Selçuk Üniversitesi’nden UETD Hollanda’ya iade-i ziyaret - UETD - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

Selçuk Üniversitesi’nden UETD Hollanda’ya iade-i ziyaret - UETD
Tarih: 06.06.2012 > Kaç kez okundu? 2509

Paylaş


Selçuk Üniversitesi’nden UETD Hollanda’ya iade-i ziyaretUETD Hollanda’nın daveti üzerine Hollanda’ya gelen Selçuk Üniversitesi Erasmus Ofisi Müdürü Prof. Dr. İskender Yıldırım ve beraberindeki heyet bir haftalık çalışma ziyaretini tamamlayarak yurda döndüler.Çalışma ziyareti hakkında bir açıklama yapan Prof. Dr. İskender Yıldırım şöyle konuştu: “UETD Hollanda’nın, Hollanda’daki Türklerin yaklaşık yarım asırlık birikimleriyle oluşan ve başlangıcını üniversitemizde gerçekleştirdiği “ Uluslararası Konya Kriterleri” sempozyumunun hemen ardından, gerçekleştirilen faaliyetlerden duyulan memnuniyeti ve geleceğe dair beliren tüm iyi dilekleri iletmek üzere Selçuk Üniversitesini temsilen Amsterdam’da bulunmaktan büyük memnuniyet duyduk. Bu mutluluğu ve heyecanı bizlere yaşatmasından dolayı başta UETD Hollanda'nın değerli başkanı Drs. Veyis GÜNGÖR olmak üzere tüm UETD Hollanda ailesine teşekkürlerimizi sunuyoruz”.

Haberin devami icin ek dosyayi aciniz…

www.uetd.nl

info@uetd.nl

http://www.youtube.com/Turkevitelevizyon

http://turkevi.luondo.nl

***

2 0 1 2

400 jaar diplomatieke betrekkingen Turkije-Nederland

Hollanda Türkiye Diplomatik İlişkilerinin 400. Yılı

UETD HOLLANDA | Sextantweg 6 C | Postbus 58070 | 1040 HB AMSTERDAM | Telefon +31 20 684 57 12

| info@uetd.nl | www.uetd.nl | KvK: 537.717 | Rabobank 1072.88.559

Selçuk Üniversitesi’nden UETD Hollanda’ya iade-i ziyaret

UETD Hollanda’nın daveti üzerine Hollanda’ya gelen Selçuk Üniversitesi Erasmus Ofisi Müdürü Prof. Dr. İskender Yıldırım ve beraberindeki heyet bir haftalık çalışma ziyaretini tamamlayarak yurda döndüler.

Çalışma ziyareti hakkında bir açıklama yapan Prof. Dr. İskender Yıldırım şöyle konuştu: “UETD Hollanda’nın, Hollanda’daki Türklerin yaklaşık yarım asırlık birikimleriyle oluşan ve başlangıcını üniversitemizde gerçekleştirdiği “ Uluslararası Konya Kriterleri” sempozyumunun hemen ardından, gerçekleştirilen faaliyetlerden duyulan memnuniyeti ve geleceğe dair beliren tüm iyi dilekleri iletmek üzere Selçuk Üniversitesini temsilen Amsterdam’da bulunmaktan büyük memnuniyet duyduk. Bu mutluluğu ve heyecanı bizlere yaşatmasından dolayı başta UETD Hollanda'nın değerli başkanı Drs. Veyis GÜNGÖR olmak üzere tüm UETD Hollanda ailesine teşekkürlerimizi sunuyoruz”.

İskender Yıldırım’la: ‘5 günlük çalışma ziyaretimiz esnasında, ilk olarak Konya Kriterleri'nin şehrimizdeki ve ülkemizdeki yansımalarını değerlendirdik. Üniversite ve Konya olarak bu ve benzeri, insanlığın huzur ve barışına katkıda bulunacak girişimlere destek vereceğimizi belirttik. Bu doğrultuda gelecekteki işbirliği olanaklarını değerlendirdik’ dedi.

Selçuk Üniversitesi Erasmus Ofisi Müdürü Prof. Dr. İskender Yıldırım ve koordinatör İlyas Ferhat Başaran ile UETD Hollanda başkanı Veyis Güngör çalışma ziyareti esnasında ele alınan konuları şöyle sıraladılar:

Ömcelikle, UETD Hollanda ve Selçuk Üniversitesi tarafından organize edilmesi planlanan “Avrupa'daki Türk Sivil Toplum Örgütleri'nin TR-AB İlişkilerine Etkileri ve Yerel/Bölgesel Kalkınmaya Destekleri” konulu iki günlük çalışma toplantısının detayları üzerinde çalışıldı. UETD Hollanda'nın bu alandaki tecrübeleri ve hayata geçirdiği projelerden ilham alan ve bu alandaki çalışmacılara yol göstermesi planlanan çalıştayla işbirliği imkanları arttırılacaktır.

Devamla, Erasmus Değişim Programı kapsamında Hollanda üniversiteleri ile var olan ortaklıkların sayıca arttırılması, başta Hollanda üniversitelerinde okuyan Türk öğrenciler olmak üzere Selçuk Üniversitesine gelecek öğrenci sayısının arttırılması, öğrencilerin bu yönde teşvik edilmesi ve özellikle zorunlu stajı olan öğrencileriçin staj imkanlarının arttırılması konusunda çalışmalar yapılması planlanmıştır. Bu konuda, UETD'nin desteğiyle Hollanda’daki Türk Öğrenci Birlikleriyle bir çalışma toplantısı yapılmıştır.

Selçuk Üniversitesi ve UETD Hollanda olarak, geçen yıl Filipinlerde, bu yıl Roma’da gerçeleştirilen uluslararası “TRANSCODE” Göçmen Sorunları projesinin önümüzdeki yıl Konya’da yapılmasına karar verilmiştir.

Son olarak, önümüzdeki yıl 25. Yılını kutlayacak olan Türkevi ve UETD Hollanda hareketinin 25. yıl programı hakkında görüş alışverişinde bulunulmuştur. Görüşmelerde Turkish Dutch Leadership Society üyeleri de hazır bulundular.

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 20
Dün Tekil 1175
Bugün Tekil 464
Toplam Tekil 2558825
IP 35.171.183.163


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:13 Zi'l-ka'de 1440
Temmuz 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Körler çarşısında ayna satma, sağırlar çarşısında gazel atma.
(MEVLANA)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.001 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu