TÜRKİYE LİSANSÜSTÜ ÇALIŞMALARI KONGRESİ - Prof. Dr. Birol AKGÜN - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

TÜRKİYE LİSANSÜSTÜ ÇALIŞMALARI KONGRESİ - Prof. Dr. Birol AKGÜN
Tarih: 01.05.2012 > Kaç kez okundu? 2344

Paylaş


İlmi Etüdler Derneği (İLEM), yüksek lisans ve doktora yapan genç bilim adamlarının gelişimini teşvik etmek maksadıyla 1. Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi’ni düzenliyor. 29 Haziran - 1 Temmuz tarihlerinde Konya’da gerçekleşecek kongreye Selçuk Üniversitesi ve GLOPOL destek veriyor. Konya Büyükşehir Belediyesi sponsorluğunda gerçekleştirilecek kongreye lisansüstü yapan araştırmacıların katılımı bekleniyor.

Kongre’ye Katılım

Kongre’ye lisansüstü çalışmalarına devam eden veya doktorasını son iki yılda tamamlamış olanlar katılabilirler. Kongre’de sosyal ve beşeri bilimlerin Hukuk, İletişim, Edebiyat, Tarih, Felsefe, Sosyoloji, Psikoloji, Uluslararası İlişkiler, İktisat, Siyaset Bilimi, Mimarlık ve Temel İslam Bilimleri disiplinlerinden gelen bildiriler kabul edilecektir.

Konular

Kongre’de bu disiplinler altından hangi konuların yer alacağına www.tlck.org.tr internet adresinde detaylı bir şekilde yer verilmiştir. Kongre’nin bu yılki özel teması Kent ve Değişim’dir. Konuların bir kısmı Kent ve Değişim temasını yansıtacak şekilde düzenlenmiştir. Diğer taraftan Kongre’ye belirlenen konular dışında da özetler kabul edilecektir. Moderatörlerin oturum açacak sayıda ve nitelikte sunum oluştuğu yönünde görüş belirtmesi durumunda yeni oturumlar da oluşturulabilecektir.

Program

Kongre, 29 Haziran 2012 Cuma günü başlayıp 01 Temmuz Pazar günü son bulacaktır. Kongrede her bir disiplin için dört oturum öngörülmektedir. Her bir oturumda ise dört sunum yapılacaktır. Kongre’de 48 paralel oturum gerçekleştirilecektir. Her oturumun alanında doktor unvanına sahip bir oturum başkanı bulunmaktadır.

Tebliğlerin Yayımlanması

Türkiye Lisansüstü Çalışmalar Kongresi’nde sunulan tebliğler İLEM’in süreli yayını olan İnsan ve Toplum Dergisi Kongre Özel Sayısı’nda değerlendirilecektir. Tam metin olarak gönderilecek tebliğler, İnsan ve Toplum Dergisi’nin hakemlik süreçlerinden sonra yayımlanacaktır.Kongreye Başvuru: www.tlck.org.tr • bilgi@tlck.org.tr • 0216 310 4318Yorumlar


Aktif Ziyaretçi 25
Dün Tekil 977
Bugün Tekil 541
Toplam Tekil 1966246
IP 54.161.3.96


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:3 Rebiü'l-Evvel 1439
Kasım 2017
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Türkçüler Günü olan 3 Mayıs (1944) büsbütün ayrı bir düşüncenin sonucudur. İç düşman olan, kılık değiştirerek milletin içine giren ve hükümetin gafletinden yararlanan komünizme karşı Türkçü gençlerin bir uyarma yürüyüşüdür.
(Alpaslan TÜRKEŞ)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Misyon - Vizyon - Faaliyetler - Tüzük - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2017 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.502 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu