KITSAM’a Çağrı - Prof. Dr. Ata ATUN - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

KITSAM’a Çağrı - Prof. Dr. Ata ATUN
Tarih: 12.09.2011 > Kaç kez okundu? 2660

Paylaş


KITSAM’ın açılımı “Kıbrıs Türk Stratejik Araştırmalar Merkezi”.

Yaklaşık 3 sene evvel bu ismi Şirketler Mukayyitliğimize tescil ettirdim.

Amacım, zamanı geldiğinde çalışkan, dil bilen ve dünya vizyonu olan gönüllülerden oluşan bir ekiple, dış ülkelerin yöneticilerine ve dünyanın siyasetinde başrol oynayan politikacılarına dönük olarak, KKTC Cumhurbaşkanlığının ve KKTC Dış İşleri Bakanlığının sürdürdüğü çabalara ilaveten, bilgilendirme girişimleri yapmak, Kıbrıslı Türklerin haklı oldukları yönlerde bıkmadan usanmadan ve pes etmeden uğraşılar vermekti.

“Kıbrıs Sorunu” konusunda bizim de doğrularımız var.

Rumların süreç içinde hasıraltı etmeyi başardıkları gerçekler var.

BM’de ve AB’de haklı olduğumuz birçok konuda bizleri haksız taraf olarak tanımlama alışkanlığı var.

Adada azınlık değil eşit ortak olduğumuz gerçeği var.

Tapu kayıtlarında yapılan tahrifatla kaybedilen ata topraklarımız var.

1963-1974 yılları arasında soykırıma uğradığımız gerçeği var.

Rum saldırıları nedeni ile şehitlerimiz, insani kayıplarımız, taşınır ve taşınmaz mal kayıplarımız, geleceklerini yitirmiş insanlarımız var.

Ve bunlara ilaveten, bizim bildiğimiz ve olağan bir bilgi olarak kabul ettiğimiz ama Rum-Yunan lobilerinin çalışmaları sonucunda dünya siyasetinin ve parlamentolarının etkili isimlerinden büyük bir maharetle saklanabilmiş veya çarpıtılmış birçok konu ve gerçekler var.

3. Hristofyas kabinesinde yer alan Dış İşleri Bakanı Erato K. Markulli’nin Türk düşmanlığı bütün yabancı diplomatlarca bilinen bir gerçek. Tassos Papadopulos bile düşmanlık duygularını bu denli açığa vurmamıştı diyor birçoğu. Ve neredeyse tümü de Markulli’nin bu çabalarının müzakerelere uzun vadede zarar vereceği konusunda hem fikir.

Dünyadaki siyasi dengeler ve ekonomik yapılaşma hızla değişime doğru gitmekte ve bu değişimin de “Kıbrıs Sorununa Çözüm Bulmak” çabalarını ve liderler arasında sürdürülen müzakereleri esasından etkileyeceği de kesin gözükmekte.

Bu noktada KITSAM’ı artık hayata geçirme zamanı geldi.

“Güç Birlikten Doğar” atasözümüzü ilke edinerek, haftanın herhangi bir günü, uygun gördüğü bir saat diliminde birkaç saatini, kendi evinde veya iş yerinde KITSAM çalışmalarına ayırabilecek, İngilizce, Rumca, Arapça, Rusça, Çince, Almanca ve Fransızca dillerinden bir tanesini veya daha fazlasını çok iyi düzeyde konuşan ve düşündüklerini yazıya dönüştürebilen, KKTC’nin varlığına ve varoluş haklılığına inanan, yıllardır çektiğimiz sıkıntıları bilen ve yüreği KKTC için atan, yurtsever ve vatansever kişilere KITSAM’ın gereksinimi vardır.

Çalışmalar tamamen gönüllülük esasında olacak ve dünya siyasetinde önemli rol oynayan ülkelerin başkanları, bakanları, milletvekilleri, komisyonları, diplomatik temsilcileri ve ilgili sivil toplum örgütlerine yönelik olarak, yazılı bilgilendirme, ziyaretler ve görüşmeler şeklinde sürdürülecektir.

Yurt dışında yaşamlarını sürdüren KITSAM üyeleri ile belirli zamanlarda internet üzerinden telekonferans şeklinde yapılacak bağlantılarla toplantılar düzenlenecek ve çalışma hedefleri ile geleceği yönelik stratejiler belirlenecektir.

Böylesi bir çalışmaya katılmayı arzulayan ve KITSAM’ın bu mücadelesinde yer almak isteyen okurlarımın ve kişilerin benimle iletişime (ata.atun@atun.com) geçmesini bekliyorum. İstediğiniz zaman veya kendinizi hazır hissettiğiniz zaman katılım için bana mesaj gönderebilir veya arayabilirsiniz veya da üçüncü bir şahsı tavsiye edebilirsiniz.

Güç Birlikten Doğar, Başarı Hep Birlikte Yılmadan Mücadele İle Elde Edilir.

Hadi Hep Birlikte Yeni Bir Güç Oluşturalım, Kalbi KKTC İçin Atan Bir Güç.Prof. Dr. Ata ATUN

http://www.ataatun.com

11 Eylül 2011

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 26
Dün Tekil 1401
Bugün Tekil 1058
Toplam Tekil 2603704
IP 3.226.251.81


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:23 Zi'l-Hicce 1440
Ağustos 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Asil yetimler anadan babadan değil, ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır. (HZ. ALİ)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 9.059 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu