TURAN-SAM || TURAN(TÜRK DÜNYASI) Stratejik Araştırmalar Merkezi || www.turansam.org

Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan, Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: TURAN! (Ziya GÖKALP). İSLAM'da TÜRK'ler: "Ben sizi kavim-kavim yarattım. Birbirinizi tanıyasınız, sevesiniz diye." /Hücürat Suresi, 13. Ayeti/; "TÜRKLER SİZE DOKUNMADIĞI, HARBETMEDİĞİ SÜRECE, SAKIN SİZ DE TÜRKLERE DOKUNMAYINIZ!" Hadis-i Şerif(en-Nesei, Sünen en-Nesei, 4, s. 44.); "SİZLER; TÜRKLERLE ÇARPIŞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR" Hadis-i Şerif(el-Buhari, 4, s. 34, 35, 156; Sahih-i Müslim, 17, s. 37, 38.); "ALLAH(c. c.)u Teala'nın "Doğuda" bir ordusu vardır. Onun adını TÜRK koymuştur. Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır" (Hadisi nakleden: Kazvini. el-Kaşgari, Mahmud, Divanü'l-Lügat et-Türk, İstanbul, 1333, s. 292.). "İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur.”(Hadisi Şerif)

TURAN(TÜRK DÜNYASI) Stratejik Araştırmalar Merkezi'ne Hoşgeldiniz...

DUYURULAR

   

"TURAN-SAM" DERGİMİZ ELEKTRONİK FORMATTA HİZMETİNİZDEKKTC : BASIN BÜLTENİ Siber: “Tanınmamış olmak, uluslararası temasları engellememeli”
 Tarih: 16.10.2017 > 57 kez okundu.

Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, Kıbrıs Türk halkının kendi parlamentosu olduğunu ve bunun demokratik bir seçimle oluştuğuna dikkat çekerek, tanınmamış olmanın uluslararası alanda halkın temsiliyetinin engelleneceği anlamına gelmediğini vurguladı.

> Makalenin devamı

KKTC : Anavatan-Yavruvatan nereden çıktı - Prof. Dr. Ata ATUN KKTC III. Cumhurbaşkanı Politik Danışmanı
 Tarih: 15.10.2017 > 77 kez okundu.

Dünya üzerindeki Türklerin, nerede olurlarsa olsunlar anavatanları Türkiye’dir. Sorunca bunu gururla söylerler. Yurt dışında yaşayan Türkler için bu tanımı kimin çıkardığını ve edebiyatımıza, konuşma dilimize kimin kattığını bulmak mümkün değil. Yurtdışında yaşayan her Türk bu kelimeyi daha doğarken öğrenir. İçgüdüseldir bu tanım.

> Makalenin devamı

Türkiye : Ankara’nın Başkent Oluşunun Yıl Dönümü - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 15.10.2017 > 62 kez okundu.

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın, 13 Ekim Ankara’nın başkent oluşunun yıl dönümü dolayısıyla yayımladıkları mesajları aşağıda sunulmaktadır: “İstiklal Savaşımızın karargahı, milli mücadelenin sevk ve idare merkezi olan Ankara’nın başkent ilan edilişinin yıl dönümünü tebrik ediyorum.

> Makalenin devamı

Türkiye : Başbakan Yıldırım, Ankara'nın başkent oluşunun 94. yıldönümü dolayısıyla düzenlenen programa katılarak bir konuşma yaptı - TC Başbakanlık
 Tarih: 15.10.2017 > 48 kez okundu.

”Dünyanın hayranlıkla izlediği projeleri ülkemize kazandırdık” Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'nın başkent oluşunun 94. yıl dönümü dolayısıyla Grand Ankara Otel'de, Valilik ve Büyükşehir Belediyesince düzenlenen programa katıldı. Burada konuşma yapan Yıldırım, Ankara'nın gazi şehri olduğunu belirterek, 15 Temmuz gecesi darbecilere geceyi da

> Makalenin devamı

Türkiye : Amerika’nın referandum Oyunu… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 15.10.2017 > 46 kez okundu.

Kuzey Irak’taki Peşmergebaşı Barzani, bütün baskılara rağmen referandumda israr edip, yapmaya karar verdiğinde biz şu görüşümüzü yansıtmıştık, anımsayalım: “Amerika’nın onayı ve desteği olmadan Barzani böyle bir adımı atamaz.”

> Makalenin devamı

Almanya Türkleri : Şimdi de Almanya’nın ayranı kabardı… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 15.10.2017 > 48 kez okundu.

Amerika ile yaşanan vize krizinin, AB ülkeleri ile olan ilişkilerimize yansıyabileceğinden söz etmiştik. Çünkü dikkat edilecek olursa hemen her konuda Amerika ile AB ülkeleri birlikte hareket ediyor. Özellikle coğrafyamız üzerinde oynanan oyunlarda Amerika ile AB ülkelerini birbirinden ayırt etmek mümkün görünmüyor.

> Makalenin devamı

Türkiye : UZUN SÖZÜN KISASI - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 15.10.2017 > 62 kez okundu.

Uzun sözün kısası; Siz Söyleyen'e değil Söyleten'e bakın! Uzun sözün kısası; Zor dostlar, çok zor... Vatan kurtarmak zor... Uzun sözün kısası: Yamuk her kula bir MOLLA KASIM gerekir! Uzun sözün kısası; En güzel anlaşma tarzı konuşmadan konuşmaktır.

> Makalenin devamı

Türkiye : TÜRK MİLLİYETÇİLİĞİ HAREKETİNİN TÜRK COĞRAFYASINDAKİ JEOSTRATEJİSİ NASIL OLMALIDIR? - Gazi KARABULUT
 Tarih: 15.10.2017 > 53 kez okundu.

İdeolojiler varlık sebeplerini, topluma sundukları yakın ve uzak hedeflerin gerçekleşmesi için ortaya koydukları yaşam ve eylem biçimleri ile şekillendirirler. Türk milliyetçiliği hareketi de yerelden genele bir medeniyet tasavvuruna talip olduğunu beyan ede gelmiş; bölgesinde ve dünyada yaşananları bu anlayış doğrultusunda değerlendirmiştir.

> Makalenin devamı

Türkiye : Et ithal edilerek sorun çözülür mü?... - Necdet SİVASLI
 Tarih: 15.10.2017 > 46 kez okundu.

Et fiyatlarındaki artışlar ve kesilecek etteki sıkıntı halen devam ediyor. Yetkililer de ithal et ve damızlıklarla işi çözmeye çalışıyorlar. Et ve Süt Kurumu’nun 2018 Nisan ayına kadar besilik, kasaplık ve et ithalatıyla ilgili bir planlama yapmış. Bu planlamaya göre 62 bin ton karkas et ithalatı yapılacak. Türkiye’deki et açığının dengelenmesine

> Makalenin devamı

KKTC : BASIN BÜLTENİ Ertuğruloğlu: “Kıbrıs Türk halkı Kıbrıs'ta azınlık değil eşit ortaktır”
 Tarih: 13.10.2017 > 75 kez okundu.

Dışişleri Bakanı Tahsin Ertuğruloğlu, İngiltere'nin başkenti Londra'da temaslarda bulunuyor. Dışişleri Bakanı Ertuğruloğlu, Londra temasları kapsamında Birleşik Krallık Parlamentosunda bazı milletvekilleri ile görüşmeler yapacak, dostluk grubuna brifing verecek ve basınla mülakatlar gerçekleştirecek.

> Makalenin devamı

KKTC : Vize krizi niye çıktı? - Prof. Dr. Ata ATUN; KKTC III. Cumhurbaşkanı Politik Danışmanı
 Tarih: 13.10.2017 > 79 kez okundu.

Gerçekte Türk halkının ilgisini vize krizine yoğunlaştırıp, arada fark ettirilmeden yapılmak istenen bir iş var. Ona geçmeden önce bir hatırlatma yapalım; 1970’lerin ve 1980’lerin Türkiye’si ve Milli İstihbarat Teşkilatı yok artık Türkiye’de. Çok daha gelişmiş, göbeğinden bağlı olmayan, teknolojiyi yakalamış ve gerek kendi içinde, gerekse de komşu

> Makalenin devamı

Türkiye : Turizmden memnunsanız ağlamayacaksınız… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 13.10.2017 > 79 kez okundu.

Kartaca Turizm’in her yıl sezon sonunda Bodrum’da düzenlediği “Sezona Veda Partisi” sonrası yapılan açıklamalarda “Turizmciler 2017 sezonundan memnun” denildi. Sanırız böyle bir açıklamaya bizler kadar sizler de şaşırmışsınıdır.

> Makalenin devamı

Türkiye : Sınırımızda terör şovu ve Amerikan tehdidi… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 12.10.2017 > 84 kez okundu.

Amerika ile vize krizinden sonra, silahlı PKK/ YPG’li teröristlerin sınırımıza yakın bölgede adeta Türkiye’yi tehdit edercesine şov yapması önemsenmelidir. Yıllardır Amerika tarafından beslenen, örgütlenen ve silahlandırılan bu grupların Amerika’dan destek almadan böylesine bir şova soyunmaları mümkün değildir.

> Makalenin devamı

KKTC : BASIN BÜLTENİ Başbakanlık: "Rum ve Türk tarafının tavırlarının eşitlenmesi asla kabul edilemez”
 Tarih: 12.10.2017 > 80 kez okundu.

Başbakanlık, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres’in Kıbrıs raporunda, Rum tarafının menfi tutumunu Türk tarafının cömert tavrıyla eşitleme yönüne gitmesinin asla kabul edilemez bir yaklaşım olduğunu belirtti.

> Makalenin devamı

Türkiye : Dordrecht’te bayrak değişimi - Murat GEDİK, HTF
 Tarih: 11.10.2017 > 81 kez okundu.

Hollanda Türk Federasyon’a bağlı Dordrecht Ayasofya teşkilatının 9. kongresi birlik ve beraberlik gösterisi ile teşkilata kazandırılan yeni arsanın üzerinde bulunan fabrikanın salonunda gerçekleşti. Altı senedir teşkilat başkanlığını yürüten Vedat Özdal başkanlık bayrağını Şükrü Durkut’a devretti

> Makalenin devamı

KKTC : BASIN BÜLTENİ Akıncı, Siber’i ziyaret etti
 Tarih: 11.10.2017 > 77 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, dün sabah Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber’i ziyaret etti. Yenilenen Genel Kurul salonunu da ziyaret eden Akıncı, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

> Makalenin devamı

Türkiye : “Hiçbir Devlet, Kendisini İçeriden Tehdit Edecek Ajanlara Müsaade Etmez” - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 10.10.2017 > 86 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Vuçic ile düzenlediği ortak basın toplantısında, Türkiye ile ABD arasında vize işlemlerinin askıya alınmasına ilişkin bir soruya “Bu sorunu biz başlatmadık. Bu sorunun faili ABD’nin ta kendisidir ve üst düzey yöneticilerin, özellikle Dışişleri Bakanımızla herhangi bir görüşme yapmaması yadırgadığım bir

> Makalenin devamı

Türkiye : Başbakan Yıldırım, partisinin TBMM Grup Toplantısı'na katılarak konuştu - TC Başbakanlık
 Tarih: 10.10.2017 > 77 kez okundu.

“Nihai hedefimiz, ülkemizi terörden tümüyle arındırmak ve her bakımdan güçlü bir hale getirmektir” Başbakan Binali Yıldırım, partisinin TBMM Grup toplantısında konuşma yaptı. Yıldırım yaptığı konuşmaya, Avrupa Ampute Futbol Federasyonu Avrupa Şampiyonası final maçını kazanan Ampute Milli Takımı'nı tebrik ederek başladı.

> Makalenin devamı

Almanya Türkleri : Türkmeneli sınavı - Murat GEDİK; HTF
 Tarih: 10.10.2017 > 58 kez okundu.

Yine milletçe sınıfta kaldık. Milli birlik denen kutlu anlayışın milletimiz arasında nasıl bir erozyona uğradığını tekrar gördük. Hem de öyle bir gördük ki, sadece Türkmen diye anılan Türkler değil, bütün Türk milleti ve onun nabzı ve umudu olan Türkiye’nin geleceği göz göre göre tehlikeye atıldı.

> Makalenin devamı

Türkiye : VEEE… GÜN GELECEK… - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 10.10.2017 > 88 kez okundu.

Veee... Bir gün gelecek, meyvelerle çöpleri de ayrılacaktır. Veee... Bir gün gelecek tüm ruhlar, bedenlerden ayrılacaktır... Veee… Tembellik hafife alınacak bir davranış tarzı ve huy değildir… Veee... Bir gün gelecek, rüzgâr ekenler fırtına biçtiklerini göreceklerdir.

> Makalenin devamı

Türkiye : “Muğla’nın güvenliği kelepçeden önce gelir…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 10.10.2017 > 179 kez okundu.

Muğla’yı hedef seçen ve özellikle tatil yörelerinde kanlı eylemler hazırlığı içine bulunan PKK’lı teröristlerin güvenlik güçlerimizce etkisiz hale getirilmesini büyük bir başarı olarak görüyoruz. Terörle mücadelede millet olarak birlik ve bütünlük içinde hareket ederek başarılı olabileceğimize de inananlardanız.

> Makalenin devamı

KKTC : ABD’nin vize yasağı KKTC’yi kapsamadı - Yurdagül ATUN
 Tarih: 10.10.2017 > 64 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletleri Lefkoşa Büyükelçiliği Kuzey Ofisi KKTC’deki vize başvurularında hiçbir değişikliğe gidilmediğini açıkladı. Buna göre Kıbrıslı Türkler vizelerin durdurulması gerginliğinden etkilenmeyecek. Amerika Birleşik Devletleri’nin (ABD) göçmen olmayan vize hizmetlerini askıya alması, iş dünyası yanında, eğitim, sağlık ve aile bağl

> Makalenin devamı

Türkiye : Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna’da Resmî Törenle Karşılandı - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 09.10.2017 > 78 kez okundu.

Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konseyi’nin 6. toplantısı vesilesiyle resmî ziyaretini gerçekleştirmek üzere Ukrayna’nın başkenti Kiev’de bulunan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna Cumhurbaşkanı Petro Poroşenko ile bir araya geldi.

> Makalenin devamıAktif Ziyaretçi 33
Dün Tekil 1038
Bugün Tekil 478
Toplam Tekil 1930724
IP 54.80.137.168


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:

26 Muharrem 1439
Ekim 2017
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31


Başka dile uymaz ananın sesi, Her sözün ararsan vardır Türkçesi
(Ziya GÖKALP)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Misyon - Vizyon - Faaliyetler - Tüzük - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2017 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 1.502 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu