Bir Öngörü: Türk Dünyasında Avrasyacılık – Ilımlı İslam Çatışması – Hayri Üstün - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

Bir Öngörü: Türk Dünyasında Avrasyacılık – Ilımlı İslam Çatışması – Hayri Üstün
Tarih: 13.11.2008 > Kaç kez okundu? 3397

Paylaş


Bir Öngörü: Türk Dünyasında Avrasyacılık – Ilımlı İslam Çatışması – Hayri Üstün

Avrasyacılık: Aleksandr Dugin tarafından ortaya atılan rus emperyalizmini açıklayan bir akımdır. Malesef Türkiye’de avrasyacılık akımına kapılıp Avrasyacılığı destekleyenler bulunmaktadır. Avrasyacılık, Türk dünyasını yok etmek üzere kurulmuş emperyalist bir ideolojidir. Bu ideolojinin Türkiye’deki en büyük destekcisi, İşçi Partisi genel başkanı Doğu Perincek’tir. Doğu Perinçek, 2003 yılında Aleksandr Dugin tarafından kurulan “Uluslararası Avrasya Hareketi” ‘nde yürütme kurulunda görev almaktadır. Ne büyük tesattır ki, AB karşıtı söylemleri ile tanınan Perinçek, AB – Rus işbirliği ile Türk dünyasını yok etmeyi amaçlamış bir ideolojinin destekçisi konumundadır. “Batıya karşı doğu yeter.” Ne doğru bir söylemmiş yeni anladım. Batı karşıtlığı yapıp, Türk – Rus birlikteliğini savunacaksın, üstelik bunu da Avrasyacılık ile temellendireceksin.

Vay be, gaflet dahilinde Türk dünyasını ruslara pazarlamışlar, birileride çıkıp nedir bu avrasyacılık diye tartışma gereği duymuyor. Hatta Türkiye’de anlaşılan avrasyacılık akımının etkisi ile Avrupa’da aşırı sağ akımlar tarafından öldürülmeye başlayan Türkleri kurtarmak için Rus ve Türk ordularının ortak hareket etmeleri üzerine siyasi kurgu romanları yazılıyor. Bizde alıp okuyup inanıyoruz.

Vay be, Avrupa bize düşman olursa kadim dostumuz Rusya var, onlarla birlikte ezip geçeriz faşist avrupalıları intibası ne kadar kolay uyandırılıyormuş.

Bende sormak istiyorum, hangi Rusya’dır bizim dostumuz olan ? Putin hakimiyetindeki avrasyacılığı savunan Rusya mı? Yoksa Sovyetler döneminde 50 yılda 60 milyon Türk’ü öldüren, milyonlarca Türk’ü sürgüne gönderen, Türkistan’ı ve Kafkasya’yı işgal eden sözde sosyalist, aslı emperyalist Rus – Sovyet imparatorluğunun mirascısı, özlemcisi Rusya mıdır bizim dostumuz ?

En vahimide yurdumuzda Atatürkçü Düşünce Derneği yöneticisi Anıl Çeçen’in yayınladığı bir kitapta Atatürk’ü avrasyacı olarak tasvir ediyor! Tam bağımsızlığın sembolü ve savunucusu Başbuğ Mustafa Kemal Atatürk mü savunuyor rus emperyalizmi avrasyacılığı? Güldürmeyin adamı, bu milleti Atatürkçü maskesinin altından kandıramazsınız. Gafletiniz, dalaletiniz hatta hıyanetiniz içinizde kalsın. Mustafa Kemal Atatürk’ü yalan yanlış söylemleriniz ile karalamaya kalkmayın, buna gücünüz yetmez..!

Ilımlı İslam: Dünya’nın süper gücü olarak tasvir edilen ABD(*) tarafından ortaya atılan bir akımdır. Amacı gayet masum gözüksede altından batının başka bir oyununun çıkacağı akıllara kadirdir. Ilımlı islamın orataya atılış amacı, siyasal islam olarak tasvir edilen şerri yönetim biçimini yıkmak, sömürmeye ve sömürgeciliğe daha açık bir düzen getirmektir. AKP’nin yaptığı gibi. Kemal Derviş’in gelişiyle ivme kazanan Türkiye’yi sömürme projesi AKP iktidarı ile bir aşama daha kaydetmiştir. Batılı emperyalistler ve siyonizm için bu büyük bir zaferdir. Çünkü Atatürk’ün kurduğu ve kurucusu olmakla onurlandırdığı Türkiye Cumhuriyeti emperyalist emelleri olan batılılar için bir çakıl taşından daha fazla olmaktadır. Fethullah Gülen grubu Türk dünyasında kurduğu ilk, orta dereceli okullar ve evrenkentler vasıtası ile avrasyacılığa karşı ABD nin elini güçlendirmektedir. Ilımlı islamdaki yegane amaçta budur. Türk dünyasını sömürmeye açık hale getirmek...

Sonuç

Ne diyordu ingilizler; “İngiltere’nin sürekli dostları yoktur. İngiltere’nin sürekli düşmanları da yoktur. İngiltere’nin sürekli çıkarları vardır”. Türk kültürüne sahip olmayan bir millet bize dost olamaz. Bunu yakın geçmişte, 1. Dünya Savaşı’nda dindaşımız Araplarla, millet-i sadıka Ermenilerle, ekmeğimizi yiyen Rumlarla, soykırımdan kurtardığımız Yahudilerle bir kere daha kanıtladık. Daha tarihe ne kadar uzak kalacağız, ne kadar daha görmezden geleceğiz ? Artık anlamamız gerekmektedir. Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur, olmamıştır. Bunu görmezden geldiğimiz sürece perdedeki delikten ihaneti gözlemeye devam edeceğiz. Öyle görünüyor ki, Türk dünyasında birlik olmadığı sürece hakkımızda dirlik düşünemeyeceğiz. Bunu sadece ben değil, öğrenmekten gurur duyduğum milli tarihçilerimizce yazılan milli tarihimizde bağıra bağıra söylüyor. Çarpıtılmış tarih değil, gerçek tarih yazıyor bunları. Eksik değil, yabancı değil, onun bunun yazdığı tarih değil tamamen milli tarih yazıyor bunları. Bunları okumalı, öğrenmeli, irdelemeli, hatamızı ve sevabımızı anlamalı ona göre hareket etmeliyiz. Perdedeki delikten bakmayı bırakıp, sahneye çıkma vaktimiz gelmemiş midir sizce? Yapmamız gereken bellidir. Mete Han’ında dediği gibi nerede bir Türk varsa orayı kalbimizden sevmeye başlamalıyız artık. Bu sözcükler ağızdan değil yürektendir. Türk Birliği artık kurulmalıdır. Daha ne kadar perde arkasında bekleyeceğiz? Ancak korkarım ki, bu bekleyiş peşinden sindirilmeyide getirecektir. Onlar bizi sindirmeden biz onların pençesinden artık kurtulmalıyız. Yaralı kurt artık iyileşsin. Yüzdük yüzdük 21. yüzyılın ortasına yaklaştık. Kızıl Elma’ya şurda ne kaldı ki?

Sonuç’un Sonucu

Türk’ün Türk’ten başka dostu yoktur..!

Hayri Üstün

07 Ekim 2008

Notlar

*Bu söylemden şüpheliyim. Bana göre yahuda medyasının korku emperyalizmi için uydurduğu bir yalandan ibaret.

Kaynakça

1- KGB Albaylığından Devlet Başkanlığına Putin Dönemi Rusya – Elnur Hasan Mikail

2- Üçüncü Dünya Savaşı – Burak Turna

3- Nükleer Darbe – Burak Turna

4- Moskovayla İslam Arasında Orta Asya – İrfan Ülkü

5- Maden Savaşları – Prof. Dr. Doğan Aydal

6- Sovyet Rusya’da Devlet Terörü – Dr. Necip Hablemitoğlu

Yorumlar


Aktif Ziyaretçi 24
Dün Tekil 1209
Bugün Tekil 826
Toplam Tekil 2457126
IP 18.212.239.56


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

19 Şaban 1440
Nisan 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30


Asil yetimler anadan babadan değil, ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır. (HZ. ALİ)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Tüzük - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 2.908 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu