Tarihi Konularda Kompozisyon Yarışması - Prof. Dr. Turan YAZGAN - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

Tarihi Konularda Kompozisyon Yarışması - Prof. Dr. Turan YAZGAN
Tarih: 08.02.2011 > Kaç kez okundu? 2877

Paylaş
Yarışmanın Dili:

Yarışmanın dili Türkiye Türkçesidir.Yarışmanın Adı:

Türk-İslam Tarihinden Damlalar olarak belirlenmiştir.Yarışmanın Konusu:

Türk-İslam tarihinde yaşanan tarihî olaylar.Yarışmanın Amacı:

Türk tarihinin gençlere tanıtılması, anlaşılması, genç kuşak arasında millî tarih bilincinin geliştirilmesi. Millî tarihimizdeki olayları zamana ve zemine göre değerlendirme şuurunun kazandırılması. Türk halkları arasında eşit ve adil, kardeşlik duygu ve düşüncelerinin öne çıkartılması. Millî tarihimiz konusunda araştırmaya dayalı yazılar kaleme alma arzusundaki gençlerin teşvik edilmesi. Başarılı gençlerin, başarılarından dolayı taltif edilmesi.Yarışmaya Katılacak Eserlerde Aranacak Özellikler:

Yarışmaya katılacaklar, eserlerini (A4) dosya kâğıdına ve üç sayfayı geçmeyecek şekilde 12 punto, bir satır aralığıyla word formatında yazacaklardır. Sayfa boyutları standart olarak alınacak, sayfaların her yanından 2,5 cm. boşluk bırakılacaktır. Yazı türü olarak Times New Roman veya Times New Roman Turk tercih edilecektir.Yarışmaya Katılabilecekler:

Yarışmalara lise ve üniversite çağındaki gençlerimiz en fazla iki eser ile yarışmaya iştirak edebilecektir.Eserlerin Değerlendirilmesi:

Eserlerin değerlendirilmesi uzmanlardan oluşturulan ve isimleri aşağıda soyadına göre alfabetik olarak sıralanan jüri tarafından yapılacaktır.Değerlendirme:

Aşağıda belirtilen esaslar göz önüne alınarak yapılacaktır.

- Seçilen konunun Türk tarihindeki yeri ve önemi dikkate alınacaktır. - Başlık (Başlığın konuyla ilişkisi, başlığın anahtar sözcüklerden oluşması)

- Anlatım düzeni. - Ana fikri tanıtan anlatım, sunuş açıklığı, etkileyiciliği.

- Anlatım zenginliği (Kelime kullanımı ve yerindeliği, cümle yapıları, paragraf arasındaki geçişler.) - Yazım kurallarına uygunluk (Yazım, söz dizimi, noktalama, paragraf düzeni)

- Bir bütün olarak yazılı anlatım (Verilmek istenen mesaj) - Yarışmaya katılacak olan eserlerin daha önce hiç bir yarışmada ödül almamış ve herhangi bir yerde yayınlanmamış olması gerekmektedir.

- Yarışmada ödül kazanan eserlerin her türlü yayın hakları Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı`na ait olacaktır.Değerlendirme Ön Jürisi:

Yarışmanın ön jürisi aşağıdaki ilim ve fikir adamlarımızdan oluşacaktır.Akış, İbrahim (Yard. Doç. Dr) İstanbul Üniversitesi

Atmaca, Emine (Dr.) Sakarya Üniversitesi

Işık, Neşe (Yard. Doç. Dr.) Beykent Üniversitesi

Karakuş, Neslihan (Dr.) Marmara Üniversitesi

Koç, Aylin (Dr.) Marmara Üniversitesi

Kök, Abdullah (Yard. Doç. Dr) Niğde Üniversitesi

Şahin, Erdal (Yard. Doç. Dr.) İstanbul Üniversitesi

Şerifoğlu, Yasin (Dr.) Sakarya ÜniversitesiDeğerlendirme Jürisi:

Değerlendirme jürisi aşağıdaki ilim ve fikir adamlarımızdan oluşacaktır.Alpargu, Mehmet (Prof. Dr.) Sakarya Üniversitesi

Akçora, Ergünöz (Yard. Doç. Dr.) Fırat Üniversitesi

Çay, Abdülhaluk (Prof. Dr.) Beykent Üniversitesi

Gülbeyaz, Kürşat (Yard. Doç. Dr.) Dicle Üniversitesi

Gürsoy, Emine Naskali (Prof. Dr.) Marmara Üniversitesi

Çandarlıoğlu, Gülçin (Prof. Dr.) M. Sinan Güzel San. Üni.

Donuk, Abdulkadir (Prof. Dr.) İstanbul Üniversitesi

Karaörs, Metin (Prof. Dr.) Beykent Üniversitesi

Taşağıl, Ahmet (Prof. Dr.) M. Sinan Güzel San. Üni.

Türk, Vahit (Prof. Dr.) Sakarya Üniversitesi

Öner, Mustafa (Prof. Dr.) Ege Üniversitesi

Öztürk, Necdet (Prof. Dr.) Marmara Üniversitesi

Uyar, Mazlum (Prof. Dr.) Marmara Üniversitesi

Yardım, Mehmet Nuri Kubbealtı VakfıEserlerin Teslim Tarihi:

5 Temmuz 2011 günü saat 17:00`ye kadar Vakfımıza ulaşmış eserler yarışmaya dâhil edilecektir.

Yarışmaya katılacak eserler, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Kemalpaşa Mah. Bukalidede Sok. No: 4 Saraçhane İstanbul adresine elden veya posta yoluyla teslim edilmelidir.

Eserler 8 kopya halinde isimsiz, bir rumuz kullanılarak ve her nüsha ıslak imzalı olarak gönderilecektir. Zarflar sağlam şekilde kapatılacak yarışmacı kimlik, iletişim bilgileri ve özgeçmişini ayrı küçük bir zarfa koyarak üzerine sadece rumuz yazılıp, eserleri koyduğu büyük zarfın içine koyacaktır.Kazanan Eserlerin Duyurulması:

Yarışma sonuçları 20 Ekim 2011`de www.turan.org.tr sitesinden duyurulacaktır.Ödüller:

Yarışmada derece olarak ilk üç kişiyle birlikte 10 kişi de mansiyon sahibi olarak ilan edilecektir.

Bunlar Vakfın tayin ettiği tören günü, tören yerinde hazır bulunacaklardır.Buna göre:

Birinci:

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Yayınları arasından kendisinin seçeceği 1500 TL`lik kitap ve bir taşınabilir bilgisayar, ayrıca Türk Dünyası Tarih Kültür Dergisi`nin Genç Yazarlar sayfalarında yazarlığa başlama imkânı ve 2 yıl süreyle dergiye ücretsiz abonelik kazanacaktır.İkinci:

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Yayınları arasından kendisinin seçeceği 1000 TL`lik kitap ve bir taşınabilir bilgisayar, ayrıca Türk Dünyası Tarih Kültür Dergisi`nin Genç Yazarlar sayfalarında yazarlığa başlama imkânı, ve 1 yıl süreyle dergiye ücretsiz abonelik kazanacaktır.Üçüncü:

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Yayınları arasından kendisinin seçeceği 500 TL`lik kitap ve bir taşınabilir bilgisayar verilecektir. Ayrıca Türk Dünyası Tarih Kültür Dergisi`nin Genç Yazarlar sayfalarında yazarlığa başlama imkânı ve 1 yıl süreyle dergiye ücretsiz abonelik kazanacaktır.Mansiyon Kazanan 10 Yarışmacı:

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Yayınları arasından kendilerinin seçeceği 100 TL`lik kitap, ayrıca Türk Dünyası Tarih Kültür Dergisi`nin Genç Yazarlar sayfalarında yazarlığa başlama imkânı, ve bir yıl süreyle dergiye ücretsiz abonelik kazanacaklardır.Ödül Töreni:

Ödül töreni, İstanbul`da yapılacak, tarih ve mekan www.turan.org sitesinden ilan edilecektir.Yarışmanın Çıktıları:

Yarışmada dereceye giren eserler, Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı Yayınları arasında kitaplaştırılacaktır.Yarışmacılara Öneriler:

Konuların seçilmesi bakımından Türk Dünyası Tarih Kültür Dergisi ve Türk Dünyası Araştırmaları Dergisi incelenmeyi faydalı olacaktır.İletişim Adres:

Kemalpaşa Mah. Bukalidede Sok. No: 4 Ankaravî Mehmed Efendi Medresesi P. K. 34134 Saraçhane | İstanbulTelefon:

0212 511 10 06 | Belgegeçer: 0212 520 53 63

e-posta: tdav@turan.org

internet: www.turan.org.trKemalpaşa Mahallesi Bukalidede Sokağı No: 4 Belediye Sarayı Arkası Ankaravi Mehmed Efendi Medresesi Posta kodu: 34134 Saraçhane / Aksaray / Fatih / İstanbul / TÜRKİYE

Telefon : +90 212 511 10 06 | Belgegeçer : +90 212 520 53 63 | E-Posta : tdav@turan.org

Türk Dünyası Araştırmaları Vakfı İnternet Sitesine Gitmek İçin

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 25
Dün Tekil 1113
Bugün Tekil 1118
Toplam Tekil 2452662
IP 3.88.161.108


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

15 Şaban 1440
Nisan 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Sevgim - Millete!
Vurgunluğum - Azadlığa ve adalete!
itaatim - Hocalarıma!
Borcum - Dostlarıma ve meslektaşlarıma!
Nefretim - Yalancılara ve iki yüzlülere!

(Ebülfez ELÇİBEY)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Tüzük - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.096 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu