Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Sami ÖZCAN’ın “30 Ağustos Zafer Bayramı ve Büyük Taarruzun 90. Yıldönümü” İle İlgili Mesajı - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

Rektörümüz Prof. Dr. Sayın Sami ÖZCAN’ın “30 Ağustos Zafer Bayramı ve Büyük Taarruzun 90. Yıldönümü” İle İlgili Mesajı
Tarih: 30.08.2012 > Kaç kez okundu? 2360

Paylaş


Milletçe, her anını gururla yâd ettiğimiz en mühim özelliklerimizden biri de zorlukları bertaraf ederken gösterdiğimiz üstün birlik ve beraberlik ile bütün bunları pekiştiren cesaretimizin ürünü olarak ortaya çıkan eşsiz zaferlerimizdir. Bilhassa 26 Ağustos 1071 tarihli Malazgirt Zaferinde olduğu gibi Ağustos ayının bu zaferlere şahitlik etmesi de ayrıca manidardır. Selçuklu Türklerinin o güne kadar Anadolu’nun siyaseten hâkimi olarak görünen Bizans’ın gücünü kırarak. Oğuz Boylarının kitleler halinde Anadolu’yu doğusundan batısına kısa sürede yurt edinmelerini sağladığı Malazgirt Zaferini kazandıkları tarihten yaklaşık 8 asır sonra bu kez yurdundan sinsice planlar ve antlaşmalar neticesinde sökülüp atılmak istendiği bir noktada eşsiz bir mücadele ile bu planları yırtıp atan “Büyük Taarruzun” başlamasına vesile olduğu görülmektedir.

İtilaf Devletleri general ve kurmaylarının Türkler 6 ayda Yunan Savunma Gücünü aşarlarsa bu başarıyı sanki birkaç günlük bir ilerleme olarak kabul edebilirler dedikleri son derece iddialı bir savunma hattını sadece 4 günde paramparça ettikten sonra son darbeyi de 30 Ağustos tarihinde Dumlupınar ya da Yunan Başkomutanı Hacı Anesti savaşı İzmir’den idare etmeye kalktığı halde bizzat ateş hattında şahlanmış ordusuna kumandanlık ettiği için Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün aziz hatırasına atfen Başkumandanlık Meydan Muharebesi şeklinde de adlandırılan zaferle pekiştirmiştir. Üstün teknoloji, top yekûn imha planları bir kez daha Necip Türk Milletinin yüksek iman, sabır ve şecaatle harmanladığı muhteşem savunma hattında yok olmaya mahkûm olmuştur ki bu zaferler özellikle içinden geçtiğimiz zor günlerde ve hain planların ülkemizin birlik ve beraberliğine yönelik sergilediği gayri ahlaki ve nizami davranış ve saldırıların bertaraf edilmesinde damarlarımızdaki asil kanın kudreti ve azameti olarak her zaman yol gösterici olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle öncelikli olarak Büyük Taarruzun ve 30 Ağustos Zaferinin 90. Yıldönümünü en içten duygularımla tebrik eder, bu anlamlı günün yaşanmasına vesile olan başta Gazi Mustafa Kemal ATAÜRK ve şahsında gelmiş geçmiş bütün zaferlerimizin mimarı, birlik ve beraberliğimizin harcı tüm şehit ve gazilerimizi ve yine özellikle son dönemlerde gerçekleştirilen hain terör saldırıları neticesinde şehit düşen güvenlik güçlerimizi, şükran ve minnetle anarken, şahsım ve Üniversitemiz adına hürmetlerimi sunarım.

Prof. Dr. Sami ÖZCAN

Rektör

Yorumlar
Web-Site'miz AA-Anadolu Ajansı Abonesidir.Aktif Ziyaretçi 16
Dün Tekil 973
Bugün Tekil 674
Toplam Tekil 2384978
IP 3.80.60.248


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:15 Cemaziye'l-Ahir 1440
Şubat 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28


Sevgim - Millete!
Vurgunluğum - Azadlığa ve adalete!
itaatim - Hocalarıma!
Borcum - Dostlarıma ve meslektaşlarıma!
Nefretim - Yalancılara ve iki yüzlülere!

(Ebülfez ELÇİBEY)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Tüzük - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 9.059 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu