diye anlatıyor ve Türk Milleti de aval aval dinliyor.

Peki AKP’yi iktidar yapan ve 11 yıldır iktidarda tutan Türk Milleti, bunca gelişme karşısında niye sessiz?

Türk Milleti; cemaat, tarikat ve borç tuzağı ile etnik ayrımcılık çukuruna düşürülmüş durumda da, ondan bu sessizlik...

Cami cemaati; imamların ve müezzinlerin din diye sattıkları şey karşısında “hata yaparsam Allah’a, Peygamber’e, Kuran’a karşı gelmiş mi olurum, ahiretimi kaybeder cehennemde mi kavrulurum” korkusuna düşmüş durumda. Öte yandan vaizler ve imamlar; “müslümanlara oy vermeyen küfre düşer, adam olmak istiyorsan başbakan gibi ol” çığırtkanlığına devam ediyor.

İktidarın nimetlerinin paylaştırıldığı cemaat ve tarikatların neler yaptığını söylemekten sizi bilmem ama bana gına geldi.

Müslümanların devleti ve ülkesi Endülüs’ü hatırlayan var mı? Hani Yahya Kemal “Endülüs’te Raks” diye anlatıyordu. İspanya’dan yeni döndüm. Ne Endülüs kalmış ne de İslam’dan bir iz. Neleri yapmamıştı acaba bu Endülüs’lü müslümanlar? Bileniniz var mı? Zaten Yahya Kemal’de Endülüs diye geriye kalan İspanya’yı anlatmıyor mu?

Acaba küresel bir devlet olmak ne anlama geliyor ve sıradan bir Türk vatandaşının bundan haberi var mı?

Küresellik; dünün emperyalizminin bugünkü versiyonu. Yani sömürünün cilalanmış yeni adı. Bugüne kadar bizi sömürdüler, yetmedi şimdi adımız dahil neyimiz varsa elimizden almak istiyorlar. Hemde hukuk adı altında, yasal kılıfına uydurarak. Ve biz de bunu seyrediyoruz.

Burada itiraz edilecek bir şey yok. Mekanizmayı iyi kurmuşlar. Siyasi Partiler Yasası ve Seçim Yasası ile her şey kontrol altında. Medyayı ve sermayeyi ele geçirmişler. Dini de kontrol altında tutup istedikleri gibi yönlendiriyorlar.

Bir gün uyandığımızda, elimizdeki tüm hükümranlık haklarımızın sona erdiğini ve vatan toprakları üzerinde misafir olduğumuzu göreceğiz. O zaman birbirimize dehşetengiz gözlerle bakacağız. Ülkenin yeni sahipleri ise bize “günaydın” diyecek. Bu uykudan, Endülüs’te olduğu gibi başka bir sonuç çıkmaz... Ne demiş Yahya Kemal “Gözler kamaştıran şala, meftum eden güle, Her kalbi dolduran zile, her sineden: “ Ole ! ”...

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 37
Dün Tekil 1174
Bugün Tekil 951
Toplam Tekil 2562867
IP 3.92.28.84


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:16 Zi'l-ka'de 1440
Temmuz 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Türk hakanları ve Türkmen Padişahları devlet işlerinde hatunun fikirlerini üstün tutar.
(NİZAM ÜL-MÜLK)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 8.106 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu