Çağrıda Bulunmak Adına - Gökhan GÖKÇEK - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

Çağrıda Bulunmak Adına - Gökhan GÖKÇEK
Tarih: 20.11.2010 > Kaç kez okundu? 2760

Paylaş


Rahman ve Rahim Olan Allah'ın Adıyla...Yazı yazmak adına ilk olmasa da burada "ilk" yazımı yazmanın verdiği tutku dolu heyecanı tadıyorum. Dava güdenlerin muvaffak olma seviyelerinin ilki olan, hizmet etme noktasındayım. Rabbim izin verirse bu durumu; uykusuz, susuz, ekmeksiz, başımı secdeye mıhlayıp bir ömür Allah'a hamd etme makamına gelene kadar sürdürmeye kararlıyım. İlk yazıma da bu yoldaki besmele niyetiyle başlıyorum.

***Yakın zamanda iştirak ettiğim bir mevzuyu anlatacağım.Birçoğumuz feyz alma gayesiyle Allah kelâmının anıldığı ortamlarda yer alır. Bende elimden geldiği kadarıyla bu kurala idrak etmeye çalışıyorum. Bulunduğum bir hasbihalde üstat mertebesinde olan sevgili büyüğüm GENÇ Dergi Editörü Lütfi Arslan ağabeyin anlattığı bir husus beni çok etkiledi. Etkilenmenin yanında davamda disiplin kabul ettiğim İslâm bütününde, eksik olduğumu da anladım. Eksiklerimi görüp tamamlamaya kalkışmam ayrı bir mevzu. Benim anlatmak istediğim başka...Lütfi ağabeyin anlattığı, benim içimdeki alevin daha da diri yanmasında ki olay şöyle: "Allah'ın habibim dediği Hz. Muhammet (s.a.v) efendimizin yakınında bulunmuş sahabelerden İbn Amr, efendimizin ağzından çıkan her kelimeyi not eder. Sahabe o kadar hassas davranır ki kayıt altına aldığı hadis-i şerifler sayfalarca birikir. Yolunda olduğumuz, en büyük örnek kabul ettiğimiz Peygamberimiz vefat eder. Vefatından bir süre sonra sahabelerden biri Abdullah İbn Amr'ın yanına gelir. Ona "ya İbn Amr bir bak bakalım notlarına önce Konstantiniyye mi yoksa Roma mı fethedilecek" diye sorar. Notlarını karıştıran İbn Amr, "önce Konstantiniyye daha sonra da Roma fetholunacak" cevabını verir. " Nitekim İslâmın bayraktarı ve hamisi Türk dünyasının evladı Fatih Sultan Mehmet Han, bu müjdenin fatihi olur. İstanbul'u fetheder. İşte. İçimi titreten husus bu. Umudumun kırıldığı nokta da Allah'ın yardımını ummanın yanında sarılacağım ikinci zafer emaresi. İstanbul'un fetholunup Roma'nın fetholunamaması...

***Ümidim yürekli olarak.Ezelden beridir hür yaşayan, Oğuz'dan Hz. Türkistan'a (Ahmet Yesevi), Osman Gazi'den Fatih'e Yavuz'a, Kanuni'den Abdulhamit'e, Enver Paşa'dan M. Kemal'e, Türkeş'ten Muhsin Yazıcıoğlu'na... 'Kim var? ' diye seslenilince, sağına ve soluna bakmadan fert fert 'ben varım!' diyebilenler olarak. Sözümüz, andımız olsun. Anadolu kıtası büyüklüğündeki dava taşını gediğine koyacağız! Türk'ün bir buçuk asırdır işte bu hasta batı adamında bulduğunu sandığı şeyi o mübarek oluş sırrını, her sistem ve mezhebe ortada ne kadar illet varsa devasının ve ne kadar cennet hayâli varsa hakikatinin; İslâm'da olduğunu göstereceğiz! Ve bu tavırla yurda, İslâm âlemine ve bütün insanlığa model teşkil edeceğiz! Allah yolunda cengi kurtuluş kabul eden bir neslin evladı olarak sesleniyorum. Müslümanlar! Türkler! Davacılar! Çağrım İslâm da yeniden dirilişidir!***Göğe sâde bir amin sedası.Ya Rabbi! Roma'nın fethini, âleme nizamı bize bahşeyle.Amin!..

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 40
Dün Tekil 1577
Bugün Tekil 1434
Toplam Tekil 2856413
IP 34.204.183.113


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

28 Cemaziye'l-Ahir 1441
Şubat 2020
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29


Türkçüler Günü olan 3 Mayıs (1944) büsbütün ayrı bir düşüncenin sonucudur. İç düşman olan, kılık değiştirerek milletin içine giren ve hükümetin gafletinden yararlanan komünizme karşı Türkçü gençlerin bir uyarma yürüyüşüdür.
(Alpaslan TÜRKEŞ)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2020 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 8.106 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu