KARALAMA DEFTERİNDEN - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

KARALAMA DEFTERİNDEN - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
Tarih: 14.12.2017 > Kaç kez okundu? 278

Paylaş


Yaşamadan yaşatamazsınız!

Saltanatın belli bir şekli yoktur!Kutsalı olmayan hayatlar nasıl olur?

Ermeni veya muadilinin olmadığı coğrafya yoktur.Bazen gülmek de gerekir, ama sadakadır tebessüm edelim.

Oy kullanmayanların, olup biteceklerden şikâyet hakkı yoktur.Bilgi insanlığın ortak değeridir. Herkes nasibi nispetinde faydalanır.Evet, o dediğini yaşı geçenlerin, sığınacakları liman, varsa geçmişleridir.Allah düşmanı ölünce, ona Allah'tan değil, sevdiklerinden rahmet dilenir.

Bir dost diyor ki: biraz sabredin, tatlı tatlı gülmenin acı acı osur.ası olurmuş.İnananlar için: kâinatta hiç bir şey, olup biten hiçbir şey, tesadüfî ve sebepsiz değildirHayat zordur. Herkes sırası gelince kendi yükünü alıp, hayatta hayat bulmaya çalışacaktır.Çok anlatmaya, edebiyat yamaya, fasıl geçmeye ve çok konuşmaya gerek yok... Yaşayın yeter...Hani diyorum; şimdi alıp başını gideceksin çöllere... Onların ruhunda kaybolacak eriyip akacaksın göllere...Bırakın şeriat derdi olanlar onlar uğraşsınlar. Şeriatla ilgili ve bilgisi olmayanlar başka şeylerle ilgilensinler...Kullanılacak birileri bulunduğu sürece kullananlar olacaktır. Bu hep böyle olmuştur. Bundan sonra da böyle olacaktır.Hani diyorum; bazen, yeri geldiğinde, ağzındaki baklayı çıkarması gereken birinin, insanın yanında olması, ne kadar da arzu ediliyor...Kasaplarının bıçaklarını yalayan yalakalar hiç bir devirde noksan olmaz. Bu vakaya, 'Stockholm sendromu' deniyor ve tedavisi de yok…Memleketim insanı işte bu: Adam, 50 yaşında... 70 yaşında olan birine diyor ki: Siz bilmezsiniz, biz neler neler yaşadık, şu ahir ömrümüzde...İnsan veya eşya, bir şeyin yokluğu sizde ‘yokluk’ hissi uyandırmıyor ve ‘yok’ olduğunun farkında olmuyorsanız, o zaten fiilen olsa bile yoktur.

(Affınıza sığınarak) Bir Yörük atasözü der ki: g.tün aklı olsa osurmazdı…

(Yörükler argoyu severler. Kötü niyetleri olmaksızın küfür de ederler... Hem de bağırarak...)Şu garip âlemde öyle ‘insan görünümlü’ insanlar vardır ki, gittikleri yerlerde sadece kendilerine kuyruk sallayacak ve yağcılık yapacak zevatı ziyaret ederler. Çünkü diğerlerini ziyarete yüzleri yoktur.Yalakalık ve yalakalar, kuyruk sallayıcılık ve kuyruk sallayıcılar, döneklik ve dönekler, yağcılık ve yağcılar, fırsatçılık ve fırsatçılar, dinlilik ve dinsizlik, iyilik ve kötülük ve adamlık ile ‘adam gibi görünmek’ her dönemde olagelmiştir ve bundan sonra alacaktır.Acaba diyorum, bu karalama defterinde daha neler var?

Yorumlar
Web-Site'miz AA-Anadolu Ajansı Abonesidir.Aktif Ziyaretçi 22
Dün Tekil 1006
Bugün Tekil 699
Toplam Tekil 2352539
IP 100.24.46.10


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:12 Cemaziye'l-Evvel 1440
Ocak 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü, Bin cihana değişmem şu öksüz Türklüğümü.
(Hüseyin Nihal ATSIZ)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Tüzük - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.001 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu