CIA, FBI, NGO ve GENERALLER TÜRKİYE’DE - Nurullah AYDIN - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org









CIA, FBI, NGO ve GENERALLER TÜRKİYE’DE - Nurullah AYDIN
Tarih: 06.04.2011 > Kaç kez okundu? 2626

Paylaş


Özgürlük, demokrasi ve insan hakları, dünya üzerinde siyaseten en çok kullanılan kavramlardır. Batının yeni sömürge politikası olarak, halkları uyuşturmak için kullandığı çağdaş argümanlar. Bunlara, ileri demokrasi, küresel adalet projesi kavramları da eklendi.







Dönemsel olarak güvenlik yetkileri, yargı mensupları ABD’de eğitime kurslara gönderildi. Döndüler ve çalışmaya başladılar. Her birine önemli görevler verildi.







Türkiye- ABD ilişkisi; 1939 askeri anlaşma ve 1946 Missouri zırhlısının karşılanışından sonra ve 1952’de NATO’ya girişle birlikte, Millici unsurlarla ABD’ci unsurlar arasındaki iktidar savaşı bugünlere geldi. İç içe geçen asker, istihbarat ve eğitim işbirliği yeni yapılandırmayla birlikte o dönemdeki gibi muhalifleri etkisizleştirmeye yöneldi.







Indiana eyalet yöneticilerinin Türkiye'den ortak aradıkları konusu, heyetin bir haftalık ziyareti boyunca gündemden düşmemişti. ABD Ticaret Odası'na bağlı Türk Amerikan İşadamları Derneği TABA-AMCHAM tarafından konuk edilen heyet, daha sonra Anadolu iş dünyası ile görüştü. TABA yöneticileri, heyetin Bahçeşehir Üniversitesi ve Sanko Holding başta olmak üzere yatırımcılarla buluştu.







17 kişilik Amerikan heyeti, başta Marmara Grubu Vakfı olmak üzere iş ve siyaset dünyasından üst düzey yöneticilerle buluştu.







Askeri ve sivil yetkililerden oluşan heyette, ABD Milli Savunma Üniversitesi (NDU) Caps programı katılımcılar ve 2 ivil var.







17 kişilik heyette Chris Aquilino Deniz Kuvvetleri Tuğamiral Strateji ve Mevzuat Direktörü



Steve Arquiette Hava Kuvvetleri Tuğgeneral Operasyon Direktörü Vekili



Beth Flanagan Ulusal Valiler Birliği Sivil Kaynak Keşfi Direktörü



Gretchen Herbert Deniz Kuvvetleri Tuğamiral Bilişim Teknolojisi Direktörü



Kevin Mangum Kara Kuvvetleri Tuğgeneral Hava Destek Komutanı



Jeff Mathis Ulusal Muhafızlar Tuğgeneral Antiterörizm-Ulusal Savunma Direktörü



Fred Midgette Sahil Güvenlik Tuğamiral 9'uncu Sahil Güvenlik Bölgesi Komutanı



Vic Petrenko Kara Kuvvetleri Tuğgeneral Halkla İlişkiler Komutanı



Tim Ray Hava Kuvvetleri Tuğgeneral Operasyon Direktörü



Badfinger Rocco Deniz Kuvvetleri Tuğamiral Avrupa Masası Direktörü



Cowboy Rydholm Hava Kuvvetleri Tuğgeneral Denetleme Sorumlusu



Jack Shanahan Hava Kuvvetleri Tuğgeneral Birlik Komutanı



Herm Shelanski Deniz Kuvvetleri Tuğamiral Takip ve İntikal Birliği Direktör Vekili



Kevin Slates Deniz Kuvvetleri Tuğamiral Birlik Komutanı



Ken Tovo Kara Kuvvetleri Tuğgeneral Birlik Komutanı



Scott Vander Hamm Hava Kuvvetleri Tuğgeneral Birlik Komutanı



Kathy Zuback Savunma Bakanlığı Sivil Şirket Yönetimi-Portföy Sorumlusu







Akdeniz çanağında ekonomik ve siyasi istikrarsızlıklar artıyor. İspanya, İtalya ve Yunanistan ekonomik krizle boğuşuyor. Tunus ve Mısır'da iktidarlar sokak gösterileriyle devrildi. Libya; haçlılarca bombalanıyor. Yemen, Suriye’de olaylar devam ediyor.







14 haçlı savaşına karşı İslam dünyasını koruyan, set olan Türkiye; 15 inci ve 16’ıncı haçlı savaşlarında ne yazık ki haçlılarla ittifak kuran İslam’dan dönme münafık cemaat-tarikat-liboş, dönek yöneticiler eliyle, tarihi geçmişini, bir anda sildi, attı.







ABD-İngiltere; Ankara ve İstanbul’a yerleştirdiği CIA, FBI, NSA istihbarat ağıyla, NGO sivil örgüt mensuplarıyla, devşirdiği işbirlikçi siyasetçi, gazeteci ve akademisyenleriyle, yargı güvenlik birimlerinde yeniden yapılandığı Yeni Gladio ile Türkiye’nin yönetim iradesini teslim almıştır.







ABD; Türk Milleti’nin tarihi kimliği ile özdeş Ergenekon kavramını dejenere edecek şekilde bu adla muhalifleri tasfiyeyi İslamcı parti ve cemaat eliyle gerçekleştirirken, Türkiye-ABD ilişkilerinin varolan durumunu çarpıcı bir şekilde tarihe not düşecek şekilde ortaya koymuştur.







Türk Milleti’nin dirilişinin odak noktası da budur. Tarih bir kez daha tekerrür edecek ve işgalciler ve işbirlikçileri geldikleri gibi gideceklerdir. Ancak bu kez ihanetlerinin bedelini ödeyerek.







Günün Sözü: Acizler için imkansız, korkaklar için müthiş gözüken şeyler kahramanlar için idealdir.









Yorumlar








Web-Site'miz AA-Anadolu Ajansı Abonesidir.



Aktif Ziyaretçi 18
Dün Tekil 914
Bugün Tekil 497
Toplam Tekil 2239604
IP 54.80.96.153






TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:































































13 Muharrem 1440
Eylül 2018
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Köpeklerin dudakları değdi diye deniz kirlenmez.
(MEVLANA)


Ekle Çıkar









Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Tüzük - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2018 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 6.198 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu