Ankara Girişimci Kadınlar Derneği’nden: Şiir, müzik ve kültür etkinliği - Prof. Dr. İsa KAYACAN - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

Ankara Girişimci Kadınlar Derneği’nden: Şiir, müzik ve kültür etkinliği - Prof. Dr. İsa KAYACAN
Tarih: 18.03.2012 > Kaç kez okundu? 2680

Paylaş


Derneklerimizin, Vakıflarımızın sayısındaki artış oranıyla, bu kuruluşların ses getirme oranı birbiriyle örtüşmüyor.

Bazı Derneklerimiz, Vakıflarımız var yöneticilerinin çalışmalarıyla ses getiriyor, biliniyor, alkışlanıyor.

Ses getiren, çalışmalarıyla dikkat çeken Derneklerimizden biri; Kısa adı AGİKAD olan, Ankara Girişimci Kadınlar Derneği. Bu kuruluşumuzun, Derneğimizin Başkanı İnsaf Kılıç ve arkadaşları, birbiri ardına düzenledikleri etkinliklerle dikkat çekmeye devam ediyorlar.

AGİKAD’ın Basın Danışmanı, İsmail Kara’nın yaptığı açıklamaya göre; bu kuruluşumuzun “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle düzenlediği, şiir, müzik ve kültür etkinliği göz doldurdu. Konuyla ilgili Basın Danışmanı İsmail Kara’nın açıklaması şöyle:

AGİKAD: “Dünya Kadınlar Günü” nedeniyle hazırlanıp, halka açık olarak düzenlenen “Kadınlarımız ve Şiir” konulu etkinliğini Batıkent Kültür ve Ticaret Merkezi’nin tiyatro salonunda başarılı bir organizasyonla gerçekleştirdi.

Etkinlikte, çoğunluğu kadınlardan oluşan pek çok şair, yazar ve sanatçı bir araya geldi. Toplantının açılış konuşmasını, saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Dernek Başkanı İnsaf Kılıç yaptı. Kılıç, derneğin ve toplantının amaçlarını belirten konuşmasında “Dünya Kadınlar Günü”nde kadınlarımızın durumuna da değindi ve “Kadınlarımız” adlı şiirini okudu. Eğitimci yazar Arzu Kök, başlangıcında bu günle ilgili kadın şairlerle ilgili bilgi sunan konuşmasıyla dikkat çekti. Ardından kürsüye davet edilen şairler şiirlerinden örnekler sundular. Katılımcı şairler; Şükran Kitiş, Nesrin Yaşar, Emine Sönmez, Müzeyyen Keskin, Rabia Gölbaşı, Nusret Turan, Rıfat Kaya, Mediha Uzar, Zeliha Altındal, Feyzullah Seçkin, Hatice Türken, Müslüme Ünver, Hatice Şahin, Ayhan Özmen, Gönül Akkuş, Fadime Akalın, Arife Güleşir, Elif Kılıç şiirlerinden örnekler sundular. Sakine Işık ve Kemal Işık güzel bir düet yaptılar. Ozan Behrami (Behram Aktemur) irticalen bir düet yaptılar. Ozan Behrami (Behram Aktemur) irticalen söyledi ve sazıyla seslendirdi.

Teberik Düzgün hem şiiri, hem de okuduğu güzel türkülerle gönülleri fethederken, Gönül Özcan’da bu kervana katıldı. Programda en çok dikkat çeken sanatçı Gülseren Kılıç okuduğu şiir ve türkülerle etkinliğe büyük bir renk kattı. Musacan Koruk sazıyla sanatçılara eşlik etmekle kalmadı ve sonunda kendi de çaldı söyledi. Programın sunumunu İsmail Kara yaptı. Beklenenden uzun süren etkinlik, Başkan İnsaf Kılıç’ın katılımcılara teşekkür içeren konuşmasıyla sona erdi.

SEKİZ MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Bu satırların yazarı İsa Kayacan’ın, Azerbaycan’ın Başkenti Bakü’de yayınlanan “Sevgi Yumağı” adlı şiir kitabının 114 ncü sayfasında yer alan, İngilizceye çevrilen, “Dünya Kadınlar Günü”yle ilgili iki şiiri var. Bincisinin yazılış tarihi 08 Mart 2006, ikincisinin yazılış tarihi 08 Mart 2008. Bu şiirler:

Bugün; Dünya Kadınlar günü,

Sen herkesinden farklı,

Bir kadınsın, kadınımsın,Gözümde ışık, gönlümde mutluluk,

Kalbimde heyecan,

Doyulmayan ağız tadımsın.ARTIK DEĞİLSİNBugün; Dünya Kadınlar günü,

Sende, onlardan birisin.

Ama artık, sevdiğim, kadınım,

Hiçbir şeyim değilsin!Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 22
Dün Tekil 1228
Bugün Tekil 391
Toplam Tekil 2564684
IP 54.174.43.27


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:18 Zi'l-ka'de 1440
Temmuz 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Vatan ne Türkiyedir Türklere ne Türkistan,
Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: TURAN
(Ziya GÖKALP)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 8.106 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu