3 Mayıs’ı Anlamak - Bahadır Çelikbaş - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

3 Mayıs’ı Anlamak - Bahadır Çelikbaş
Tarih: 03.05.2009 > Kaç kez okundu? 3085

Paylaş


Altmış üç yıl önce Ankara’da H. Nihal ATSIZ’ın önderliğinde bir kaç bin Türk gencinin gerçekleştirmiş olduğu Türkçülük hareketi, milletin içine kadar girmiş olan komünizme karşı verilecek mücadelenin şuurlu bir biçimde uyanışını teşkil etmektedir. Büyük bir ıstırabın başlangıcı olan bu cesur hareket milli bilinci olmayan ve kendilerine kutlayacak gün arayan siyasi şamatacılar tarafından eğlenilecek bir gün gibi gösterilmeğe çalışılmaktadır. Hâlbuki her Türkçünün kendisine bunalımdan çıkış yolu olarak rehber edinebileceği bu fedakârca hareket kapsamlı şekilde öğrenilmeli ve onurlu bir duruşla her yıl anılmalıdır.

3 Mayıs 1944’de gerçekleşen bu hareketin Kürşad’ın yapmış olduğu ihtilalden farkı yoktur. O zamanki Göktürk Devleti’nin bekası kırk yiğitle kurtarılmış,1944’de ise yirminci yüzyılın Kürşad’ı olmağa erişmiş H.Nihal ATSIZ ve birkaç bin Türkçü genç aynı kahramanlıkla devletimizin devamını sağlamıştır. Aradan geçen süre içerisinde Türkçülerin vermiş olduğu mücadele çekilen ıstıraplara rağmen kararlılığını yitirmemiştir. O zamanki Moskofçu zihniyet bugün kılık değiştirmiş şekliyle tekrar karşımızda durmaktadır. Fakat bugün itibariyle Türkçülerin ciddi sıkıntıları vardır. Böylesine planlı bir tehlikeye karşı Türkçülerin ne medyası, ne sendikası, ne de sermayesi vardır. Hiçbir zaman siyasallaşmamış olan Türkçülük milletin büyük çoğunluğu tarafından ırkçılık olarak görülmeğe başlanmıştır. Hâlbuki on yıllarca devem eden siyasi denemeler göstermektedir ki Bu ülkenin geleceği yine Türkçülerin yüksek görev ahlakı sayesinde kurtarılacaktır."Zamanı gelmiş bir fikrin önünde hiçbir kuvvet duramaz."

Atsız ve arkadaşlarının Türklük için verdikleri mücadele sahipsiz kalmamalıdır. Türkçülük hiçbir zaman siyaset batağına düşürülmemeli, hiçbir siyasi partinin tekeli altına bırakılmamalıdır. Binlerce yıldır ayakta kalmamızı sağlayan bu ülkünün oy kaygılarıyla, kişisel menfaatlerle örtüşür bir tarafı yoktur. Maalesef Türkçülük 1944’den bu güne kadar sürekli yıpratılmağa çalışılmış, bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçmayan Türkçüler akıl almaz bahanelerle suçlu olarak yaftalanmıştır. Moskofçuluktan sonra nurculuk ve batıcılık da Türkçülüğe karşı açılan yeni cepheler olmuştur. Böylesine yabancı uyruklu fikirler ülkemizde kendilerine yandaş bulurken, Türkçülük toplumdan uzaklaştırılmıştır. Kırk kişiyle Çin’e korku salan bir fikrin böylesine sahipsiz kalması bir Türk vatanı için büyük bir garabettir."Ben Türkiyeliyim" diyenlerle kendimizi farklı yerde görmek istiyorsak ufkumuzu genişletmeli ve Türk soyuna gerekli itibarı kazandırmalıyız. Bunun için atılacak ilk adım ise Türk Türe’sini her alanda hayata döndürmektir. Atalarımızın bize bıraktığı buyrukta esarete kesinlikle yer yokken, milyonlarca esir Türk’ün olduğu bir coğrafyada Anadolu Milliyetçiliği yapmak komiktir. Gerçek bir Türkçünün fikrinde, Ankara ve İstanbul ne ise Kırım’da Kerkük’de, Doğu Türkistan’da aynı olmalıdır

Bizi aynı hedefe yönlendiren ve tüm Dünyanın gıpta ile baktığı Türkçülük Ülküsü diğer ülkelerdeki soydaşlarımızın da başkaldırmasıyla layık olduğu yere gelecektir. Bundan şüphe dahi duyan varsa bu günden vazgeçmelerinde fayda vardır. Çünkü "Yufka yüreklilerle çetin yollar aşılmaz" Dünya üzerinde bu harekete inanan Türk soylu kahramanların hep birlikte aynı hedefe yürüdüğünü görmek bile "süper güç" diye tabir edilen ülkelerin kanını dondurmağa yetecektir Ülkenin içinde bulunduğu buhrandan çıkması için sağda, solda çare aramanın gereği yoktur. Her Türkçü kendisini Türklük gurur ve şuuruna sahip bir nefer gibi görmeli, atalarının verdiği buyrukları kusursuzca yerine getirmelidir. Tarih boyunca Türkler hiçbir zaman çaresizce beklememiştir. Bu gün de beklemeyecektir ve bütün Türkçüler bir ordu zihniyetiyle birleşip gerekli hamleyi yapacaktır."Çıkarmazsak bir Oğuz, bilelim artık yoğuz!"

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 23
Dün Tekil 1228
Bugün Tekil 653
Toplam Tekil 2564946
IP 107.23.37.199


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:18 Zi'l-ka'de 1440
Temmuz 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Vatan ne Türkiyedir Türklere ne Türkistan,
Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: TURAN
(Ziya GÖKALP)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 7.867 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu