HAYIR, HAYIR… - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

HAYIR, HAYIR… - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
Tarih: 28.07.2018 > Kaç kez okundu? 209

Paylaş


Hayır, hayır... Küfür de etmeyin; puştlara 'puşt' da demeyin, bozuluyorlar...

Hayır, hayır... Etmeyin, eylemeyin... Zavallıları daha fazla perişan eylemeyin...

Hayır, hayır... Bu Leylâ, o sizin bildiğiniz o Leylâ değil... Boşuna uğraşmayın...

Hayır, hayır... Sakın ha yanlış yapmayın! Hayallerinizi yorganınıza göre uzatın!

Hayır, hayır... Hayatta fiziken yaşayan her insanın 'kafasının' olduğunu düşünmeyin!

Hayır, hayır… Hiç endişeniz olmasın; gün gelecek 'yarın' da geçecek ve 'dün' olacak...

Hayır, hayır… Olmaz efendim olmaz... Böyle de diktatör olmaz ki... Diktatör dediğin var ya...Hayır, hayır… Hiç endişeniz olmasın. Sahipleri ölen köpekler (fiziki olanlardan özür), yeni bir sahip bulmada da mahirdirler.Hayır, hayır… Boş yere aramayın, zaman kaybetmeyin. Şu âlemde hiç bir şeyin garantisi yok ki...Hayır, hayır... Allah kimseye ‘şaşkın ördek psikolojisi’ yaşatmasın. Ne yapacakları belli olmaz...Hayır, hayır… Susmak her zaman kötü değildir… Herkesin konuştuğu bir ortamda susmak en iyi konuşmaktır.Hayır, hayır… ‘Hayat kadınlarının çocukları’na ‘onun bunun çocukları’ demeyin. Çok fena rahatsız oluyorlar.Hayır, hayır... Boş yere uğraşmayın; başaramazsınız, düşen takvim yapraklarını eski yerlerine koyamazsınız…Hayır, hayır… Toleransa gerek yok… Köpeklere daha önce dağıtılan kemikler toplanmalı ve derhal imha edilmelidir...Hayır, hayır… Yanlış bilmeyin… Bazı âdi mahlûkat da ‘arif'tir, onlar da ‘leb’ demeden ‘leblebi'yi hemen, anında anlarlar...Hayır, hayır… Hiçbir şeyin sonsuz ömrü yok… Çekirgelerin sıçrama sayıları da sınırlıdır, ömürleri boyunca sıçrayamazlar...Hayır, hayır… Ne olursanız olun! O ‘mutlak’ gerçeğin dışında hiçbir yere kaçamazsınız. Şimdiye kadar hiçbir canlı kaçamadı…Hayır, hayır… Hiç bir zulüm, haksızlık ve adaletsizlik ebediyen devam etmez. Bunu, zalimlerin ve adetsizlerin de bilmeleri gerekir!Hayır, hayır… Allah, hiçbir kulunu, yarım asrı geçen bir sürede biriktirdiği sevgi ve itibarı çok kısa bir anda kaybettirip rezil ettirmesin.Hayır, hayır... Endişeye hiç gerek yok; geçmişte olduğu gibi, gün gelecek ne CAN kalacak ne de CANAN... Kalacak olan sadece ve sadece YARADAN...Hayır, hayır... Kendisine küfredenlere bile tahammül eden bir DİKTATÖR istemiyorum. Diktatör dediğin, gerçekten 'diktatör' olmalı, vurdu mu var ya...Hayır, hayır… Geç kalmayın… Yağcılar, yalakalar ve rantçılar! bir makama getirilenleri tebrike giderken ceket giyin, kravat takın ve ceketlerin düğmelerini de ilikleyin. Elleriniz de boş olmasın.

Yorumlar

Aktif Ziyaretçi 27
Dün Tekil 1151
Bugün Tekil 414
Toplam Tekil 2600505
IP 35.173.48.224


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:21 Zi'l-Hicce 1440
Ağustos 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Türkçüler Günü olan 3 Mayıs (1944) büsbütün ayrı bir düşüncenin sonucudur. İç düşman olan, kılık değiştirerek milletin içine giren ve hükümetin gafletinden yararlanan komünizme karşı Türkçü gençlerin bir uyarma yürüyüşüdür.
(Alpaslan TÜRKEŞ)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 8.821 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu