NOKTA ATIŞLAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

NOKTA ATIŞLAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
Tarih: 11.11.2018 > Kaç kez okundu? 122

Paylaş


‘Puşt’, her vesileyle puştluğunu yapmazsa ‘puşt’ olamaz ki…

Mücahitlik’ten Müteahhitliğe geçenler GDO'lu mahlûkattır.

Çakal, çakallığını yapmaz veya yapamaz ise, ‘çakal’ olmaz ki…

Yaratılış modunu değiştirmiş GDO'lu insanlardan uzak durun!

Hepimiz yollardayız… Evet, evet; gidiyoruz gündüz gece Mutlak Son'a doğru...

Hani demem o ki; Bazı insanları zorla da olsa, kaba kuvvet kullanarak, eğitmek gerek...

Azerbaycanlı bir akademisyen dostun ‘demokrasi’ tanımı: Demokrasi, demokratların diktatörlüğüdür.Özellikle kamu kesiminde danışılmayan ve dahi danışılma değeri olmayan o kadar çok ‘danışman’ var ki ülkemde...Evet, evet... Edin, edin; her vesileyle teşekkür edin. İnsanlara teşekkür etmeyenlerin Yaratıcı’ ya şükrettikleri şüphelidir.Kışın kışlığını yapması tabiatı gereği de... Puştun puştluk yapması genetiğini bozup da GDO'lu olmasıdır. İnsan tabiatını bozmasıdır.

Bereket’ kavramının her tür olaya uygulanan matematik bir izahı yoktur. Bunun inanç temeli vardır. Buna inanmayan için bir şey ifade etmez.‘Kalitesiz veya ‘kalite’ kavramından habersiz adamlardan, ‘kaliteli’ iş veya eylem ya da ilişki beklemeyin. Aksi halde sükût-u hayale uğrarsınız!Hani demem o ki; yıllarca süren gözlemime göre, ülkemde 'demokrat' insan yoktur; 'demokratım' diyenler de sadece kendilerine demokrattırlar...Vefasızlık, kadir-kıymet bilmezlik ve nankörlük, bazı insanların –bunlar profesör unvanı taşısalar bile- doğuştan davranış kodlarıdır ve sonradan değiştirilemez.

Kim söylemiş, nerede, kimin için ve nasıl söylemiş, bilmiyorum, ama şöyle demiş: Yola çıkan biri, geri döndüğünde artık bir başkasıdır; yani bir başka bendir.

Kim bilir belki de doğru söylemiştir.Kim olursa olsun, hangi unvan sahibi olursa olsun, hangi makamda bulunursa bulunsun, ne yapmış olursa olsun, kaç yaşını idrak ederse etsin, sakın ha sakın insanları putlaştırmayın… Sevin, çok sevin, ama ölçülü sevin…Yıllarca iktidar partisinin üyesi olarak görev yaptıktan sonra saha dışına itilen politikacıların, ülke problemlerine çözüm eleştirileri yapma hakları yoktur. Doğru olan, görevde iken doğruları söylemek, yanlışları eleştirmektir.Hak etmediği ve ehil de olmadıkları halde, altlarına sandalye verilip ‘makam’ sahibi yapılan tüm kamu kesimi ‘yönetici’leri, her şeyi en iyi kendilerinin ‘bildiklerini’ düşünerek, yanlarında danışılacak adam veya müşavir ya da kendilerinden daha kabiliyetli personel görmek istemezler.Öyle garip ki... Adamı vekil seçiyorsunuz, ömür boyunca vekil olarak kalacağını sanıyor. Adamı Genel Müdür atıyorsunuz, ömrü boyunca o koltukta oturacağı vehmine kapılıyor. Adamı Rektör seçiyorsunuz, hiç ölmeyip hep orada mekân tutacağına inanıyor... Hülasa bir an olsa da, o makamların geçici olduğunu idrak edebilseler... Galiba ferasetleri bağlanıp, Hesap Günü'nü unutuyorlar...Hülâsa… Dert bir değil ki…

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 12
Dün Tekil 1398
Bugün Tekil 371
Toplam Tekil 2672236
IP 34.204.189.171


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:20 Safer 1441
Ekim 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Türk hakanları ve Türkmen Padişahları devlet işlerinde hatunun fikirlerini üstün tutar.
(NİZAM ÜL-MÜLK)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 8.106 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu