OSLO SÜRECİNE CHP’DEN DESTEK... - Av. Özcan PEHLİVANOĞLU - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

OSLO SÜRECİNE CHP’DEN DESTEK... - Av. Özcan PEHLİVANOĞLU
Tarih: 21.09.2012 > Kaç kez okundu? 2317

Paylaş


Türkiye’de insanların yüzündeki makyaj döküldükçe, gerçek yüzlerini görme imkanı buluyoruz.

İktidar, Oslo görüşmelerini devletin memurları eli ile PKK’yla yürütüyor ve devleti kuran parti CHP’nin genel başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’da “Silah bırakılacaksa Oslo süreci devam etsin” diyor. Demek ki, Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran CHP gitmiş yerine başka bir şey gelmiş.

Bu durum, Türk Milleti açısından, demokrasinin ve siyasetin iflasıdır.

Çünkü Oslo’da, İngiltere’nin gözcülüğünde, muhatap alınarak müzakere yürütülen PKK’nın ana hedefi; Türkiye’yi bölmek ve mümkün olursa, Türk Milleti’nin elinde kalacak olan parçanında yönetiminde söz sahibi olmaktır. Ve PKK bu hedefinden zerrece geri adım atmaz. Sebebi ise ABD, İsrail, İngiltere, AB gibi ana destekçilerin yanında konjektöre göre PKK’yı kullanan İran, Irak, Suriye, Güney Kıbrıs gibi devletlerin yüzde yüz desteğini almış olmasıdır.

Hal böyleyken bu PKK ile neyin müzakeresini yapacaksınız? Hangi saikle bu müzakere sürecine destek vereceksiniz? Biri çıkıp bana anlatsın, Oslo müzakereleri sonucunda yapıldığı söylenen protokolü, okumayan varsa alıp bir daha okusun.

Kendisini Türk Milleti’nin ferdi hisseden hiç bir kimse; PKK terör örgütü ile masaya oturmaz, müzakere etmez ve bu süreç hangi nedenle olursa olsun sürsün diyemez.

PKK ile müzakere etmek, Türk Milleti’nin içinden bir millet çıkarmaya ve hükümranlığı bölüşmeye tevelsül etmek, bu sebeble kanun çıkartmak ve bunları uygulamaya sokmak açık bir ihanettir.

Bu durum, şehitlerimizin ve gazilerimizin döktüğü kanı anlamsızlaştırmaktır.

Türk Milleti, iç ve dış düşmanlarına karşı, buna can da dahil olmak üzere her türlü bedeli ödeyerek mücadele etme azminde ve kararlığında olmalıdır. Ancak bu şekilde zafer kazanma ve toprağımız ile devletimizi koruma imkanımız vardır.

Terörle müzakere sürecini başlatanlar ve bu sürecin devamına destek verenler bunu başaramazlar. Aslında bu siyasi partilerin, iktidarı ve ana muhalefeti paylaşmaları, Türk Milleti açısından ancak “ciğerin kediye teslim edilmesi” örneği ile açıklanabilir.

Türk Milletinin tamamına; yani çarşıya, pazara, kahveye, sokağa, esnafa, köylüye, vs. herkese iktidarın ve ana muhalefetin, memleketimizi düşürdükleri çukurun nasıl bir çıkur olduğu konusunda uyarma görevi her bir vatan evladının vazgeçilmezi olmalıdır.

Bu nasıl bir CHP’dir ki; bir yandan Oslo sürecini eleştirecek, ve kabul edilemez bir protokolü ifşa edecek sonrasında da Oslo süreci devam etsin diyecek...

Eğer Türkiye’nin bu günleri aşmasını istiyorsak, Oslo müzakereleri veya yaşamsal gördüğümüz bir çok konunun konuşulmasını, halkımızın, her düzeyine indirmeyi başarmalıyız. Bunun için bireysel bilinç ve gayret gereklidir. Ben bu konuda çok ısrarcıyım ve doğrusunun bu olduğunu düşünüyorum. Konu; bilinçli insanlar arasında tartışılan, elit bir konu olmaktan çıkarılmalıdır.

Meselenin özünü öğrenmiş ve tehlikenin varkına varmış olan halkımız, demokratik usullerle değişimi sağlayacaktır.

Önemli olan, Oslo süreci ve sözde kürt meselesi gibi onlarca konuda benzer çözümler üreten, AKP ve CHP’nin makyajlarının dökülmesine katkı sağlamaktır.

Bu sebeble Türk Milletinin karşı karşıya olduğu sorunun partilerüstü bir beka sorunu olduğunu hepimiz kavrayıp, adımlarımızı ona göre atmalıyız.

Bu yüzden herkesi, iktidarı olduğu kadar ana muhalefet CHP’yi de mercek altına almaya çağırıyorum. Çünkü CHP bizi böyle düşünmeye itiyor. Eğer bu CHP, iktidarın alternatifi ise vay memleketimin haline.

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 23
Dün Tekil 1228
Bugün Tekil 499
Toplam Tekil 2564792
IP 3.81.73.233


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:18 Zi'l-ka'de 1440
Temmuz 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Vatan ne Türkiyedir Türklere ne Türkistan,
Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: TURAN
(Ziya GÖKALP)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 8.106 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu