TURAN-SAM || TURAN(TÜRK DÜNYASI) Stratejik Araştırmalar Merkezi || www.turansam.org

Vatan ne Türkiye'dir Türklere ne Türkistan, Vatan büyük ve müebbet bir ülkedir: TURAN! (Ziya GÖKALP). İSLAM'da TÜRK'ler: "Ben sizi kavim-kavim yarattım. Birbirinizi tanıyasınız, sevesiniz diye." /Hücürat Suresi, 13. Ayeti/; "TÜRKLER SİZE DOKUNMADIĞI, HARBETMEDİĞİ SÜRECE, SAKIN SİZ DE TÜRKLERE DOKUNMAYINIZ!" Hadis-i Şerif(en-Nesei, Sünen en-Nesei, 4, s. 44.); "SİZLER; TÜRKLERLE ÇARPIŞMADIKÇA KIYAMET KOPMAYACAKTIR" Hadis-i Şerif(el-Buhari, 4, s. 34, 35, 156; Sahih-i Müslim, 17, s. 37, 38.); "ALLAH(c. c.)u Teala'nın "Doğuda" bir ordusu vardır. Onun adını TÜRK koymuştur. Kendisine baş kaldıranlardan işte onlar vasıtasıyla intikam alır" (Hadisi nakleden: Kazvini. el-Kaşgari, Mahmud, Divanü'l-Lügat et-Türk, İstanbul, 1333, s. 292.). "İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden ordu ne güzel ordudur.”(Hadisi Şerif)

TURAN(TÜRK DÜNYASI) Stratejik Araştırmalar Merkezi'ne Hoşgeldiniz...

DUYURULAR

   

"TURAN-SAM" DERGİMİZ ELEKTRONİK FORMATTA HİZMETİNİZDETürkiye : “Bugün Suriye topraklarından kaçanların geri döndükleri yegâne yerler Türkiye’nin güvenli hâle getirdiği yerlerdir” 23.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.02.2019 > 4 kez okundu.

Kahramanmaraş mitinginde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye’deki Suriyelilerin kendi evlerini ve vatanlarını özlediklerine dikkati çekerek, “Çözüm, yine Türkiye’dir. Bugün Suriye topraklarından kaçan insanların geri döndükleri yegâne yerler, Türkiye’nin güvenli hâle getirdiği yerlerdir” dedi.

> Makalenin devamı

Türkiye : “Tersane İstanbul, İstanbul’u çok farklı konuma taşıyacak bir projedir” 23.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.02.2019 > 4 kez okundu.

Tersane İstanbul Temel Atma Töreni’nde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Tersane İstanbul Projesi, şehrimizin medarı iftiharı olarak İstanbul’u çok farklı bir konuma taşıyacak bir projedir” dedi.

> Makalenin devamı

Türkiye : “Belediyecilik gönül işi, aşk işi, dertli insanların işidir” 22.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.02.2019 > 5 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fethiye mitinginin ardından sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdiği Bodrum’da, kendisini bekleyen vatandaşlara hitabında, “Bodrum'a eser, hizmet, gönül belediyeciliği yakışır. Belediyecilik gönül işi, aşk işidir. Belediyecilik, dertli insanların işidir" dedi.

> Makalenin devamı

Türkiye : “Böyle aziz bir milletin evladı olmaktan, milletimize hizmetkâr olmaktan her zaman gurur duyuyorum” 22.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.02.2019 > 28 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Fethiye mitinginde yaptığı konuşmada, “Bu millet vatanı korumak için namlulara kafa tutan cesur bir millettir. Bu millet istiklal ve istikbali için can veren büyük bir millettir. Böyle aziz bir milletin evladı olmaktan, sizlere hizmetkâr olmaktan her zaman gurur duydum, gurur duyuyorum” dedi.

> Makalenin devamı

Türkiye : “17 yıldır Türkiye’de sadece hizmet ettik, eser ortaya koyduk” 22.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.02.2019 > 5 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Muğla mitinginde yaptığı konuşmada, “17 yıldır Türkiye'de sadece hizmet ettik, yatırım yaptık, eser ortaya koyduk. Biz eserlerimizle varız. Muğla'ya bugüne kadar 20 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık” dedi.

> Makalenin devamı

Türkiye : “Hem şehirleri hem gönülleri âbad etmek için 17 yıldır büyük bir mücadele verdik” 21.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.02.2019 > 4 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Manisa mitinginde yaptığı konuşmada, “Fatih Sultan Mehmet burada henüz bir şehzade iken ‘Hüner bir şehir bünyâd etmektir; Reâyâ kalbin âbâd etmektir’ diyordu. Biz de yerel yönetimde bugüne kadar Sultan Fatih’in izinden yürüdük. Hem şehirleri hem gönülleri âbâd etmek için 17 yıldır büyük bir mücadele verdik, veriyoruz” dedi.

> Makalenin devamı

Türkiye : “Bizim davamız, her alanda ülkemizi ve milletimizi layık olduğu hizmetlere kavuşturma davasıdır” 20.02.2019 - TC Cumhurbaşkanlığı
 Tarih: 23.02.2019 > 5 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Etimesgut mitinginde yaptığı konuşmada, “Bizim rotamız millet, gayemiz hizmet, siyasetimiz de gönülleri kazanma, gönülleri fethetme siyasetidir. Son 16 yılda hamdolsun her alanda ülkemizi rekorlarla, başarılarla tanıştırdık” dedi.

> Makalenin devamı

Türkiye : “Üretim daralıyor, satışlar düşüyor…” - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.02.2019 > 4 kez okundu.

Biz her zaman şu konuyu savunmuşuzdur: Sivil toplum kuruluşları hükümetlerin yan kuruluşu gibidir ve önerileri ile, yapılan yanlışları dile getirerek bizi yönetenlere destek vererek ve uyararak ülke geleceğinde belirleyici olurlar.

> Makalenin devamı

Türkiye : KAFASI KARIŞIKTAN SORULAR - Prof. Dr. Salih ŞİMŞEK
 Tarih: 23.02.2019 > 14 kez okundu.

Siz hiç ‘satılmış ruhların temsilci’lerini gördünüz mü? 'İçim içime sığmıyor' diyen bir insanın içi, içine nasıl sığmaz? Unuttum, unuttum… Kimdi o ‘ulaşamadığı ciğere’ murdar diyen? Şimdi var ya... İster mi ister tabii... Gönül ne istiyor biliyor musunuz?

> Makalenin devamı

KKTC : Kıbrıslı Rumların Bizans entrikaları - Prof. Dr. Ata ATUN
 Tarih: 23.02.2019 > 5 kez okundu.

Güney Kıbrıs Rum Yönetimi, mevcut durumu devam ettirmek ve dönemin Kıbrıs Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Makarios tarafından “Zorunluluk Doktirini” gibi hiçbir geçerliliği olmayan bir mahkeme kararının arkasına saklanarak ele geçirdiği sözde Kıbrıs Cumhuriyetini elde tutmak için, her tür yolu -etik ve yasal olup olmadığına bakmaksızın- deniyor.

> Makalenin devamı

KKTC : BASIN BÜLTENİ Erhürman, “26 Şubat’ta Anastasiades’in ne demek istediğini netleştirmesi gerekiyor”
 Tarih: 23.02.2019 > 4 kez okundu.

Başbakan Tufan Erhürman 26 Şubat’ta Anastasiades’in ne demek istediğini netleştirmesi gerekiyor” dedi. Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı ile Başbakan Tufan Erhürman, bugün haftalık olağan görüşme çerçevesinde yaklaşık bir saat süren bir toplantı yaptı.

> Makalenin devamı

Türkiye : Yine oyalama… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.02.2019 > 5 kez okundu.

Amerika’nın Suriye’den çekilme işi yılan hikâyesine döndü. Yine her kafadan bir ses çıkıyor. Başken Trump’un “Kesin çekileceğiz ”açıklamalarına rağmen Pentagon ve Suriye’deki üst düzey Amerikalı komutanlar “Çekilme hem olmayacak, duruma bakacağız” diyor.

> Makalenin devamı

Azerbaycan : Cənubi Koreyanın Elm və Texnologiya Siyasəti İnstitutunun (STEPİ) nümayəndələri BMU-da olublar - Receb RZAYEV
 Tarih: 23.02.2019 > 5 kez okundu.

AMEA-nın Yüksək Texnologiyalar Parkı (YT Park) və Cənubi Koreyanın Elm və Texnologiya Siyasəti İnstitutunun (STEPİ) birgə keçırdiyi “Azərbaycanda texnologiya transferi və elmin kommersiyalaşdırılmasının təşviqi” layihəsində iştirak edən Cənubi Koreyanın nümayəndə heyət

> Makalenin devamı

Azerbaycan : Xocalı dərdimiz Türkiyənin də sinəsində bir yaradır - Asif MERZİLİ
 Tarih: 23.02.2019 > 4 kez okundu.

...Heydər Əliyev Fondunun vitse-prezidenti Leyla xanım Əliyevanın təşəbbüsü ilə həyata keçirilən “Xocalıya ədalət!” beynəlxalq kampaniya çərçivəsində Türkiyənin Kahramanmaraş şəhərində salınan Xocalı Parkının və Ana fəryadı abidəsinin açılış m&#

> Makalenin devamı

KKTC : BASIN BÜLTENİ Akıncı, Meclisi bilgilendirdi
 Tarih: 23.02.2019 > 5 kez okundu.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Kıbrıs konusundaki son gelişmeler hakkında Cumhuriyet Meclisi'ni bilgilendirdi. Cumhuriyet Meclisi Genel Kurulu’nun Cumhurbaşkanı Akıncı’nın da katılımıyla yaptığı olağanüstü toplantı yaklaşık 5 saat sürdü.

> Makalenin devamı

Türkiye : Konut sektörü de çöküntü yaşıyor… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.02.2019 > 7 kez okundu.

Yaşanan ekonomideki sıkıntılar konut sektörünü de vurdu. Kredili satışların durduğu sektörde çalışan kesimin de işsizler ordusuna katılması ile iş konusunda da beklenmedik sıkıntıların yaşanmaya başladığı ifade ediliyor.

> Makalenin devamı

Türkiye : Tampon bölge konusu karışık… - Necdet SİVASLI
 Tarih: 23.02.2019 > 5 kez okundu.

Suriye’nin Fırat’ın doğusunda Amerikalıların çekilmesinden sonra nelerin oluşturulmaya çalışıldığı aşağı-yukarı belli oldu.

> Makalenin devamı

Türkiye : Sudan'da hükümet feshedildi
 Tarih: 23.02.2019 > 5 kez okundu.

Sudan Cumhurbaşkanı Ömer el-Beşir, hükümetin feshedildiğini ve ülkede 1 yıl süreyle olağanüstü hal ilan edildiğini açıkladı.

> Makalenin devamı

Türkiye : Milli Savunma Bakanı Akar: ABD ile güçlü ve yakın ilişkilerimizi devam ettirmek istiyoruz
 Tarih: 23.02.2019 > 5 kez okundu.

Milli Savunma Bakanı Akar, "Türkiye olarak stratejik ortağımız ABD ile güçlü ve yakın ilişkilerimizi devam ettirmek istiyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

Üsküp Türkleri(Makedonya) : FETÖ'nün Kuzey Makedonya'daki Zaman gazetesi kapanıyor
 Tarih: 23.02.2019 > 5 kez okundu.

FETÖ'nün Kuzey Makedonya'daki medya organı "Zaman Makedonya" maddi imkansızlıklar, halktan rağbet görmemesi ve Türkiye'nin etkin mücadelesi sonucunda basılı yayınını kapatma kararı aldı.

> Makalenin devamı

Türkiye : Filipinler'de Bangsamoro Geçiş Hükümeti atandı
 Tarih: 23.02.2019 > 4 kez okundu.

Filipinler'in güneyindeki Moro Müslümanlarına daha kapsamlı bir özerklik sağlanmasını öngören BOL referandumunun ardından Devlet Başkanı Rodrigo Roa Duterte, bölgeyi yönetecek BTA'nın üyelerini atadı.

> Makalenin devamı

Türkiye : 'Kredi kartlarında taksit ve kredilerde vade uzatılacak'
 Tarih: 23.02.2019 > 5 kez okundu.

BDDK Başkanı Akben, "Kredi kartlarında taksit sınırı ve bireysel tüketici kredilerinde vade uzatımı yönünde çalışma yapıyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

Türkmeneli : 'TİKA Irak'taki projelerine hız verecek'
 Tarih: 23.02.2019 > 6 kez okundu.

TİKA Başkanı Serdar Çam, "Irak'ta belli bir dağılım ve denge içinde proje çalışmalarımızı geliştirmeye çalışıyoruz." dedi.

> Makalenin devamı

Web-Site'miz AA-Anadolu Ajansı Abonesidir.Aktif Ziyaretçi 18
Dün Tekil 1573
Bugün Tekil 591
Toplam Tekil 2389889
IP 52.91.176.251


TURAN-SAM PRINTED ISSN: 1308-8041
TURAN-SAM ONLINE ISSN: 1309-4033
Journal is indexed by:19 Cemaziye'l-Ahir 1440
Şubat 2019
P
S
Ç
P
C
Ct
P
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28


Asil yetimler anadan babadan değil, ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır. (HZ. ALİ)


Ekle Çıkar

Anasayfa - Amaç - Hedefimiz - Mefkuremiz - Faaliyetler - Tüzük - Yönetim - Yasal Uyarı - İletişim

Her Hakkı Saklıdır © 2007 - 2019 TURAN-SAM : TURAN Stratejik Araştırmalar Merkezi
Sayfa 9.059 saniyede oluşturulmuştur.

TURAN-SAM rssTURAN-SAM rss
Google Sitemap

"Bu site en iyi mozilla firefox'ta 1280x960 çözünürlükte görüntülenir."

Turan Portal v1.3 | Tasarım TURAN-SAM , Kodlama Serkan Aygün

Turan Nedir?, Bilimsel Dergiler, En popüler Bilimsel Dergi, Endeksli Bilimsel Dergiler, Saygın Bilimsel Dergi, Türk Dünyasının en popüler ve en saygın Bilimsel Hakemli Dergisi, SSCI, SCI, citation index, Turan, Türk Devletleri, Türk Birligi, Türk Dünyası, Türk Cumhuriyetleri, Türki Cumhuriyetler, Özerk Türkler, Öztürkler, Milliyetçi, Türkçü, Turancı, Turan Askerleri, ALLAH'ın askerleri, Turan Birliği, Panturan, Pantürk, Panturkist, Türk, Dünyası, Stratejik, CSR, SAM, Center for Strategical Researches, Araştırma, Merkezi, Türkiye, Ankara, İstanbul, Azer, Azeri, Azerbaycan, Bakü, Kazakistan, Alma-Ata, Astana, Kırgız, Bişkek, Kırgızistan, Özbekistan, Özbek, Taşkent, Türkmen, Türkmenistan, Turkmenistan, Aşxabad, Aşkabat, Ozbekistan, Kazakhstan, Uzbekistan, North, Cyprus, Kıbrıs, MHP, AKP, CHP, TURKEY, Turancılık, KKTC, Vatan, Ülke, Millet, Bayrak, Milliyet, Cumhuriyet, Respublika, Alparslan Türkeş, Atatürk, Elçibey, Bahçeli, Aytmatov, Bahtiyar Vahabzade, Yusuf Akçura, Zeki Velidi Togan, İsmail Gaspıralı, Gaspırinski, Nihal Atsız, Alptekin, Kürşad, Tarih, Kardeş, Xalq, Halk, Milletçi, Milliyetçi, Yürek, Ürek, Türklük, Beynelxalq, Arbitrli, Elmi, Jurnal, Nüfuzlu