TURAN-SAM || TURAN(TÜRK DÜNYASI) Stratejik Araştırmalar Merkezi || www.turansam.org

Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan, Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: TURAN! (Ziya GÖKALP). İSLAM'da TÜRK'ler: "Ben sizi kavim-kavim yarattım. Birbirinizi tanıyasınız, sevesiniz diye." /Hücürat Suresi, 13. Ayeti/; "TÜRKLER SİZE DOKUNMADIĞI, HARBETMEDİĞİ SÜRECE, SAKIN SİZ DE TÜRKLERE DOKUNMAYINIZ!" Hadis-i Şerif(en-Nesei, Sünen en-Nesei, 4, s. 44.); "SİZLER; TÜRKLERLE ÇARPIŞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR" Hadis-i Şerif(el-Buhari, 4, s. 34, 35, 156; Sahih-i Müslim, 17, s. 37, 38.); "ALLAH(c. c.)u Teala'nın "Doğuda" bir ordusu vardır. Onun adını TÜRK koymuştur. Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır" (Hadisi nakleden: Kazvini. el-Kaşgari, Mahmud, Divanü'l-Lügat et-Türk, İstanbul, 1333, s. 292.). "İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur.”(Hadisi Şerif)

TURAN(TÜRK DÜNYASI) Stratejik Araştırmalar Merkezi'ne Hoşgeldiniz...

DUYURULAR

   

"TURAN-SAM" DERGİMİZ ELEKTRONİK FORMATTA HİZMETİNİZDETürkiye : “Diyarbakır'ın tek ihtiyacı bölücü örgütün gölgesinin şehrin üzerinden kalkmasıdır” 09.03.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.03.2019 > 28 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Diyarbakır mitinginde yaptığı konuşmada, “Diyarbakır’ın tek ihtiyacı, bölücü örgütün gölgesinin şehrin üzerinden kalkmasıdır. Tarih boyunca Kürtlere en çok zulmeden örgüt PKK olmuştur. Bölücü örgütün, Kürt kardeşlerimizin veya bölgemizdeki herhangi bir kesimin hakkını, hukukunu savunmak gibi bir derdi asla olmamıştır” dedi.

> Makalenin devamı

Türkiye : “Milletimiz popülizme, hakarete ve yalana asla prim vermez” 09.03.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.03.2019 > 21 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Elazığ mitinginde yaptığı konuşmada, “Bu millet popülizme, hakarete, yalana asla prim vermez. Bu millet bölücülerle iş birliği yapıp, millî iradeye tünel kazılmasına asla göz yummaz” dedi.

> Makalenin devamı

Türkiye : “Kadınlarımızı, hayatın her alanında hak ettikleri imkânlara kavuşturmanın gayreti içindeyiz” 08.03.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.03.2019 > 28 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şanlıurfa’da 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliğinde yaptığı konuşmada, “Kadına yönelik şiddetin, haksızlığın, kötü muamelenin doğrudan doğruya insanı hedef aldığına inandık ve mücadelemizi buna göre yürüttük. Kimi zaman en yakınımızdakilerle dahi anlaşmazlığa düşme pahasına, hep kadınlarımızın yanında yer aldık. Hayatın her

> Makalenin devamı

Türkiye : Milliyetçi Hareket Partisi Kadın Kolları Genel Koordinatörü Ankara Milletvekili Sayın Nevin Taşlıçay'ın 8 Mart Dünya Kadınlar günü münasebetiyle yapmış olduğu basın açıklaması. 8 Mart 2019
 Tarih: 09.03.2019 > 21 kez okundu.

KADINLAR GÜÇLENSİN TÜRKİYE BÜYÜSÜN 8 Mart Dünya Kadınlar Günü, kadınların zarafeti, asaleti, vicdanı, merhameti, toplumun diğer yarısı olma özelliği gibi hatırlatmaların yanında; pratikte kadınların bir önceki yıla göre kazanımlarının ve daha da ötesinde toplumsal cinsiyet eşitliğine kadın perspektifinden ziyade insan perspektifinden bakman

> Makalenin devamı

Türkiye : Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Bir Televizyon Kanalında Söylediği Kuyruklu Yalanla” ilgili yapmış olduğu yazılı basın açıklaması. 5 Mart 2019
 Tarih: 09.03.2019 > 27 kez okundu.

CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, dün akşam Habertürk Televizyonu’nda Sayın Didem Arslan Yılmaz’ın sorularına cevap verirken baltayı taşa vurmuş, müfteriliği tescillenmiş, şahsıyla müsemma hale gelen yeni bir yalan rüzgârı estirmiştir.

> Makalenin devamı

Türkiye : Yeni kriz kapıda… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.03.2019 > 21 kez okundu.

Her geçen gün iyileşmesi beklenen Türkiye Amerikan ilişkileri tam tersi giderek daha da gerginleşmeye başladı. Sorunların biri bitmeden diğer geliyor. Sıkıntı büyüyor. Suriye’deki durum da ki ülke ilişkilerini daha kritik bir konuma sürüklüyor. Şimdi ise yenisi kapımıza dayandı.

> Makalenin devamı

KKTC : BASIN BÜLTENİ
 Tarih: 09.03.2019 > 18 kez okundu.

Cumhurbaşkanlığı’nda elektrik şebekelerinin sürekli bağlantısı konusunda toplantı yapıldı Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Rum lider Nikos Anastasiadis’e 26 Şubat’taki buluşmasında karar verilen güven artırıcı önlemlerin bir an önce uygulamaya geçmesi için atılacak somut adımlar konusunda toplantıları çerçevesinde dün de elektrik konusunda bir toplan

> Makalenin devamı

Türkiye : Rumların Doğalgaz hikayesi - Prof. Dr. Ata ATUN
 Tarih: 09.03.2019 > 28 kez okundu.

Kıbrıs Rum tarafı, Kıbrıs adasının Kuzey yarısında yaşamlarını sürdüren Kıbrıslı Türkler ile Türkiye’yi yok sayarak tek taraflı ilan ettikleri egemenlikleriyle, tek başlarına anlaşmalar yapmakta, ittifaklar imzalamakta. Tabi burada önemli olan Rumların ne yaptığı değil, üst akılların bölgedeki girişimleri.

> Makalenin devamı

Türkiye : Trump’a “dost” diyebilir miyiz?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.03.2019 > 21 kez okundu.

Suriye'de YPG'yi destekleyerek Türkiye'nin neredeyse varlığını “yok” sayan ABD, ekonomik olarak da Türkiye'yi vurma yoluna gidiyor. Her gün Türkiye aleyhine yeni bir kararla kamuoyunun karşısına çıkan Başkan Trump’un son hamlesini gördükten sonra Trump için “dost” kelimesini kullanabilir miyiz?

> Makalenin devamı

Almanya Türkleri : İlhan KARAÇAY yazdı
 Tarih: 09.03.2019 > 19 kez okundu.

Değerli Dostlar, Mart ayı bültenine koyacağım aşağıdaki haber-yorumu, aciliyetine istinaden şimdi, çok önemli gördüğüm adreslere gönderiyorum.

> Makalenin devamı

Azerbaycan : BMU-da "8 Mart – Beynəlxalq Qadınlar Günü"nə həsr olunmuş tədbir keçirilib
 Tarih: 09.03.2019 > 20 kez okundu.

Bakı Mühəndislik Universitetində müəllim və tələbələrin iştirakı ilə “8 Mart – Beynəlxalq Qadınlar Günü”nə həsr olunmuş bayram tədbiri keçirilib. Tədbir¬də xalqımızın ümummilli lideri Heydər Əliyevin Azərbaycan qadını ilə bağlı dəyərli fikirl&#

> Makalenin devamı

Türkiye : METRUK BİNADAN ÇIKANLAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 09.03.2019 > 44 kez okundu.

Ben bilmem de... Kim bilir, belki de söyleyenler 'doğru' söylemişlerdir. Allah'ın kullarından bir kul, bir zamanlar demiş ki: Çilesi, seve seve çekilmeyen aşk, 'aşk' değildir.

> Makalenin devamı

Azerbaycan : ADMİU-nun kafedra müdiri, Xalq rəssamı, professor Arif Əzizin “Bəyaz körpü” fərdi sərgisinin açılışı olub.
 Tarih: 09.03.2019 > 19 kez okundu.

Martın 6-da İstanblun Üsküdar Bələdiyyəsinin təşkilati dəstəyi ilə NEVMEKAN SAHİL salonunda ADMİU-nun Dizayn və Dekorativ sənət kafedrasının müdiri, Xalq rəssamı, professor Arif Əzizin “Bəyaz körpü” fərdi sərgisinin açılışı olub. Tədbirin birinci hissəsi günün biri

> Makalenin devamı

KKTC : BASIN BÜLTENİ Başbakan Erhürman, Londra’da temaslarda bulunuyor
 Tarih: 09.03.2019 > 22 kez okundu.

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Londra’da bulunan Başbakan Tufan Erhürman, dün akşam KKTC Londra Temsilciliği’nin düzenlediği ilk Kıbrıslı Türk kadın gazeteci Bedia Okan Göreli’nin hayatının konu alındığı “Söz’ün Son Kadını: Bedia Hanım Belgeseli” gösterimine katıldı.

> Makalenin devamı

Türkiye : Türkiye’yi bekleyen büyük tehlike… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.03.2019 > 22 kez okundu.

Suriye konusunda yazdığımız yazılarda hep şuna dikkat çekiyoruz: Bu topraklarda Amerika ve Rusya birlikte hareket ediyor. Türkiye’yi de oyalayarak bu hareket dışında tutuyorlar. Özellikle “Terörle birlikte mücadele edeceğiz” demelerine rağmen halen terör örgütleri ile birlikte hareket etmeyi sürdürüyorlar.

> Makalenin devamı

Kırgızistan : Kırgızistan’da “ak kalpak” günü…(5 Mart) - Necdet SİVASLI
 Tarih: 09.03.2019 > 22 kez okundu.

Kırgızistan’da 2011 yılından itibaren her yıl 5 Mart Kalpak Günü olarak kutlanıyor. Kırgızların adeta bir milli özeliğini temsil eden ak kalpak günü nedeni ile çeşitli etkinlikler de yapılıyor.

> Makalenin devamı

Türkiye : Cumhurbaşkanımıza, Siyasi Parti Liderlerine Mektup - Emrah BEKÇİ
 Tarih: 09.03.2019 > 27 kez okundu.

Toplum kendisini yutacak uçurum kenarına hızla sürükleniyor. Ülke içerisinde insanları ayakta tutan ve birleştiren en büyük kuvvet ‘anlayış’ tır. Anlayışı olmayan toplum bireyleri, ön yargı, şiddet, kötü söylem gibi ayrıştırıcı ve tahrip edici yollara baş vurur.

> Makalenin devamı

Türkiye : Maduro, madara olmadan - Aziz Dolu ATABEY
 Tarih: 09.03.2019 > 27 kez okundu.

Kökleri, İspanyol Saferad Yahudilerine dayanan Avrupalı göçmen ve de yoksul bir ailenin çocuğu… Aile, Güney Amerika’ya gidince orada Katolik Hıristiyan dinine geçiyor.

> Makalenin devamı

Azerbaycan : Muğam Mərkəzində ADMİU-nun “Könül nəğmələri” adlı konsert proqramı keçiriləcək
 Tarih: 09.03.2019 > 20 kez okundu.

4 mart tarixində saat 19.00-da Beynəlxalq Muğam Mərkəzində Azərbaycan Dövlət Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin Musiqi sənəti fakültəsinin “Könül nəğmələri” adlı konsert proqramı keçiriləcək. 8 mart Beynəlxalq Qadınlar Gününə

> Makalenin devamı

KKTC : BASIN BÜLTENİ Özersay’dan uluslararası topluma çağrı: “Doğal gaz konusunda harekete geçin”
 Tarih: 09.03.2019 > 19 kez okundu.

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay uluslararası topluma doğal gaz konusunda harekete geçme çağrısında bulundu.

> Makalenin devamı

Türkiye : Dünya Kadınlar Günü Mesajı 07.03.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 07.03.2019 > 57 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü münasebetiyle yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır:

> Makalenin devamı

Türkiye : Rektörümüz Prof. Dr. Hüsnü KAPU'nun "Regaip Kandili" Mesajı
 Tarih: 07.03.2019 > 60 kez okundu.

Manevi hayatımızda önemli yeri olan Kandiller, birlik, beraberlik, sevgi ve hoşgörü ortamlarının artmasına vesile olmaktadır. Regaip Kandili, mübarek üç ayların başlangıcı ve Ramazan ayının habercisidir.

> Makalenin devamı

Türkiye : "Dünyada her gün dengeler bozulurken, Türkiye dimdik ayakta kalmayı başarmıştır" 03.03.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 03.03.2019 > 74 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ordu mitinginde yaptığı konuşmada, “Dünyada her gün dengeler bozuluyor, yeni dengeler kuruluyor. Bu sancıların en acı, en dramatik, en kanlı, en vahşi sonuçları bölgemizde tezahür ediyor. Türkiye, işte böyle çalkantılı bir süreçte, maruz kaldığı tüm saldırılara ve tehditlere rağmen, dimdik ayakta kalmayı başarmıştır” dedi.

> Makalenin devamı

Web-Site'miz AA-Anadolu Ajansı Abonesidir.Aktif Ziyaretçi 22
Dün Tekil 1307
Bugün Tekil 995
Toplam Tekil 2414658
IP 54.236.246.85


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:13 Recep 1440
Mart 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Türk hakanları ve Türkmen Padişahları devlet işlerinde hatunun fikirlerini üstün tutar.
(NİZAM ÜL-MÜLK)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Tüzük - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.406 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu