KAFKAS ÜNİVERSİTESİ AMBLEM - LOGOTYPE YARIŞMASI ŞARTNAMESİ - KAFKAS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ AMBLEM - LOGOTYPE YARIŞMASI ŞARTNAMESİ - KAFKAS ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
Tarih: 15.12.2011 > Kaç kez okundu? 3050

Paylaş
KAFKAS ÜNİVERSİTESİ AMBLEM - LOGOTYPE YARIŞMASI ŞARTNAMESİ

Madde 1.

Yarışmayı Düzenleyen Kurum: Kafkas ÜniversitesiYarışmanın Adı: Kafkas Üniversitesi Amblem - Logotype Yarışması

Madde 2.

Yarışmanın Amacı: Kafkas Üniversitesi’nin kurumsal kimliğinin ayırt edilmesinde kullanılmak üzere, akılda kalıcı ve işlevsel kullanımına imkan sağlayacak şekilde amblem-logotype tasarımlarının üretilmesidir.

Madde 3.

Yarışmanın Konusu: Kafkas Üniversitesi’nin isim, vizyon ve misyonunu, Kars’ın tarihi, kültürü, sosyal ve coğrafi yapısı temelinde milli ve manevi değerleri ifade etmelidir. Bunun yanı sıra, Kafkas Üniversitesi’nin Orta Asya ve Kafkasya Cumhuriyetleri ile Türkiye Cumhuriyeti arasında bilgi, enerji, insan kaynağı gibi konularda etkileşimi ve dolaşımı üstlenecek bir köprü ve özgün bir üniversite olduğunu açıklamalıdır.

Madde 4.

Yarışmanın Katılım Koşulları:

a) Katılım ücretsizdir. Yapılan yarışma, komisyon ve seçici kurul üyeleri ile birinci derecedeki yakınları dışındaki şahıslar hariç, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan herkese açıktır. Adaylar, yarışmaya en fazla üç adet eserle katılabilirler.

b) Çalışmanın esin kaynakları ile kullanılan renk ve simgelere ilişkin açıklamalar eser ile birlikte gönderilmelidir. Dereceye giren eser sahiplerinden ise, ifade ettikleri bu açıklamalar noter tasdikli olarak istenecektir.

c) “Kafkas Üniversitesi 1992” yazısının yer alması zorunludur.

d) Sunulan eser/eserlerde bir kompozisyon bütünlüğü olmalıdır.

e) Eser Boyutları: Tüm çizimler A4 beyaz kağıt üzerine uygulanacak olup, 15x15 cm ebadında renkli ve siyah-beyaz iki adet çalışma örneği ile birlikte, 3x3 cm ebadında renkli ve siyah-beyaz iki adet küçük tasarımlar A4 kağıdın sağ üst köşesine yan yana gelecek şekilde yapıştırılarak-uygulanılarak gönderilmelidir. Yapılan eserlerin basılmış örnekleri ile birlikte, bir CD içerisinde eser/eserlerin vektörel (Adobe Illustrator, Auto CAD Drawing, Corel Draw, Photoshop, Jpeg, vb.) formatta kaydedilmiş örneklerini de olmalıdır. Eserler mukavva vb. yüzeylere yapıştırılmamalıdır.

f) Eser sahiplerinden, Değerlendirme Kurulunun görüşü doğrultusunda değişiklikler yapılması istenebilir. Bunun için ödül tutarı dışında bir ödeme yapılmaz.

g) Yarışmacıların onayı olmadan eserler üzerinde hiçbir ekleme, düzeltme veya değişiklik yapılamaz.

h) Değerlendirme Kurulu yarışmaya katılan eserler ile ilgili olarak rapor hazırlayıp Kafkas Üniversitesi Senatosu’na sunar.

i) Kafkas Üniversitesi Senatosu, Değerlendirme Kurulu raporları doğrultusunda dereceye girecek olan eserleri belirler ve yarışmada ödüle layık bir eser bulamadığı takdirde yarışmayı iptal etme hakkına sahiptir.

j) Derece yapan eserler arasından Kafkas Üniversitesi’nin herhangi bir eseri kullanma zorunluluğu yoktur.

k) Teslim edilen eserler Türk Patent Enstitüsünce daha önce korunmaya alınmamış, tescil başvurusu yapılmamış ve herhangi bir yerde sunulmamış olmalıdır. Konu ile ilgili oluşabilecek tüm cezai müeyyidelerden eser sahibi sorumludur.

l) Yarışmacılar eserlerini gönderme aşamasında “rumuz” kullanacaklardır. Kullanılacak rumuzların gayri ahlaki ifadeler, yasadışı teşkilat ve örgütlerin isim ve kısaltmaları, herhangi bir siyasi parti vb. oluşumların sloganlarını içermemeli ve oluşturulacak rumuz altı rakam, harf veya rakam/harf karışımını geçmemelidir.

m) Gönderilen rumuzlu eserler ve CD’yi içeren zarfın haricinde; isim, soyadı, rumuz, adres, telefon numarası, e-posta adresi ile aşağıda adresi belirtilmiş olan web sitesinden indirilerek imzalanacak olan “Kafkas Üniversitesi Amblem-Logotype Yarışması Katılım Formunu” içeren bir kapalı zarf da olmalıdır. Kapalı olan bu zarf, yarışmanın neticelenmesi ile birlikte Kafkas Üniversitesi Senatosu tarafından açılacaktır. Eser/eserlerin ve kimlik bilgilerinin yer aldığı zarflar üzerinde herhangi bir işaret, isim, imge, vs. bulunamamalıdır.

n) Gönderilebilecek her üç eser için de aynı rumuz kullanılmalıdır. Rumuzlar zarfın ön yüz ve sol alt köşesinde bulunmalıdır.

o) Zarf ile CD üzerinde ve açıklamalarda kullanılacak olan tüm yazı karakteri “Times New Roman” ve puntosu “12” olmalıdır.

Madde 5.

Eser Gönderimi:

Eser/eserler iadeli taahhütlü olarak posta yoluyla veya kargo ile gönderilmelidir. Belirtilen tarihten sonra teslim edilen çalışmalar hangi nedenle olursa olsun yarışmaya dahil edilmeyecektir. Posta ve kargodaki gecikme, kaybolma veya hasarlardan Kafkas Üniversitesi sorumlu değildir.Madde 6.

Kullanım ve Telif Hakları:

a) Ödül alan eserlerin bu aşamadan sonra tüm kullanım hakları Kafkas Üniversitesi’ne aittir. Ödül alan yarışmacı sonradan eseri üzerinden herhangi bir hak iddia edemez.

b) Kafkas Üniversitesi ödül kazanmayan eserler üzerinde yarışmacının izni olmaksızın herhangi bir tasarrufta bulunamaz.

c) Kullanılmayacak olan eserler sonuçların ilan edilmesini müteakip en geç 30 gün içerisinde teslim edilen adresten geri alınabilir. Bu süre zarfında teslim alınmayan eserlerden Kafkas Üniversitesi sorumlu değildir.

Madde 7.

Yarışma Takvimi:

Başlangıç tarihi: 23.12.2011

Bitiş tarihi: 20.02.2012

Eser değerlendirme tarihi: 21.02.2012-23.03.2012

Yarışma sonuçlarının ilanı: 26.03.2012Madde 8.

Ödüller:

Birincilik Ödülü: 3000 TL

İkincilik Ödülü: 2000 TL

Üçüncülük Ödülü: 1000 TL

Ödül töreni ve yeri: Kafkas Üniversitesi Rektörlüğünce bilahare bildirilecektir.Madde 9.

Yarışmaya katılan tüm yarışmacılar yukarıdaki şartların tamamını kabul etmiş sayılır.Madde 10.

Değerlendirme Kurulu: Kafkas Üniversitesi Senatosunca belirlenecektir.Yazışma Adresi:

Kafkas Üniversitesi Rektörlüğü, Genel Sekreterlik, 36100/KARS

Web: www.kafkas.edu.tr

Telefon: 0 474 225 11 58-63

Faks: 0 474 225 11 61

e-posta: gensek@kafkas.edu.tr

KAFKAS ÜNİVERSİTESİ AMBLEM - LOGOTYPE YARIŞMASI KATILIM FORMURumuz:Adı:Soyadı:T.C. Kimlik No:Doğum Tarihi (Gün / Ay / Yıl):Doğum Yeri:Yazışma Adresi:Telefon:Faks:E-Posta:Kısa Özgeçmiş:“Kafkas Üniversitesi Amblem-Logotype Yarışması Şartnamesi’ndeki” bütün şartları okudum ve bütün şartları kabul etmekle birlikte, “Kafkas Üniversitesi Amblem - Logotype Yarışması” kapsamında ve sonrasında hazırlanacak her türlü basılı ve görsel materyal üzerinde süresiz olarak kullanım hakkını verdiğimi peşinen kabul ederim. Amblem - Logotype kendi tasarımım olup, daha önce hiçbir yarışmada yer almamış ve sergilenmemiştir. Buna bağlı olarak, gerek Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu, gerekse diğer ilgili mevzuat gereğince yarışmaya gönderdiğim çalışmamın çoğaltma, işlenme, yayma, temsil, umuma iletim, dijital iletim, faydalanma vb. umuma arz ile ilgili bilumum haklar için yarışmayı düzenleyici kuruma tam lisans verdiğimi kabul ederim. Yarışmayı düzenleyici kurum tarafından kullanılacak çalışmam için verdiğim lisansı geri almayacağımı ve eserin yukarıdaki şekilde kullanılmasını men etmeyeceğimi veya bu lisans için bana verilen ödülden başka herhangi bir telif hakkı veya maddi ve manevi talepte bulunmayacağımı beyan ve taahhüt ederim.”

Tarih .. / .. / ..

İMZA

Not:

Bu formun konulacağı zarfın üzerine sadece “KAFKAS ÜNİVERSİTESİ AMBLEM- LOGOTYPE YARIŞMASI” ve “RUMUZ” dışında hiçbir şey yazılmayacaktır.Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 26
Dün Tekil 1179
Bugün Tekil 852
Toplam Tekil 2523682
IP 54.147.29.160


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:14 Sevval 1440
Haziran 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Başka dile uymaz ananın sesi, Her sözün ararsan vardır Türkçesi
(Ziya GÖKALP)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.120 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu