TURAN-SAM || TURAN(TÜRK DÜNYASI) Stratejik Araştırmalar Merkezi || www.turansam.org

Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan, Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: TURAN! (Ziya GÖKALP). İSLAM'da TÜRK'ler: "Ben sizi kavim-kavim yarattım. Birbirinizi tanıyasınız, sevesiniz diye." /Hücürat Suresi, 13. Ayeti/; "TÜRKLER SİZE DOKUNMADIĞI, HARBETMEDİĞİ SÜRECE, SAKIN SİZ DE TÜRKLERE DOKUNMAYINIZ!" Hadis-i Şerif(en-Nesei, Sünen en-Nesei, 4, s. 44.); "SİZLER; TÜRKLERLE ÇARPIŞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR" Hadis-i Şerif(el-Buhari, 4, s. 34, 35, 156; Sahih-i Müslim, 17, s. 37, 38.); "ALLAH(c. c.)u Teala'nın "Doğuda" bir ordusu vardır. Onun adını TÜRK koymuştur. Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır" (Hadisi nakleden: Kazvini. el-Kaşgari, Mahmud, Divanü'l-Lügat et-Türk, İstanbul, 1333, s. 292.). "İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur.”(Hadisi Şerif)

TURAN(TÜRK DÜNYASI) Stratejik Araştırmalar Merkezi'ne Hoşgeldiniz...

DUYURULAR

   

"TURAN-SAM" DERGİMİZ ELEKTRONİK FORMATTA HİZMETİNİZDEAzerbaycan : Narkomaniyaya qarşı mübarizədə QHT-lərin rolu - Rövşən Həmidov
 Tarih: 18.12.2018 > 8 kez okundu.

“Ağ ölüm”- narkotik vasitələrin, psixotrop maddələrin və onların prekursorlarının qanunsuz dövriyyəsinə və narkomanlığa qarşı mübarizədə dövlət qurumlarının QHT-lərlə birgə həyata keçirdiyi tədbirlər

> Makalenin devamı

KKTC : BASIN BÜLTENİ Özersay: “Zenginliğin nasıl paylaşılacağına Anastasiadis tek başına karar verecek değildir, böyle bir hakkı yoktur”
 Tarih: 18.12.2018 > 11 kez okundu.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, Rum lider Anastasiadis tarafından doğal gaz zenginliği konusunda yapılan açıklamaya tepki gösterdi ve “Bu zenginliğin nasıl paylaşılacağına Anastasiadis tek başına karar verecek değildir, böyle bir hakkı yoktur” dedi.

> Makalenin devamı

Türkiye : 2019’da da enflasyon sorun olacak… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.12.2018 > 10 kez okundu.

Ekonomimizdeki sıkıntıların en önemli nedeni hiç kuşkusuz enflasyondur. Alınan onca önleme rağmen enflasyon canavarı ile yapılan mücadelede beklenen noktaya gelinemedi. Pahalılık dikkat edilecek olursa bugün en önemli ekonomik sorun olarak karşımıza çıkıyor. Çarşı-pazarda ürünlerin fiyatları el yakıyor. Her geçen gün mutfaklardaki yangın büyüyor.

> Makalenin devamı

Türkiye : ALPARSLAN TÜRKEŞ’İ ANLAMAK/ANLATMAK ve AHLAK - Gazi KARABULUT
 Tarih: 18.12.2018 > 14 kez okundu.

Milletim aldatılmasın, şaşırtılmasın; milletim gerçeği bilsin diye konuşacağım! Alparslan TÜRKEŞ İnsanlığın, tarım toplumundan sanayi toplumuna oradan da bilgi toplumuna geldiği çağımızda kaynaklara ulaşmak artık daha da kolaylaşmıştır. Ancak kaynaklara ulaşmak kadar onları tahrif etmek, değiştirmek, dönüştürmek de bir o kadar basitleşmiştir. N

> Makalenin devamı

Türkiye : Al birini, vur ötekine… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.12.2018 > 11 kez okundu.

Fırat’ın doğusundaki hareketlilik Türkiye’nin beka sorunudur. Bu nedenle Türkiye, sınırlarını korumak ortada bir sorun varsa bunu da ortadan kaldırmak zorundadır. Bu meşru haklarımızdan vaz geçmemizi de kimse beklemesin. Bu nedenle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve üst düzey yetkililerin bu konudaki açıklama ve kararlılıklarını destekliyoruz.

> Makalenin devamı

Türkiye : Demokrasi ve Eğitim Stratejik Araştırmalar Merkezi (DESAM) “Türkiye’nin Muasır Medeniyet Seviyesinin Üzerine Çıkma Hedefinde Milli Eğitimin Eleştirisi” gündem ana temasıyla Ankara Kocatepe ofisinde toplandı.
 Tarih: 18.12.2018 > 9 kez okundu.

Türkiye Muasır Medeniyet Seviyesinin Üstüne, Eğitim Sistemsizliği Yüzünden Ulaşamadı! DESAM mütevelli heyet üyeleri ve yönetim kurulu ile davetli düşünce kuruluşlarının murahhas üyelerinin, akademisyenler, uzman eğitimciler ve iş insanlarının iştirakiyle gerçekleşen toplantının kapanış/sonuç oturumunda konuşan DESAM Başkanı Gürkan Avcı, “İlkel

> Makalenin devamı

Türkiye : Kocadon, geri mi ? dönüyor?.. - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.12.2018 > 12 kez okundu.

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanlığı için ismi geçen ancak aday gösterilmeyen Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a MHP başta olmak üzere bazı partilerden teklif götürüldüğü belirtiliyor.

> Makalenin devamı

Türkiye : “Yargı bağımsızlığı koruma altına alınmalı…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.12.2018 > 13 kez okundu.

Son yıllarda yargı ile ilgili tartışmalar yoğunlaştı. Yargının bağımsızlığı da tartışmaların ortasına getirildi. Biz, her zaman yargının bağımsızlığını, siyasi çıkarların dışında tutulmasını ve yargı üzerinde gereksiz tartışmaların bu kurumu yıpratabileceğini söyledik.

> Makalenin devamı

KKTC : BASIN BÜLTENİ Özersay, Fransa Dışişleri Bakanına taziye mesajı gönderdi
 Tarih: 18.12.2018 > 11 kez okundu.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay Fransa’nın Strazburg kentinde 11 Aralık 2018 tarihinde meydana gelen terör saldırısı sebebiyle Fransa Dışişleri Bakanına taziye mesajı gönderdi. Bakan Özersay, Bakanlığı ve hükümeti adına saldırıda hayatını kaybedenlerin yakınları ile Fransa halkına başsağlığı diledi.

> Makalenin devamı

KKTC : Fırat’ın Doğusunun gerçekleri - Prof. Dr. Ata ATUN
 Tarih: 18.12.2018 > 11 kez okundu.

Türkiye Cumhuriyeti hükümeti ve Genel Kurmayı, Türkiye-Suriye sınırı boyunca güvenli bir koridor oluşturmak hedefinde. Baba Hafız Esad’ın 1982 yılında Suriye’de PKK’ya kucak açması sonrasında Türkiye’nin maruz kaldığı terör olayları ve sivil halkımıza yapılan saldırılar, gelecekte güven içinde yaşanabilmesi için böylesi bir güvenlik tedbirinin alın

> Makalenin devamı

Türkiye : ORADAN BURADAN ŞURADAN - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 18.12.2018 > 11 kez okundu.

Bana ne yazdan bahardan, sana ne güzden kıştan... Hani demem o ki; Bazı sırların, 'sır' olarak kalması daha iyidir. Makam çarpması, araba çarpmasından daha fazla hasar yapar. Hani demem o ki; tüm günler sayılıdır ve sayılı günler de geçer. Hani demem o ki; Elle gelen düğün bayram... [Yoksa değil mi?]

> Makalenin devamı

Azerbaycan : ADMİU-nun “Kərgədan buynuzu” tamaşası nümayiş olunub
 Tarih: 18.12.2018 > 10 kez okundu.

11 dekabr tarixində Maqsud İbrahimbəyov Yaradıcılıq Mərkəzində Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin “Kərgədan buynuzu” tamaşası nümayiş olunub. Maqsud İbrahimbəyovun “Kərgədan buynuzu” əsərinin motivləri əsasında h

> Makalenin devamı

KKTC : Maronite ‘Evet’, Kıbrıs Türküne ‘Hayır!’ - Dr. Yurdagül ATUN
 Tarih: 18.12.2018 > 12 kez okundu.

Maronit açılımıyla ilgili yazıdan sonra birçok e-mail ve mesaj aldım. Bu açılımın gerekçesini soranların yanında, Maronitlerin Kıbrıs Türklerine yaptıklarını hatırlatanlar oldu.

> Makalenin devamı

Türkiye : “Amerika, bölgeye İhanet ediyor…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.12.2018 > 11 kez okundu.

"Suriye'nin Kuzey bölgesinin istikrara kavuşturulmasının bir tek yöntemi var. Münbiç üzerinde mutabık kaldığımız, ortak çalıştığımız bu yol haritasının Münbiç'ten sonra Fırat'ı doğusuna da uygulanmaya başlanmasıdır. Eğer ABD'nin kastı YPG'yi eğitmekse bu son derece yanlıştır. Bölgeye yapılan ihanettir. Buna göz yumamayız."

> Makalenin devamı

KKTC : BASIN BÜLTENİ Uluçay: “ KKTC, TC ile birlikte spor ambargosunun aşılması için elinden gelen tüm çabayı ortaya koyacak”
 Tarih: 18.12.2018 > 13 kez okundu.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Teberrüken Uluçay, Spor Şurası Genel Kurulu’na katılmak amacıyla KKTC’ye gelen Türkiye Cumhuriyeti (TC) Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve beraberindeki heyeti kabul ederek, KKTC’nin TC ile birlikte spor ambargosunun aşılması için ellerinden gelen tüm çabayı ortaya koyacağını ifade etti.

> Makalenin devamı

Azerbaycan : ADMİU-da “Heydər Əliyevin Mədəniyyət konsepsiyası” mövzusunda elmi seminar keçirilib
 Tarih: 13.12.2018 > 18 kez okundu.

Dekabr ayının 12-də Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetində Azərbaycanın ümummilli lideri Heydər Əliyevin anım gününə həsr olunmuş “Heydər Əliyevin Mədəniyyət konsepsiyası” mövzusunda elmi seminar keçirilib. Tədbirdə

> Makalenin devamı

Türkiye : “Bilim, geliştirme ve üretim uyumunu esas alan sanayi ekosistemi kurmakta kararlıyız” 12.12.2018 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 12.12.2018 > 48 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Savunma Sanayii Zirvesi’nde yaptığı konuşmada “Geleceğe yatırım yapıyoruz, hazırlanıyoruz. Bilimi, araştırmayı, geliştirmeyi, tasarımı, üretimi, hizmeti, bütün bu hizmet zincirlerinin birbiriyle uyumunu esas alan bir sanayi ekosistemi kurmakta kararlıyız. Kendi ihtiyaçlarımızı karşılamanın ötesinde ihracatı hedef alan, u

> Makalenin devamı

Türkiye : Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, “31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri Öncesi Yeşeren ve Yükselen Tehdit Dalgası” hakkında yaptıkları basın açıklaması. 12 Aralık 2018
 Tarih: 12.12.2018 > 59 kez okundu.

Türk milleti bugüne kadar maruz kaldığı çetin imtihanlardan alnının akıyla çıkmış, zorlu ve zorba kuşatmaları eşsiz iradesiyle, emsalsiz imanıyla bertaraf etmiştir.

> Makalenin devamı

Türkiye : Cumhurbaşkanı Erdoğan, Öncü kardeşleri kabul etti
 Tarih: 12.12.2018 > 19 kez okundu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan, milli motosikletçiler Can ve Deniz Öncü kardeşleri kabul etti.

> Makalenin devamı

Türkiye : Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Bahçeli bir araya geldi
 Tarih: 12.12.2018 > 36 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP Genel Başkanı Bahçeli ile Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. Görüşme 1 saat sürdü.

> Makalenin devamı

Türkiye : Şehit Emniyet Müdürü Verdi son yolculuğuna uğurlandı
 Tarih: 12.12.2018 > 25 kez okundu.

Rize'de makamında uğradığı silahlı saldırı sonucu şehit düşen Emniyet Müdürü Altuğ Verdi'nin cenazesi, memleketi Mersin'de toprağa verildi.

> Makalenin devamı

Türkiye : Türkiye 'kilogram'daki değişikliğe hazır
 Tarih: 12.12.2018 > 20 kez okundu.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, "Kilogramın yeni tanımı için tasarlanan Kibble Denge Deneyi'nin birinci fazı başarıyla sonuçlandırıldı, İkinci faz tamamlandığında dışa bağımlılık kalmayacak." dedi.

> Makalenin devamı

Türkiye : Kılıçdaroğlu ile Akşener görüşecek
 Tarih: 12.12.2018 > 22 kez okundu.

CHP ve İYİ Parti'nin yerel seçim ittifakı kapsamında, bu akşam bir araya gelecek Kılıçdaroğlu ve Akşener'in, ittifaka ilişkin görüşmelerin devam edip etmeyeceğini netleştirmesi bekleniyor.

> Makalenin devamı

Web-Site'miz AA-Anadolu Ajansı Abonesidir.Aktif Ziyaretçi 23
Dün Tekil 1056
Bugün Tekil 753
Toplam Tekil 2323705
IP 18.205.19.203


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:10 Rebiü'l-Ahir 1440
Aralık 2018
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Saraylarda süremem dağlarda sürdüğümü, Bin cihana değişmem şu öksüz Türklüğümü.
(Hüseyin Nihal ATSIZ)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Tüzük - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2018 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.001 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu