TURAN-SAM || TURAN(TÜRK DÜNYASI) Stratejik Araştırmalar Merkezi || www.turansam.org

Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan, Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: TURAN! (Ziya GÖKALP). İSLAM'da TÜRK'ler: "Ben sizi kavim-kavim yarattım. Birbirinizi tanıyasınız, sevesiniz diye." /Hücürat Suresi, 13. Ayeti/; "TÜRKLER SİZE DOKUNMADIĞI, HARBETMEDİĞİ SÜRECE, SAKIN SİZ DE TÜRKLERE DOKUNMAYINIZ!" Hadis-i Şerif(en-Nesei, Sünen en-Nesei, 4, s. 44.); "SİZLER; TÜRKLERLE ÇARPIŞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR" Hadis-i Şerif(el-Buhari, 4, s. 34, 35, 156; Sahih-i Müslim, 17, s. 37, 38.); "ALLAH(c. c.)u Teala'nın "Doğuda" bir ordusu vardır. Onun adını TÜRK koymuştur. Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır" (Hadisi nakleden: Kazvini. el-Kaşgari, Mahmud, Divanü'l-Lügat et-Türk, İstanbul, 1333, s. 292.). "İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur.”(Hadisi Şerif)

TURAN(TÜRK DÜNYASI) Stratejik Araştırmalar Merkezi'ne Hoşgeldiniz...

DUYURULAR

   

"TURAN-SAM" DERGİMİZ ELEKTRONİK FORMATTA HİZMETİNİZDEKKTC : BASIN BÜLTENİ Akıncı: “KKTC, bir çözüm olması durumunda eşit kurucu devlet olarak yerini alacak, çözüm olamıyorsa da yoluna devam edecek”
 Tarih: 20.10.2017 > 4 kez okundu.

ODTÜ Kuzey Kıbrıs’ın önceki akşam düzenlediği Ekonomi ve Politika Semineri’nde konuşan Cumhurbaşkanı Akıncı, KKTC’nin bir çözüm olması durumunda eşit kurucu devlet olarak yerini alacağını, çözüm olamıyorsa da yoluna devam edeceğini belirterek, “Başka arayışlara girmeye gerek yoktur” dedi.

> Makalenin devamı

Türkiye : Barzani, Amerika ve İsrail’in sessizliği… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 20.10.2017 > 5 kez okundu.

Peşmergebaşı Barzani, tüm uyarılara kulak tıkayıp, Kuzey Irak’ta referandumu yaptıktan sonra bir de meydan okumuş ve “Herhangi bir grup Kerkük’ün durumunu güç kullanarak değiştirmeye çalışacaksa her bir Kürt’ün bunun için savaşa hazır olduğunu bilsin” demişti.

> Makalenin devamı

KKTC : Kredilerde, “Hayat Sigortası” aldatmacası - Prof. Dr. Ata ATUN
 Tarih: 20.10.2017 > 43 kez okundu.

Ülkemizde ve Türkiye’de bankalardan kredi talep ederseniz, miktarı ne olursa olsun kredi talep edeni “Hayat Sigortası” yaptırmaya mecbur eder söz konusu krediyi verecek olan banka. Gerekçesi de hazırdır. “Kredi ödenmeden vefat ederseniz kredinin ödenmemiş bakiyesini sigorta ödemesinden almak için” derler ama kredi talep edenin malını, mülkünü ipote

> Makalenin devamı

KKTC : BASIN BÜLTENİ Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu KTOB heyetini kabul etti
 Tarih: 19.10.2017 > 61 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği'nden (KTOB) bir heyeti kabul etti. Bakan Ertuğruloğlu, Kıbrıs Türk Otelciler Birliği Başkanı Fethi Özboğaç ile beraberindeki heyeti kabulünde, Birliğin sorunlarını ve taleplerini dinledi.

> Makalenin devamı

Türkiye : Şimdi de Haşdi Şabi Tehlikesi mi?… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 19.10.2017 > 71 kez okundu.

Kerkük’ün Barzani’ye bağlı Peşmergelerden kurtarılmasında İran destekli Şii milis gücü Haşdi Şabi’nin (Halk Seferberlik Güçleri) çok önemli bir rol üstlendiği biliniyor. Amerika’nın, Suudi Arabistan ve Körfez ülkeleri ile Türkiye’nin de “düşman “olarak gördüğü bu örgütün şimdi yanı başımızda yeni bir tehlike olabileceğine dikkat çekiliyor.

> Makalenin devamı

Türkiye : Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin Eski CHP Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz BAYKAL’ın geçirdiği rahatsızlık münasebetiyle yayınlamış oldukları mesaj. 17 Ekim 2017
 Tarih: 18.10.2017 > 49 kez okundu.

Geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırılan ve tedavisi devam eden Eski Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Sayın Deniz Baykal’a, ailesine ve CHP mensuplarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, en kısa zamanda sağlığına kavuşmasını Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum.

> Makalenin devamı

Türkiye : “Somali’deki Vahşet Karşısında, İnsanlık Vazifesini Yerine Getiren Tek Ülke Türkiye Oldu” - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 18.10.2017 > 49 kez okundu.

40. Muhtarlar Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’nin Balkanlardan Afrika’ya kadar uzanan geniş bir coğrafyayla, ortak tarih geçmişi, kültür birlikteliği olduğunu belirterek, “Ankara’nın doğusundaki ve kuzeyindeki tüm coğrafyalar kalbimizin bir yanı, batısındaki ve güneyindeki tüm coğrafyalar da kalbimizin diğer yanıdır. İnsan kal

> Makalenin devamı

Türkiye : Başbakan Yıldırım, Gülhane Külliyesi'nde düzenlenen Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yılı Açılışı ve Fahri Doktora Tevdi Töreni'ne katıldı. - TC Başbakanlık
 Tarih: 18.10.2017 > 53 kez okundu.

“Bu ülke eğitimli insanların, eğitimli gençlerin omuzlarında yükselecek” Başbakan Binali Yıldırım, Gülhane Külliyesi'nde düzenlenen Sağlık Bilimleri Üniversitesi Akademik Yılı Açılışı ve Fahri Doktora Tevdi Töreni'nde konuştu.

> Makalenin devamı

Azerbaycan : PRESS-RELİZ Yuğ Teatrında tədbir keçiriləcək - Teatrın mətbuat xidməti
 Tarih: 18.10.2017 > 46 kez okundu.

Bu gün Azərbaycan Dövlət YUĞ Teatrı Abdulla Şaiq adına Azərbaycan Dövlət Kukla Teatrı ilə birlikdə18 Oktyabr – Azərbaycanın Dövlət Müstəqilliyi günü münasibəti ilə tədbir keçirəcək.

> Makalenin devamı

Türkiye : Barzani yalnız kaldı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.10.2017 > 50 kez okundu.

Irak ordusu ile İran destekli Haşdi Şabi’nin ortaklaşa giriştikleri Kerkük’ün Barzani’den geri alınmasından sonra bu sürecin bir numaralı kaybedeni kuşkusuz tüm itibarını yitiren Barzani oldu. Onu destekleyen İsrail’in de hayal kırıklığı yaşadığına dikkat çekiliyor.

> Makalenin devamı

KKTC : BASIN BÜLTENİ Cumhurbaşkanı Akıncı, Özgürgün ve Denktaş’la görüştü
 Tarih: 18.10.2017 > 63 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, dün Başbakan Hüseyin Özgürgün ve Başbakan Yardımcısı ve Maliye Bakanı Serdar Denktaş’la Başbakanlık’ta görüştü. Cumhurbaşkanı Akıncı, görüşmeden çıkışta basının erken seçimle ilgili sorusunu yanıtında, “Ocak’ta bu işin olmasıyla ilgili bir konsensüs oluştu. Ama şöyle ama böyle, benim gözlemlediğim bu. Meclis bir karar

> Makalenin devamı

Azerbaycan : BMU-da YAP-ın 25 illiyi qeyd olundu . - Receb RZAYEV
 Tarih: 18.10.2017 > 45 kez okundu.

“Yeni Azərbaycan Partiyası dünənin, bu günün və gələcəyin partiyasıdır”. 25 il bundan öncə Ümummilli lider Heydər Əliyevin təşəbbüsü ilə fəaliyyətə başlayan partiya bu gün də yorulmadan Azərbaycan xalqının müstəqilliyi, rifahı və xoşbəxtliyi yolunda

> Makalenin devamı

Türkiye : Kerkük’ten Peşmerge izi Siliniyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 18.10.2017 > 44 kez okundu.

Irak askeri güçleri ile İran destekli Haşti Şabi güçleri Kerkük’e yönelik saldırıları ile kenti iki günde ele geçirmişti. Barzani’nin peşmergeleri ise kaçarak canlarını kurtardı. Özetle, Barzani ve güçleri iki gün içinde darmadağın oldu.

> Makalenin devamı

Türkiye : Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet BAHÇELİ’nin, TBMM Grup Toplantısında yapmış oldukları konuşma. 17 Ekim 2017
 Tarih: 17.10.2017 > 76 kez okundu.

Değerli Milletvekilleri, Saygıdeğer Misafirler, Sayın Basın Mensupları, Bu haftaki Meclis grup toplantımız vesilesiyle sizlerle tekrar bir araya gelmenin bahtiyarlığını yaşıyorum.

> Makalenin devamı

Azerbaycan : ”2016-cı ilin alimi” mükafat müsabiqəsinin qalibi Bakı Mühəndislik Universitetinin Maliyyə kafedrasının müdiri Dos. Elçin Süleymanov olmuşdur.
 Tarih: 17.10.2017 > 50 kez okundu.

Oktyabrın 16-da Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Elmin İnkişafı Fondu (EİF) “Ən Layiqli Alim – Ə.L.A.” məqsədli qrant müsabiqəsi çərçivəsində ”2016-cı ilin alimi” müsabiqə qaliblərinin mükafatlandırılması mərasimi keçirmişdir. Mütəmadi keçirilməsi planlaşdırılan müs

> Makalenin devamı

KKTC : BASIN BÜLTENİ Özgürgün: "Kıbrıs Türk halkı, anavatan Türkiye’nin etkin ve fiili garantisini içermeyen bir anlaşmaya asla onay vermez, vermeyecektir"
 Tarih: 17.10.2017 > 48 kez okundu.

Kıbrıs adasında tüm kötülüklerin anası olarak bilinen “ENOSİS kararını” kaldırmayan Rum Meclisi, geçtiğimiz hafta sonu Rum Lider Anastasiadis’in slogan haline getirdiği ve müzakere sürecini berhava ettiği “ Sıfır garanti, sıfır asker” söylemini karara dönüştürerek gerçek amacının çözüm değil, Enosis’e hizmet olduğunu bir kez daha net bir biçimde gö

> Makalenin devamı

Azerbaycan : Press-reliz - Hemide RÜSTEMOVA
 Tarih: 17.10.2017 > 54 kez okundu.

Kukla Teatrı növbəti beynəlxalq festivalda Abdulla Şaiq adına Azərbaycan Dövlət Kukla Teatrı daha bir beynəlxalq festivala yola düşür. Belə ki, teatrın direktoru, Əməkdar mədəniyyət işçisi Rəşad Əhmədzadənin rəhbərlik etdiyi heyət 18-19 oktyabr tarixl

> Makalenin devamı

KKTC : BASIN BÜLTENİ Siber: “Tanınmamış olmak, uluslararası temasları engellememeli”
 Tarih: 16.10.2017 > 83 kez okundu.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Kıbrıs Türk halkının kendi parlamentosu olduğunu ve bunun demokratik bir seçimle oluştuğuna dikkat çekerek, tanınmamış olmanın uluslararası alanda halkın temsiliyetinin engelleneceği anlamına gelmediğini vurguladı.

> Makalenin devamı

KKTC : Anavatan-Yavruvatan nereden çıktı - Prof. Dr. Ata ATUN KKTC III. Cumhurbaşkanı Politik Danışmanı
 Tarih: 15.10.2017 > 85 kez okundu.

Dünya üzerindeki Türklerin, nerede olurlarsa olsunlar anavatanları Türkiye’dir. Sorunca bunu gururla söylerler. Yurt dışında yaşayan Türkler için bu tanımı kimin çıkardığını ve edebiyatımıza, konuşma dilimize kimin kattığını bulmak mümkün değil. Yurtdışında yaşayan her Türk bu kelimeyi daha doğarken öğrenir. İçgüdüseldir bu tanım.

> Makalenin devamı

Türkiye : Ankara’nın Başkent Oluşunun Yıl Dönümü - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 15.10.2017 > 69 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 13 Ekim Ankara’nın başkent oluşunun yıl dönümü dolayısıyla yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır: “İstiklal Savaşımızın karargahı, milli mücadelenin sevk ve idare merkezi olan Ankara’nın başkent ilan edilişinin yıl dönümünü tebrik ediyorum.

> Makalenin devamı

Türkiye : Başbakan Yıldırım, Ankara'nın başkent oluşunun 94. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen programa katılarak bir konuşma yaptı - TC Başbakanlık
 Tarih: 15.10.2017 > 54 kez okundu.

”Dünyanın hayranlıkla izlediği projeleri ülkemize kazandırdık” Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'nın başkent oluşunun 94. yıl dönümü dolayısıyla Grand Ankara Otel'de, Valilik ve Büyükşehir Belediyesince düzenlenen programa katıldı. Burada konuşma yapan Yıldırım, Ankara'nın gazi şehri olduğunu belirterek, 15 Temmuz gecesi darbecilere geceyi da

> Makalenin devamı

Türkiye : Amerika’nın referandum Oyunu… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 15.10.2017 > 58 kez okundu.

Kuzey Irak’taki Peşmergebaşı Barzani, bütün baskılara rağmen referandumda israr edip, yapmaya karar verdiğinde biz şu görüşümüzü yansıtmıştık, anımsayalım: “Amerika’nın onayı ve desteği olmadan Barzani böyle bir adımı atamaz.”

> Makalenin devamı

Almanya Türkleri : Şimdi de Almanya’nın ayranı kabardı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 15.10.2017 > 59 kez okundu.

Amerika ile yaşanan vize krizinin, AB ülkeleri ile olan ilişkilerimize yansıyabileceğinden söz etmiştik. Çünkü dikkat edilecek olursa hemen her konuda Amerika ile AB ülkeleri birlikte hareket ediyor. Özellikle coğrafyamız üzerinde oynanan oyunlarda Amerika ile AB ülkelerini birbirinden ayırt etmek mümkün görünmüyor.

> Makalenin devamıAktif Ziyaretçi 20
Dün Tekil 876
Bugün Tekil 47
Toplam Tekil 1934195
IP 54.162.152.232


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

30 Muharrem 1439
Ekim 2017
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Vatan ne Türkiyedir Türklere ne Türkistan,
Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: TURAN
(Ziya GÖKALP)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Misyon - Vizyon - Faaliyetler - Tüzük - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2017 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.502 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu