SÜKÛTUN SÜKÛTU - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK - TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi - http://www.turansam.org

SÜKÛTUN SÜKÛTU - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
Tarih: 11.09.2017 > Kaç kez okundu? 339

Paylaş


Ben bilmem. Bilen bilir.Herkes kendi yükünü çeker!Hayaller güzeldir, gerçekleşmese bile…Bir dost der ki: Dosta mazeret yalandır.‘Doğru’ söze ne denir? Öyleyse öyledir!Muhabbet bir başkadır, başka şeylere benzemez.Kitap candır. Kitap içinde büyüyenler de canan'dır!Hayatlar, dünyanın her yerinde bir şekilde ‘hayat’ buluyorlar!DOSTLUK ve SEVGİ'nin belli bir ŞEKLİ ve KALIBI yoktur!Halkı, millete ezdirmemek gerek! Bir gün gelir herkese lâzım olur!Ben İlk defa duydum: Şahin küçük, ama et yer; deve büyük, ot yer.Âdi ‘adamlar’, fıtratları bozulduğu için, hiçbir zaman ‘âdil’ olamazlar!Adam olmayanı, zorla da olsa, ‘adam’ etmek, her adamın harcı değildir.Bazı insanlar ölürler, bazıları da kaybedilirler. İki durum, aynı durum değildir,Siz, kendiniz çekmediğiniz sürece, başkalarının neler çektiğini nereden bileceksiniz...Hani diyorum; 'Yalancı' biri, bir başkasına 'Yalancı' dese... Eeeee? Ne demek istemiştir? Muhatap nasıl biridir? Kafam karıştı da...Sadece 'muhalefet etmek için muhalefet' bile bir meziyettir! Yabana atmamak gerek! Tıpkı 'Sanat için sanat' gibi...Şöyle etrafıma bakıyorum da; Cehennemin mutlak gerekliliği her geçen gün daha bariz hâle geliyor! Hak yolunda olanlara selâm olsun.Hani diyorum; aklıma geliyor da... Bir 'ahlâksız' kişi, bir başka kişiye 'ahlâksız' diye hitap etse... Kafam karıştı... Bu hususta ne demek gerek?Kim ne olursa olsun, kim olursa olsun, isterse allama-i Cihan olsun, ancak dışarıdan ‘görüldüğü’ kadardır. Nasıl görülüyorsa öyle bilinir…Tabiatı bozmayalım ELEKTRİK SANTRALI neyimize gerek? Ve, ve, ve... ALLAH bu MÜZMİN ve GENETİK MUHALİFLERİ ıslah etsin!Her vesile ile söylenir: Türkiye iyi ülke de çevresi kötü… Hâlbuki şöyle söylense daha iyi olmaz mı? Türkiye iyi ülke de içindeki kötüler olmasa…Birileri bir zamanlar bir hatırlatma yapmış (birilerin atasözüymüş): Depoda şeker yoksa kuyrukta beklemenin ve bekleyenlerin bir anlamı yoktur!SORULAR Hani diyorum; zaman zaman aklıma geliyor da... Siyasetteki insanın KİN'İ, onun DİN'i ve MEZHBİ, haline geliyorsa... Bu durum nasıl açıklanır?Kim demiş? Ne zaman demiş? Kimin için söylemiş? Bilinmez, ama şöyle demiş söyleyen: ''klozet'' üzerinden muhalefet yapanın ufku necasetten öteye geçemez.Birileri bir duvar yazısı yazmış, ‘ahlâkımı kaybettim’ diye… Diğer biri de cevap vermiş: Bu memlekette sen yalnız değilsin. Ahlâkını kaybeden o kadar çok kişi var ki...Ayakkabımız yok, YOL yapmayalım. Denizleri kirletiriz GEMİ inşa etmeyelim. Kömür madenlerini KORUYAMAYAN bir ülke, ne halt edecek ki NÜKLEER SANTRAL yapsın.Etrafımızda ve içimizde olup biten her şeye muhalif olmalıyız. Yoksa yaşayamayız, ölürüz ve belki de gebeririz... Varsa yoksa, her şeye, kendimize bile, muhalefet etmeliyiz. Varlık sebebimizi inkâr etmek nankörlüktür!

Yorumlar
Web-Site'miz AA-Anadolu Ajansı Abonesidir.Aktif Ziyaretçi 11
Dün Tekil 1013
Bugün Tekil 733
Toplam Tekil 2317458
IP 35.172.201.102


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:4 Rebiü'l-Ahir 1440
Aralık 2018
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Benden eğerimi isteyin vereyim, atımı isteyin vereyim, çadırımı isteyin vereyim, fakat, Vatanımdan hiç kimse bir karış toprak istemesin, vermem.
(Mete)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Tüzük - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2018 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.311 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu