FISILTI TERÖRÜNE DİKKAT EDELİM! - Nurullah AYDIN - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

FISILTI TERÖRÜNE DİKKAT EDELİM! - Nurullah AYDIN
Tarih: 19.02.2011 > Kaç kez okundu? 2571

Paylaş


Bir süredir Türkiye üzerine bilinenlerin çok ötesinde bir oyun oynanıyor. Bu oyunun adı, fısıltı terörü...Nasıl mı oynanıyor...

Medya üzerinden...Üniversiteler üzerinden, bankalar üzerinden!

Siyasetçisi, iş adamı, akademisyeni, gazetecisi, sivil toplum örgütü mensubu, bankacısı aktif durumda, hareket halinde.Türkiye’de güvenebileceğimiz en yetkin bir çok merkezlere soruyorum:

Kim, neden, niçin, nerede, ne yapmak istiyor? Bir bilgi var mı?Cevap:

Her iki taraf da her yeri ve herkesi takip ediyor. Hem çok şey var hem bir şey de yok.Yine soruyorum:

Peki önce Ergenekon operasyonu, ABD ile üst düzey askeri yetkililerle çok sık görüşmeler, İsrail’e karşı tepkiler, Kuzey Irak’ın ikinci plana düşürülüşü. Ne oluyor bir şeyler gündemden düşürmek için mi asker, paşa ordu, yargı sorunu gündemde tutuluyor? Bu konuda bir bilgi var mı?Cevap:

Dezinformasyon var. Asimetrik psikolojik savaş tüm acımasızlığı kural tanımazlığı ile sürüyor. Devletin tüm kurumları fiilen ikiye ayrılmış durumda. Her iki tarafta, bilgi topluyor bağlı olduğu merkezlere aktarıyor. Yani Ankara yabancı istihbaratçıların mesken tuttuğu ülke!. Kamu kurum ve kuruluşları ikiye ayrılırken Türk istihbaratı da fiilen ikiye bölünmüş durumda.Birkaç gün önce yine bir fısıltı bombası üzerine bazı yetkililere sormuştum:

ABD ile Türkiye’de kim anlaştı?BOP için hangi ABD’li yetki, Türkiye’de?Bazı NSA, CIA, FBI, Hukukçu, gazeteci, diplomat, sivil toplum mensubu kişiler karargah kurmuş, doğru mu?

İlgililer kesin bir ifade kullanmadan olabilir de, olmayabilir de demişti.Türkiye bölgede ki gelişmelerde bu kadar öne çıkmasının nedeni ne? ABD adına mı hareket ediliyor? İran’a yönelik muhtemel ABD-İsrail-İngiltere ortak saldırısında Türkiye deki hava, kara deniz üslerini verme kararı var mı?

Bu sorunun cevabı da; ne evet ti, ne de hayırdı.ABD karşıtı unsurların etkisizleştirilme operasyonları ve takipleri var.. Yarın İran bağlantılı muhtemel suikastler ve bağlantıların deşifresi ihtimalleri var. Bunlar yakalanırsa, evet biz böyle bir paket operasyonu bekliyorduk denilebilecek bir durum!Yargı başlayan kaos, generallerin toplu tutuklanması ile devlet, rejim, din özgürlük, demokratikleşme hepsi ama hepsi birbirine karıştı. Her kafadan bir ses çıkıyor..

Türkiye’nin gündemi sürekli değişiyor. Şehit edilen Mehmetçikler konusu konuşulmaz oldu. Halkın PKK ve ABD aleyhtarlığı durduruldu. Böylece siyaset arenasında ABD, İran ile eşitlendi...Türkiye’yi dışarıda aciz içeride baskıcı gösterme süreci başlatıldı.Türkiye’nin kendi başına bir şey yapıyor imajı pompalanmaya başlandı. Türkiye’nin bölge ülkelerine model olduğu batılı yetkililerce bir biri ardına dillendirilmeye başlandı.Türkiye’nin bölgesel olaylarda inisiyatifi olan ve birilerinden teknik destek beklemeyen bir ülke gibi gösterilme süreci başlatılmış oldu.Evet işte Türkiye’nin içine çekilmeye çalışıldığı fısıltı terörü budur. ABD’den ve AB’dan diplomatik destek bekleyen aciz bir ülke... Bu arada bölünmek istenen devletin kurumları, toplum kesimleri. Bir toplumsal yılgınlık aşısı gibi.Fısıltı terörünü hatırlatıyorum. Herkese şunu öneriyorum: siyasi düşüncelerle, fırsatçılık anlayışıyla, endişe ve kaygıyla bu fısıltı terörünün içine düşmeyelim.Sinsi plan devrede ama ne zaman, nasıl, ne şekilde, kime, kimlere ve hangi ülkeye yönelik? Ufuklarımıza atılan sis bombasının yarattığı geçici körlük yavaş yavaş açılıyor...Şimdi karşımızda sadece yargıya, orduya, medyaya yönelik senaryo yok. Tam tersine bunları da içine alan sınır ötesi senaryoların bölgesel uygulanması var.Yani sınırlarımızın ötesinde yapılan ve Türkiye başta bölgede uygulanacak planlar, hazırlanan senaryolar uygulanıyor...Peki devamında ne var? Bekleyip görelim!Günün Sözü: Sahneye bak ama, sahne dışını da düşün. Oyuna gelmezsin.

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 25
Dün Tekil 1315
Bugün Tekil 391
Toplam Tekil 2535321
IP 100.25.214.89


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:24 Sevval 1440
Haziran 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Hepiniz birer Türk Bayrağısınız. Bayrağı lekelemeyin, kirletmeyin yere düşürmeyin.
(Alpaslan TÜRKEŞ)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.811 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu